stefek1991

Brokuły - Opłacalność uprawy

Polecane posty

damian315    4

Jaki jest z uprawa brokuła może mi ktoś coś napisać odnośnie oprysków i nawożenia. Zamierzam troche posadzic wczesnego brokuła do przemysłu. Jakie są koszta sadzonek na hektar ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

wczesny do przemysłu? po co tak kombinować? w mojej okolicy wszyscy sadza za zbiór w październiku


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

Przetwórnia właśnie chce wczesny jak on wychodzi jak z ochroną i jakie koszta sadzonek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

zadzwoń do którejś z firm co robią sadzonkę, ale wątpię aby ktoś jeszcze chciał Ci ją zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

sadzonki bez problemu załatwia przetwórnia tylko nie wiem jakich kosztów się spodziewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilus1025    14

wczesny raczej do przemysłu nie da rady, prędzej wykwitnie niż go wytniesz, a sadzonki około 15gr/szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

sadzonka jakies 12-15 groszy, hektar brokuła w lecie jak trafi w ciepło to 3 dni i po nim, będą same kwiatki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfl    2

wczesny do przemysłu? po co tak kombinować? w mojej okolicy wszyscy sadza za zbiór w październiku

 wczesny zbiór jest po to aby jedno pole wykorzystać 2 razy, sadzisz brokula w kwietniu  zbierasz do na przełomie  czerwca i lipca, orka i od nowa:)) Jeśli chodzi o sadzonki  to koszt około 13 gr,warunkiem brokula letniego musi byc zakontraktowany zbyt i zaplecze  ludzi do zbioru bo jak przyjda wysokie temp  to moment i wszystko przerasta. W brokule jesli nie masz deszczowni to od razu sobie ta uprawe odpusc. Damian jesli chodzi o opryski i nawozenie to pisz na priv to Ci podpowiem poniewaz nie bede sie tu rozpisywal  i zanudzal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ciekawe to co piszesz. ja najpierw sieję groszek zielony a później brokół. w mojej okolicy nikt nie ma deszczowni, a brokoł jesienny sie udaje, wiadomo wszystko zalezy od pogody, ale jest ok


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfl    2

ciekawe to co piszesz. ja najpierw sieję groszek zielony a później brokół. w mojej okolicy nikt nie ma deszczowni, a brokoł jesienny sie udaje, wiadomo wszystko zalezy od pogody, ale jest ok

Jeszcze zalezy co masz na mysli "udaje sie" jaki plon masz na mysli, z mojego doswiadczenia powiem tylko tyle  ze w kolo juz kilku probowalo bez deszczowni i po roku lub 2 pasowalo,Dla przykladu w tamtym roku jak odstawialem  fajne ilosci  brokula na swiezy rynek a sasiad  bez deszczowni nie dosc ze nie sprzedal na swiezy  ani sztuki to jeszcze sie modlil aby mu wzieli na rozyczke gdyz mial takiej slabej jakosci brokul. Jak wiesz roza brokula to 70 procent woda wiec wystarczy wziasc brokula  po dniach deszczowych  jaki ma wigor i wage a po dniach suchych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

najlepsi to z jednej paczki nasion wyciagaja 1 t różyczki, wiadomo na swierzy rynek towar musi byc lux ale do przetwórstwa to juz inna bajka. ja brokół zamierzam sadzic pierwszy rok ale jak rozmawiałem z rolnikami to podobno lepiej sobie radzi z brakiem wody niz kalafior, a uprawiam go bez deszczoeni juz parenascie lat


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Nie wyobrazam sobie brokula bez deszczowni :D Sadzilem wczoraj juz klapie jutro bede podlewal. A w tamtym roku ludzie mieli z deszczowaniem po 5 ton glowy.

Ja nie mam duzo pola wiec daje rade deszczowac ile potrzeba i 20 ton z ha mialem w tamtym roku a rok byl paskudny 

A w tym roku krason sie popisal z odmiana naxos na tacce 150 po 50 brakow i dziadostwo  

Jak by ktos pytal to polecam odmiane Monaco Na tyle lat co uprawiam i ojciec z 20 to z kazda odmiana byly problemy tylko monaco jest niezawodne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to ty masz brokoł na lato to inna bajka, ja jeszcze nie myśle o sadzeniu. ustawiamy zawsze na zbiór w październiku


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

mam taki i taki 

u mnie w tamtym roku byla taka susza ze 12 razy podlewalem cebule 

brokul tez z 6-8 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja nie mam mozliwosci nawadniania, zbyt rozdrobnione gospodarstwo, no chyba z ekiedys jakas beczke azenizacyjną zaadoptuje


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aliona    2

Witajcie. Może mógł by ktoś napisac odpowiednią dawkę nawozów na 1 ha. przed sadzeniem brokuła  jesiennego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Mma pytanie kiedy najpóxniej sadziliscie brokół? chodzi mi o odmiany monaco i parthenon, czy jak wsadze końcem lipca to zdąze zebrac?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

Ja co roku sadze ostatnie nasadzenie kolo 25 lipca i na ogol bez problemow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jakie sadzisz odmiany i kiedy Ci zbiór wypada. ja planuje posadzic po groszku zielonym, ale ten groszek jeszcze nie posiany (prztwornia daje różne terminy) wiec pod koniec lipca bedzie zbiór


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

ja sadze po szpinaku  zbior zalezy od pogody w ubieglym roku byl szybko ale nie pamietam dokladnie sprawdze potem to ci odpowiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

na ostatnie nasadzenie zostaw sobie monaco, ma o kilka dni krótsza wegetację od parthenona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja sadze po szpinaku  zbior zalezy od pogody w ubieglym roku byl szybko ale nie pamietam dokladnie sprawdze potem to ci odpowiem 

ok czekam


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

przez ostatnie dwa lata brokuł sadziłem w tym samym terminie, a termin zbiory różnił się o miesiąc, więc wszystko zależy od pogody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj