Skocz do zawartości

Zdjęcie

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 19 luty 2010 - 16:27

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Witam zastanawiamy się z ojcem nad niewykorzystana pow. magazynowa gdzie dawniej były baloty ok 1000m2 na stropie chlewni. Na dole mamy świnki na rusztach a do góry chcemy zrobić taki magazyn pasz, otrąb, zbóż itp. Moje pytanie brzmi czy dało bu na tym stropie jeździć rakiem jego masa ok 2 tony dodam że strop jest masywnie zrobiony tzn. belki i garki+ 15cm betonu B20. Jakie jest wasze zdanie czy ktoś tak użytkuje strop lub gdzieś takie coś widział. Z góry dzięki
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Dzisiaj, 06:00
  •  

#2 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 luty 2010 - 16:35

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Czy aj wiem tylko jak będzie się zostawiać rak na noc to to będzie nacisk bo jak się jeździ to on się ruszy wiec nie powinno być najmniejszego problemy ale jak go tam włożycie ? ;[

#3 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 luty 2010 - 16:48

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk A palety chcesz układać warstwami czy tylko na powierzchni? Dodam że jak weźmiesz paletę na raka to większość ciężaru masz na przednich kołach.

Jak jest w miarę gładka powierzchnia to byś mógł takie coś kupić http://aukcjewp.wp.p...?item=927120779 waga mniejsza, bez spalin. Ale jak chcesz zboże sypać to będzie trudniej.

#4 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 19 luty 2010 - 16:53

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Tak bo jak jeździ to nie wywiera nacisku;d
Czyś ty poważny...
A co do pytania kolego to trudne... To musiał by oszacować jakiś architekt żeby nie było lipy ale wydaje mi się że to chyba zły pomysł bo nie tylko masa ale i drgania do tego wszystko na przodzie czyli źle wróżę konstrukcji budynku(nie napisałeś czy elektryczny czy na gaz), prędzej już jakiś ręczny paleciak za tys zł takie coś kupisz i lekkie i zwinne tylko że do góry nie podniesiesz ale paletę przesunie albo takie coś jak kolega wyżej zlinkował
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#5 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 19 luty 2010 - 17:05

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Moim zdaniem da radę. Dokładnie nie pamiętam ile ma ma wytrzymałość podłogi w naczepach ciężarowych ale kilka ton więc taki strop powinien przetrzymać raka z ładunkiem. Jak znajdę to napiszę.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#6 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 19 luty 2010 - 17:13

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Tylko kolego beton i metal trochę inaczej reagują na drgania... i gwałtowne zmiany nacisku... Ryzykowna sprawa chyba że budynek postawiony a'la bunkier ;[
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#7 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 19 luty 2010 - 17:29

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Na podłodze jest sklejka ;[ Chodzi mi o kurtyny, a nie samowyładowcze. W przypadku naczep grubość to 14-16mm nacisk 5,5-6 ton tylko nie pamiętam co ile są poprzeczki. Co do reakcji na drgania to beton ma znacznie lepszą udarność niż metal ;[
30mm wytrzymuje 7ton, a on ma 15cm i to z solidnym zbrojeniem
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#8 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 19 luty 2010 - 18:13

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Ja bym dolał jeszcze z 15 cm betonu zrobił porządne zbrojenie nie żałować bo skutki mogą być dużo gorsze. I wylać gładko beton aby było równo i kupił takiego paleciaka zawsze możesz postawić paletę na paletę i masz magazyn jak talala.;[ http://amin.swistak..../7980_222_p.jpg

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 luty 2010 - 18:32

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Nie znam naczepy ze sklejką cieńszą niż 25 mm. Tam nacisk rozkłada się na konstrukcję naczepy. Jak gęsto masz filary pod stropem, czy filary mają takie kołnierze zapobiegające przebiciu stropu, jakie zbrojenie tam zastosowano, czy beton był wibrowany?

#10 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 19 luty 2010 - 18:41

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Pamiętam jak kiedyś była u nas hodowla świń to na stropie mieliśmy 2 zbiorniki na gotową paszę i leciało samoczynnie do karmników a paszę robiło się raz na 2 tygodnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share 4368764

4368764

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 19 luty 2010 - 18:45

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Ciekawa sprawa z ty paleciakiem mi by coś podobnego przydało by się do układania balotów na chlewie bo teraz kulamy po drążkach a tak było bo lżej i szybciej. ;[

#12 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 19 luty 2010 - 19:44

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Do @zorzyk2 budynek jest szeroki bo ma 18m filary i podciągi są gęsto porozstawiane co 4m dodam że w budynku są dwie ściany 38cm idące wzdłuż wiec ma co trzymać a beton był wibrowany bo to robiła firma a beton z gruchy był lany konkretny
co do wstawienia raka na strop to myślę ze ładowarka bez problemu by dała rade
CZEKAM NA WASZE OPINIE
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#13 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 luty 2010 - 19:56

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Daj jeszcze kilka danych bo o wózkach trochę wiem. Chcesz mu też łyżkę do zboża zapiać? Układać piętrowo palety?

#14 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 19 luty 2010 - 20:11

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Do @dawidg2 kupujemy zboże w bigbegach, otreby itp i to myślę tam składować i wiele innych rzeczy poniewaz miejsce niezagospodarowane a spore a wózek u mnie w galerii jest

#15 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 luty 2010 - 20:37

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Jedyna sprawa to wiedzieć jaki ciężar można na tym stropie na m2 ułożyć. Gdzieś pewnie na to są wzory.

#16 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 19 luty 2010 - 20:37

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Jak beton był wibrowany i w dodatku lany w sposób ciągły to wystarczy, dodatkowe 15cm
po pierwsze nie wiele da no chyba, że zbrojenie pójdzie w ściany to wtedy trzeba pruć pół budynku
po drugie gęstość betony ze zbrojeniem to około 2000kg/m3 więc ile on będzie ważyć? Sama płyta obciąży konstrukcje.
Jak na mnie wytrzyma, napisz tylko jakie ma zbrojenie, jak gęsto rozmieszczone

#17 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 19 luty 2010 - 20:52

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Zbrojenie drut żebrowany fi12 powiązany z belkami co jakieś 4m
a samo wykonanie stropu jak na zdjęciu

Załączone miniaturki

• JP_zaj_stropy_zelbetowe.jpg

#18 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 19 luty 2010 - 21:39

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk To ty masz strop Teriwa z bloczków a nie lany? Bo jak tak to nawet nie próbuj wózka tam wstawiać
Belki są co ile, bo drut to jakoś mocno rzadko

#19 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 luty 2010 - 21:40

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Ma na tej Terivie 15cm betonu B-20 który swoje też waży

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 21 luty 2010 - 21:25

wózek widłowy na stropie a dopuszczalny nacisk Kiedyś w topagrar było gościu miał na dole świnki do góry drób

Dodaj odpowiedź