Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brokuły Uprawa Opłacalne??

385 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ZeWsi

ZeWsi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 18:03

Brokuły Uprawa Opłacalne?? Odświeżę temat :rolleyes: czy na wczesną uprawę brokuła kupujecie czy hodujecie sadzonki? bo w tym roku Krasoń się nie popisał i jeszcze mróz zrobił swoje ;[ I jaki mieliście tonaż bo u mnie tylko 6 ton bo skup zamykali wcześnie... :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brokuły Uprawa Opłacalne?? Dzisiaj, 11:34
  •  

#22 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 20:07

Brokuły Uprawa Opłacalne?? a ja zaczynam teraz wycinać na rynek-koniec lipca i początek sierpnia zawsze cena lepsza,staram się właśnie na ten okres robić,przeważnie wygrywam.

rozsadę robię sam,siałem na przełomie kwietnia i maja,a przymrozków u mnie nie było.

#23 Share ZeWsi

ZeWsi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 13:17

Brokuły Uprawa Opłacalne?? U mnie było -7 bo ja okolice Torunia a tam największy był :( Wszystko białe było kalafior sadzony najszybciej dopiero teraz doszedł a miesiąc później sadzony wczoraj skończony. A jak myślicie opłaci się 3,5 ha brokuła wcześnie sadzonego? na początek lipca(przetwórstwo-chłodnia).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 22:37

Brokuły Uprawa Opłacalne?? panowie odnawiam chciałem się zapytac czy ktoś sadzi brokuła na świeży rynek planuje sadzić wczesnego brokuła jakie odmiany polecacie na "urozmaiconą" wiosenną pogode. Jak jest z nawożeniem nie ukrywam że bede sadził brokuła 1 rok ale mam doświadczenie w produkcji kalafiora i mam dostęp do wody. panowie prosze o rady pozdrawiam

#25 Share proximka90premium

proximka90premium

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna...

Napisany 29 grudzień 2012 - 22:59

Brokuły Uprawa Opłacalne?? W tym roku zle obliczyłem iloścć potrzebnej mi sadzonki i zostało mi około 35 tyś sztuk brokuła. Nie miałem gdzie tego posadzić bo już nie miałem wolnego pola a sadzonka była już gotowa do sadzenia 25.07.2012. musiałem jednak poczekać do 03.08.2012 aż wykosiliśmy (może niece przedwcześnie) pszenice JARĄ i posadziliśmy tam brokuł 05.05.2012. (Pszenicę wymieszaliśmy pózniej z zimową i nie było znaku wilgotności) Nie ukrywam że sadzenie w tym terminie było dużym ryzykiem ale się udało. jesień była łagodna bez większych mrozów a zbiór zaczoł się 20.10.2012 a zakończył 01.12.12r. Nigdzie nie było już w okolicy punktu skupu ale znalezliśmy Ukrainkę która raz na tydzień przyjeżdżała i brało brokuły w główce po 1 zł. cena może nie rewelacyjana ale zawsze coś zostało..

Edytowany przez proximka90premium, 29 grudzień 2012 - 23:00.

#26 Share janek9335

janek9335

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 18 luty 2013 - 12:05

Brokuły Uprawa Opłacalne?? Dlaczego mówicie ze bardziej oplaca sie sadzic brokula od kalafiora?

#27 Share damian315

damian315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 16:43

Jaki jest z uprawa brokuła może mi ktoś coś napisać odnośnie oprysków i nawożenia. Zamierzam troche posadzic wczesnego brokuła do przemysłu. Jakie są koszta sadzonek na hektar ???

#28 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1070 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 19:04

wczesny do przemysłu? po co tak kombinować? w mojej okolicy wszyscy sadza za zbiór w październiku

Rolnik z powołania :-)

#29 Share damian315

damian315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 19:21

Przetwórnia właśnie chce wczesny jak on wychodzi jak z ochroną i jakie koszta sadzonek ??

#30 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1691 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 19:30

zadzwoń do którejś z firm co robią sadzonkę, ale wątpię aby ktoś jeszcze chciał Ci ją zrobić 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share damian315

damian315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 19:34

sadzonki bez problemu załatwia przetwórnia tylko nie wiem jakich kosztów się spodziewać?

#32 Share kamilus1025

kamilus1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo

Napisany 09 marzec 2015 - 19:50

wczesny raczej do przemysłu nie da rady, prędzej wykwitnie niż go wytniesz, a sadzonki około 15gr/szt

#33 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 16:11

sadzonka jakies 12-15 groszy, hektar brokuła w lecie jak trafi w ciepło to 3 dni i po nim, będą same kwiatki 

#34 Share alfl

alfl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 23:34

wczesny do przemysłu? po co tak kombinować? w mojej okolicy wszyscy sadza za zbiór w październiku

wczesny zbiór jest po to aby jedno pole wykorzystać 2 razy, sadzisz brokula w kwietniu  zbierasz do na przełomie  czerwca i lipca, orka i od nowa:)) Jeśli chodzi o sadzonki  to koszt około 13 gr,warunkiem brokula letniego musi byc zakontraktowany zbyt i zaplecze  ludzi do zbioru bo jak przyjda wysokie temp  to moment i wszystko przerasta. W brokule jesli nie masz deszczowni to od razu sobie ta uprawe odpusc. Damian jesli chodzi o opryski i nawozenie to pisz na priv to Ci podpowiem poniewaz nie bede sie tu rozpisywal  i zanudzal.

#35 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1070 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 09:23

ciekawe to co piszesz. ja najpierw sieję groszek zielony a później brokół. w mojej okolicy nikt nie ma deszczowni, a brokoł jesienny sie udaje, wiadomo wszystko zalezy od pogody, ale jest ok

#36 Share alfl

alfl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 12:08

ciekawe to co piszesz. ja najpierw sieję groszek zielony a później brokół. w mojej okolicy nikt nie ma deszczowni, a brokoł jesienny sie udaje, wiadomo wszystko zalezy od pogody, ale jest ok

Jeszcze zalezy co masz na mysli "udaje sie" jaki plon masz na mysli, z mojego doswiadczenia powiem tylko tyle  ze w kolo juz kilku probowalo bez deszczowni i po roku lub 2 pasowalo,Dla przykladu w tamtym roku jak odstawialem  fajne ilosci  brokula na swiezy rynek a sasiad  bez deszczowni nie dosc ze nie sprzedal na swiezy  ani sztuki to jeszcze sie modlil aby mu wzieli na rozyczke gdyz mial takiej slabej jakosci brokul. Jak wiesz roza brokula to 70 procent woda wiec wystarczy wziasc brokula  po dniach deszczowych  jaki ma wigor i wage a po dniach suchych.

#37 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1070 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 08:27

najlepsi to z jednej paczki nasion wyciagaja 1 t różyczki, wiadomo na swierzy rynek towar musi byc lux ale do przetwórstwa to juz inna bajka. ja brokół zamierzam sadzic pierwszy rok ale jak rozmawiałem z rolnikami to podobno lepiej sobie radzi z brakiem wody niz kalafior, a uprawiam go bez deszczoeni juz parenascie lat

#38 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 17:32

Nie wyobrazam sobie brokula bez deszczowni :D Sadzilem wczoraj juz klapie jutro bede podlewal. A w tamtym roku ludzie mieli z deszczowaniem po 5 ton glowy.

Ja nie mam duzo pola wiec daje rade deszczowac ile potrzeba i 20 ton z ha mialem w tamtym roku a rok byl paskudny 

A w tym roku krason sie popisal z odmiana naxos na tacce 150 po 50 brakow i dziadostwo  

Jak by ktos pytal to polecam odmiane Monaco Na tyle lat co uprawiam i ojciec z 20 to z kazda odmiana byly problemy tylko monaco jest niezawodne :D

#39 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1070 postów

Napisany 17 kwiecień 2015 - 07:38

to ty masz brokoł na lato to inna bajka, ja jeszcze nie myśle o sadzeniu. ustawiamy zawsze na zbiór w październiku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów