Skocz do zawartości

Zdjęcie

Studia czy praca?

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 18 luty 2010 - 08:52

Studia czy praca? Jak przekonać rodziców, krewnych i znajomych, że dobrze robię przerywając studia(rezygnując z nich) z powodu niechęci do nich, braku umiejętności i zamiłowania na rzecz innych studiów od nowego roku akademickiego. Jednym słowem jestem na elektrotechnice, nie widzi mi się ten kierunek i chciałbym studiować rolnictwo. Przy czym mam możliwość taką, że nie będę rok "w plecy", bo mogę nadrobić materiał z całego roku w jednym semestrze. Dodam jeszcze, że chcę przejść z trybu stacjonarnego na zaoczny. Moja decyzja jest spowodowana zamiłowaniem do rolnictwa i tym, że brakuje mi na co dzień tej pracy, gdyż mieszkam w akademiku.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Studia czy praca? Dzisiaj, 13:34
  •  

#2 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 luty 2010 - 01:08

Studia czy praca? Podobnie jak u mnie... Tylko ze ja studiuje rolnictwo na dziennych. Mieszkam w akademiku i pracy tez mi brakuje strasznie. Po I semestrze nic się ciekawego nie dowiedziałem, w II chyba tez się nie dowiem. Mimo że mi brakuje pracy to bym nie poszedł na zaoczne. Dla mnie zaoczne to absurdalny tryb nauki. Do tego trzeba płacić.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 luty 2010 - 07:46

Studia czy praca? Zaoczne studia to tak jakby kupić sobie dyplom na raty, jak będziesz szukał pracy to każdy się krzywi że po zaocznych, a jak do tego jest to zaoczna szkoła typu pwsz z psiej wólki, to chyba samo studiowanie dla studiowania. Jeśli robisz tą elektronikę na dobrej uczelni w trybie dziennym, to nie bądz głupi i nie przerywaj, a wykształcenie rolnicze zawsze zdążysz zrobić, będziesz miał inż. możesz zacząć podyplomowe rolnicze 2 semestry i jesteś rolnikiem z dyplomem he he

#4 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 luty 2010 - 08:33

Studia czy praca? ferdek nie gadaj glupot, jak to mowia "z niewolnika nie ma robotnika" wiec dlaczego ma sie zmuszac do studiowania tego kierunku skoro go to nie kreci i nie lubi tego? nic na siłe, znam ten ból sam zmuszam sie do chodzenia do szkoly bo to szkola srednia, ale wiem ze jakby mi jakies studia wyszły to rolnictwo zaoczne nic więcej ;[

#5 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 20 luty 2010 - 08:42

Studia czy praca? z tego co rozumiem decyzję już Podjąłeś (nic na siłę jeśli nie Masz zamiłowania to nikt nie nauczy Cię chyba że jak psa aportować ale to bezmyślnie)

jak ich przekonać wyszukaj znajomych czy gdzieś co można robić po studich rolniczych np kierownik arimr ;[ doradca w ODR albo w firmie paszowej itd myślę że to pomoże po prostu zrozumieją że po tych studiach nie koniecznie Musisz pracować na roli ;[

#6 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 20 luty 2010 - 09:50

Studia czy praca? Ciężka rozkminka, jeśli chcesz studiować to co lubisz to studiuj, rozumie ze Ci brakuje rolnictwa na codzień jesli studiujesz stacjonarnie, mam podobnie. Jeśli pojdziesz na rolnicze studia to na 1 roku nie będą one bardzo związane z rolnictwem jako takim, zaocznie bedzie pewnie łatwiej, ale na dziennych wiecej sie dowiesz i nauczysz. Rolnictwo na wsi to jest praktyka w duzej mierze a na studiach jest teoria sucha, a jak sie to ma do siebie to każdy wie. Znam takich co byli rolnikami, poszli na studia rolnicze i teraz mają gdzieś pole. Ale to nie ma reguły. Tak wogole po co poszedłeś na elektrotechnike skoro teraz chcesz rezygnowac? Wg mnie to każdy techniczny kierunek jest lepszy od jakiegokolwiek humanistycznego nie wliczając prawnikow i lekarzy. Zastanów sie 3 razy, ja nie namawiam i nie zniechęcam, powiedzmy ze coś wiem o studiowaniu...

>>>>>> 

#7 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 20 luty 2010 - 10:13

Studia czy praca? Ja miałem podobny dylemat,

studiuję inżynierię biomedyczną na politechnice i średnio mnie to interesuje, jednak chcę mieć inżyniera uczelni technicznej, a ten kierunek jeszcze dwa lata temu najbardziej mnie interesował (zaraz po weterynarii, na którą nie można się dostać z powodu bardzo wysokiego progu punktowego).

Jednak system boloński umożliwia mi zdobycie inżyniera już po 3,5 roku studiowania, a skoro już jestem na półmetku tego, to szkoda mi czasu i wysiłku włożonego w ten kierunek i chcę zdobyć dyplom, chociaż przestało mnie to kręcić.

A wykształcenie rolnicze mogę sobie zrobić zawsze. ;[

#8 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 20 luty 2010 - 10:26

Studia czy praca? Ja do tej pory siedze na dziennych 3 semestr, miałem problemy nie tak dawno i zawaliłem semstr, bede siedział teraz pol roku w chacie, w pazdzierniku zwijam sie na zaoczne i odbijam ten semstr, bo doszedłem do wniosku, że każdy nie patrzy dzienne czy zaoczne tylko aby był papier. I ide do roboty od kwietnia najprawdopodobniej.
Natomiast powiem że na zaocznych mam kumpla poszedł na ten sam kierunk co ja i ja nie dawno zobaczylem Jego karte z zaliczeniami to załamałem rece, bo on ma ledwo połowe przedmiotów co ja.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#9 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 luty 2010 - 11:13

Studia czy praca?

Zaoczne studia to tak jakby kupić sobie dyplom na raty, jak będziesz szukał pracy to każdy się krzywi że po zaocznych, a jak do tego jest to zaoczna szkoła typu pwsz z psiej wólki, to chyba samo studiowanie dla studiowania.

Ferdek, chcesz zobaczyć mój dyplom? Nigdzie nie jest tam napisane że robiłem studia zaocznie, taki sam dokument dostaje student z dziennych. Poza tym mam i papier i praktykę której na studiach dziennych nie uświadczysz, przynajmniej nie w takim stopniu jak pracując na co dzień w zawodzie. Ktoś wspomniał o kosztach... policzcie sobie samo zakwaterowanie i wyżywienie na semestr na dziennych ;[

#10 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 20 luty 2010 - 11:23

Studia czy praca? Co do praktyki to sie zgodze ,jeśli pracujesz w zawodzie i studiujesz zaocznie, a koszty to nawet nie wiem czy na dziennych nie wychodzi drozej niz na zaocznych, to zalezy gdzie sie studiuje i co

>>>>>> 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 20 luty 2010 - 12:12

Studia czy praca? U mnie na Polibudzie zaoczne za sem. kosztują 1900zl. Powiem że dojazd itp. w chwili obecnej wynosza sporo więcej, gdyż te 1900 to wychodzi tylko na dojazdy, więc nei ma sensu sie zastanawiac i iśc na zaoczne.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 luty 2010 - 12:26

Studia czy praca? Jeśli idziesz na studia tylko dla papieru to zaoczne są ok, jeśli chcesz pracować w zawodzie i wykorzystywać zdobytą wiedzę to tylko dzienne. Studia dzienne są o wiele droższe, na zaoczne można zarobić samemu, na dziennych jest się przez 5-6 lat na utrzymaniu rodziców. Nie każdy ma możliwość pozwolić sobie na dzienne, ale jeśli można to trzeba z tej szansy korzystać.

#13 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 luty 2010 - 16:45

Studia czy praca? polski system nauki w ogole jest ulomny, lepiej studiowac zaocznie i miec praktyke w tym co chce sie robic, chociaz na najnizszym szczeblu, ale byc przy tym obecny. mozna sie o wiele latwiej nauczyc, zrozumiec, a co najwazniejsze zapamietac to co przydatne.

natomiast dzienne studiowanie ma swoje zalety, jakby nie patrzal zaocznie to nie dosc ze ciezko w weekend popic, bo studia to w tygodniu praca, a dziennie studiujac mozna walic codziennie gaz i zbijac baki jak nigdy przed i po studiach. takze nygusy rulezzz ;[
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 20 luty 2010 - 20:43

Studia czy praca? Ja tez studiuje zaocznie i przyznam się, że głownie dla papieru, na co dzień tez pracuje w nieciekawym urzędzie. Wychodzi na to, ze w miesiącu mam co 2 weekend wolny, przez co w gospodarstwie właściwie pomagam tylko przy wieczornym dojeniu. Teraz dopóki jest zima to jakoś wytrzymuje w tej robocie i szkole, ale nie wiem co to będzie latem.

