Skocz do zawartości

Zdjęcie

Expom Tornado - opinie

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 19 luty 2010 - 19:36

Expom Tornado - opinie Witam

wiosna zbliża się małymi narazie kroczkami i trza pomyśleć o narzedziach do uprawy przedsiewnej - właściwie to szukam w miare taniego agreagatu ale też wytrzymałego - który bede mógł zaproponowac władzy do ewentualnego zakupu - gleby mamy lekkie do średnich - a ciagnik z jakim przyszło by pracować to JD 8200 (210 KM) po zapoznaniu się szerzej z ofertą krajowych producentów - zwróciłem uwage na dwa agragaty czyli po pierwsze Tornado z Expomu - w wersji 6 metrowej spokojnie by u nas pasował (tak wychodzi z róznego rodzaju analiz) i po drugie Max również 6 metrowy z Unii Grudziądz - obydwa są w miare tanie tylko jak to wyglada od strony wytrzymałosci - bo co do unii to nie mam najlepszego zdania bo nasza talerzówka z UG po 3 sezonach wymagała kapitalnego remontu - a z produktami expomu nie miałem stycznosci

czekam na wszelkie cenne wskazówki

pozdrawiam
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Expom Tornado - opinie Dzisiaj, 09:45
  •  

#2 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 19 luty 2010 - 20:50

Expom Tornado - opinie Jeśli chodzi o Expom to solidna firma. Moj znajomy ma agregat uprawowy i scierniskowy tej firmy juz długi czas i mowi ze jest bardzo zadowolony i nie miał klopotów z tymi maszynami. Wykonanie solidne i w pracy sprawuja sie bardzo dobrze ( wiem bo miałem okazje pracowac AJAXEM). Uwazam ze maszyny EXPOM-u sa warte zainteresowania.
Baza

#3 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 19 luty 2010 - 21:00

Expom Tornado - opinie A możesz rozszerzyć wątek o talerzówce z UG? Talerze tak szybko padły czy łożyska?
Pisałeś że 6 metrów spokojnie u was by pasowało. Miałeś na myśli ilość hektarów czy to że janek dawał by radę? Jeśli obliczałeś to możesz podać zapotrzebowanie na moc??

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#4 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 19 luty 2010 - 21:25

Expom Tornado - opinie wątek z talerzówką jest dość obszerny ponieważ po dwóch sezonach (co roku jakieś 800 ha ) padły łożyska w przednich sekcjach talerzy - po ich wymianie okazało się że na osiach sekcji talerzowych są takie luzy że ni jak nie da się tego dokręcić - ale jakoś to jeszcze działało - po 3 sezonie okaząło się że talerze wyżłobiły w osiach rowki co powiekszyło jeszcze luzy - w dodatku jedna z osi pękła (jakież było moje zdziwienie przy zamiawianiu nowaj gdy okazało się ze sa do wersji 4,5 metra i do 6 metrowej a do 5,3 trzeba kupić tą do 6 m i sobie skrócic) - do całosci moge jeszcze dopisać że po 3 sezonach talerze 660 mm miały 500 mm średnicy - obecnie daliśmy ja do remontu pewnej firmie

6 m agregat pasował by do ciagnika pod wzgldem mocy - a właściwie uciagu - takie już dogłębniejsze liczenie - nie chce mi sie teraz tych obliczen szukać ale pamietam ze przy 10,5 km/h nasz ciagnik dał by rade spokojnie z tym agregatem i miał by jeszcze troche zapasu
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 luty 2010 - 22:15

Expom Tornado - opinie Akurat Unia MAX to coś pośredniego między Tornado i Wichrem. W sumie o jakości Expomu nie będę się rozpisywał, bo nie mam pojęcia. Ja jednak polecałbym coś z zagranicy zwłaszcza, przy takiej intensywności użytkowania. Jakiś Germinator albo Kompaktomat moze drożej niż Unia, ale o jakości wykonania nie ma co mówić. Poza tym lepsze rozwiązania konstrukcyjne.

#6 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 20 luty 2010 - 17:21

Expom Tornado - opinie zachodnie z racji ceny odpadają - to ma byc tanie i mocne Dodany obrazek

no i pod uprawe do agregatu bedzie 350-400 ha więc i obciązenie już mniejsze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 20 luty 2010 - 17:50

Expom Tornado - opinie Najlepiej byłoby wziąść oba na testy, machnąć po 200 ha i wtedy by się rozwiały wątpliwości, przynajmniej ich część. ;[ Ciekawe czy firmy chętnie dają na testy maszyny tak dużym gospodarstwom jak te w którym pracujesz??

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#8 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 20 luty 2010 - 18:10

Expom Tornado - opinie z tego co wiem to niebardzo - bo wiadomo - tutaj sie ze sprzetem nikt nie patyczkuje i po 200 ha mogło by sie okazac ze maszyna nie nadaje sie do dalszej jazdy - decyzja i tak bedzie należała do szefostwa - ja moge tylko doradzić i tak namój gust to expom z tych dwóch jest lepszy - moze to moja subiektywna ocena

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 luty 2010 - 18:10

Expom Tornado - opinie Z testami teraz jest ciezko choć nie mówie, że jest to niemożliwe.
Urzytkuję agregat UG Kombi 5,6m zawieszany. Nawet solidny agregat, dopiero po 5 latach uzytkowania pękła rama, trochę poprawek i dalej działa sprawnie

#10 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 20 luty 2010 - 19:51

Expom Tornado - opinie Wiesz... ja mam z Expomu akurat agregat najmniejszy z rodziny czyli ,,Lecha" 3,3m, i moje zdanie jest takie, że maszyny typu EXPOM, UNIA są dla średnich rolników, a przy takim użytkowaniu na takim jak Ty piszesz areale, to nie daje EXPOMOWI długiej żywotności... Przede wszystkim jak go podnoszę podczas pracy dziwnie trzeszczy i za cholerę nie mogę dojśc gdzie(poczekam aż się pęknie albo urwie... ;[ ), malowanie jest kiepskie po roku użytkowania już pojawiają się bąble (co mnie strasznie zniesmaczyło przecież kosztował 10tys za takie pieniądze już chyba nie powinno się robic g...),kolega ma rozkładany 3,6 i musiał go wzmacniac. Z pozytywów ładnie rozbija grudę, równa ziemię wystarczy jeden przejazd a gleby mam średnio ciężkie. Teraz gdybym kupował raczej jednak chyba bym wziął UNIĘ, ale w gruncie rzeczy jedno drugiego warte. Na takie areały jednak jak ty tu piszesz to jednak warto już inwestowac w solidny sprzęt. zachodnich firm.

#11 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 20 luty 2010 - 20:06

Expom Tornado - opinie Posiadam z Expomu Lecha 3,30m hydraulicznie rozkładanego. Mogę powiedzieć ze po 4 latach użytkowania nic mu się nie stało. Tylko jak do MTZ-82 jest za ciężki. Farba trzyma się jeszcze dobrze ;[ Przed siewem robię nim dwa razy i jest elegancko. Mam 2 kasę ziemi i jest ciężka do uprawy ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 20 luty 2010 - 20:57

Expom Tornado - opinie @wlodiw - wiesz gdyby to odemnie zależało to nie zastanawiał bym się nad UG czy Expom tylko nad tym czy STROM, LEMKEN czy moze OPAL-AGRI tylko że tam ceny zaczynają się od 60-70 tysięcy a taki agregat z expomu czy unii to i tak luksus w porównaniu z tym wynalazkiem którym dysponujemy obecnie w którym zużycie paliwa sięga 7,5 litra na hektar a wydajność jest tak zabójcza że 2,5 ha/h to jest wynik rekordowy