Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brokuły Uprawa Opłacalne??

385 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 21:55

tak i monaco parthenon na pewno, do tego szukam czegos wczesniejszego i nie wiem czy trol czy lord. wszystko na przemysł co radzicie?

Rolnik z powołania :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brokuły Uprawa Opłacalne?? Dzisiaj, 18:06
  •  

#142 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 15 grudzień 2015 - 19:08

Tak wszystko na przemysł. Lord sprawdzona odmiana, świetnie plonuje, ale nie podoba mi się bo ma grube ziaro.

#143 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 15 grudzień 2015 - 19:37

a co w tym złego?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1673 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 09:54

na zakładzie czasami się czepiają że przerośnięty :) 

ale parthenon przecież też ma grube . 

ja w  przyszłym roku chyba spróbuje lorda posadzić po 25 lipca 

#145 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 16 grudzień 2015 - 14:04

czyli nie ziarno, a grube paki xle zrozumiałem

#146 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 17 grudzień 2015 - 20:38

W 2013 Parthenon nie miał ziara w 2014 grube ziaro a 2015 znowu urósł piękny i nie miał takiego ziara jak w roku ubiegłym.Sadzone zawsze około 23-25lipca.

#147 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 16:05

przepraszam pomyłka

Edytowany przez Pajej, 27 grudzień 2015 - 16:37.

#148 Share alfl

alfl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 luty 2016 - 10:53

to zrób na 15 ha powodzenia

Ja robie rozsade na 25 ha  kupuje tylko na brokul letni  od krasonia ale w ostatnim roku sie nie popisal bo 30 procent zostawalo w multiplatach, Siewnik mam elektryczny z dmuchawa taki chyba jak sa w tych liniach, gdzies w necie widzialem za 2500zl .U mnie 4 osoby przez 7-8 godzin sieja 50 tys z wyniesieniem na zewnatzr , poukladaniem, sprawdzeniem kazdego korytka czy jest ziarko, czy nie ma podwojnych  na tip top

#149 Share Yreneusz

Yreneusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 luty 2016 - 21:46

Również nie widze problemu w hodowaniu własnej rozsady. 2 lata temu miałem z 280 paczek i było ładnie (na późno, zbiór rozciągnięty od połowy września do końca listopada) pomijając fakt że po d*pie się dostało za embargo i hortex wymyślał swoje wymogi i cena po 1.10... Jakie macie plany na ten rok? po 2014 zdecydowałem się dać sobie spokój i w zeszłym roku nie posadziłem ani jednej sadzonki co uważam za nie najgorszy pomysł. W tym roku mam zamiar posadzić koło 6 ha na późno tzn październik- listopad i odmiane monako. Do tej pory udawało się sadzić bezpośrednio po zbiorze bobu ale strasznie wysuszona ziemia i jeśli nie będzie opadów jak w tym roku to będzie ciężko.

#150 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 19 luty 2016 - 08:05

koedzy co myslicie jakbym załozył do czegos takiego 

http://olx.pl/oferta...57-IDdNlnN.html

http://olx.pl/oferta/pielnik-opielacz-wielorak-CID757-IDe0S5R.html

i gwiazdy pielace

http://olx.pl/oferta/ekopielnik-opielacz-pielnik-gwiazdy-pielace-gwiazdki-do-pielenia-CID757-IDaiOAl.html#16f525f25b;promoted

zdało by to egzamin? znam gościa co wcale nie pryska tylko jeździ pielnikiem ale ma cos takiego

http://www.solan.lublin.pl/1016/pielnik-obsypnik 

Edytowany przez Pajej, 19 luty 2016 - 08:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Yreneusz

Yreneusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 luty 2016 - 10:31

Mam taki pielnik z Solana ale bez tych gwiazdek. Ja nie stosuje herbicydów, czy w brokule czy w bobrze zwalczam chwasty na początku agregatem bez wałków (oczywiście rozstaw pazurów w międzyrzędzia) później gdy roślina podrośnie wielorakiem http://olx.pl/oferta...html#fd175e2dce

Co do tej firmy solan to nie polecam. bardzo słabe wykonanie łącznie z systemem podsiewającym. Miałem też od nich sadzarkę karuzelową 5 rzędową (3+2) i sekcje zostawały na polu bo cybanty za słabe :D jak chcesz mam do sprzedania ten opielacz, myśle że do delikatnych przeróbek i będzie spełniał swoją rolę :) A co do tych gwiazdek pielących to na stronie Solany jest film jak to działa na przykładzie młodej plantacji jakiś drzewek i obawiam się że brokuły by to uszkadzało albo wyrywało. Jak uprawiam wielorakiem międzyrzędzia to przy szybszej jeździe ziemia zasypuje małe badylko pomiędzy roślinami i jest dobrze:)

Edytowany przez Yreneusz, 19 luty 2016 - 10:46.

#152 Share alfl

alfl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 luty 2016 - 14:18

Również nie widze problemu w hodowaniu własnej rozsady. 2 lata temu miałem z 280 paczek i było ładnie (na późno, zbiór rozciągnięty od połowy września do końca listopada) pomijając fakt że po d*pie się dostało za embargo i hortex wymyślał swoje wymogi i cena po 1.10... Jakie macie plany na ten rok? po 2014 zdecydowałem się dać sobie spokój i w zeszłym roku nie posadziłem ani jednej sadzonki co uważam za nie najgorszy pomysł. W tym roku mam zamiar posadzić koło 6 ha na późno tzn październik- listopad i odmiane monako. Do tej pory udawało się sadzić bezpośrednio po zbiorze bobu ale strasznie wysuszona ziemia i jeśli nie będzie opadów jak w tym roku to będzie ciężko.

W tym roku kontraktacja na poziomie 1,65. Ja osobiscie odmiane monaco sadzilem zawsze aby gotowa byla na 3 dekade sierpnia, Ostatnio monaco mi nie wychodzi, i zrezygnowalem z tej odmiany, uwazam ze sie wypalila. Co do  zbioru na pazdziernik to zdecydowanie najlepszy oczywiscie wedlug mnie jest parthenon firmy sakata bynajmniej w moim klimacie.

#153 Share Yreneusz

Yreneusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 luty 2016 - 14:41

A gdzie zazwyczaj macie kontraktacje jeżeli rurzyczkujecie? tzn nie chodzi mi o skup czyli pośrednika tylko zakład przetwórstwa.

#154 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 19 luty 2016 - 15:32

Mam taki pielnik z Solana ale bez tych gwiazdek. Ja nie stosuje herbicydów, czy w brokule czy w bobrze zwalczam chwasty na początku agregatem bez wałków (oczywiście rozstaw pazurów w międzyrzędzia) później gdy roślina podrośnie wielorakiem http://olx.pl/oferta...html#fd175e2dce

Co do tej firmy solan to nie polecam. bardzo słabe wykonanie łącznie z systemem podsiewającym. Miałem też od nich sadzarkę karuzelową 5 rzędową (3+2) i sekcje zostawały na polu bo cybanty za słabe :D jak chcesz mam do sprzedania ten opielacz, myśle że do delikatnych przeróbek i będzie spełniał swoją rolę :) A co do tych gwiazdek pielących to na stronie Solany jest film jak to działa na przykładzie młodej plantacji jakiś drzewek i obawiam się że brokuły by to uszkadzało albo wyrywało. Jak uprawiam wielorakiem międzyrzędzia to przy szybszej jeździe ziemia zasypuje małe badylko pomiędzy roślinami i jest dobrze:)

na pielnik solana mnie nie stac tylko chodziło mi o to czy wielorak plus gwiazdy zdałby egzamin. 

a tu filmik z gwiazdami 

to chyba zwykły wielorak jak sie nie myle plus te gwiazdy

#155 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1673 postów

Napisany 19 luty 2016 - 22:46

masz do mnie 30 km to przyjedz sobie obejrzeć, mam z solana 

#156 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 20 luty 2016 - 08:11

kolego ale biega mi o to ze na solana mnie nie stac, a taki wielorak za 1,5 tyś kupi gwiazdy na dwa rzadki tez około 1,5 tys i miałbym pielnik za 3 tys a solan to ponad dycha

#157 Share alfl

alfl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 luty 2016 - 08:22

na pielnik solana mnie nie stac tylko chodziło mi o to czy wielorak plus gwiazdy zdałby egzamin. 

a tu filmik z gwiazdami 

to chyba zwykły wielorak jak sie nie myle plus te gwiazdy

Ja zrobilem tak, pojechalem do tarczyna kupilem   1 sekcje kompletna firmy kress. na 3 pozostale  sekcje dokupilem gwiazdy, nie sa tanie  bo 400 sztula ale warto bo sa z fajnego materialu , ja mam mozaike gleby, jest szczyrk a za chwile glina , kolor zolty fajnie sie sprawdza, (kolor =twardosc gwiazdy}.Nastepnie dorobilem  reszte pod moj stary opielacz,Maszyna bardzo fajnie sie sprawdza lecz nie mozna iczyc ze  nie bedziesz musial z ludzmi przeleciec, zalezy od pogody i roku u mnie ograniczenie  gracowania wynosi  60%-90% przy sprzyjajacych warunkach. Pielic trzeba raz na tydzien gora 2 tygodnie Jak przespisz to wiekszych chwastow nie wyrwie tylko przetraci i odbija.Brokulow nie niszczy, jak zbyt szybko wjedziesz po posadzeniu to wyrywalo mi doniczki, brokul musi sie ukorzenic. Mialem kiedys zdjecia i filmy jak znajde to moge wyslac.Reasumujac   polecam ta maszyne, warto zrobic, zwroci sie  w 100 procentach. 

#158 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 20 luty 2016 - 08:29

to jak masz to wrzucaj

#159 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1673 postów

Napisany 20 luty 2016 - 15:40

kolego ale biega mi o to ze na solana mnie nie stac, a taki wielorak za 1,5 tyś kupi gwiazdy na dwa rzadki tez około 1,5 tys i miałbym pielnik za 3 tys a solan to ponad dycha

ale jak sobie mój obejrzysz to będziesz wiedział co i jak wygląda, czy do się to przerobić itp. 

tylko jest teraz problem z zakupem gwiazd, wycwanili się i teraz samych nie chcą sprzedawać 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Ali0027

Ali0027

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 20 luty 2016 - 16:46

Ja kupiłem płytę poliuretanową i wyciołem sobie gwiazdy wyrzynarką