stefek1991

Brokuły - Opłacalność uprawy

Polecane posty

Plagrafi    23

A kto powiedzial ze rowno? ja pierwsze nasadzenie juz 2 tygodnie tne i jeszcze troche zostalo 

ale ostatnio szybko rosnie wczoraj wycielismy 32t :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

To na przetworstwo??

A dlaczego brazowieja paczki i jakie wycinacie, jak maja juz fajne wieksze pąki??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Paki to rzecz odmiany i pogody roza musi byc zwiezla, a co do brazowienia to oprysk (makroelementy albo przedawkowanie mikro) lub pogoda ale przy obecnej to nie jej wina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

z pogodą to zależy gdzie, ostatni deszcz był 23 czerwca, 20 litry, od tamtego czasu kilka mżawek i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Bormax 2x dalem po 1l wydaje mi sie ze to brak potasu... u nas 16 czerwca tez tak spadlo okolo 20mm
Do wczoraj bylo pare mrzawek, a wczoraj 50mm


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

z pogodą to zależy gdzie, ostatni deszcz był 23 czerwca, 20 litry, od tamtego czasu kilka mżawek i tyle

niby nie daleko, ale u mnie gorzej z deszczem, w czerwcu spadło 45 l tak po 10l w kilku deszczach w lipcu jak narazie nazbierało sie 10 w mrzawkach po 2-3l


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Na brązowienie wpływ pogoda że pada i na drugi dzień grzeje kilka takich dni i robią się "rude" lub jak kto woli brązowe... A co do przedawkowania mikro to nie wiem bo jedni pryskają często drudzy tylko NPK dają a jak przyjdzie parówa i burze to wszyscy mają z tym problem chociaż zależy jaki kawałek pola... Rok temu przeszła burza i niektórzy mieli problem a u mnie 3 kawałki dobrze a na 4 zaczęły się robić takie rudawe ale się zdążyło zebrać i nie wiem czemu tak jest... Podobnie jak na brokułach w deszczowe i upalne dni po jakimś czasie pojawiają się pojedyncze centki żółte... Gorzej jak z dzieckiem z tymi brokułami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Potem na gieldach marudza sraja i takie tam... a ty soe martw...

A na targ jak czasami zajdziesz zobaczyc to jeszcze lepsze czlowiek czasami wywali niz ktos tam sprzedaje...

Edytowano przez piotr2691

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Mi powiedziano że mam pryskać tym samym czym pryskam czyli jakiś dursban czy sumi alpha bo nawet jakby mi się udało go ograniczyć to przyleci od sąsiada który sobie nie poradzi i że szkoda się w koszty pakować większe. A za rok spróbuję taki myk na jednym kawałku jaki mi zalecił jeden doradca. Ciekawe czy miał rację i czy ktoś tak robi :D No u ogólnie to mówią że za 3-4 lata to będzie największy problem w uprawie warzyw kapustnych. Oby się nie sprawdziło :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Moento jedynie mialoby racje bytu ale z doswiadczenia wiem ze nic nie daje :D

 

Co to za myk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Na mączlika pomaga deszcz lub deszczownia.

Zarejestrowanych preparatów prawie nie ma, movento musi być w czas bo później to szkoda kasy, emulpar pomaga głównie ze względu na inny mechanizm działania i brak karencji...proteus stosowany na inne dziadostwo też pomaga w kwesti maczlika tylko, aż dziw że wszystkiete preparaty są z bayera...

Lepiej zastanowić się bardziej nad techniką zabiegu bo trudno wpryskać ciecz roboczą tam gdzie mączlik siedzi i jeśli nie ma się opryskiwacza z rękawem bez dyszy wirowej chyba nie da się zrobić tego dobrze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ale w czym wam ten mączlik przeszkadza?? 

ja w tym roku miałem nawet na truskawkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Lord 11300 z hektara a Monaco nie gorsze pewnie ale wycinam jeszcze a w polu jeszcze pełno. Do szczęścia brakuje 32 tony i posadzić poplony... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeX    1

Panowie jak Wam płacą w tym roku?Ja na umowie mam cenę minimalną 1.6netto ale u mnie do zbioru jeszcze daleka droga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam duży problem z brokułem, mam nadzieję, że mi pomożecie. W ponad połowie mojej plantacji korzenie wyglądają tak jak na zdjęciach. Co to może być? Wystarczy lekko dotknąć brokuła, a on od razu się łamie w tych korzeniach... Brak słów po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj