Skocz do zawartości

Zdjęcie

AWEMAK

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maciek1990

maciek1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 luty 2010 - 10:46

AWEMAK Witam! Szukam ludzi, którzy mieli bądź mają doczynienia z maszynami firmy AWEMAK. Mój znajomy ma już 4lata 4x40 tej firmy i jest zadowolony, rama prosta:D mają zachęcające ceny. Sam się zastanawiałem nad takim. Jak ktoś by mógł mi doradzić troszke to był bym wdzięczny. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AWEMAK Dzisiaj, 01:51
  •  

#2 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 17 luty 2010 - 11:51

AWEMAK ty to chyba jesteś z tej firmy awemak co? masz 3 posty i wszystkie zachwalają produkty awemak: jeden pług drugi agregat uprawowy a trzeci uprawowo siewny... skończ waść tą reklame!

#3 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 17 luty 2010 - 11:54

AWEMAK Buaahha
nie mów mi że awemak jest dobry... bo nie uwierzę - chyba ze im się udał jakiś mieliśmy takiego - foto w galerii , na starcie przeszkadzały ścinacze które się luzowały i i powodowały zapchanie pługa , drugie to to ze przy gorszym polu lub ugorze pług nie zapychał sie miedzy skibami lecz o pierwszą skibą o koło z ciągnika , bardzo tandetnie zrobiony - dużo gorsze wykonanie niż choćby AGROMASZ , przy ścieciu śróby było ciężko ją wybić jeszcze ciężej korpus do pierwotnego stanu doprowadzić , i na końcu co przeważyło o jego sprzedaży - totalnie wygięła się belka zaczepowa .Może polepszyli jakość tych wyrobów - w co wątpie .

pozdrawiam
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#4 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 17 luty 2010 - 12:01

AWEMAK czyli chyba miałem rację...

#5 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 17 luty 2010 - 12:24

AWEMAK No raczej takk...
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#6 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 17 luty 2010 - 12:34

AWEMAK no to sprawa się wyjaśniła moim zdaniem AF to nie darmowa reklama
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share maciek1990

maciek1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 luty 2010 - 16:05

AWEMAK Sorki jeśli to tak wygląda... usunełem nazwy z innych tematów. Poprostu nie każdego stać na droższe rzeczy. I dzieki za porade bo z tatą byliśmy już praktycznie zdecydowani na ten pług. Dzięki za rade i jeszcze raz przepraszam

#8 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 20:19

AWEMAK A ja mam odmienne zdanie na temat tego pługa.
Mam obrotowego rabe werka ażurowego 4,unie grudziądz atlas 4,obrotową 3 Krone i jakiś taki z niemiec obrotowy 4 skibowy nieznanej firmy.
W tym roku wysoko kosiłem rzepak jakieś 60-80 cm od ziemi,talerzowałem dwa razy i żadnym pługiem nie mogłem tego przyorać bo co dwa metry zapychało.
Jedynie Rabe się spisywał,ale większy ciągnik był potrzebny do agregatu aktywnego a siałem zaraz po orce.
Pożyczyłem od sąsiada pług z awemaku podwyższany,koło dałem na sam koniec żeby nie zapychało i może dwa razy na 40 ha zapchał.
Wyrównanie orki oraz przykrycie resztek było idealne jakiego jeszcze nigdy nie widziałem.
Dwa lata temu robiłem remont Rabe. Kupiłem 8 lemieszy nie oryginalnych,ale jakichś lepszych,półpiersia nowe i po jednej listwie najbardziej wytartej z ażura za 3200zł i stwierdziłem,że koniec z tym.
Mam 170 ha w jednym kawałku,kupię w tym roku dwa pługi podwyższane z awemaku(po 2700 za sztukę są na allegro)i jak je zniszczę to na złom wywalę
Bruzdę przerobiłem trzy razy ścierniskowym i było git.
Nigdy bym nie powiedział,że wrócę do zwykłego pługa bo z techniką jestem raczej na bieżąco ,ale dla mnie jest jednak szkoda czasu i ciągników na obrotowy.

#9 Share malorolny1254

malorolny1254

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 luty 2011 - 13:58

AWEMAK Co do firmy AWEMAK i jej produktów mam odmienne zdanie. Kupiłem pług 5 skibowy zrywalny tej firmy w ceni 5.200 zł i co do wykonania tego produktu mam duże zastrzeżenia. Po przeoraniu 2 ha odpadła korba regulująca głębokość orki, natomiast po transporcie 9 km droga asfaltową wykrzywiła się belka zaczepowa. Po zgłoszeniu usterki producentowi, stwierdził on, że pług był eksploatowany nie zgodnie z przeznaczeniem (za szybko opuszczany i za szybko podnoszony) i zażądał ok. 360 zł za ww belkę. Dlatego nikomu nie polecam tej firmy i ktokolwiek mnie zapyta to odradzam zakup sprzętu od tego producenta.

#10 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1062 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 17:13

AWEMAK miał ktos styczność z pługiem jednobelkowym Ramzes z Awemaku? chodzi mi własnie po głowie jego zakup
Rolnik z powołania :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 12:37

AWEMAK

Witam nikt tu dawno nie zagladal ale moze komus sie przyda moja opinnia...Posiadam plug MAK 4x40 przez przypadek zamienilem sie z facetem za swoje stare 4x30 plus tysiac zl doplaty z mojej strony za praktycznie nowy plug.Poprostu facet to kupil do 7245 i nie dawal rady ciagac.Zaoralem tym plugiem jakies 15 ha i juz widze podtarte piersnice lemiesze fabryczne bez dlut to totalna lipa nie chca isc bez dociazania.Jakosc materialu elemetow roboczych bez kometarza.Narazie wszystko w nim jest proste a ciagam go 110KM ciagnikiemPlusem pluga jest to ze ladnie kryje i nie zapycha sie pod rama bo scinacze odkrecilem nie zmywalo ziemi ale moze to przez farbe .Jesli ktos ma letka ziemie bez kamieni i kilka ha to bedzie zadowolony za taka kase