Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajny sampo

99 odpowiedzi na ten temat

#61 Share markus75

markus75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 22:53

Kombajny sampo Warto było by sprawdzić , czy czasem nie są uszkodzone łopatki wiatraka mniej lub bardziej jak np. na foto

DSCN0170.JPG

Oś ma wysokie obroty i ubytki w wiatraku spowodują bicie osi ,co może prowadzić do wybijania się obudowy.Wiatrak taki powinien i jest fabrycznie wyważany , a może po prostu rozleciało się łożysko.

Edytowany przez markus75, 24 lipiec 2014 - 21:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajny sampo Dzisiaj, 20:55
  •  

#62 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 07:00

Kombajny sampo szukałem dłuugo takiego i nigdzie nie mieli i mam dorobione w warsztacie nic nie wyważone ale co innego zrobię

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#63 Share markus75

markus75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 22:29

Kombajny sampo Zgadza się ja też dorobiłem :) .Dzisiaj można dorwać na OLX-sie gość ma 2 szt. ceny nie zmam ,ale na pewno orbita.Mnie kosztowało to 1 piwo dla gościa ,który wygiął blachy na krawędziarce.

Kawałek starej blachy 2mm , rysik ,linijka , szlifierka ,spawarka i trochę chęci i wiary że się uda.

DSCN0174.JPG DSCN0175.JPG
DSCN0230.JPG DSCN0231.JPG

Próbowałem wyważyć wiatrak na wyważarce do kół ale nie było możliwości tego tam zamontować (z krótka oś maszyny) .Po prostu powarzyłem łopatki na elektronicznej wadze kuchennej , z parowałem je wagowo ( identyczna waga 2 łopatek ) i przykręciłem po przeciwnych stronach.
Efekt końcowy :P .
DSCN0242.JPG

:ph34r: ,, oni robią w balona nas , my robimy w balona ich i wszyscy są zadowoleni ,, :D
p.s. kliknij w zdjęcie a powiększysz je i zobaczysz szczegóły .

Edytowany przez markus75, 25 czerwiec 2014 - 22:32.

#64 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 08:39

Kombajny sampo Koledzy po wymianie łożyska na wale tym co przenosi napęd z silnika, wczoraj na małych obrotach było wszystko ok, ale na obrotach roboczych zaczynało się tarcie koła (wariatora - kołe ze zmienną średnicą odpowiedzialną za prękość) o śruby trzymającymi łożysko. Dodam że całe koło mozna przesunąć zapomocą małego "łoma" co może być nie tak.

#65 Share markus75

markus75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 22:50

Kombajny sampo Jedyne co mogę ci doradzić tak na odległość to zobacz czy śruba imbusowa zabezpieczająca łożysko oraz piastę tarczy jest dokręcona .
RSCN06731.JPG RSCN06741.JPG
oraz czy między łożyskiem a piastą tarczy wariatora jest podkłada dystansowa , powinna być by zapewnić dystans do tych śrub, tak jak na foto pozycja nr. 12.
DSCN06751.JPG
Jeżeli niema to dorób dystans. Powodzenia.

:ph34r: ,, oni robią w balona nas , my robimy w balona ich i wszyscy są zadowoleni ,, :D

#66 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 11:43

Kombajny sampo Wielkie dziękitak właśnie zrobiłem, podłożyłem podkladkę i co się jeszcze okazało, że ta śruba imbusowa powinna mieć kulke której nie było i nie trzymała tak jak powinna. Ta awaria usunięta, ale okazało się że padło sprzęgło gumowe to przy silniku, zamówiłwm nowe tulejki sprzęgła, jest to troche trudne abu dostać się tam bez odjeżdzania silnika, wyjsć wyszły, ale teraz trzebaje włożuć spowrotem.

#67 Share markus75

markus75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 22:40

Kombajny sampo Na Twoim miejscu wcale nie bałbym się wyciągnąć silnika .Mnie samemu wyciągnięcie zajęło 2 godziny z zegarkiem w ręku .Nie wyobrażam sobie wymienić tulejki bez wyciągnięcia silnika a przy okazji można poprawić jakieś przecieki , wyregulować zawory ,wtryski itp.bo silnik na wierzchu . Żeby poszło łatwo wystarczy jakieś klepisko lub trochę kostki , 2 palety i wózek do palet (zawsze można pożyczyć).

