Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika w MTZ82

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 17 luty 2010 - 18:25

Hydraulika w MTZ82 Tak jak w temacie jakie powinno być ciśnienie oleju w hydraulice?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika w MTZ82 Dzisiaj, 00:31
  •  

#2 Share pawel2450

pawel2450

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 luty 2010 - 18:36

Hydraulika w MTZ82

Tak jak w temacie jakie powinno być ciśnienie oleju w hydraulice?

Kolego ja Ci nie pomoge ale chciłbym się spytać jak, w jaki sposób zmierzyć to ciśnienie w mtzcie?

#3 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 17 luty 2010 - 18:41

Hydraulika w MTZ82 Ja mierzyłem na wyjściu za pomocą manometru

#4 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 17 luty 2010 - 19:15

Hydraulika w MTZ82 W instrukcji podane jest 160 -15 czyli od145 do 160 zmierzyc można na wyjściu odpowiednim manometrem mierzy się przy rozgrzanym oleju.

#5 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:39

Hydraulika w MTZ82 A jeżeli u mnie na rozgrzanym oleju jest 70 a po dodani gazu do oporu ok150 to co mogło ulec uszkodzeni czy tak ma być?

#6 Share patrykfor

patrykfor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:50

Hydraulika w MTZ82 Kolego ile masz na pompie zrobione mth moze byc juz wyrobiona

#7 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 17 luty 2010 - 20:25

Hydraulika w MTZ82 Ciągnik ma ok 1300mth ale to już 2 pompa ,pierwsza pękła ale od ok 4-5 lat to hydraulika była bardzo mało używana ponieważ ciągnik nie pracuje w gospodarstwie a teraz mam zamiar założyć tura,dodam ze na zimnym oleju jest powyżej 160 na wolnych obrotach.

#8 Share patrykfor

patrykfor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 17 luty 2010 - 21:27

Hydraulika w MTZ82 jaki masz olej hydraulice a filter masz w nim

#9 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 18 luty 2010 - 07:53

Hydraulika w MTZ82 Oleju jest pełen stan a filtr został wymieniony na nowy.Zauważyłem ze pompa oraz przewód łączący pompę z rozdzielaczem jest bardzo gorący aż nie idzie go dotknąć.

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 18 luty 2010 - 21:21

Hydraulika w MTZ82 Jeśli pompa jest gorąca to albo blokuję się zawór,co jest mało prawdopodobne,albo pompa jest wykończona.Olej dlatego będzie się grzał bo w pompie miesza się między zembatkami.Czyli masz do wymiany chyba pompę.Ja w swoim jak wymieniłem fabryczną to w ciągu do 2 lat teraz będę wymieniał czwartą.Już se odpuściłem reklamacje,bo jedna wróciła i guzik z niej,a druga wcale.Dwie poszły w ciągu 5 miesięcy.Teraz kupiłem niby dobrą,pomalowaną na czerwono, tamte były nie malowane.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 19 luty 2010 - 09:43

Hydraulika w MTZ82 Dzisiaj siedziałem trochę przy ciągniku i są takie objawy.po odpaleniu na wolnych obrotach jest coś ok 15-160bar po chwili pompa się mocno nagrzewa i na wolnych obrotach jest ok 70bar po dodaniu gaz do kaca jest ponad 100bar.Pomiar robiłem manometrem wpiętym zaraz przy pompie.

#12 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 19 luty 2010 - 17:43

Hydraulika w MTZ82 Jakim cudem wpiołeś się z manometrem za pompę. opisz dokładniej krok po kroku co i jak podłączałeś z tego co opisujesz wnioskuję że masz pompę non stop obciążoną.

#13 Share soko74

soko74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 19 luty 2010 - 18:29

Hydraulika w MTZ82 Wygląda na to ,że masz przycięty zawór przelewowy

#14 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 19 luty 2010 - 18:36

Hydraulika w MTZ82 Manometr jest wpięty a wyjściu z pompy przykręcony jest do tej rurki co idzie do rozdzielacza a na dole ma otwór nagwintowany i nieprzykręcona jest tam rurka od zasilania regulatora pozycyjno-siłowego pod siedzeniem.Po odpaleniu ciągnika manometr wskazuje ciśnienie 150-160bar na wolnych obrotach a po chwili pompa się tak nagrzewa ze nie idzie jej dotknąć i na wolnych obrotach jest ok 70bar i po dodaniu gazu do oporu jest jakieś 100bar.Ktoś na forum pisał ze ciśnienie na wyjściu ma być 145-160bar ale nie wiem czy na wolnych obrotach czy na jakiś wyższych.Zawór przelewowy jest na 100% dobry bo oprócz tego w rozdzielaczu jest jeszcze jeden wpięty zaraz przy pompie zamiast tego regulatora pozycyjno-siłowego a ten nowy zawór przelewowy jest ustawiony na 150bar,siłownik od tylnego tuz jest podłączony pod rozdzielacz.Trochę kombinacji ale starałem się to ja jak najlepiej opisać.

#15 Share patrykfor

patrykfor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 19 luty 2010 - 18:47

Hydraulika w MTZ82 na wolnych i na durzyhc obrotach mudisz niec równe cisnienie ok 160
wez odłacz rozdzielacz i pusc do zbiornika zobaczysz czy bedzie ci sie grzała pompa jak sie bedzie grzała to znaczy ze pompa do wymiany a jak nie to zanczy ze masz zawór przyciety

#16 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 19 luty 2010 - 19:10

Hydraulika w MTZ82 A czy ty masz ten zawór siłowy pod siedzeniem,do regulacji tylnego tuz.Bo jeśli nie to całkiem inna rozmowa.

#17 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 19 luty 2010 - 19:23

Hydraulika w MTZ82 @ tomek73 nie ma tam żadnego zaworu od wom chodzi ci chyba o ten regulator siłowy od tuz tego tez nie ma a siłownik od tuz jest podpięty pod rozdzielacz w poniedziałek zrobię tak jak mówi kolega @patrykfor i zobaczymy co z tom pompą

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 19 luty 2010 - 19:37

Hydraulika w MTZ82 Tak pomieszałem trochę.Więc masz tak jak u mnie i mamy przyczynę.Tylko że ja miałem założony wężyk w rozdzielaczu i on był wpięty do filtra.Później założyłem tura to zmieniłem rozdzielacz z DT 75.jak go kupiłem to jakiś mechanik jak zobaczył że nie mam tego zaworu siłowego to powiedział że będzie mi się olej gotował po 10 min od zapalenia silnika,i podszedł obejrzał rozdzielacz pod kierownicą i stwierdził że ktoś mądry go przerobił bo wiedział jak.Miałem założony wężyk do rozdzielacza ciśnieniowy i był on doprowadzony do filtra oleju.Może jego nie masz.

#19 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 19 luty 2010 - 20:29

Hydraulika w MTZ82 Teraz juz kojarzę co opisałeś patrzyłem w katalogu i już wiem jak masz podłączony ten manometr i jeżeli nie naciskasz żadnej wajchy to na manometrze nie powinno być żadnego ciśnienia piszesz że nie masz połowy tych dodatkowych regulatorów a to jest wszystko z sobą pospinane i ciężko będziesz miał dojść. teraz masz tak że pompa jest nonstop obciążona a ciśnienie trzyma zawór bezpieczeństwa Jeżeli jesteś w stanie zrobić fotki połączeń rozdzielacza to postaram się pomóc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share soko74

soko74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 19 luty 2010 - 20:33

Hydraulika w MTZ82 Przy tak podłączonym manometrze, nie powinno być prawie ciśnienia,na 100% zawór przelewowy

Dodaj odpowiedź