Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajny sampo

99 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Pawel26

Pawel26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 15:39

Kombajny sampo skontaktuj sie z firmą Franz Kleine Polska o Sampo rosenlew wiem że w Niemczech mozna kupić włąśnie w tej Firmi i równiez oferują serwis

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajny sampo Dzisiaj, 21:56
  •  

#42 Share DeerMan

DeerMan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 18:14

Kombajny sampo Ciekawe jak cenowo mają się do innych marek? Zna ktoś ceny?

#43 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 19:20

Kombajny sampo Nikt nie wie jaka jest dostępność części do tych kombajnów?

#44 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1331 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 19:39

Kombajny sampo Odświeżę ten temat-chodzi mi po głowie właśnie Sampo 500. Na allegro można spotkać kilka tych modeli do 20 tys.Ktoś może coś o nich powiedzieć? Jak z częściami właśnie?

#45 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 10 sierpień 2011 - 17:25

Kombajny sampo ostatnio gadałem z kumplem co pracował u korbanków a teraz pracuje w new hollandzie i tak się pytałem o te części do sampo to mówił żeby tego do ręki nie brać bo po pierwsze wcale ich nie ma a po drugie są strasznie drogie :( Mówił mi ze jak już się szuka kombajnu za 20 tyś to najlepiej kupić NH z seri 1520-1550 bo części są dostępne i tanie (cenny mniej wiecej takie jak do bizona) mf i claasa nie polacał ze względu właśnie na dostęp i cenę części :( chociaż sam stwierdził ze tamte marki są lepsze od nh ale w żniwa trzeba kośić i zarabiać a nie czekać tydzień na części ;(

#46 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 sierpień 2011 - 15:31

Kombajny sampo z częściami problem bo ten MFy sygnowane były logiem Massey Fergusona a w rzeczywistości jest to Sampo Rosnelew więc po części do fabryki sampo ;)
O Korbankach nie będę lepiej nic pisał.

...Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania....

Co do Twego pytania a także każdego kto chce katalog do kombajnów Sampo Rosenlew (i sygnowanych logiem MF i Bizon Sampo) to wszystko jest na stronie SAMPO ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#47 Share AREK5211

AREK5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 19:42

Kombajny sampo Witam. Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat SAMPO 500. Zależy mi na opini użytkowników tego kombajnu i czy części zamienne pasują od massey ferguson 330 lub bizona 2020.Z góry bardzo dziękuję.

#48 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 11:18

Kombajny sampo Przeglądając allegro trafiłem na Bizona Sampo 2020 i mam w związku z tym kilka pytań:
1. Jaka jest wydajność (np. w pszenicy 5-6 ton/ha, powieszchnia sit, ilość wytrząsaczy)?
2. Sterowanie zespołem żniwnym z kabiny to tylko podnoszenie/opuszczanie zespołu żniwnego, motowideł. A co z wysówaniem motowideł (jest ręczne?) i sterowaniem prędkością obrotową?
3. Jak wygląda sterowanie obrotami młocarni i wialni- jest to elektryczne (guzikami)?
4. Przyśpieszacz jazdy/zwalniacz- steruje się nim w dżojstiku?
5. Silnik 4- cylindry perkins- czy remont lub zakup innego używanego jest sporym problemem?

#49 Share raladan

raladan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 luty 2012 - 12:48

Kombajny sampo

z częściami problem bo ten MFy sygnowane były logiem Massey Fergusona a w rzeczywistości jest to Sampo Rosnelew więc po części do fabryki sampo Dodany obrazek
O Korbankach nie będę lepiej nic pisał.

Co do Twego pytania a także każdego kto chce katalog do kombajnów Sampo Rosenlew (i sygnowanych logiem MF i Bizon Sampo) to wszystko jest na stronie SAMPO Dodany obrazek

http://www.sampo-ros...nd_manuals.html
Katalogi so sampiaków, po angielsku ale lepsze to niż nic

Edytowany przez raladan, 23 luty 2012 - 12:51.

#50 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 13:44

Kombajny sampo Wtrącę swoje pięć groszy do tematu, mam Sampo 500 i z dostępem części eksploatacyjnych nie ma problemu, pasy czy łożyska dostępne od ręki ceny wg mnie nie duże np pas jezdny 140 zł. Maszyna bardzo dobra dla gospodarstw mniejszych, sam kosisz kiedy chcesz, zbierasz suche i nikogo sie nie prosisz. Z pozostałymi podzespołami nie miałem problemu, acha zamowiłem nowa kosę cena ok 300 zł. Myślę ze nie jest to drogi do utrzymania kombajnik, a kosi sie nim dość fajnie, napewno lezace wyzbiera lepiej niz bizon. Ale to moje wrażenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 31 sierpień 2012 - 16:24

Kombajny sampo A skąd jesteś? Jeżeli moge zapytać. Sam osobiście posiadam Sampo 600. Pracowałe u mie narazie jeden sezon, ale nawet dobrze sie spisał. Leżące zboże wyzbierał elegancko dzięki dodatkowym podbierakom. Na ten czas zrobił na mnie dobre wrażenie. Nie wiem jak z dostępnością części w mojej okolicy (byc może nie ma), więc pytam o twoje zamieszkanie

#52 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 09:35

Kombajny sampo Jestem z łódzkiego, z pasami i łożyskami nie ma problemów. Powiem ci, że mają dobrą ochrone blachy, który nie pognieciony i garażowany to mająca nawet ponad 30 lat jest w dobrym stanie technicznym. Ja z innymi podzespołami nie miałaem problemu, a jeśli to mamy internet i wszysktko mozna dostać jak nie nowe to z odzysku. Pozdrawiam

#53 Share mariank1

mariank1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 21 wrzesień 2012 - 21:57

Kombajny sampo witam
a gdzie w łódzkim są dostepne czesci do sampo 500 podaj namiary bo potrzebuje sprzeglo

#54 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 07:32

Kombajny sampo Właśnie przygotowuje kombajn do żniw i znowu, tzn co rok jest do wymiany łoźysko na podajniku zboża, założyłem teraz najdroższe zobaczymy czy więcej wytrzyma od najtańszego.

#55 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 12:20

Kombajny sampo może coś innego masz uszkodzone lub obudowa krzywa może?

Powiedzcie mi jaka jest wydajność tego kombajnu w rzepaku ozimym o plonie 3-3,5tony z hektara oraz pszenicy ozimej o plonie 6-7ton z hektara oraz jakim biegiem trzeba wtedy pomykać aby ziarno nie szło do tyłu?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#56 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 12:50

Kombajny sampo Rzepaku nigdy nie kosiłem, a co wydajnosci w zbożu to hektar średnio od 1,5 ha do 2 godzin wszystko zalezy od zboża ksztłtu pola.Ja jezdżę w 1 lub 2. Fajną spawa jest że pokazuje prędkość więc widzsz z jaką prękoscią jedziesz. W moim kobajnie przed zmianą pasa jezdnego było tak że 1 na przyspieszaczu i 2 na zwolnieu była taka sama prędkość, więc w "słabszym" zbożu jeździłem 2, teraz po zmianie pasa mam około 0,5 km/h różnicy.

#57 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 13:35

Kombajny sampo Tam gdzie oglądałem bizonka sampo to mówili że 1godzina 10 minut i hektar zrobi. Niestety jak spytałem jaka wydajność w pszenicy/pszenżycie to każdy że 3-4tony z hektara bo gleby słabe.
U mnie mam kawałki po 3,4,6,6 ha i kilka po 1ha, ziemie takie że dadzą te 5-6ton bez wielkich nakładów a jak człowiek podsypie to i 7 bez problemu ma.
Zastanawiam się więc nad tym sampo.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#58 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 07:52

Kombajny sampo Sezon zakończonyi zauważyłem że na głównym wale napędowym łożysko się kończy, mam pytanie jak ściągnąć tę druga część koła pasowego (tego talężowego) pierwsza część zesłzs bez problrmu, w drugiej wykręciłem zabezpieczenie i są tam 4 otwory podłużne, dwa otwory na śruby 14, jak ktoś śćiągał to prosze o informacje, bo chciałbym to naprawić i było by z głowy do przyszłego roku.

#59 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 11 maj 2014 - 06:45

Kombajny sampo

Przeglądając allegro trafiłem na Bizona Sampo 2020 i mam w związku z tym kilka pytań:
1. Jaka jest wydajność (np. w pszenicy 5-6 ton/ha, powieszchnia sit, ilość wytrząsaczy)?
2. Sterowanie zespołem żniwnym z kabiny to tylko podnoszenie/opuszczanie zespołu żniwnego, motowideł. A co z wysówaniem motowideł (jest ręczne?) i sterowaniem prędkością obrotową?
3. Jak wygląda sterowanie obrotami młocarni i wialni- jest to elektryczne (guzikami)?
4. Przyśpieszacz jazdy/zwalniacz- steruje się nim w dżojstiku?
5. Silnik 4- cylindry perkins- czy remont lub zakup innego używanego jest sporym problemem?

Trochę późno ale może Ci się przyda.
1 - To zależy czy ci go szkoda czy nie :) Jak Ci szkoda i będziesz jechał 2km/h to trochę schodzi a jak nie to możesz jeździć 4km/h i wydajność trochę mniejsza od supra
2 - Wszystko jest w przyciskach
3 - elektryczne
4 - tak
5 - ten silnik jest bardzo oszczędny i wytrzymały nie powinno być z nim problemów

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share apn

apn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 20:12

Kombajny sampo

Witam wszystkich mam wielki problem z moim kombajnem Sampo 500 (to jest chyba to samo co bizon sampo czy MF 16). Sprawa wygląda tak ci którzy wiedza jak wyglądają kombajny wymienione wcześniej nie muszę tłumaczyć ze silnik kombajnu jest umieszczony z boku od silnika wychodzi oś napędzająca wszystko w kombajnie. Ta oś jest umocowana od strony silnika na sprzęgle gumowym a od strony kuł pasowych na łożysku. Cały problem polega na tym ze dana oś wyklepuje obudowę od łożyska i oś przesuwa się o dosłownie centymetr w głąb i koło pasowe zawadza łopatkami chłodzącymi o śruby mocujące obudowę łożyska. Jeśli ktoś spotkał się z takim czymś lub wie jak rozwiązać ten problem serdecznie proszę o odpowiedz z góry dziękuje.

Gdybyś miał chwilę czasu to proszę o odpowiedż jak poradziłeś sobie z tym problemem, bo mam identyczny. Pozdrawiam, gdyby co to to proszę o kontkt na mail: apnowak@poczta.fm

Dodaj odpowiedź