stefek1991

Brokuły - Opłacalność uprawy

Polecane posty

Yreneusz    1

Mam taki pielnik z Solana ale bez tych gwiazdek. Ja nie stosuje herbicydów, czy w brokule czy w bobrze zwalczam chwasty na początku agregatem bez wałków (oczywiście rozstaw pazurów w międzyrzędzia) później gdy roślina podrośnie wielorakiem http://olx.pl/oferta/sprzedam-wielorak-stan-idealny-CID757-IDe46sp.html#fd175e2dce

Co do tej firmy solan to nie polecam. bardzo słabe wykonanie łącznie z systemem podsiewającym. Miałem też od nich sadzarkę karuzelową 5 rzędową (3+2) i sekcje zostawały na polu bo cybanty za słabe :D jak chcesz mam do sprzedania ten opielacz, myśle że do delikatnych przeróbek i będzie spełniał swoją rolę :) A co do tych gwiazdek pielących to na stronie Solany jest film jak to działa na przykładzie młodej plantacji jakiś drzewek i obawiam się że brokuły by to uszkadzało albo wyrywało. Jak uprawiam wielorakiem międzyrzędzia to przy szybszej jeździe ziemia zasypuje małe badylko pomiędzy roślinami i jest dobrze:)

Edytowano przez Yreneusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfl    2

Również nie widze problemu w hodowaniu własnej rozsady. 2 lata temu miałem z 280 paczek i było ładnie (na późno, zbiór rozciągnięty od połowy września do końca listopada) pomijając fakt że po d*pie się dostało za embargo i hortex wymyślał swoje wymogi i cena po 1.10... Jakie macie plany na ten rok? po 2014 zdecydowałem się dać sobie spokój i w zeszłym roku nie posadziłem ani jednej sadzonki co uważam za nie najgorszy pomysł. W tym roku mam zamiar posadzić koło 6 ha na późno tzn październik- listopad i odmiane monako. Do tej pory udawało się sadzić bezpośrednio po zbiorze bobu ale strasznie wysuszona ziemia i jeśli nie będzie opadów jak w tym roku to będzie ciężko.

W tym roku kontraktacja na poziomie 1,65. Ja osobiscie odmiane monaco sadzilem zawsze aby gotowa byla na 3 dekade sierpnia, Ostatnio monaco mi nie wychodzi, i zrezygnowalem z tej odmiany, uwazam ze sie wypalila. Co do  zbioru na pazdziernik to zdecydowanie najlepszy oczywiscie wedlug mnie jest parthenon firmy sakata bynajmniej w moim klimacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yreneusz    1

A gdzie zazwyczaj macie kontraktacje jeżeli rurzyczkujecie? tzn nie chodzi mi o skup czyli pośrednika tylko zakład przetwórstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Mam taki pielnik z Solana ale bez tych gwiazdek. Ja nie stosuje herbicydów, czy w brokule czy w bobrze zwalczam chwasty na początku agregatem bez wałków (oczywiście rozstaw pazurów w międzyrzędzia) później gdy roślina podrośnie wielorakiem http://olx.pl/oferta/sprzedam-wielorak-stan-idealny-CID757-IDe46sp.html#fd175e2dce

Co do tej firmy solan to nie polecam. bardzo słabe wykonanie łącznie z systemem podsiewającym. Miałem też od nich sadzarkę karuzelową 5 rzędową (3+2) i sekcje zostawały na polu bo cybanty za słabe :D jak chcesz mam do sprzedania ten opielacz, myśle że do delikatnych przeróbek i będzie spełniał swoją rolę :) A co do tych gwiazdek pielących to na stronie Solany jest film jak to działa na przykładzie młodej plantacji jakiś drzewek i obawiam się że brokuły by to uszkadzało albo wyrywało. Jak uprawiam wielorakiem międzyrzędzia to przy szybszej jeździe ziemia zasypuje małe badylko pomiędzy roślinami i jest dobrze:)

na pielnik solana mnie nie stac tylko chodziło mi o to czy wielorak plus gwiazdy zdałby egzamin. 

a tu filmik z gwiazdami https://www.youtube.com/watch?v=VNYOrgpi9ng

to chyba zwykły wielorak jak sie nie myle plus te gwiazdy


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

kolego ale biega mi o to ze na solana mnie nie stac, a taki wielorak za 1,5 tyś kupi gwiazdy na dwa rzadki tez około 1,5 tys i miałbym pielnik za 3 tys a solan to ponad dycha


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfl    2

na pielnik solana mnie nie stac tylko chodziło mi o to czy wielorak plus gwiazdy zdałby egzamin. 

a tu filmik z gwiazdami https://www.youtube.com/watch?v=VNYOrgpi9ng

to chyba zwykły wielorak jak sie nie myle plus te gwiazdy

Ja zrobilem tak, pojechalem do tarczyna kupilem   1 sekcje kompletna firmy kress. na 3 pozostale  sekcje dokupilem gwiazdy, nie sa tanie  bo 400 sztula ale warto bo sa z fajnego materialu , ja mam mozaike gleby, jest szczyrk a za chwile glina , kolor zolty fajnie sie sprawdza, (kolor =twardosc gwiazdy}.Nastepnie dorobilem  reszte pod moj stary opielacz,Maszyna bardzo fajnie sie sprawdza lecz nie mozna iczyc ze  nie bedziesz musial z ludzmi przeleciec, zalezy od pogody i roku u mnie ograniczenie  gracowania wynosi  60%-90% przy sprzyjajacych warunkach. Pielic trzeba raz na tydzien gora 2 tygodnie Jak przespisz to wiekszych chwastow nie wyrwie tylko przetraci i odbija.Brokulow nie niszczy, jak zbyt szybko wjedziesz po posadzeniu to wyrywalo mi doniczki, brokul musi sie ukorzenic. Mialem kiedys zdjecia i filmy jak znajde to moge wyslac.Reasumujac   polecam ta maszyne, warto zrobic, zwroci sie  w 100 procentach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

kolego ale biega mi o to ze na solana mnie nie stac, a taki wielorak za 1,5 tyś kupi gwiazdy na dwa rzadki tez około 1,5 tys i miałbym pielnik za 3 tys a solan to ponad dycha

ale jak sobie mój obejrzysz to będziesz wiedział co i jak wygląda, czy do się to przerobić itp. 

tylko jest teraz problem z zakupem gwiazd, wycwanili się i teraz samych nie chcą sprzedawać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali0027    2

kolego ale biega mi o to ze na solana mnie nie stac, a taki wielorak za 1,5 tyś kupi gwiazdy na dwa rzadki tez około 1,5 tys i miałbym pielnik za 3 tys a solan to ponad dycha

 

Ja kupiłem płytę poliuretanową i wyciołem sobie gwiazdy wyrzynarką

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ale jak sobie mój obejrzysz to będziesz wiedział co i jak wygląda, czy do się to przerobić itp. 

tylko jest teraz problem z zakupem gwiazd, wycwanili się i teraz samych nie chcą sprzedawać 

dzięki za zaproszenie, może skorzystam, a gwiazdy inne firmy tez maja, wiec to nie problem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ale te innych firm bardzo odbiegają jakościowo, widziałem te wynalazki i raczej nie polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

kolega poleca z kressa


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfl    2

Panowie kiedy najpóźniej sadzicie brokuła?

 1 sierpnia ale tu duzo zalezy od pogody,dla mnie bezstresowo to 15- 20 lipiec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tak w tym roku sadziłem 24 lipca ni nie dorósł...


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

kolega poleca z kressa

kress moim zdaniem bezkonkurencyjny, zresztą ma na to patent, reszta to nielegalne podróbki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Jak widzicie taki nasadzenie: parthenon i lord na 4 hektary posadzic w jednym terminie?  sadzilismy 2 hektary parthenonona ale mam chec jeszce 2 hektary tylko ze cos wcześniejszego i po tym pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

u nas próbowali lorda ale plonował pewnie ze 20% słabiej od monaco, od parthenona pewnie jeszcze gorzej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek81519    0

witam koledzy doradźcie pod brokuł i kalafior salmag z borem czy saletrzak z borem jakie ilości i gdzie można kupić w lubelskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mint    19

Myślę, że bez większej różnicy który zastosujesz, u mnie stosuje się saletrzak ale myślę, że to ze względu na przywiązanie do tego nawozu niż z przyczyn naukowo-technicznych :P  W tym roku będę sadził brokuł po jęczmieniu ozimym i mam kilka pytań.
1. Czy stosujecie nawożenie PK pod brokuł, bo nie wiem czy w tak krótkim okresie od zbioru jęczmienia do posadzenia jakiś nawóz zdąży się rozłożyć tak żeby brokuł (Monaco) mógł go pobrać?
2. Jaki herbicyd w jęczmieniu bez szkody dla brokuła?
3. Czy skracać jęczmień przed brokułem?
Z góry dzięki
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

oba są równie dobre, wszystko zależy jaką infrastrukturą dysponujesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj