Skocz do zawartości

Zdjęcie

rozdrabniacz

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krolik13

krolik13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 17 luty 2010 - 18:19

rozdrabniacz Witam.mam taką przekładnie http://www.agrofoto....mage&img=197715 jest to tzw. "przystawka pasowa kątowa do URSUS C-330" zamierzam zrobić na niej rozdrabniacz sadowniczy do gałęzi i do trawy.Prosze jeśli by ktoś miał dane techniczne tej przekładni bo nie moge nigdzie nic znależć na ten temat.
Interesuje mnie też wasza opinia na temat czy ta przekładnia wytrzyma obciążenia jakie są wytwarzane w rozdrabniaczu...powiedzcie też jakich wymiarów zrobić rozdrabniacz...jakiej szerokości...na 2 noże czy może na jeden??
prosze o waszą pomoc...z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rozdrabniacz Dzisiaj, 23:25
  •  

#2 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Komputery, Mechanika, Elektryka iii Dziewczyny

Napisany 17 luty 2010 - 18:51

rozdrabniacz masz instrukcje do C-330?
-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

#3 Share krolik13

krolik13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 17 luty 2010 - 18:56

rozdrabniacz

masz instrukcje do C-330?

no właśnie nie mam ...jakbym miał to bym nie prosił o dane techniczne

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:02

rozdrabniacz Przy obrotach wom-u 550 koło pasowe ma 1375
Przy ciapku 550 wom ma przy 2200 silnika.
Ja z takiej mam do ciecia łęcin z ziemniaków. Teraz juz nie używam tego. Nie mam jak zrobić foto.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Komputery, Mechanika, Elektryka iii Dziewczyny

Napisany 17 luty 2010 - 19:03

rozdrabniacz Prędkość obrotowa koła pasowego przy obrotach silnika 36,67 obr/s (2200 obr/min)- 22,9obr/s (1375obr/min).
Prędkośc obwodowa pasa 15,8m/s
Średnica i szerokość koła pasowego 220mm i 145mm.

Tyle jest w instrukcji.Przepisałem co do kropki :D :)

Pozdrawiam
-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

#6 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 17 luty 2010 - 19:05

rozdrabniacz Witam ta przekładnia ma przełożenie około 3:1 czyki jak na WOM 540 to na wyjściu powinno być około 1500 obr. jest to typowa przekładnia zastępująco silnik elektryczny co do wykożystania jej do rozdrabniacza to mogą być zbyt duże obroty i maszyna będzie niebezpieczna w użytkowaniu. jeden nóż nie wchodzi w grę muszą być dwa jak w kosiarce do trawnika i najlepiej żeby były wyważone.

#7 Share krolik13

krolik13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:45

rozdrabniacz

Witam ta przekładnia ma przełożenie około 3:1 czyki jak na WOM 540 to na wyjściu powinno być około 1500 obr. jest to typowa przekładnia zastępująco silnik elektryczny co do wykożystania jej do rozdrabniacza to mogą być zbyt duże obroty i maszyna będzie niebezpieczna w użytkowaniu. jeden nóż nie wchodzi w grę muszą być dwa jak w kosiarce do trawnika i najlepiej żeby były wyważone.

no a czemu mówisz ze jeden nóż nie wchodzi w gre??przecież są produkowanie kosiarki sadownicze z jednym nozem o szerokości roboczej 160- 180 cm.

#8 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 17 luty 2010 - 20:27

rozdrabniacz ja mam rozdrabniacz famarolu 1,50 i to jest do ciągników klasy 9kN lub większe.przekładnia 912obr/min.zetor 3011 podchodzi niby pod klasę 9 ale to jest minimum(już 2 razy urwałem wałek).znajomy ma ditta-seria 2 metry to 360 nie dawała rady.a przy takich obrotach to lepiej zrób 2 łańcuchy.ja pierwszy rozdrabniacz miałem samoróbkę i na łańcuchach.to mniej niebezpieczne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share krolik13

krolik13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 17 luty 2010 - 21:09

rozdrabniacz

Przy obrotach wom-u 550 koło pasowe ma 1375
Przy ciapku 550 wom ma przy 2200 silnika.
Ja z takiej mam do ciecia łęcin z ziemniaków. Teraz juz nie używam tego. Nie mam jak zrobić foto.

gdybyś jednak miał możliwość zrobienia zdjęcia byłbym bardzo wdzięczny...a jeśłi nie masz jak zrobic to napisz coś o tym rozdrabniaczu...czy jest na 1 nóż czy 2 jeśli na jeden to czy nóż jest bezpośrednio zamocowany do przekładni czy jesłi na 2 jakie są wielkości szajb? długości pasów...
z góry dzięki

#10 Share krolik13

krolik13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 18 luty 2010 - 14:49

rozdrabniacz Koledzy dajcie jakies odpowiedzi...zależy mi na tym bo chciałbym zacząć prace związane z wykonaniem kosiarki.

#11 Share rafcio

rafcio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 19 luty 2010 - 23:09

rozdrabniacz Ja mam stego zrobione łetownik do żiemniaków i slome nim tesz tne

#12 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 19 luty 2010 - 23:26

rozdrabniacz Do mercedes250d - krolik13 chodzi o to czy dwu wirnikowy czy jedno wirnikowy.a ja polecam przekładnie od KS-a bo jest idealna do takiej kosiarki, i zrobić ja na jeden wirnik.

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#13 Share krolik13

krolik13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 20 luty 2010 - 09:10

rozdrabniacz

Do mercedes250d - krolik13 chodzi o to czy dwu wirnikowy czy jedno wirnikowy.a ja polecam przekładnie od KS-a bo jest idealna do takiej kosiarki, i zrobić ja na jeden wirnik.

chodzi mi o zrobienie na jeden nóż czyli jedno wirnikowy.i nóż zamocować bezpośrednio z przekładni.

Ja mam stego zrobione łetownik do żiemniaków i slome nim tesz tne

a możesz coś więcej o nim napisać??

#14 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 20 luty 2010 - 22:15

rozdrabniacz Widzę że nie zrozumieliśmy się do końca. jeden wirnik i dwa noże jak w kosiarce dyskowej nie zakładaj jednego sztywnego noża bo jak np. uderzy w kamień to będzie problem. na oś która wychodzi ze skrzyni przekładniowej zamontój jakieś koło a do niego dwa noże po przeciwległych stronach w taki sposób żeby po natrafieniu np. w kamień mógł się odchylić do tyłu. dokładnie tak jak jest w kosiarce bębnowej czy dyskowej.

#15 Share krolik13

krolik13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 20 luty 2010 - 22:20

rozdrabniacz

Widzę że nie zrozumieliśmy się do końca. jeden wirnik i dwa noże jak w kosiarce dyskowej nie zakładaj jednego sztywnego noża bo jak np. uderzy w kamień to będzie problem. na oś która wychodzi ze skrzyni przekładniowej zamontój jakieś koło a do niego dwa noże po przeciwległych stronach w taki sposób żeby po natrafieniu np. w kamień mógł się odchylić do tyłu. dokładnie tak jak jest w kosiarce bębnowej czy dyskowej.

no ja wiem...musza być 2 przeciwległe noze po przeciwnych stronach. ale chyba na przekładnie na wyjście założe koło pasowe z 2 kanałami i robie kosiarke na 2 wirniki taką szerokosci roboczej 200 cm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share jmierzwa952

jmierzwa952

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 19:14

rozdrabniacz to jakie noze polecacie do takich kosiarek?
juz posiadam most od zuka(chyba albo mercedes) przelozenie 1;2,25
jakies propozycje mile widziane :)

Edytowany przez jmierzwa952, 05 listopad 2012 - 19:31.