Skocz do zawartości

Zdjęcie

rozmrozenie silnika 3p

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 18 luty 2010 - 21:12

rozmrozenie silnika 3p robilem w firmie remont kapitalny silnika 3p,po zlozeniu i zamontowaniu chlodnicy pochodzil 4 mtg i okazalo sie ze idzie plyn do oleju-to zreszta byla przyczyna remontu,przezarlo zaslepke.dalem silnik do naprawy gwarancyjnej -okazalo sie ze pekla glowica. facet wmawia mi ze nalalem wody i temu ja rozmrozilo,wlozylem do zamrazarki spuszczony olej-nie zamarzl.
mam pytanie przy zamrozeniu silnika[pewnie niejednemu sie to trafilo]co pierwsze peka? glowica,blok,chlodnica?jak wyglada rozmrozona glowica? i co dalej z tym fantem robic-chodzi o kase nowa 600 zl.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rozmrozenie silnika 3p Dzisiaj, 02:01
  •  

#2 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 18 luty 2010 - 21:19

rozmrozenie silnika 3p pierwsza to chłodnica pie******** , a potem blok :D bynajmniej u mnie tak było w c-360 :)

Edytowany przez andrzej2110, 18 luty 2010 - 22:08.
cenzura

#3 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 18 luty 2010 - 21:27

rozmrozenie silnika 3p Ja kiedyś zamroziłem silnik w C 330 i na szczęście wywaliło tylko zaślepki ale znajomy mechanik opowiadał mi że nie ma konkretnej reguły na to jak wygląda dany typ silnika po zamrożeniu.Raz może to być pęknięty blok a innym razem głowica lub tylko zaślepki tak jak w moim przypadku.Nawiasem mówiąc był bardzo zdziwiony że ocalał 24 letni blok i głowica po takim zamrożeniu jak moje.

#4 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 18 luty 2010 - 21:34

rozmrozenie silnika 3p pierw powinna wybić zaslepka-jak nie pęka to głowica-chlodnica peknie w ostatecznosci-ale jak chlodnica cała to glowica leci -mawsz szczescie ze nie blok......moim zdaniem

ps...poprostu głowica juz była wadliwa -puszczala wode.. bez jaj aby ktoś wode zostawil w silniku na mrozie..nawet jakby woda byla w oleju to nie rozwaliloby glowicy

ps poprostu nie wiedzieli co jest feler glowicy byl

#5 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 18 luty 2010 - 22:25

rozmrozenie silnika 3p gosc[zreszta dosyc dziwny i tajemniczy,tyle ze inni go polecali]twierdzi ze to ja zalalem woda,a glowice to 2 razy sprawdzal w wodzie cisnieniowo[tak jak pisalem wczesniej szla woda do oleju].temu mam podejrzenia ze to on lub ktorys z pracownikow zostawil ja z woda lub tez pekla podczas proby wodnej i sie nie przyznali .mowi ze plyn to ma gorzki smak i w oleju ktory pozostal w silniku go nie wyczul i temu mnie posadza o rozmrozenie bo jak twierdzi to ewidentnie jest rozmrozenie a nie pekniecie

#6 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 18 luty 2010 - 22:44

rozmrozenie silnika 3p oj ..to on jest organo leptyczny ..nie trzeba próbowac bo olej robi sie popielaty jak wode dostanie.....cisnieniowo to sobie mozna sprawdzić...wacka., :D podczas temperatury materiał sie rozszerza wtedy przeciek.... jakbym mial glowice a mam 2 do 330 to bym ci dal zeby utrzec nosa pseudo mechanikom... jakim oni cisnieniem oni to sprawdzali??? cisnienie?? hmm to by ci tez chlodnice rozwalilo... ,

ps czyzby olej pili w celu sprawdzenia??
reklamuj -masz gwarancje -i niech nie cudują

#7 Share Mechanik17

Mechanik17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 18 luty 2010 - 23:08

rozmrozenie silnika 3p u mnie w c-360 wysadziło zaślepki z glowicy i wyglądała ona jak by byla zarysowana a blok najszybciej pęknie jak ciagnik stoi na przewiewie :D

#8 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 18 luty 2010 - 23:42

rozmrozenie silnika 3p jak by chcieli naprawic to bym sobie i wam glowy nie zawracal,jak by powiedzial ze pekla -co moglo sie i po 4 mtg docierania trafic to bym uwiezyl bo zawsze byly z nia problemy,ale jak wyjezdza z rozmrozeniem,probowaniem oleju to zaczelo mi sie to nie podobac-nie wiem czy uwaza mnie za idiote co w polowie lutego na wodzie jezdzi czy cos
elektrotech nie na wszystkim sie znasz :D ,w glowicy i bloku to sie przeprowadz probe wodna pod cisnienie sie wtlacza goraca wode i wtedy wychodza ewentualne dziury.
olej musial probowac bo twierdzil ze byla woda zalana.

#9 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 19 luty 2010 - 21:10

rozmrozenie silnika 3p Kolego jacus prawdopodobnie głowica była wcześniej skorodowana wewnątrz a mechanicy nie zrobili próby wodnej tylko powiedzieli że była robiona jak by zrobili to by im wykazało podczas naprawy silnika mógł odprysnąć kamień wodny w silniku perkins zawsze pierwsze wysadzi blok ponieważ ma cienkie ścianki zdażało się mi że przed naprawą głowica niby była dobra a po zregenerowaniu cieknie próbę należało zrobić także po naprawie głowicy idzie dojść cz to korozja czy rozmrożenie Pozdrawiam

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#10 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 23 luty 2010 - 23:15

rozmrozenie silnika 3p ta glowica to jest od gory peknieta mniej wiecej przez srodek na dlugosci ok 10cm-golym okiem widac ryse.
ile warte sa glowice indyjskie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 23 luty 2010 - 23:24

rozmrozenie silnika 3p Nie beda chcieli uznac gwarancji to odrazu wyjedz z tekstem ze w sadzie sie spotkacie i napewno juz nikomu ich nie polecisz
podziala znam to po sobie :P
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#12 Share daro74

daro74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 22:40

rozmrozenie silnika 3p

oj ..to on jest organo leptyczny ..nie trzeba próbowac bo olej robi sie popielaty jak wode dostanie.....cisnieniowo to sobie mozna sprawdzić...wacka., ;) podczas temperatury materiał sie rozszerza wtedy przeciek.... jakbym mial glowice a mam 2 do 330 to bym ci dal zeby utrzec nosa pseudo mechanikom... jakim oni cisnieniem oni to sprawdzali??? cisnienie?? hmm to by ci tez chlodnice rozwalilo... ,

ps czyzby olej pili w celu sprawdzenia??
reklamuj -masz gwarancje -i niech nie cudują

widzę ,że nie masz pojęcia o sprawdzaniu szczelności głowicy, ponieważ sprawdza się ją właśnie ciśnieniowo, polega to na zaślepieniu otworów wodnych w głowicy i wpuszczeniu powietrza w miejsce wody, następnie wkłada się głowice do gorącej wody i widac czy jest szczelna.

#13 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 15:41

rozmrozenie silnika 3p

widzę ,że nie masz pojęcia o sprawdzaniu szczelności głowicy, ponieważ sprawdza się ją właśnie ciśnieniowo, polega to na zaślepieniu otworów wodnych w głowicy i wpuszczeniu powietrza w miejsce wody, następnie wkłada się głowice do gorącej wody i widac czy jest szczelna.

NO proszę ... ekspert się nam trafił od rozruszników i głowic ...... ;)

#14 Share daro74

daro74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 19:25

rozmrozenie silnika 3p

NO proszę ... ekspert się nam trafił od rozruszników i głowic ...... ;)

hm....gdybym nie miał o tym pojęcia w przeciwieństwie do innych nie zabierałbym głosu

#15 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 06:54

rozmrozenie silnika 3p posty nie wnoszą nic do tematu to po pierwsze..

Po drugie próba wodna jesli by to faktycznie było- odrazu wykazała by feler choć nie zawsze
Myslę że głowiczka sama od siebie pękła-temperatura -bo mogła mieć feleri to teraz wyszło.Podczas nagrzewania materiał sie rozszerza stąd po ok 4 Mtg pusciła

#16 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 18:13

rozmrozenie silnika 3p dokładnie jak pisze daro74 głowice poddaje sie testom na ewntualne pekniecia poprzez cisnienie
a jak kolega sądęm mozesz ich postraszyć ale nieda to efektu i wkurzysz ich tylko a w razie w i tak nic nie wskórasz

Opus meum est

#17 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 19 marzec 2010 - 20:30

rozmrozenie silnika 3p Blok peknie szybciej
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#18 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 19:35

rozmrozenie silnika 3p zgadza się...ale co dalej..Autor postu milczy co ustalil....narazie nie wiemy nic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 21:49

rozmrozenie silnika 3p bo juz wyruszyl w pole i cos znowu nie gra bo po paru godzinach pekl waz od kolektora do pompy wodnej,rozerwalo go ok 3 cm-prawie nowy w koncu sierpnia wymienialemi tylko parenascie mtg pochodzil,
sprawdzilem w paru zrodlach i takie pekniecie to nie wina rozmrozenia tylko jak napisal elektrotech.