szakal911

Wszystko o kombajnach Sampo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek34    1

Witam
z Jakim momentem dokręcać głowice w Sampo 580 ? Valmet 3 cylindry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kose kupiłem taką http://www.gaska.com.pl/towar/JAG11_0058_Kosa_MF_2_60m__RASSPE_sections__kpl_/26638 wykosiła z 15 ha i wygląda jak nowa 

tutaj jest instrukcja obsługi http://www.sampo-rosenlew.fi/upload/kirjat/Puimuri/Vanhat%20mallit/Manuaali/sr_500_0812600_manual_fi.pdf na stronie 34 jest ustawienie paska jazdy ,przedtem miałem złe ustawiony to na najszybszej jazdzie pasek się luzował a jak ustawiłem tak jak w instrukcji to jest dobrze a pasek napina sprężyną      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati86    45

Ma ktoś instrukcję do sampo 580 lub MF 16?

Bo niemożna nigdzie znaleść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinzetor    1
Dnia 7.07.2010 o 10:46, Many napisał:

Witam wszystkich mam wielki problem z moim kombajnem Sampo 500 (to jest chyba to samo co bizon sampo czy MF 16). Sprawa wygląda tak ci którzy wiedza jak wyglądają kombajny wymienione wcześniej nie muszę tłumaczyć ze silnik kombajnu jest umieszczony z boku od silnika wychodzi oś napędzająca wszystko w kombajnie. Ta oś jest umocowana od strony silnika na sprzęgle gumowym a od strony kuł pasowych na łożysku. Cały problem polega na tym ze dana oś wyklepuje obudowę od łożyska i oś przesuwa się o dosłownie centymetr w głąb i koło pasowe zawadza łopatkami chłodzącymi o śruby mocujące obudowę łożyska. Jeśli ktoś spotkał się z takim czymś lub wie jak rozwiązać ten problem serdecznie proszę o odpowiedz z góry dziękuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak ze te łopatki obcierały i winne były te gumy od strony silnika a całym winowajcom jest złe ustawienie wariatora jazdy u mnie jak ustawiłem wariator jazdy według instrukcji to już z 4 lata mam spokój z luzowaniem się paska , urywaniem śrub czy obcieraniem tych łopatek    

sampo ustawienie wariatora.docx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dżordż2    2

Witam 

Nie mogę nigdzie znależć jakie są minimalne i maksymalne obroty młockarni w sampo 500 (sampo 580) bo nie działa obrotomierz od młockarni. Może ktoś ma taką wiedzę i się nią podzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati86    45
Ja zawsze stosuję jedną zaślepkę.

Co do obrotów to u mnie w MF16 czyli (sampo 580) min.500 max.130 obr. na minutę mi pokazuje.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati86    45

Nowej chyba nie dostaniesz jedynie używka. Pisz do kolegi przybysławice5211. Ja stosuję jedną zaślepkę nie wiem czy jest sens 2 stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur9494    0

Witam. Mam mf 20 czyli odpowiednik sampo 680. Od zeszłego roku jest problem z napędem kosy. Cały czas luzują się te nakretki na mimośrodzie i już pękł ten poprzeczny wałek fabryczny i dorobił tokarz drugi i w tym roku znowu pękł. Wie ktoś gdzie można kupić cały ten napęd kosy lub jak to ogarnąć, bo wymienia się w nim łożyska, nakretki się nawet przyspawa, a i tak się to luzuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur9494    0

Byłem tam rok temu to drożej w żniwa niż nowe części i kupiłem i tak, bo nie było wyjścia. Jak się dzwoni pyta to wszystko jest, a jak się pojedzie kilkaset km to tej części z tego wyciągnąć nie można, bo chcą w całości kombajn sprzedać. Dorobiłem znowu ten wałek i żniwa się dokończyło. Teraz trzeba będzie znaleźć dobrego tokarza żeby cały ten mimośród dorobić i obudowę z taką twardością jak oryginał i zobaczymy ile pochodzi. Widziałem też na forum, że niektórzy to przerabiali tak jak u bizona jest zrobione. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiada może ktoś  kombajn Sampo Rosenlew 35 lub 360? Jak z awaryjnością tego kombajnu, dostępem części i czystością koszenia? Silnik trójka Valmet daje rady? Jakie są jego bolączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
    • Przez David567
      W trakcie koszenie kukurydzy , między blacha a wytrzasaczem wchodzą osadki kukurydzy ,klinuja  się i  napierają one dosyć mocno na wytrząsacz, który z kolei napiera na kolejny wytrząsacz. Wytrząsacze zaczynają piszczeć , a wał robi się bardzo gorący, pewnie przez to że zwiększa się tarcie. 
      Myślę , żeby dać jakaś uszczelkę między wytrzasaczem a blacha kombajnu ale nie wiem za bardzo jak to zrobić .
      Czy w kombajnach którymi kościele kukurydzę , macie jakąś uszczelkę , gumę , fartuch pomiędzy wytrzasaczem a blacha ?? Jeśli tak moglibyście pokazać zdjęcie jak to jest zrobione ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj