Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brokuły Uprawa Opłacalne??

566 odpowiedzi na ten temat

#421 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1398 postów

Napisany 24 luty 2017 - 08:55

Ja po groszku sadziłem w 2015 roku 20 lipca była mega susza a ja nie mam deszczowni zbierałem ok 10 grudnia to co było nie dorósł z 1 ha zebrałem ok 3t czyli lipa totalna.

w 2016 roku sadziłem 15 lipca było wiecej deszczu i zebrałem w październiku plon ok 11,5t/ha wiec ok.

W tym roku mam zagwozdkę bo muszę rozplanować 3 terminy sadzenia w tym jeden po groszku a termin zbioru nie zależy ode mnie. Jak to widzicie?

1.07, 10.07, 20,07??? 20 to mega ryzyko , moze ten po groszku na 15 zaplanować? bo na 90% po groszku rosnie wolniej niz w czystym sadzeniu. byłem na pokazach polowych gdzie na czystym polu lord był sadzony 15 lipca czyli wtedy co mój w czasie pokazów lorda na polu tam nie było bo zebrany, a u mnie jeszcze sie zbiór nie zaczą

Rolnik z powołania :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brokuły Uprawa Opłacalne?? Dzisiaj, 20:24
  •  

#422 Share WaldekHaasa

WaldekHaasa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 luty 2017 - 10:32

Brokuły Uprawa Opłacalne?? Wiec przy 3 ha powinienem sie wyrobic do zbioru? :) Jakie stosujecie nawozenie? Jaki może być przyblizony koszt na 1 ha uprawy? 11,5 t - mowimy o plonie róży czy głowy?

Kmil z jakiej czesci Kujaw jestes? Mowisz,ze Batorego nie chcesz?

#423 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1398 postów

Napisany 24 luty 2017 - 11:16

Ja mówie o plonie róży. 3 ha ilu będziesz miał ludzi do zbioru? będziesz zbierał na głowy czy róze? Co do nawożenia to po groszku daje 600kg bontaru/ha i chyba 100kg saletrzaku. pogłównie jeszcze dokładam ok 30kg N najlepiej w postaci saletry wapniowej.

Co do kosztów to trudno mpowiedziec. Sadzonka Twoja czy kupna? ile pracowniom złacisz? ile bedziesz miał szkodników? czym odchwaścisz?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share WaldekHaasa

WaldekHaasa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 luty 2017 - 12:44

Brokuły Uprawa Opłacalne?? Ja bede sprzedawal na glowy bezposrednio z pola prosto do punktu. Wlasnie z ludzmi nie wiadomo,bede chcial jak najwiecej powiedzmy ze kolo 10 osob? Wiem ze to ciężko oszacowac,sadzonke kupuje gotowa, planuje dac npk po 600 kg/ha plus saletrzak pod korzeń.. właśnie co do zwalczania chwastów to z srodkami ciezko? Planuje przerobic opielacz do burakow i dokupic takie gwiazdy zeby lepiej zniszczyć chwasty i napowietrzyc glebe

#425 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1398 postów

Napisany 24 luty 2017 - 13:12

NPK 600kg/ha ale czego? co do porysków to sa ale bez rejestracji

#426 Share rispekt

rispekt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 24 luty 2017 - 13:20

Brokuły Uprawa Opłacalne?? Metazanex chyba ma rejestrację na kapustne

#427 Share WaldekHaasa

WaldekHaasa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 luty 2017 - 13:45

Brokuły Uprawa Opłacalne?? Sorki nie napisalem czego :) yaramila complex. No cos tam slyszalem na temat środków,a Ty co stosujesz?samym opielaczem nie da rady? A jeszcze odnosnie tego plonu ile by u Cb Wyniósł gdybys nie rozyczkowal?

#428 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1398 postów

Napisany 24 luty 2017 - 16:51

Ze środków to metazanex jest najbardziej popularny jako doglebówka jakos tydzień po wysadzeniu rozsady. Po groszku musiałem w tym roku poprawic galera bo tyle mi nagubili że na polu zrobiło sie zielono. Podobno navigator też jest dobry.

Ile byłoby w główkach? nie mam pojecia, bo nigdy na głowy nie sprzedawałem. Ile Ci za głowy proponuja zł?

#429 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 24 luty 2017 - 17:16

Właśnie Batorego chwalą a Monrello nie. Co do nawożenia to lepiej zbadać glebę. Sypiąc 600 kg mili complex to trochę wydasz a jak zbadasz to będzie wiadome ile trzeba rzeczywiście dać. Co do oprysków to metazanex najlepiej najwcześniej po sadzeniu bo wtedy roślina mniej odczuwa... Ja pryskałem ostatni rok tylko i wyłącznie Goal 480 ale podobno już go nie ma. W tym roku podejrzewam że będzie wszystko pryskane Stomp Aqua. Jest też lentagran ale raz jest czyste pole a raz opryskasz i zielono... Co do wyłącznie mechanicznego pielenia. To u mnie nie przejdzie zbyt duża wilgotność. Chociaż mam kawałek pola że 2 lata nic nie pryskałem susza była taka że nawet chwasty nie rosły. Jeden przejazd pielnikiem co by przykryć nawóz azotowy..

#430 Share WaldekHaasa

WaldekHaasa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 luty 2017 - 18:56

Brokuły Uprawa Opłacalne?? Jak bym mial patrzyc na analize gleby to bym nic nie musial sypac nawozu :) moze przesadzilen ale 500 dam, a srodki za mocno nie hamują wzrostu? Ja za duzo niby nie bede mogl pryskac herbicydem bo wykaże w próbach i nie wezma.. Niby groszek to najlepsze stanowisko pod brokuł,zobaczymy.. dostalem kontrakt na 830 zl za tone glowy,tak mialo byc chyba ze cos dorzuca jeszcze.. to nie wiesz ile mniej wiecej różni sie waga róży od calej glowy bo jestem bardzo ciekaw plonu jaki mozna osiagnac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1398 postów

Napisany 24 luty 2017 - 19:04

Właśnie Batorego chwalą a Monrello nie. Co do nawożenia to lepiej zbadać glebę. Sypiąc 600 kg mili complex to trochę wydasz a jak zbadasz to będzie wiadome ile trzeba rzeczywiście dać. Co do oprysków to metazanex najlepiej najwcześniej po sadzeniu bo wtedy roślina mniej odczuwa... Ja pryskałem ostatni rok tylko i wyłącznie Goal 480 ale podobno już go nie ma. W tym roku podejrzewam że będzie wszystko pryskane Stomp Aqua. Jest też lentagran ale raz jest czyste pole a raz opryskasz i zielono... Co do wyłącznie mechanicznego pielenia. To u mnie nie przejdzie zbyt duża wilgotność. Chociaż mam kawałek pola że 2 lata nic nie pryskałem susza była taka że nawet chwasty nie rosły. Jeden przejazd pielnikiem co by przykryć nawóz azotowy..

stompem planujesz po sadzeniu pryskac? podziel sie efektami

#432 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisany 24 luty 2017 - 20:22

Przeczytaj posty z wcześniejszych stron tam pisali Ci którzy dostarczają głowy do punktów. Co do Stompu to w internecie można znaleźć artykuły na ten temat i na każdym spotkaniu z chłodni o nim mówili i firmy nawozowe. Podobno nie ma być już Goal 480 ani Galiganu a to był na moje najlepszy oprysk bo nawet jak brokuł zszedł rzędy to 250 ml wlaliśmy to pryskane o rosie brokuły nie odczuły prawie nic a chwaty momentalnie poskręcane. A teraz nie wiem w sumie czym będzie można w późniejszej fazie.. Co do herbicydów to na pewno mają wpływ bo są tacy co mają trochę i "motyczą" to tamte brokuły i kalafiory bardziej mi się podobają ... Zbyt duże ilości nawozu w glebie również szkodzą i może nawet bardziej jak niedobór i mogę Ci powiedzieć że lepiej zbadać za te kilkadziesiąt złotych próbkę i wysłać do kogoś kto się "bardziej " zna. Ucz się na naszych błędach bo w tych czasach nie można popełniać błędów bo opłacalność i tak jest licha..

Edytowany przez Kamil1996, 24 luty 2017 - 20:25.

#433 Share WaldekHaasa

WaldekHaasa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 luty 2017 - 22:35

Brokuły Uprawa Opłacalne?? Czytalem ok 20 ton moze dac? 2 lata temu badalem i wszystko na bardzo wysokim poziomie przy ph 6,9 hmm moze azotowe beda szkodzić ale npk? Oblicze zapotrzebowanie i ustale dokladnie dawke tak bedzie najlepiej. Na Youtube mozna zobaczyć sa takie fajne filmiki z ekopielnikami wydaje mi sie ze to powinno zastapic prace z graczka? :)

#434 Share rispekt

rispekt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 24 luty 2017 - 22:57

Ja posiadam ekopielnik na pewno pomaga ale nie usunie wszystkiego i trzeba mieć posadzone wszystko prosto pod linijkę wtedy najlepiej idzie, ale u mnie bynajmniej bez oprysku sie nie da :] 

#435 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1398 postów

Napisany 25 luty 2017 - 07:02

a mój znajomy nie pryska tylko kilka razy ekopielnikiem jeździ i twierdzi ze to wystarcza

#436 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisany 25 luty 2017 - 07:27

To zależy od specyfiki gleb. U nas są podmokłe tereny to jest problem z chwastami ogromny w porównaniu do innych. Wielokrotne pielenie szkodzi również bo wujek właśnie tak kombinował i wyszło to słabo.

#437 Share rispekt

rispekt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 25 luty 2017 - 07:50

Brokuły Uprawa Opłacalne?? Dokładnie jest duża różnica między stanowiskami, na 2 klasie bez oprysku nie mogę dać rady, a na ciągłe pielaczowanie brakuje czasu, ale mogę spokojnie polecić ja jestem zadowolony.

#438 Share alfl

alfl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 luty 2017 - 08:04

Dokładnie jest duża różnica między stanowiskami, na 2 klasie bez oprysku nie mogę dać rady, a na ciągłe pielaczowanie brakuje czasu, ale mogę spokojnie polecić ja jestem zadowolony.

Ja pielnikiem jezdze co 10 dni,i w sumie raz musze przejsc z ludzmi  ale to nie jest zwykle pielenie tylko wyciecie pojedynczych chwasow oraz w dolkach  troszke wiecej. Stosowalem kiedys  metazanex szczegolnie w letnim ale on  hamuje  wzrost brokula a w letnim cena za glowke jest tylko na poczatku bo pozniej wszyscy  maja i cena leci w dol. Dlatego tez  nie stosuje herbicydow. Co do odmian  to ja na zbior jesienny wysadzam na ostatnia dekade sierpnia  naxos, w tym roku triton, zszedlem z monaco bo jest u mnie beznadziejny, a od wrzesnia to praktycznie tylko parthenon, w tym roku proba z titanium

#439 Share WaldekHaasa

WaldekHaasa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 luty 2017 - 12:23

Brokuły Uprawa Opłacalne?? A posiadacie w swoich opielaczach gwiazdy pielace? Zdaje to egzamin? Alfl duzo sadzisz brokuła? Wyrabiasz sie bez herbicydow?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisany 25 luty 2017 - 12:48

Ja pielnikiem jezdze co 10 dni,i w sumie raz musze przejsc z ludzmi  ale to nie jest zwykle pielenie tylko wyciecie pojedynczych chwasow oraz w dolkach  troszke wiecej. Stosowalem kiedys  metazanex szczegolnie w letnim ale on  hamuje  wzrost brokula a w letnim cena za glowke jest tylko na poczatku bo pozniej wszyscy  maja i cena leci w dol. Dlatego tez  nie stosuje herbicydow. Co do odmian  to ja na zbior jesienny wysadzam na ostatnia dekade sierpnia  naxos, w tym roku triton, zszedlem z monaco bo jest u mnie beznadziejny, a od wrzesnia to praktycznie tylko parthenon, w tym roku proba z titanium

Ile metanazexu dawałeś? Bo chyba nie tyle co piszą? Mam gdzieś zdjęcie sąsiada pola jak dał maksymalną dawkę. Nie powiem robi wrażenie. Cały czas brokuł wyglądał jakby go dopiero posadził.