Polecane posty

klejnus    0

Blacha a co myślisz o tych panelach pcv? http://www.allegro.pl/item948288975_panele_pcv_podbitka_dachowa_hurt_cena.html najtańsze ale niestety białe. Bo mi się wydaje ze drogo to chyba nie wychodzi. I powiedz mi jeszcze czy gdzieś można zakupić te boki lodówek itd? I w jakich cenach.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Lodówki kupowałem w Kruszewie (woj. wielkopolskie), no ale nie wiem czy firma jeszcze istnieje, ale jak masz kogoś znajomego tam w okolicy to może mógłby się rozejrzeć. Ja w googlach znalazłem coś takiego

"Drew-Met" Sp. z O.o.

 

* Kruszewo, ul. Dworcowa 7

 

* tel. 67 2840341

To chyba jest to bo pamiętam, że firma była na terenie byłego tartaku na ul. Dworcowej, na a przedzwonić nigdy nie zawadzi. Firma skupowała wszystkie wadliwe lodówki od Amiki z Wronek i rozcinali na panele. No a te panele, które proponujesz to w sumie fajna sprawa, bo lekkie, tyle, że raczej będą dość giętkie, więc arkusze długości 6 m raczej odpadają. No a to że białe to w niczym nie przeszkadza, to chlew ma być, a nie mieszkanie ;) , zresztą po roku, dwóch muchy i tak skutecznie je przebarwią.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Hahaha dobre. Ja mieszkam może z 10km od Kruszewa i mam tam rodzinę;) I wiedziałem ze tam coś takiego jest ale nie wiedziałem że tak to wygląda:) I co do giętkości to hmm wszystko zależy w jakich odstępach są mocowania np do krokwi :) Myślę ze do 1,5 metra źle by nie było. A co do much to właśnie o to mi chodzi by to tak nie wyglądało:P Jak dobrze liczyłem to u teścia podbitka by wyszła w 900m2. I ściany można wybielić ale podbitkę?? Dlatego myślę ze dołożyć te 6zl do m2 i mieć czarne :) I jaką cenę dawałeś za m2 arkusz czy jak oni tam to liczyli.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

No lodówki są w różnych rozmiarach to zależy od wymiarów pociętej lodówy, no ale można było je sobie dobierać, aby były mniej więcej jednakowe (My braliśmy coś zbliżonego do wymiarów 1,5 x 0,5 m). Ile obecnie kosztują to nie wiem bo ostatnio kupowałem to jakieś cztery lata temu. No a co do mocowania to przybijaliśmy je do krokwi blachą do strony dachu aby myszy nie wygryzały pianki. Zresztą te lodówki to w sumie fajna sprawa bo robiliśmy też z nich drzwi do garaży, kominy wentylacyjne w chlewni (tzn. kupowaliśmy lodówkę posiadającą tylko 3 ściany boczne jeszcze nie rozcięte, dorabialiśmy 4 ściankę i do tego domontowywaliśmy kolejne takie czworościenne zestawy. No ale lodówki te mają jedną wadę bo, są w kolorach białym lub srebrnym. No, ale jak mówię o cenę aktualna musisz dzwonić i się pytać, chyba, że zdecydowałeś się kupić panele z allegro.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

Tak wiem że blach byłaby lepsza ale ten strop ma być tylko tymczasowy więc nie chce w to tyle inwestować a tak tylko byle z czego zrobić na parę lat i potem zalać normalny betonowy strop. Chcę się troch dorobić w wtedy wykończyć co o tym sądzicie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Jak dużą powierzchnie masz tego stropu?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A wiec tak za płyty osb 10mm zapłaciłbyś gdzieś w granicach 2100zł Nie wiem czy to dużo dla Ciebie czy mało.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A ile by kosztowała Eurofala (tak się nazywa teraz eternit)??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

A wiec tak za płyty osb 10mm zapłaciłbyś gdzieś w granicach 2100zł Nie wiem czy to dużo dla Ciebie czy mało.

 

 

No to by nie było zbyt dużo a na pewno by było lepsze niż drążki muszę się nad tym zastanowić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

No myślę ze nie tak źle. A na pewno będzie łatwo i szybko sie montować. We 2 lub 3 raz dwa się przykręci te płyty bo są one dość duże.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

Klejnus pcv to niby nie jest rakotwórcze ???!!! Ja tylko zasugerowałem z czego może być zrobiony

ja ostatnio kupowałem eternit za 10 zł/płytę wysoka fala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4368764    0

A nie lepsza blach od tego eternitu ja to mam na wszystkich dachach i już mi zbrzydło więc chyba bym tego nie kupował nie wiem jak tam by to wyszło cenowo w porównaniu z blachą? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

Witam.

Chciałbym się zapytać ponieważ mam dużą stodołę i chce 2 klepiska zmienić na chlewnie i jak je oddzielić i jak ocieplić a najważniejsze co z dachem w jednym klepisku są wrota a w jednym nie jednymi bym wieszdżał i wybierał obornik nie chce na razie przerabiać całej bo nie mam miejsca na zboże z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin    5

Panowie, jak grube ściany na taka chlewnie w stodole? Czy 12cm + styropian 5cm + 9cm wystarczy?

Edytowano przez malopolanin

C-330 i jazda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

nie widziałem pustaka 9 cm no ale może jakieś są. Jeśli chcesz oszczędzać na materiałach to zamiast jednej 12 daj chociaż 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Są pustaki 9cm. Ja osobiście mogę poradzić ścianę na 20-25 cm. Ma lepsze parametry wytrzymałościowe a docieplić zawsze można.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Jeżeli od razu ma być docieplone to ściana trójwarstwowa lub ocieplenie ze styropianu. Ewentualnie mogę polecić porotherm 38 cm, ma właściwości podobne do ściany z pustaka 25cm z 10cm styropianu.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj