Skocz do zawartości

Zdjęcie

Modernizacja stodoły

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 06 marzec 2010 - 19:29

Modernizacja stodoły Jakie będą najlepsze poidła w chlewni na rusztach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Modernizacja stodoły Dzisiaj, 23:22
  •  

#22 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 08 marzec 2010 - 23:14

Modernizacja stodoły Widziałem jak z blachy znajomy zrobił, a czemu eternit nie dobry przecież nie zgnije ja jak u siebie będę przerabiał to zrobię z eternitu. Słomę to byś mógł położyć na strop podwieszany jako izolacja np.jakbyś robił z blachy to na blachę jedna warstwa słomy. Słoma na drążkach ci zgnije i będziesz musiał znowu się paprać

#23 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 23:47

Modernizacja stodoły Chłopie ty się nie pakuj w eternit. Nie wiem czy wiesz ale on jest rakotwórczy. A w takich warunkach to on szybko dostanie po d*pie i może być naprawdę nie fajnie. Później możesz mieć problemy z jego likwidacją. Strop można by było zrobić np z płyt osb lub ostatnio tak myślałem paneli pcv ;)
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#24 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 09 marzec 2010 - 00:34

Modernizacja stodoły Kolego, rakotwórczy to jest azbest stosowany w starych płytach eternitowych(zresztą i tak aby dostać raka to trze by pracować przy ich montażu przez jakiś czas, bo rak płuc wywoływany był przez pył z dodatkami azbestu powstający na takich płytach), obecnie jednak płyty są już w pełni ekologiczne, no a te z dodatkiem azbestu musimy usunąć z dachów do 20xx roku. No ale co fakt to fakt na strop podwieszany to eternit się nie nadaje Najlepsze wyjście to chyba by była blacha z jakąś pianką na ocieplenie(ma ten minus, że skrapla się w zimie para wodna). No a co do blachy z pianką to u siebie w dobudówce mam przybite do krokwi blachy(są to wycięte ściany lodówek - nie ma szans, że zgnije;)) i wypełnione na całej grubości pianką tj ok 3 cm grubości i do tego dochodzi z góry folia(ta przeponowa tj przepuszczając wodę tylko z jednej strony), no a od dołu styropian 10 cm, i wszystko zaszpachlowane.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

#25 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 09 marzec 2010 - 15:26

Modernizacja stodoły Ogólnie przyjęto idee, że eternit winno się likwidować i eliminować, ale Twoja sprawa.
ArturKowalewo

#26 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 16:14

Modernizacja stodoły Blacha a co myślisz o tych panelach pcv? http://www.allegro.p..._hurt_cena.html najtańsze ale niestety białe. Bo mi się wydaje ze drogo to chyba nie wychodzi. I powiedz mi jeszcze czy gdzieś można zakupić te boki lodówek itd? I w jakich cenach.

#27 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 09 marzec 2010 - 17:57

Modernizacja stodoły Lodówki kupowałem w Kruszewie (woj. wielkopolskie), no ale nie wiem czy firma jeszcze istnieje, ale jak masz kogoś znajomego tam w okolicy to może mógłby się rozejrzeć. Ja w googlach znalazłem coś takiego
"Drew-Met" Sp. z o.o.

* Kruszewo, ul. Dworcowa 7

* tel. 67 2840341
To chyba jest to bo pamiętam, że firma była na terenie byłego tartaku na ul. Dworcowej, na a przedzwonić nigdy nie zawadzi. Firma skupowała wszystkie wadliwe lodówki od Amiki z Wronek i rozcinali na panele. No a te panele, które proponujesz to w sumie fajna sprawa, bo lekkie, tyle, że raczej będą dość giętkie, więc arkusze długości 6 m raczej odpadają. No a to że białe to w niczym nie przeszkadza, to chlew ma być, a nie mieszkanie ;) , zresztą po roku, dwóch muchy i tak skutecznie je przebarwią.

#28 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 20:21

Modernizacja stodoły Hahaha dobre. Ja mieszkam może z 10km od Kruszewa i mam tam rodzinę;) I wiedziałem ze tam coś takiego jest ale nie wiedziałem że tak to wygląda:) I co do giętkości to hmm wszystko zależy w jakich odstępach są mocowania np do krokwi :) Myślę ze do 1,5 metra źle by nie było. A co do much to właśnie o to mi chodzi by to tak nie wyglądało:P Jak dobrze liczyłem to u teścia podbitka by wyszła w 900m2. I ściany można wybielić ale podbitkę?? Dlatego myślę ze dołożyć te 6zl do m2 i mieć czarne :) I jaką cenę dawałeś za m2 arkusz czy jak oni tam to liczyli.

#29 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 10:15

Modernizacja stodoły No lodówki są w różnych rozmiarach to zależy od wymiarów pociętej lodówy, no ale można było je sobie dobierać, aby były mniej więcej jednakowe (My braliśmy coś zbliżonego do wymiarów 1,5 x 0,5 m). Ile obecnie kosztują to nie wiem bo ostatnio kupowałem to jakieś cztery lata temu. No a co do mocowania to przybijaliśmy je do krokwi blachą do strony dachu aby myszy nie wygryzały pianki. Zresztą te lodówki to w sumie fajna sprawa bo robiliśmy też z nich drzwi do garaży, kominy wentylacyjne w chlewni (tzn. kupowaliśmy lodówkę posiadającą tylko 3 ściany boczne jeszcze nie rozcięte, dorabialiśmy 4 ściankę i do tego domontowywaliśmy kolejne takie czworościenne zestawy. No ale lodówki te mają jedną wadę bo, są w kolorach białym lub srebrnym. No, ale jak mówię o cenę aktualna musisz dzwonić i się pytać, chyba, że zdecydowałeś się kupić panele z allegro.

#30 Share 4368764

4368764

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 18:02

Modernizacja stodoły Tak wiem że blach byłaby lepsza ale ten strop ma być tylko tymczasowy więc nie chce w to tyle inwestować a tak tylko byle z czego zrobić na parę lat i potem zalać normalny betonowy strop. Chcę się troch dorobić w wtedy wykończyć co o tym sądzicie? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 18:21

Modernizacja stodoły Jak dużą powierzchnie masz tego stropu?

#32 Share 4368764

4368764

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 21:04

Modernizacja stodoły Tak około 180m2.

#33 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 21:30

Modernizacja stodoły A wiec tak za płyty osb 10mm zapłaciłbyś gdzieś w granicach 2100zł Nie wiem czy to dużo dla Ciebie czy mało.

#34 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 22:38

Modernizacja stodoły A ile by kosztowała Eurofala (tak się nazywa teraz eternit)??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#35 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 23:14

Modernizacja stodoły http://www.allegro.p..._nat_szara.html Allegro nie boli tak samo google:P

#36 Share 4368764

4368764

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 21:03

Modernizacja stodoły

A wiec tak za płyty osb 10mm zapłaciłbyś gdzieś w granicach 2100zł Nie wiem czy to dużo dla Ciebie czy mało.

No to by nie było zbyt dużo a na pewno by było lepsze niż drążki muszę się nad tym zastanowić. ;)

#37 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 21:34

Modernizacja stodoły No myślę ze nie tak źle. A na pewno będzie łatwo i szybko sie montować. We 2 lub 3 raz dwa się przykręci te płyty bo są one dość duże.

#38 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 13 marzec 2010 - 17:53

Modernizacja stodoły Klejnus pcv to niby nie jest rakotwórcze ???!!! Ja tylko zasugerowałem z czego może być zrobiony
ja ostatnio kupowałem eternit za 10 zł/płytę wysoka fala

#39 Share 4368764

4368764

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 18:36

Modernizacja stodoły A nie lepsza blach od tego eternitu ja to mam na wszystkich dachach i już mi zbrzydło więc chyba bym tego nie kupował nie wiem jak tam by to wyszło cenowo w porównaniu z blachą? :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 06 maj 2010 - 13:42

Modernizacja stodoły http://www.allegro.p...eternitowa.html

Cześć!! Potrzebuję coś takiego na wiatę i przekrycie części stodoły (docelowo całej)

Kupował ktoś już z tej firmy może jest ktoś z tamtych okolic, zbieram opinie