#15 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 20 luty 2010 - 23:21

Studia czy praca?

Ferdek, chcesz zobaczyć mój dyplom? Nigdzie nie jest tam napisane że robiłem studia zaocznie, taki sam dokument dostaje student z dziennych. Poza tym mam i papier i praktykę której na studiach dziennych nie uświadczysz, przynajmniej nie w takim stopniu jak pracując na co dzień w zawodzie. Ktoś wspomniał o kosztach... policzcie sobie samo zakwaterowanie i wyżywienie na semestr na dziennych ;[

Jak dla mnie dzienne studia są tańsze... Mam małe gospodarstwo, dostaje stypendium socjalne które w ok 70% pokrywa moje koszty utrzymania. A na zaocznych to co bym zarobił bym wydał na uczelnie.
Zapraszam na swój profil

#16 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 21 luty 2010 - 01:53

Studia czy praca? Na zaocznych też jest stypendium, jestem w podobnej sytuacji co Ty @milanreal1, lecz studiuje na polibudzie zaocznie mechanike i budowe maszyn. Stypendium w całości pokrywa czesne i dojazdy, więc nic nie dokładam do studiowania.
Zaoczne mają to do siebie że trzeba więcej pracować samodzielnie.

#17 Share micnow92

micnow92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo

Napisany 18 kwiecień 2010 - 14:51

Studia czy praca? Witam, mam takie pytanie z czego zdawaliście maturę jak szliście na studia rolnicze?

#18 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 18 kwiecień 2010 - 15:11

Studia czy praca? A ja wam powiem koledzy ze tez studiuje zaocznie nie mam stypendium nad czym zabardzo nie boleje ale jak bym mial tez bym nie pogardzil na naukowe bym sie zalapal ale kur.a jednego wpisu nie otrzymalem na czas ale wracajac do tematu jesli studiujesz zaocznie to najczesciej pracujesz i moim skromnym zdaniem jestes lepiej zorganizowany i przystosowany do zycia niz studenci stacjonarni ktorzy bez obrazy ale jeszcze sobie przedluzaja dziecinstwo i bardziej odpoczywaja niz sie ucza

Gabber85- nie wiem czy moge sie z toba zgodzic poniewaz ja studiuje prawo na 4 roku i raczej nie uwazam zeby bylo to studia ktore predysponuja mnie do podjecia jakiejkolwiek sensownej pracy po ich zakonczeniu (prawnikow jest jak psow np w olsztynie za jakies 4 lata bedzie okolo 200 adwokatow a radca prawnym to juz od dawna nie oplaca sie zostac do tego pozostaje opcja Aplikacja czyli minimum 3 lata za nedzne grosze lub nawet wolontariat)bardzo chodliwi sa teraz absolwenci ochrony srodowiska elektronicy i informatycy ale jak wiadomo nikt do niczego nie zmusza lecz moim skromnym zdaniem zawsze mozna nabyc wyksztalcenie rolnicze a jak wiadomo w rolnictwie musimy sie nastawic na dywersyfikacje zrodel dochodu bo za 20 latek moze sie taki moze sie okazac nieoceniona pomoca w utrzymaniu rodziny

a co do matury na studia rolnicze to wydaje mi sie ze oni wyciagaja te przedmioty ktore sa im potrzebne do obliczenia sredniej nawet i ze swiadectwa nie musisz najprawdopodobniej zdawac ze wszystkich potrzebnych przedmiotow na dane studia matury zebysie dostac(ja np na prawo musialbym pisac z historii bo taki byl wymog a pisalem z geografi (bo jak wiadomo bylo latwiej nie ma co sobie robic pod gorke) to historie wzieli mi z swiadectwa a ze mialem 5 to bylem w czolowce hehe:)

#19 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 20:16

Studia czy praca? Czy ja tak odpoczywam na tych dziennych to bym polemizował... w każdym razie w Olsztynie na dziennym prawie czy administracji to ciągle balują wiec tam maja odpoczynek.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 20:43

Studia czy praca?

...studenci stacjonarni ktorzy bez obrazy ale jeszcze sobie przedluzaja dziecinstwo i bardziej odpoczywaja niz sie ucza

Co by nie pisać, często okres studiów jest najlepszym okresem życia.
Nowi znajomi, imprezki, balangi, juwenalia itp. na naukę też czasami chwilę się znalazło ;)