stefek1991

Brokuły - Opłacalność uprawy

Polecane posty

Kamil1996    18

Z tantnisiem masakra niby jest na to cudowny środek ale nie zastosowałem go a nie mam problemu. Na jednym kawałku mam 3 metry pola z brzegu a na kolejnym gdzie mam najmniejszy to jest trochę więcej. Znajomy straszył nas że jak nie ma na liściach to może być w środku. Już parę kawałków ludzie potalerzowali. A w chłodniach jak na to patrzą? A jeszcze rok czy dwa lata temu nikt nie wiedział u nas nawet co to jest.

I każdy mówi że zamienił by tantnisia na śmietkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

tyle że rok temu mączlik zaczął się później, a teraz nawet na rozsadzie jest. 

można czymś go zwalczyć ?

 

Rejestracje ma movento tyle że aby był dobry efekt trzeba zacząć za wczasu, stosowany za późno niewiele daje, słyszałem pozytywy o mydłach potasowych poza tym całkiem dobre opracowanie w linku

http://www.warzywapolowe.pl/maczlik-warzywny-lustracja-sygnalizacja-i-zwalczanie/

Z tantnisiem jedna z ważniejszych kwesti to podstwa czyli dobry adiuwant poza tym z oficjalnych zaleceń

http://www.bayercropscience.pl/komunikat-warzywniczy-06-czerwca-2016-1558.php

Znam jedną chłodnie gdzie w tym roku już cofali za tantnisia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Z tego co wiem to w jednej chłodni biorą próbkę 1 kg i jak jest więcej jak 3 sztuki to do domu z towarem ciekawe czy prawda co mówią bo ja jeszcze nie mam do cięcia. Ja zróżyczkowałem z ciekawości 2kg wczoraj i jedna martwa była larwa i 1 była na głąbie jeszcze ledwo się ruszająca a tantniś jak zdrowy to się momentalnie zwija czyli nie tak źle a ludzie gadali że jak potrząsnęli to po 6-8 z jednego im wypadało i to ruchliwych więc jest problem z tym dziadem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ludzie wszystkim pryskają i nic nie działa a wszystko go bierze. Podobno ten coragen sobie z nim radzi ale ja nie pryskam nim bo go nie idzie dostać i trzymam na wszelki wypadek jak nie mam dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Te w kokonach się chyba przepoczwarzą w motyle i będzie 2 pokolenie tych motyli bo już latają kolejne i znoszą jaja znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

tez tak myslalem ale to troche dziwne bo w kokonach siedza male zazwyczaj a chyba to duze powinny sie przepoczwarzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Tego tantnisia u nas nigdy nie było to się człowiek dopiero że tak powiem musi poznać. Mączlika też u siebie nie widziałem przez tyle lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rispekt    0

Tantnisia proteusem tez można pryskać u mnie dobrze zadziałał tylko stężenie troszkę wyższe trzeba:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Macie jakieś ciekawe maszyny do różyczkowania brokułu i kalafiora? Chodzi mi o taką pół automatyczną która rozbije róże sama a nie za pomocą szczęk albo rur bo chodzi tutaj przecież o ograniczenie siły roboczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

na lubelszczyźnie facet robi taki sprzęt, znajomy też ma, ale co z tego ze ludzi potrzeba mniej jak maszyną idzie wolniej i trzeba więcej za godziny zapłacić. Brokuł wczoraj wysadzony, 59k na 2 hektary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja pierwszy rzut sadziłem sobota i poniedziałek drugi rzut pujdzie za jakiś tydzień


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj