Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tymianek

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 16 luty 2010 - 23:28

Tymianek witam. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może stosował mechaniczny zbiór tymianku z pola??? jeśli tak to jakimi maszynami???? jak wiadomo jest to roślina zielna i najlepiej zbierać ją widlami z pola ale to dość czaso- i pracochłonne.pozdrawiam
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tymianek Dzisiaj, 19:14
  •  

#2 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 17 luty 2010 - 09:01

Tymianek u nas kiedyś sie kosiło kosiarką rotacyjną normalnie tylko łącznik górny skrócony żeby noże bardziej po ziemi szły a potem załadunek to ręczny

#3 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 luty 2010 - 09:08

Tymianek ja tez kosiłem rotacyjna. i tez zbieralismy ręcznie z pola na przyczepe.ciekawu mnie czy ktoś właśnie załadunek ręczny zamienił na mechaniczny???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Walczmy o rynek grzybów! zobacz »

•  

#4 Share dawid1862

dawid1862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 luty 2010 - 10:09

Tymianek Ja wszystkie zioła zbieram mechanicznie!!!Cięcie nastepnie schnie na pokosach rano z rosa robie 2 pokosy w jeden przeschnie i zbieram jak jest potrzeba to dosuszam!!!

#5 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 luty 2010 - 12:10

Tymianek dawid1862 a nie masz dużych strat z racji obtrząsania listków???w wały jakims słoneczkiem albo zgrabiarka zgrabiasz tak?? duzo masz ziół??

#6 Share dawid1862

dawid1862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 luty 2010 - 12:57

Tymianek straty sa nawet mniejsze niz przy zbiorze recznym!recznie to nie wiem czy 50 pracownikow dalo by rade

Edytowany przez dawid1862, 13 listopad 2011 - 13:48.

#7 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 luty 2010 - 16:55

Tymianek a co w przerobiłeś w podbieraczu???a jak zwieziesz do domu w przyczepie mięte to przeładowujesz ją na inne przyczepy zeby odstawic do skupu czy jak??

#8 Share dawid1862

dawid1862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 luty 2010 - 17:51

Tymianek widze ze zielony jestes w tym temacie!ciezko mi wytłumaczyc co przerobilem jest po prostu uszczelniony i nie ma prawa nic gubic!nie wiem o jaki skup ci chodzi!ja zworze do magazynow po zwiezieniu omłot,odsiew,workowanie i sprzedarz beposrednio do niemiec i dalszej europy zachodniej!nie wiem jak wyobrazasz sobie przeladowanie tak ogromnej ilosci na przyczepy!!ziola nie sa ciezkie a bardzo objetosciowe!

Edytowany przez dawid1862, 13 listopad 2011 - 13:52.

#9 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:04

Tymianek no właśnie nie wyobrażam sobie dlatego pytam. no troche zielony nie ukrywam, miałem kiedys tymianek ale odstapiliśmy od jego uprawy. ostatnio zacząłem sie zastanawiać nad możliwościa zmechanizowania zbioru aby do nich powrócić kiedyś jak przejme gospodarstwo. a jak opłacalnośc mięty i czemu tylko ja uprawiasz z ziól??

#10 Share dawid1862

dawid1862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:30

Tymianek uprawiam miete i 5ha kozła lekarskiego innych nie chce bo sa nie oplacalne i cena jest nie stabilna z mietą teraz jest bardzo dobrze!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:34

Tymianek a moge wiedziec ile tak mniej wiecej z 1 ha mozna zarobic??jakie maszyny sa potrzebne obrubki mięty juz po zwiezienu??

#12 Share dawid1862

dawid1862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:50

Tymianek wszystko zalezy jaka masz wydajnosc!mi sie udaje nawet 3 pokosy chlasnac wtedy 2,5-3 tony omłotu z hektara!młóci sie kombajnem zbozowym obojetnie jakim!!!sa tez inne sposoby ale mniej wydajne

#13 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:59

Tymianek no ja rozumiem ze wszystko zalezy od wydajności...a próbowałeś może kiedyś młócic tymianek kombajnem zbozowym? a worki które sprzedajesz to ile kg omłotu zawieraja? co robisz z odpadkami?

#14 Share dawid1862

dawid1862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 luty 2010 - 20:17

Tymianek tymianek tez młócilismy kombajnem tyle ze poznie byl odsiewany bo ma delikatniejsza łodyge i bardziej sie tnie!!!mieta jak mam duze worki to omłot do 20% łodygi do 20kg a odsiew do 25kg!!!łodyge tez sprzedaje

#15 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 luty 2010 - 20:23

Tymianek czyli z mięty sprzedajesz wszystko.. bo z tymianku łodygi trzeba spalic. przynajmniej my tak robilismy.a na polski rynek nie sprzedajesz miety wogóle??kupiłes tego fendta 311lsa??jakimi ciagnikami obrabiasz cały areał?

#16 Share dawid1862

dawid1862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 luty 2010 - 20:43

Tymianek Z mięty mozna sprzedac wszystko gdyz z kazdej jej czesci mozna pozyskac olejek!naszym nie sprzedaje bo sa nie wyplacalni i kantuja krotko mowiac wyzyskiwacze!!!ty sie narobisz jak debil a oni by chcieli kupic od ciebie za grosze i jeszcze zebys za kasa czekal,ja sie na to nie godze!obrabiam zetorami 7745i7711 oraz c330

#17 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 luty 2010 - 20:46

Tymianek no taka polityka w naszej polsce niestety. i najlepiej jakbys za darmo im oddał albo jeszcze dopłacił.a innych ziół oprócz mięty niemcy nie chcą?? czy tam tez nie opłaca sie niczego innego eksportowac??masz umowe na odbiór podpisana na dłużej w niemczech?czyli fendta nie kupiles...

#18 Share dawid1862

dawid1862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 luty 2010 - 21:08

Tymianek moze i oplaca sie tez uprawiac inne ziola ale mieta ma najwiekszy zbyt gdyz ma szerokie zastosowanie i ja tez wychodze z zalozenia ze jak sie ma wszystkiego po trochu to marne zyski!kontrakt podpisuje co roku ale nic z nim sie nie wiaze bo sprzedaje do 3 firm i wtedy kiedy mi pasuje!mozna powiedziec ze pod koniec sezonu dostaje oferte na konkretny towar przygotowuje i wysylam!kupilem 310

#19 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 luty 2010 - 21:10

Tymianek aha na tez zasadzie, a interesuje mnie jeszcze jedna rzecz. mianowicie eksport p do niemiec.tzn Ty sam bezpośrednio dogadujesz sie z niemiecka firma czy przez polskich pośrednikow??trzeba znac dobrze obcy język?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dawid1862

dawid1862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 17 luty 2010 - 21:17

Tymianek bez posrednikow bo wtedy to nie wiesz czy za dobra cene sprzedajesz a ci co kupuja w kraju ziola naprawde duzo na tym zarabiaja!jezyka nie musisz znac gdyz rynek ziol jest maly i wszyscy sie znaja przewaznie firmy niemieckie maja tez jakies oddzialy w polsce,przyjezdzaja i sie dogadujemy!