center

Podnośnik w 7211

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
center    11

Witam wszystkich gdzieś już coś było o tym ale nie mogę znaleźć na forum więc zakładam nowy jak coś to przenieście. Mam problem z podnośnikiem w Zetorze 7211 który mi notorycznie opada i muszę ogranicznik ustawiać ciągle. Tą śrubkę dociskową na suwaku mam na maxa skręconą i niby ciężko dźwignia chodzi ale ten wraz opada jak cholera jakby go tam ciągnęło na dół tą dźwignie od rozdzielacza... Nadmieniam że uszczelniacze mam nowe rok temu zakładane na tłoka. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemekM    0

U mnie w 7745 też się tak dzieje... Moim zdaniem to te plastiki pod wpływem drgania kabiny przesuwają dźwignię w dół. Może jakby trochę podciąć te plastiki żeby jej nie dotykały to byłoby ok,innego pomysłu nie mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

panowie mialem to samo . na dole na prowadnicy raczki w rozdzielaczu jest taka nakretka ktora dociska ta raczke do prowadnicy zeby sie nie przesowala . tam trzeba dac podkladke np z kawalka skory zeby to sie tak nie slizgalo latwo . ja tak zrobilem i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ok spróbuję to wykonać jeszcze i napisze co i jak:D ale mam też coś takiego że jak podczepię np pług czy agregat to niemiłosiernie szybko opada mi podnośnik dosłownie klap i agregat na ziemi... co jest nie tak? i nie mogę tak delikatnie go opuścić... masakraa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

jak są nowe uszczelniacze na tłoku i w miarę dobrze podnosi to myślę że rozdzielacz poszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

nowy 1700zł a regeneracja podobno nie opłacalna bo nie wiadomo czy przyniesie skutek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

jak mi wajcha opadała, to tam jest za osłoną taki gumowy rowek, usztywniłem go, i chodzi ciężej i co ważne nie opada. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u3512    0

u mnie też przesuwa rączkę od podnośnika, tzn podczas transportu ciężkiej maszyny na TUZie, na nierównościach rączka od podnośnika przesuwa się do przodu a tym samym podnośnik opuszcza.

jaka jest tego przyczyna??

Dziś trochę skręciłem nakrętkę na prowadnicy do tej dźwigni i jest jakaś różnica... ale przecież nie skręce na sztywno bo w kabinie nie ruszę nią :P

Z czego proponujecie zrobić podkładki lub jakieś inne rozwiązanie??

 

Edit:

dotyczy 7745 + jeden siłownik pomocniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Na tej prowadnicy powinna być specjalna podkładka z jakiegoś tworzywa, ja dorobiłem ze skóry i jakiś czas był spokój.

@sebe1033 ma rację, na czas transportu można sobie pomóc tą blokadą.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

dobry majster poradzi sobie z takim problemem podnosnika za psie pieniadze... :lol:

potwierdzone.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

najprostszy sposob dac na regulacje silowa albo mieszana i po problemie ,center wymien jeszcze raz oringi na tloku kup niemieckie niebieskie a jak nie pomoze to rozdzielacz nawalil.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Przy moim 7211 podnośnik się też opuszczał,wystarczyło że kupiłem nowe podkładki cierne,dodrze je dokręciłem na prowadnicy i po problemie.Jeżeli chodzi o zbyt szybkie opuszczanie to przy wajchach od podnośnika i od hydrauliki jest takie pokrętło,nim się reguluje jak podnośnik ma szybko reagować :lol:


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL123    0

witam mam problem w zetorze 7211 z podnośnikiem jak olej jest zimny to na wolnych obrotach podniesie i jest ok,a jak się zagrzeje to trzeba dodawać gazu aby podniósł i to wolno podnosi co może być przyczyną może ktoś pomoże z góry dzięki pzd. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL123    0

a może byś to że na siłowniku symeringi siadły i przepuszcza olej,bo jak podniosę do góry i w dół to z tłoka trochę oleju wyleci?

? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

witam mam problem w zetorze 7211 z podnośnikiem jak olej jest zimny to na wolnych obrotach podniesie i jest ok,a jak się zagrzeje to trzeba dodawać gazu aby podniósł i to wolno podnosi co może być przyczyną może ktoś pomoże z góry dzięki pzd. ;)

Pompa podnośnika kończy swój żywot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Witam, ten temat chyba nie dokładnie o tym o co mi chodzi ale się podepne (jak żle to prosze o przeniesienie). Mianowice nabyłem zetora 7211 i chciałem zapytać użytkowników do czego służy taka mała plastikowa rączka znajdująca się niedaleko dźwigni podnośnika, ale tak bardziej z przodu na tej pionowej ściance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Aha, dzięki ale zauważyłem że u mnie idzie od niej cięgno i kończy się na środku pod siedzeniemi, ale nie jest nigdzie założone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek87    0

nowy 1700zł a regeneracja podobno nie opłacalna bo nie wiadomo czy przyniesie skutek...

ja w tamtym roku kupiłem regenerowany za 450zł i narazie chodzi bez zastrzeżeń

 

10% za nie użycie opcji "edytuj"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zaraz cie moderator objedzie za pisanie posta pod postem i chyba dobrze zrobi trzeba było edytować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    255

Witam, dzisiaj rozebrałem swojego zetora 7211 bo mam zamiar wymienić pierścień z uszczelniaczami w cylindrze podnośnika.

Moje pytanie jest takie, którą stroną od pierścienia stalowego założyć uszczelniacz chodzi o ten rowek w uszczelniaczu.

Drugie pytanie to czy będzie ciężko odpowietrzyć cały układ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateuszpac42
      Mam problem w Ares 610RX na początku padło wspomaganie i z podnośnikiem problem później kręciłem paszowoz i ciągnik zgasł i nie wgl ciśnienia . Co to może być z góry dzięki za odp 
    • Przez Tomek1772
      Witam
      posiadam zetora 5211 i mam problem z wywrotem przyczepy. jak podłączam przewód hydrauliczny pod gniazdo przyczepa podnosi die i opuszcza a po chwili zatrzymuje się i nie działa w żadna stronę, słychać ze pompa nie da rady popchnąć oleju.
      tak samo dzieje die jak podłączam na krótko dwoma przewodami siłownik dwustronnego działania chodzi luźno inpo chwili stop. Dopiero jak odkręcę krocce i spuszczę ciśnienie działa 
      wymienilem gniazdami wtyczki na nowe i nie pomaga 
      podnosnik działa bez zastrzeżeń 
    • Przez SebastianP
      W zetorze 7011 mam podpięty tur pod przerobiony dekiel od pompy. W wakacje została wymieniona pompa hydrauliki na nową i od tego momentu co miesiąc pęka mi napęd od pompy (na tym sprzegielku kołowym.) Już nie wiem co mam robić....
    • Przez xxYoungDudekxx
      Dzień dobry, posiadamy Zetora 7045 4 dni temu woziliśmy nim kiszonkę baloty i obornik spychaliśmy dzisiaj go odpliliśmy tur podnósł ale opuściliśmy go na chwilę na dół i nie chce podnosić już wcale, pompa jest nowa tego lata zakładana w ogóle jak się trzyma dźwignię od wywrotu to nie słychać żeby pompa się odzywała. Był mróz czy mógł się zamrozić olej? Dodam jeszcze że z przystawki tylnego mostu od napędu cieknie strasznie wolno olej, dolewaliśmy olej i nic. Czy miał ktoś taki problem? Czekam na odpowiedzi
    • Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?
       
      Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj