Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zniszczony wieniec koła zamachowego John Deere 3650

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share komsim

komsim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motocykle offroad
    Elektryka / Mechanika

Napisany 18 luty 2010 - 16:38

Zniszczony wieniec koła zamachowego John Deere 3650 Witam, sprawa dotyczy mojego jelonka 3650 rocznik 1991 wersja bez elektroniki, skrzynia i podzespoły w pełni manual.
To jest tak zdarzyła się awaria rozrusznika (regeneracja 400 zł) niestety nie to było największą przyczyną nie odpalania ciągnika (te 2 problemy sa razem związane, jakieś 4 m-ce temu coś nawaliło w rozruszniku), zaćzęło z czasem z niego dymić - po zdemontowaniu okazało się że nie prawidłowa praca rozrusznika zniszczyła wieniec zębaty... foto poniżej w linku :

http://www.fotka.pl/...-02-20/43625050

http://www.fotka.pl/...-02-20/43625181

Sam wieniec wkońcu załatwiłem mam nowy...

Jestem zmuszony rozpołowić jelona z tym że doświadczenia brak, w okolicy nikt takich ciągników niema, głównie "czwórki" i "szóstki" polskie, czasem jakiś Deutz, MF w każdym razie w zachodnim sprzęcie brak doświadczenia...

Więc jeżeli ktoś może proszę napisać jak ZAŁOŻYĆ NOWY wieniec oraz jak STARY zdjąć, czy tak jak np. w C-360 polać ON i podpalić czy na prasie wycisnąć ?

Oraz jak go rozpołowić będę wdzięczny :D

Proszę o pomoc z Waszej strony uprzedzam iż przeglądałem forum lecz nic podobnego nie zauważyłem.
Części do aut osobowych , dostawczych oraz ciężarowych doradzę, pomogę wybrać przy zakupie pomogę w doborze parametrów itd...

KUPIĘ CZĘŚCI DO ODRESTAUROWANIA KOMARA NAJLEPIEJ NOWE Z EPOKI... kontakt pv...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zniszczony wieniec koła zamachowego John Deere 3650 Dzisiaj, 18:50
  •  

#2 Share Mlatek

Mlatek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania::)

Napisany 18 luty 2010 - 18:39

Zniszczony wieniec koła zamachowego John Deere 3650 Zeby wyciagnac wieniec bedzie ci potrzebny palnik napewno. Mialem tak podobnie w aucie obrocilem go na druga strone ale widze ze ty zabki masz juz liche :-( Musisz rozpołowic skrzynie z silnikiem jesli nie masz pojecia i warunkow to lepiej sie nie bierz za to :D Chyba ze sie mysle i jest inne dojscie . Odrazu bym wymienil tez tarcze sprzega lub docisk jak bedzie kiepski
:)

#3 Share komsim

komsim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
    Motocykle offroad
    Elektryka / Mechanika

Napisany 18 luty 2010 - 20:22

Zniszczony wieniec koła zamachowego John Deere 3650 Nie no ja załatwie sobie wózek więc problemu niema, wieniec już mam spróbuje z tą ropą jak co to załatwie palnik (w C-360 dało radę + młotek...). Doświadczenie mam robiłem C-330 / 360 /3P , oczekuje że tam żadnej super technologi nie będzie owszem Ursus to nie JD ale zasada działania podobna. Co do sprzęgła chodzi super jelon zadbany również więc wątpie żebym tam coś wymieniał.
Tylko mnie głównie interesuje czy tam jest jak np. w c-360 tzn że przy rozciąganiu tam jakieś igiełki czy Bóg wie co nie wypadnie i będzie to trzeba dalej rozbierać i składać...
Mimo to dzięki za info :D
Części do aut osobowych , dostawczych oraz ciężarowych doradzę, pomogę wybrać przy zakupie pomogę w doborze parametrów itd...

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 18 luty 2010 - 20:49

Zniszczony wieniec koła zamachowego John Deere 3650 Co ma wypaść :D to ta 360 to zjeżdzona była :)
że wysprzęgla dobrze nie znaczy że tarcza nie zjechana
ja tam palnikiem grzałem wieniec i młotek i spadł potem grzałem wieniec sam (koła nie) wrzuciłem na koło i nie było co wbijać młotkiem :)

#5 Share komsim

komsim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
    Motocykle offroad
    Elektryka / Mechanika

Napisany 18 luty 2010 - 21:25

Zniszczony wieniec koła zamachowego John Deere 3650 No ok takie moje doświadczenia z Ursusami a JD to nie wiem nikt w okolicy takich nie ma co do 360 to owszem sie już nie jedno rozbierało ale z tym sprzęgłem to nie wiem już interesuje mnie czy normalnie moge go rozciągnąć czy też będą z tym kłopoty (niema oznak jakiej kolwiek ingerencji mechanika w nim). A tak swoją drogą ten docisk czy tarcze jak sprawdzić? Tak jak np. w 360 - wizualnie ?

#6 Share sleny

sleny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 19 luty 2010 - 10:27

Zniszczony wieniec koła zamachowego John Deere 3650 Kolego ja mam John Deere 3130 i rozjeżdżałem go kilka razy. Jedno co mogę powiedzieć to jest go prościej rozjechać niż C-360 czy C- 385. W C-360 jest więcej zabawy niż w jelonku. W nim są tylko śruby i nie ma żadnych blaszek zabezpieczających śruby, jak to ma miejsce w C-360. U mnie w jelonku jest 6 lub 8 śrub które trzymają silnik ze skrzynią, silnikiem odjeżdżasz i na wierzchu masz sprzęgło. W każdym bądź razie jeśli robiłeś w tych ciągnikach co wymieniłeś to tytaj tym bardziej sobie poradzisz.
P.S.
Tylko nie pomyl przy składaniu rórek od pompy z przodu, bo pewnie też je masz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share komsim

komsim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
    Motocykle offroad
    Elektryka / Mechanika

Napisany 19 luty 2010 - 18:42

Zniszczony wieniec koła zamachowego John Deere 3650 Ok, rozumiem w takim razie. Co do tych rurek to chodzi o wspomaganie tak ?? Innych rurek raczej sobie tam nie przypominam.
Dzięki za wypowiedzi w temacie ;[

#8 Share sleny

sleny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 20 luty 2010 - 09:14

Zniszczony wieniec koła zamachowego John Deere 3650 U mnie są dwie rurki co wychodzą ze skrzyni pośredniej i idą do pompy która jest z przodu w traktorze.

#9 Share komsim

komsim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
    Motocykle offroad
    Elektryka / Mechanika

Napisany 20 luty 2010 - 14:50

Zniszczony wieniec koła zamachowego John Deere 3650 Tak zgadza się mam z prawej strony tak jak napisałeś idą do pompy:

http://www.fotka.pl/...-02-20/43625320

http://www.fotka.pl/...-02-20/43625795

Dzięki za info ;[

Można zamknąć temat ;[

#10 Share jan71

jan71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Rolnik-Pasjonata

Napisany 22 listopad 2010 - 19:09

Zniszczony wieniec koła zamachowego John Deere 3650 Przy takich pracach typowo remontowych należy nie wpadać w panikę tylko logicznie pomyśleć , wieniec zębaty jak ściągnąć - przy pomocy palnika dający wysoką temperature podgrzewajonc go do okoła i ma zejść jeśli wieniec jest dosyć szeroki a zęby sa 50% zużyte można go założyć spowrotem odwracając go o 180 stopni . Procer zakładania wieńca na koło zamachowe odbywa się w ten sposób - rozgrzewamy zębatkę która pod wpływem temperatury rozszerza się ( rozszerzanie stali metodą cieplną ) a koło zamachowe najlepiej zmrozić przy pomocy gaśnicy śniegowej i to takie proste . Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pos

pos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 20:26

Zniszczony wieniec koła zamachowego John Deere 3650 jak ktoś by potrzebował części od john deere 3130 pisać do mnie bo mam jd na części lub w całości !!!