Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wybrać: Rekorda czy Dynamica?

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 16:59

Co wybrać: Rekorda czy Dynamica? Panowie dynamic to jest mieszaniec bs-a z rekordem większość części pasuje od tych maszyn. Nie ma w tych maszynach wiele typowych dla tego modelu części, ale z nimi jest problem, bo np. koła pośredniego napędu separatora nie kópimy, czyli musimy dorabiać, sita tam są dzielone, tyle, że zakład mmiur w Wągrowcu coś już produkuje do dynamicow i bs-ów przekładnie bezstopniowe(tj. napędu skrzyni biegów, bębna młócącego i chyba jeszcze wentylatora) są inaczej rozwiązane jak w innych modelach. Jak już zdecydujesz się na zakop dynamica to kup po 1996r. czyli z kabiną Bosala i krajowym chederem (układ poprzecznego kopiowania) bo samposkie chedery lubiły czasem pękać zbyt- słaba konstrukcja w stosunku do szerokości roboczej i masy własnej. Ja stanowczo jestem za dynamickiem Z-115.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wybrać: Rekorda czy Dynamica? Dzisiaj, 00:35
  •  

#42 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 20:21

Co wybrać: Rekorda czy Dynamica? Witam jak masz tyle kasy to nie pchaj sie w bizony kup se lepiej jd albo claas tez mialem bizony najwiecej suprów a ostatnio mialem rekorda bo myslalem ze ma wieksza wydajnosc a tu male rozczarowanie jak nie da rady robic w gestym zycie haha, Bizon to jedna wielka porazka .Takie jest moje zdanie. Ps narazie nie mam juz kombanjna bo mnie to juz zniwa denerwowac zaczeły .Na przyszłośc kupuje tylko claas albo jd.Moze i uwazasz mnie za wariata ale wielu ludzi ci to powie ,pzdr

#43 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 05 kwiecień 2010 - 10:00

Co wybrać: Rekorda czy Dynamica? Nie mówię nie takim sprzętom, ale podstawową sprawą jest dostępność części zamiennych i odległość od sklepów.
Ja mam do najbliższego sklepu 15km a sąsiad ma claasa i do sklepu ma ponad 60km
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

#44 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 11:06

Co wybrać: Rekorda czy Dynamica? To jesli patrzysz na to ile masz km do sklepu z czesciami to zycze powodzenia heh jak tak to bierz dynamica o ile kupisz dobego za 60 tys?Bo chyba ciezki temat ale zycze powodzenia

#45 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 13:35

Co wybrać: Rekorda czy Dynamica? Znajomy magazynier opowiadał mi jak pracował wcześniej w sklepie z częściami do maszyn rolniczych przyszedł gość i chciał jakiś wał do Claasa i jak usłyszał cenę to powiedział tylko tyle "jak ta część tyle kosztuje to mi się nawet wyjeżdżać nie opłaci" i prawdopodobnie kombajn sprzedał. Cały czas to podkreślam jak kombajn zbożowy to tylko Bizon a nie jakieś zachodnie wehikuły. Myślicie, że zachodnie to się nie psuje pamiętajcie za markami idą liczby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 15:24

Co wybrać: Rekorda czy Dynamica? to trzeba wypratywowac i wtedy gadac, nie ze ktos tam ci cos mowił, ludzie rożne bzdety gadają.Ja tylko chcialem doradzic a wy rubta co chceta,ja nie mam zamiaru wracac do Bizona

#47 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 05 kwiecień 2010 - 16:38

Co wybrać: Rekorda czy Dynamica?

Znajomy magazynier opowiadał mi jak pracował wcześniej w sklepie z częściami do maszyn rolniczych przyszedł gość i chciał jakiś wał do Claasa i jak usłyszał cenę to powiedział tylko tyle "jak ta część tyle kosztuje to mi się nawet wyjeżdżać nie opłaci" i prawdopodobnie kombajn sprzedał. Cały czas to podkreślam jak kombajn zbożowy to tylko Bizon a nie jakieś zachodnie wehikuły. Myślicie, że zachodnie to się nie psuje pamiętajcie za markami idą liczby.

mądrze mówisz...znajomy kosił kiedyś mercatorem 76 (nie był jego właścicielem) i gdy poszedł do sklepu usłyszał 1200zł za bodajże 2 paski a za co?? za to, że oryginalne...ze znaczkiem Claas

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Bizona Z056 '87 w sezonie 2009 praktycznie bez awarii (10min stania w polu)
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

#48 Share zetorek7245

zetorek7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,sport

Napisany 03 maj 2010 - 11:52

Co wybrać: Rekorda czy Dynamica? a może ktoś wie gdzie można dostać częśći do bizona dynamika z 115 :)
z góry dziękuje :)
tylko dla vipów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 30 maj 2010 - 09:56

Co wybrać: Rekorda czy Dynamica? O części do dynamica pytaj w Płocku zawsze coś im powinno zostać z tego, co się orientuję to cały asortyment do Bizona został wywieziony do Niemiec lub. Coś powinno pasować od NH serii Tc np. amortyzatory do sit tylko, że trzeba kupić też i oprawę do tego.

Dodaj odpowiedź