DSCN01791.JPG DSCN01811.JPG

Powodzenia.

#68 Share wujegmacieg

wujegmacieg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 13:12

Kombajny sampo

Wielkie dziękitak właśnie zrobiłem, podłożyłem podkladkę i co się jeszcze okazało, że ta śruba imbusowa powinna mieć kulke której nie było i nie trzymała tak jak powinna. Ta awaria usunięta, ale okazało się że padło sprzęgło gumowe to przy silniku, zamówiłwm nowe tulejki sprzęgła, jest to troche trudne abu dostać się tam bez odjeżdzania silnika, wyjsć wyszły, ale teraz trzebaje włożuć spowrotem.

Nie trzeba ruszać silnika żeby wyjąc i włożyć sprzęgło. jeśli rozbierasz od strony wałka to do wszystkiego jest łatwy dostęp. Mam jeszcze pytanie : ile płaciłeś za gumy do sprzęgła ?

#69 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 13:17

Kombajny sampo Po 110 PLN za sztuke

#70 Share wujegmacieg

wujegmacieg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 13:32

Kombajny sampo możesz podać adres gdzie kupowałeś ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 13:52

Kombajny sampo Sklep "AGRO-PARTS"
http://allegro.pl/tu...html?source=mlt
Rano zamówłem i na następny dzień juz kurier przywiózł.

#72 Share wujegmacieg

wujegmacieg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 14:20

Kombajny sampo ale nie spasują one do mojego sampo bizon 2020 Do jakiego kombajnu kupowałeś ?

#73 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 11:30

Kombajny sampo Ja kupowałem do 500, ale może Ci się uda te kupic http://olx.pl/oferta...html#bbe134cecc

#74 Share Papier

Papier

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,majsterkowanie ;D

Napisany 08 październik 2014 - 21:20

Kombajny sampo

Witam

Mam pytanie czy Nowe kombajny Sampo Rosenlew wejdą na Polski rynek ? czy moze juz coś wiadomo ? może ktoś już ściąga z Finlandii kombajny ?

John Deere to nie to samo co sampo :(

#75 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 18:13

Kombajny sampo

Wydaje mi się że JD W330 i W440 to powinno być to samo, z wyglądu bardzo podobne.

#76 Share claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 13:50

Kombajny sampo

Koledzy  mam problem z sampo 500.Mam luźny pas na wariatorze młocarni.Jeśli kręce tym kołem regulującym to młocarnia dochodzi do 1200 obr/m ale pas jest dalej luźny.Nie wiem czy tak ma być.Może pod obciążeniem on sie napnie ale jeszcze nie byłem nim w polu.Mam go dopiero pierwszy sezon

#77 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 14:14

Kombajny sampo

on ma być napięty włącz młocarnie i cheder i ma być napięty jak jest luźny to go napnij a jak nie to pas do wymiany jest

#78 Share claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 14:37

Kombajny sampo

Tam nie ma żadnego napinania są tylko dwa koła które jak sie kręci wajchą od obrotów młocarni to jedno się zchodzi a drugie w tym samym czasie rozchodzi.Wydaje mi sie że jak reguluje te obroty to ten pas powinien sie równomiernie naciągać.Możliwe żeby pas był aż tak rozciągniety żeby był za długi

#79 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 17:08

Kombajny sampo

a pas nie jest po wydzierany z boku ??? jakiej firmy są pasy ??? bo możliwe że jak jakiś podrobiony to może  u mnie jest sprężyna i ją się napina w bizonie jest tak z boku napinanie i u siebie też poszukaj jakiejś sprężyny lub napinania śrubą ja mam katalog do sampo to mogę ci sprawdzić długość pasa ale ty musisz swój z mierzyć jaki masz bo możliwe że koła są wydarte i pas nie nowy i za daleko wchodzi pas

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 lipiec 2015 - 18:38

Kombajny sampo

Znalazłem śrube która służy chyba do regulacji.Pas nie jest powycierany.Poprostu wygląda to tak że gdy to jedno koło sie zwęrza to drugie powinno sie poszerzać w tym samym tempie a ono sie poszerza troche wiecej niz powinno i pasek jest luźny.Ale mysle że regulacja tą śrubą powinna pomóc

Dodaj odpowiedź