Zaloguj się, aby obserwować  
danielek24

jaki belarus

Polecane posty

danielek24    30

witam!

 

W niedalekiej przyszlosci planuje kupic belarusa 820 i mam co do niego kilka pytań.

1.czy da on sobie rade z rozrzutnikiem 6t?bo słyszałem,że ten ciagnik na wom ma tylko ok 50KM i nie daje rady wiekszym maszynom

2.sprzedawca krzyknoł 60 tys za zwyklego,a 71z szerszymi gumami,innym zaczepem i mostem krzyżakowym.jaka jest róznica pod czas uzytkowania obu mostów?

3.to już chyba do posiadaczy.Ile czasu orzecie 1ha i ile przy tym spalacie ropy?

4.jaki ma promień skretu np w porównaniu z c360?bo mój zetor to chyba ze 3razy tyle miejsca potrzebuje

Ciągnik ma zastapic w polu(orka,agregat,obornik) zetora 4340.

Zapraszam do wypowiadania sie,dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolste    0

1 bez problemu da sobie rade ja widziałem jak 820 chodzil z rozrzutnikiem 9t

2 zalezy czy bedziesz zakładal do niego tura czy nie bo jak nie to most stozkowy z szerokimi gumami wystarczy

3oram 1h niecała godzine plugiem 4 spale ok 13l

4 troche wiekszy niz c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

tura nie planuje na pewno,ale te mniejsze koła przy zwykłym moście nie mają wplywu na uciąg?ciekawe ile zechce za szersze gumy i jak z tym zaczepem bo ten standard to jakas porażka.Czyli spala ok 13l/h? czyli nie mało chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ892    1

posiadam Belarusa model 892 z turbem ma 90km spokojnie daje rade z rozrzutnikiem obornika fortschritt 10 ton,talerzówką ciąganą ciężką 3m, pług 4 skibowy ruski hektar średnio godzinę robię i spala przy pługu średnio 11 litrów na hektar.polecam model z turbem mniej spali od tego bez turba i ma więcej mocy,jak posiadasz więcej kasy to wez na krzyżakowym moście masz wtedy szersze opony.to tylko moje rady z doświadczenia.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nom z tym zaczepem to popatrz dobrze , co do mostów mówią że krzyżak lepszy w każdym razie dołóż kasy i kup na szerszych kołach (nie te wąskie 11,2-20 i 15,5-38) obojętnie na którym moście. Jeżeli planujesz jakieś lepsze/nowsze maszyny czyli cięższe to Pomyśl o podnośniku jest wersja z dwoma siłownikami w pionie max udźwig o ok 1,5 t większy niż ten co jest jeden siłownik w poziomie

 

Przejrzyj galerię mtz tam pod zdjęciami są przydatne opisy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

a jeszcze jak to jest z tym wom-em.jeden gość mówił ,że ma on stare rozwiazania w skrzyni,przez co ma na wom tylko ok 50km i po podczepieniu wiekszych maszyn cos tam w srodku sie poprostu ukręca.Pytam bo do końca w to nie wierze a mam zamiar kosic nim kukurydze 1rzędówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

kurcze a teraz to mam jeszcze jeden dylemat.Może lepiej wziąc 920 lub 952 czym one sie różnią i ciekawe ja wytrzymałość silnika z turbo teraz i po kilku latach pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Ja bym jednak proponował belarusa 1025 szerokie opony wzmocniony podnosnik z dwoma siłownikami wygodny fotel ma 105 km a za nie trzeba dac ok 100 tys to bardzo mało za taka moc i ma skrzynie od tego 130 konnego a to bardzo duzo sam chce takiego kupic tylko narzie sa wazniejsze wydatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

nie no 100km to dla mnie za dużo.80 zupełnie wystarczy.wie ktos może ile trzeba doplacić do skrzyni zsynchronizowanej i czy wogóle warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ892    1

o wytrzymałość silnika z turbem się nie przejmuj,sąsiad ma mtz 82ts już 10 lat i obrabia nim 70h i co roku inny kierowca maszyna nie do zdarcia,też miałem dylemat jaki model wybrać z turbem czy bez turba wybrałem z turbiną i jestem zadowolony z mocy,spalania itd.nie warto przepłacać za mtz 1025 lepiej kupić 90konnego i sam go rozkręcisz do 105km


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

o wytrzymałość silnika z turbem się nie przejmuj,sąsiad ma mtz 82ts już 10 lat i obrabia nim 70h i co roku inny kierowca maszyna nie do zdarcia,też miałem dylemat jaki model wybrać z turbem czy bez turba wybrałem z turbiną i jestem zadowolony z mocy,spalania itd.nie warto przepłacać za mtz 1025 lepiej kupić 90konnego i sam go rozkręcisz do 105km

 

Moze i masz racje ale ten 1025 jest troche dłuzszy i ma mocniejsza skrzynie od 1221 za duzo mocy to nie problem wiekszy jest jak tej mocy brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

A ja się właśnie zastanawiam nad kupnem nowego Belarusa 80km ale najtanszą wersję, typowo do rozsiewacza nawozów, opryskiwacza, troszkę innych prac polowych, do orki i agregatu mam Forterre na szerokich oponach. Czy myslicie ze taki na najwęższych kołach bedzie dobry do takich prac? Miałby zastapić Ursusa 360 który ma juz ponad 20 lat.

 

jeszcze jedno. W przyszłości chciałbym założyć do niego ładowacz czołowy, wiem ze podobno te stare przody sa nie najlepsze ale u mnie dużo i sieżko by nie pracował, tylko trochę obornika z płyty ( z około 200 balotów słomy) i jakies inne delikatne prace jak np rozładunek nawozów... Wolę do niego dokupić tura jak do 360 która i tak musi pozostac w gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Posiadam Belarusa MTZ 820 od stycznia tego roku. jest to chyba najbardziej podstawowa wersja na stożkowym moście (fotki w galerii).

Po ponad półrocznej eksploatacji moge już coś o nim powiedzieć.

- ma bardzo mały kąt skrętu to przeszkadza mi najbardziej przy cofaniu z przyczepą dwuosiową.

- przy jeździe maxymalną prędkością, (czyli 38km/h - fabryczne ustawienie, nic nie przestawiałem) bardzo trudno utrzymac go na prosto, a jak końcówki drążków sie troche wyrobią to juz bedzie masakra.

- podnośnik hydrauliczny nie trzyma, maszyny opadają podczas transportu (zamierzam reklamować)

- biegi na początku bardzo źle wchodziły i skrzynia nieprzyjemnie zgrzytała, teraz jest juz dużo lepiej.

- duży hałas w kabinie, nie wiem czy ma sens instalacja jakiegoś radia, można za to używać duzych słuchawek zamiast nauszników wygłuszających.

- brak górnego zaczepu transportowego do przyczep, ten hak na dole to porażka. Ja sie tym nie przejmuje bo juz dokupiłem sobie elegancki nowy zaczep (600zł).

 

Nie jestem zadnym przeciwnikiem Belarusów, poza tymi szczegółami jestem zadowolony z tego ciągnika, posiadam w nim szerokie opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj