Skocz do zawartości

Zdjęcie

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share krzysiek55577

krzysiek55577

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 24 luty 2010 - 18:46

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Myślę ze ten ręczny będzie bezpieczniejszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Dzisiaj, 03:38
  •  

#22 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 20:04

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Ciekawe czy ktoś z agrofotowiczów ma takie coś an stropie lub widział gdzieś??? Jeśli tak to piszcie...
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#23 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 20:44

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk O jaki Ci chodzi ten elektryczny co dałem linka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 30 marzec 2010 - 21:37

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Wózek widłowy to raczej zły pomysł, bo jeśli strop jest źle zrobiony to nie w każdym miejscu ma taką samą nośność, a także z czasem może dość szybko ulegać pęknięciom, bo naciskasz dużą masą na stosunkowo małą powierzchnię.
No a jeśli chcesz zagospodarować strop na chlewni to mógłbyś pomyśleć może nad wymalowania posadzki poddasza środkiem uszczelniającym i chroniącym przed wilgociom(chodzi mi głównie o te czarne mazidła, które służą do uszczelniania płyt gnojowych i szamb przed przeciekaniem, lub nawet nad zrobieniem cienkiej warstwy nowej wylewki z odpowiednim nachyleniem z izolacją z folii i wspomnianych przeze mnie środków. Następnie na tym mógłbyś na pewnej wysokości założyć ruszta na prawie całej powierzchni i w efekcie poddasze mógłbyś wykorzystać poddasze jako odchowalnie dla prosiąt na rusztach (powiedzmy utrzymywał byś je tam do wagi max. 40 - 50 kg), no a przestrzeń między rusztami, i posadzką stanowiłaby szambo przepływowe, z którego spływy kierowałbyś bezpośrednio do szamba przy chlewni pod warunkiem, że nie jest to chlewnia na głębokiej ściółce, bo przy takiej szamba mieć chyba nie trzeba, bo jest ono w sumie zbyteczne.
No, a jeśli byś się upierał przy magazynie paszowym to do przewożenia palet z workami lepiej kupić zwykłego paleciaka jakich pełno na allegoro lub wózek magazynowy. Z materiałami sypkimi to już większy problem, który częściowo rozwiązują rury spustowe w stropie, no ale im dalej od mieszalnika efektywność takiego rozwiązania spada.
Inna propozycja - przez środek w kierunku zsypu do mieszalnika/śrutownika robisz kanał w którym porusza się na zasadzie linowego zgarniacza obornika szufla(oczywiście odpowiednio uszczelniona gumowymi elementami, aby nie gubiła towaru).
No ale to wszystko raczej rozwiązania abstrakcyjne, ale chyba tylko takie wchodzą w grę, bo jakby na to nie patrzeć poddasze w chlewniach jest projektowane z myślą o przechowywaniu słomy(najczęściej) i trudno zaadaptować je do innych celów.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

#25 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 03 kwiecień 2010 - 21:03

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Mój kolega na strop na garażu i na chlewni wjeżdża ciągnikiem z przyczepom 6t zboża. Tylko on o tym myślał zanim zaczął budowę. Spytaj się kierownika budowy jakie obciążenie na metr kwadratowy ma wytrzymałość twój strop

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 04 kwiecień 2010 - 19:24

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Wiec tak, architekt Ci nic nie policzy bo jest architektem, on jest od formy, wiem ze fajnie budowle wyglądają, ale jak się wali to wszyscy do konstruktora lecą... :/, konstruktor może np. powiedzieć ile max obc. przeniesie strop,
jeśli masz dokumentacje techniczną obiektu to tam powinno być napisane dla jakiego obciążenia jest "robiony" strop
jak chcesz zboże sypać to 1m3 zboża wazy bardzo rożnie ale ok 800kg wg PN, jeśli chcesz jeździć tam wózkiem widłowym, to już raczej strop może nie przenieść tego bo jest obc. skupione etc...
może inaczej strop może to przenieść-ale zacznie się rysować albo się zawali, jeśli nie był projektowany na takie obc.
6t zboża = 6t pierza :lol:

>>>>>> 

Dodaj odpowiedź