stefek1991

Brokuły - Opłacalność uprawy

Polecane posty

Kamil1996    18

Zacznijmy od tego Pajej że jak pisaliśmy kiedyś na PW to mówiłeś że u was skupują większe różyczki jak u nas a to już robi różnicę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

A u nas już chyba od 2 lat zeszli do 5 cm i to naprawdę niby 1cm różnicy a wydajność spada dużo bo każdy z ludzi co różyczkują jak zaczęliśmy robić do 5 cm że dużo więcej odpada tego co by szło do skrzynki i oni też na wydajności tracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

powiedzcie co to moze byc zawiazki główek mam nie jasno sielone, a czerwonawe. to jest na czesci pola gdzie jest glina. jak myslicie wybarwi sie normalnie czy z tego nic nie będzie? jak bede na polu to zrobie foty


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Panowie czy przy cenię 70 gr za kg brokuła jest TO opłacalne bo tyle mi chłodnia zaproponowała oczywiście w glowach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

12 ton rozy bez podlewania, to ty jestes tu mistrzem, bo bez podlewania to ja bym mial 5 ton glowy

mój rekord to 16 ton różyczki, średnia to 12. 

w tym roku zawaliłem i pewnie 10 nie będzie , 

brokuła nigdy nie podlewałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Panowie czy przy cenię 70 gr za kg brokuła jest TO opłacalne bo tyle mi chłodnia zaproponowała oczywiście w glowach

 

jaki jest stosunek plonu w główkach do rózyczkowanego? albo inaczej przy 10t rózy ile bedzie t glówki. jak mi powiecie to powiem czy te 70gr to opłacalne


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

70 groszy to niby słabo, ale nie ma kosztów różyczkowania, również nie trzeba mieć ludzi do różyczkowania. Maksymalna cena za całą róże to z tego co wiem osiemdziesiąt kilka groszy za kilogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

liczmy tak przyjmijmy że róxyczki zbieramy 10t x 1,45zł/kg = 14000

15t głowy x 0,7 = 10500

14000- 10500= 3500 to tyle mniejwiecej kosztuje koszt róźyczkowania, a o ludzi trudno...

Ja poszedłbym chyba na taki układ posadziłbym duzo więcej bo oszczędza sie czas na różyczkowanie i wyszedłbym na plus


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ciekawe jaka pogoda mu nie spasiła? wilgoć i chłodno? bo to przed przymrozkiem taki wyskoczył


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Pajej, a deszczowałeś tego brokuła? Mi to wygląda na reakcję na okresy suszy, u mnie w niepodlewanym który w pewnym momencie "przyschnął" są takie same sztuki jak u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

A wnocy jakie temperatury byly?

był przymrozek, ale w tym tygodniu a takie główki zauwazyłem ponad tydzień temu

 

Pajej, a deszczowałeś tego brokuła? Mi to wygląda na reakcję na okresy suszy, u mnie w niepodlewanym który w pewnym momencie "przyschnął" są takie same sztuki jak u Ciebie.

nie był deszczowany. susza była do połowy wrzesnia póxniej deszcze a w październiku spadło juz 100l

 

takie objawy ma tylko na góreczce gdzie jest glina


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

z moich obserwacji wynika ze zolte przebarwienia i silniejsze przerastanie liscmi to od suszy a czerwone od stresu w zwiazku z temperatura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

na jakiej podstawie tak sadzisz?niska temperatura nie powoduje przerastania (no chyba ze bylaby niska rowniez w okresie zawiazywania rozy az do osiagniecia wielkosci 5 zlotowki, ale to zadko sie zdarza) a w wyskoich temperaturach robilem doswiadczenie w tamtym roku przy 35+ jako susze traktuje podlewanie co tydzien 25mm a brak suszy co 2 dni 25mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Kiedyś przyjechał ktoś kto mi doradza czasem jak przejeżdża i tak powiedział bo się pytałem z ciekawości. Mam również dość starą książkę od uprawy kapustnych i tam jest że jak jest przekroczona temperatura 24(?) stopnie to że wtedy następuje przerastanie wiadomo że jak jest ponad 30 to szybciej przerośnie... Wiele razy było sucho i zimno a także sucho i gorąco(zeszły rok) to ludzie ścinali czasem liście jakby na giełdę szło ja miałem pierwsze 2 cięcia poprzerastane tak że nie mogłem na ten brokuł patrzeć a znowu te co później zawiązały już ładne. A suszyło każde równo przecież. Tylko różniło je to że jedne zawiązały się później i je tyle dni ciepła nie męczyło  :) W tym roku byłem około 15 czerwca na polu znajomego gdzie rósł Lord a ja miałem tylko Monaco to on miał wielkości średnicy szklanki może trochę większe to miał poprzerastane dość ostro a ja miałem jak paznokieć. Sadzone równo. A jak wiadomo w czerwcu było kilka dni naprawdę gorących i to wystarczyło do tego żeby ten Lord wyglądał jak wyglądał. Do tego tantniś i jak tutaj spać spokojnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jak wasze zbiory duzo wam jeszcze w polu zostało? i jak plony?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj