uiop86

Ciągnik w przedziale 141-180 tysięcy złotych

Polecane posty

O tureckim ursusie też dobrych opinii nie słyszałem chociaż może ktoś mnie oświecić na ten temat. Zetorków widzę, że dosyć dużo się porusza i chyba często są wybierane przez rolników, ale jak to się na do jakości nie mam pojęcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkkamil    0

Jaki ciągnik polecacie do tej ceny ? :) 

Moc od 80 do 95 km znajdę coś takiego w tej cenie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Teraz jest promocja w Zetorze  na Proximy upust 20 000 , wie ktoś coś o tym , czy to jak zwykle zwykła ściema? ?Jakby ktoś znał ceny to bym prosił.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Witam,
Nadchodzi czas na zmianę ciągnika tzn. zakup czegoś mocniejszego ok. 140/150KM w budżecie do 150 tys. zł

Przeglądając popularne serwisy aukcyjne często natrafiałem na wyżej wymienione ciągniki:
- JD 6920

- Fendt 716 Vario

- MF 6480

 

Proszę o opinie, sugestie oraz wszelkie informacje dotyczące tych lub innych ciągników w tym przedziale finansowym i mocy.

Dodam że posiadam już jednego MF 6180 97r. jak na razie poza wymianą pompy hydraulicznej i regeneracji przedniej osi ciągnik śmiga jak marzenie, tyle że w orce brakuje mu mocy, przydało by się jeszcze z 25 koni mechanicznych.

 

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli chcesz MF'a do ciężkiej roboty zastanów się nad 6485, zupełnie inny ciągnik w porównaniu do 6480.

Jeżeli JD to tylko na skrzyni AutoQuad/PowerQuad, AutoPowr (bezstopniową) w używce sobie odpuść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek95    0

witam,

Poszukuje nowego ciągnika na "Młodego Rolnika 2015"Czy za 170 tys brutto można kupić nowy ciągnik o przedziale mocy 80-100KM? Byłby to główny ciągnik w 25ha gospodarstwie. Prace typu: orka,  uprawa, talerzowanie, transport. To ma być ciągnik, który posłuży długie lata. Myślałem o marce Zetor lub Deutz-Fahr lub John Deere, co doradzicie?

 

Edytowano przez Grzesiek95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petro21    0

Witam

Przymierzam sie do kupna nowego ciągnika  .Padło na dwa modele Kubota m4072 (74km) i deutz fahr 5080d (75km). Ciągnik miał by pracowac na 20 ha(warzywa) jako pomocniczy ciągnik  .

Kubota m4072(2020r) 3.3 l 4 cylindry 74km udzwig 2,5t skrzynia 36/36 z nadbiegiem do transportu, hamulce pneumatyczne ,przedni tuz .rewers elektro hydrauliczny ,klimatyzacja ,fotel pneumatyczny ,zaczep tylny automatyczny.haki automatyczne tuz tylnego cena 170 netto 

Deutz fahr 5080d(2020r)(kraj pochodzenia włochy ) 2.9l 3 cylindry 75km skrzynia 45/45 power shift, udźwig 3600 ,przedni tuz ,hamulce pneumatyczne ,klimatyzacja ,  z resztą wyposażenia powiedział ze sie dogadamy ze dam rade się zmieścić w tych 170 netto (orientuje się ktoś może jaka cena wychodzi w standardzie tego ciągnika )

 

ciągnik miał by pracować z turem, opryskiwaczem 800l krukowiak heros waga opryskiwacza 800kg ,rozsiewacz do nawozów 1t ładownosci 

przyczepa 5 t ładowności ,kopaczka do cebuli krukowiak ,kombajn do zbioru ziemniaka anna ,sadzarka do warzyw 

 

Który waszym zdaniem ciągnik by się lepiej sprawdził na gospodarstwie

 który będzie się lepiej zachowywał przy pracy w turze

 czy Kubota da rade w tym opryskiwaczu 

 

skrzynia 45

deutz fahr 5080d.png

krukowiak.jpg

kubota.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

Zielony nie ma dobrej opinii most przedni słaby silnik 3 cylindry a wybór należy do Ciebie przemyśl dobrze byś nie żałował wiem coś o tym bo sąsiad ma zielonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Rok temu szukałem ciągnika pomocniczego , który obsłuży opryskiwacz 1700l na kołach , rozsiewacz 1200- 1500 kg samego nawozu i prasa zwijająca. Odwiedziłem  obie w/w marki i dokładnie przetestowałem oba w/w ciągniki. Deutz-fahr  został odstrzelony  od razu jak zobaczyłem dźwignie hydrauliki gdzieś  z tyłu za fotelem. Nie wyobrażam sobie ciągłego sięgania do tych dźwigni podczas belowania. Oprócz tego  ciągnik ma mały prześwit więc nie bardzo nadaje się do oprysku rzepaku.  Gabaryty ciągnika jak i jego wykonanie  bardzo mierne . Jeśli chodzi o kubotę to ciągnik mi się nawet dość podobał, zwłaszcza jego wykonanie, niestety po założeniu pługa 4-skibowego  1050kg ciągnik nawet go nie oderwał od ziemi. Wiele osób pisało już na forum , że te ciągniki mają problemy z udźwigiem 1-tony, ale bliski kolega ma taki ciągnik i dźwiga 1200 kg . Musisz sobie postawić jedno podstawowe pytanie do  czego ma ten ciągnik służyć?  Bo te ciągniki są dość krótkie i lekkie i nie widzę  ich z turem do poważnej pracy. To takie popierdółki do sianokosów. Jeśli myślisz o  ciągniku który ma odpowiednią długość ,masę  i pewnie będą zachowywać się z turem  to casse 85a .mf 4708, zetor proxima, steyer chyba kompakt i coś z new hollanda. Ja wybrałem MF 4708 zakupiłem go u Korbanków z  roznika 2016r i jestem bardzo zadowolony, na pewno nie zamienił bym go na ciągniki wybrane przez ciebie. U korbanka zakupiłem ciągnik z hydraulicznym rewersem i mokrym sprzęgłem, wszystkie zaczepy dwie pneumatyki  550 kg balastu w cenie dużo niższej niż chcieli z MF za wersję mechaniczną. Kolega który zakupił ze mną MF 5710 mówi, że zakup tej kuboty to pomyłka. Jeśli chcesz się dowiedzieć coś więcej to przyślij numer telefonu na glogowiec@interia.pl. Mogę ci sporo doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

Ja piernicze, serio? ciągnik wazy 2.7-2.8 tony i ma podnosić 4 skibowy pług o wadze 1 tony? Była fizyka w szkole? Czy wtedy oglądaliście filmy na YT?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kubota taka lekka jest bo Ursus 360 waży 2,8 t. 

Teraz w MF są fajne promocję. MF 250 km brutto  wychodzi tyle co NH w cenie netto. 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wewel    0

Posiadam Kubote M7040 trochę starszy model ostatnie bez dpf. Do tura myślę że bardzo dobry ciagnik, jego zwrotnosc super. U mnie pracuje z plugiem zagonowym 4x35 ziemię slabe lata elegancko. Ściąga talerzowka 2,5m rozkrecana na maksa więc łapie coś koło 3 metrów w transporcie trochę buja, ale ma obciazniki w tylnych kołach. Przyczepa 7ton pszenicy nie robi problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870
4 minuty temu, tomek73 napisał:

Kubota taka lekka jest bo Ursus 360 waży 2,8 t. 

Teraz w MF są fajne promocję. MF 250 km brutto  wychodzi tyle co NH w cenie netto. 

moja z ładowaczem wazy 3.3


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    153
3 godziny temu, tomek73 napisał:

Kubota taka lekka jest bo Ursus 360 waży 2,8 t. 

Teraz w MF są fajne promocję. MF 250 km brutto  wychodzi tyle co NH w cenie netto. 

Jaki MF będzie w takiej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petro21    0

A jaki ciagnik na chwile obecna byl by godny polecenia do 170 tyś  netto ? (Przedzial mocy 75 -80km) oglądając te 2 ciagniki duzo lepiej wypadła kubota Ale udzwig I wykonanie tylnego tuza wzbudza strach przy zapieciu jakiejs cięższej maszyny Nawet tego opryskiwacza.tuz w kubocie A w deutz różnica spora deutz solidniej z tylu zrobiony ale znowu 3 cylindry w takim przedziale mocowym ciezko o cos dobrego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870

kurcze, mam wrażenie że chcesz kupić ciągnik kapkę większy od Ursusa c360 a wymagania jak do ciągnika 100km. to są małe proste lekkie ciągniki. chcesz zapinać opryskiwacz ważący 1600 czy 1800kg do ciągnika ważącego 2700? z mojego praktycznego doświadczenia to jednak ciągnik musi ważyć te 2 a najlepiej 2.5x tego co chcesz mu zapiąć


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21

Widzę u sąsiada że dla kuboty m7060 z przednim tuzem opryskiwacz heros phx 800l to max dla tego ciągnika bo na dużym pagórku to ciagnik podnosi. Chyba że masz płaskie tereny to co innego. Ja bym polecił Nh t5 75, udźwig spory maszyny nawet po c 360 podejdą spalanie zadowalające a cena teraz odb155tys netto w skrzyni 24x24 i wzmocniony podnośnik. Taki to już pociągnie więcej a i chipa zrobisz na 100km spokojnie. Pozdro. 

Edytowano przez dawidpl

-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    153

Ja Kubotą M6060 targałem rozsiewacz plus tona nawozu i podnośnik podnosił bez problemu na wolnych obrotach, tylko ze stabilnością było trochę gorzej(nie miała tuza z przodu). Tak więc podnośnik jak na gabaryty ciągnika jest wystarczający. Poza tym bardzo przyjemny zwinny ciągnik przyjemna skrzynia biegów i rewelacyjnie niskie spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wewel    0

Ja kubota 7040 pracuję z brona talerzowa 2,5m burego do tego wał, waga całości coś 900kg. Nie ma żadnego problemu z podnoszeniem. Talerzowka ciężar jest bardziej do tyłu niż opryskiwacz. Polecam Kubote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Podczas testowania w/w  kuboty  założono pług 3-skibowy (nie 4-ro - pomyłka) , ponieważ nic innego nie było pod ręką. Zdaję sobie sprawę, że nie była to maszyna dostosowana do takiego ciągnika , chodziło tylko o sprawdzenie podnośnika. Ciągnik , który ma podnośnik o udźwigu 2500 kg powinien go podnieść. Sam dealer był zaskoczony tym , że nie dał rady, nawet przód ciągnika zbytnio się nie odciążył co było dla mnie nie zrozumiałe jak nie zrozumiały jest wpis  w tonie prześmiewczym dodany przez  yacentego.   Gdy sprawdzałem MF 4708  o wadze ok 3700kg założyliśmy do niego agregat o wadze 1400 kg, gdzie wał packer o średnicy 50 cm znajdował 150 cm się za  ramionami podnośnika. Ciągnik podniósł maszynę bez problemu. W jeździe po placu nie była odczuwalna podsterowność. Następnie na ramę za packerem  wsiadły  trzy  osoby o wadze 280 kg. Ciągnik podniósł maszynę bez problemu , ale przy jeździe odczuwana była lekka podsterowność.  Dzisiaj MF 4708 chodzi z sulky 20+ o wadze 300 kg i zasypem nawozu 1200 kg- razem 1500 kg. Podczas przelotów na drugie gospodarstwo  oddalone o 8 km przy pełnej prędkości nie obawiam się , że stracę panowanie nad ciągnikiem. Zaznaczę jeszcze tylko , że  długość MF bez obciążników (550 kg) jest taka jak kubota z obciążnikami, co ma duży wpływ na rozłożenie masy ciągnika pod cięższe maszyny.  MF 4708 posiada dość duży rozstaw kół więc raczej nie nada się do warzyw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3870
karat7 napisał:

Podczas testowania w/w  kuboty  założono pług 3-skibowy (nie 4-ro - pomyłka) , ponieważ nic innego nie było pod ręką. Zdaję sobie sprawę, że nie była to maszyna dostosowana do takiego ciągnika , chodziło tylko o sprawdzenie podnośnika. Ciągnik , który ma podnośnik o udźwigu 2500 kg powinien go podnieść. Sam dealer był zaskoczony tym , że nie dał rady, nawet przód ciągnika zbytnio się nie odciążył co było dla mnie nie zrozumiałe jak nie zrozumiały jest wpis  w tonie prześmiewczym dodany przez  yacentego.   Gdy sprawdzałem MF 4708  o wadze ok 3700kg założyliśmy do niego agregat o wadze 1400 kg, gdzie wał packer o średnicy 50 cm znajdował 150 cm się za  ramionami podnośnika. Ciągnik podniósł maszynę bez problemu. W jeździe po placu nie była odczuwalna podsterowność. Następnie na ramę za packerem  wsiadły  trzy  osoby o wadze 280 kg. Ciągnik podniósł maszynę bez problemu , ale przy jeździe odczuwana była lekka podsterowność.  Dzisiaj MF 4708 chodzi z sulky 20+ o wadze 300 kg i zasypem nawozu 1200 kg- razem 1500 kg. Podczas przelotów na drugie gospodarstwo  oddalone o 8 km przy pełnej prędkości nie obawiam się , że stracę panowanie nad ciągnikiem. Zaznaczę jeszcze tylko , że  długość MF bez obciążników (550 kg) jest taka jak kubota z obciążnikami, co ma duży wpływ na rozłożenie masy ciągnika pod cięższe maszyny.  MF 4708 posiada dość duży rozstaw kół więc raczej nie nada się do warzyw. 

ciągnik o masie 2700 ma podnośnik o udźwigu 2500. dalej twierdzisz że on podniesie maszynę o tej masie? po podwórku to przewoziłem nią bronę kuhn hr303 o masie 1400k. opryskiwacz hardi 1200l z belka 24m o masie ok tony. najcięższa i bardzo wymagająca maszyna z jaką normalnie pracuje to kosiarka bijakowa 140 i ona waży 550 czy 570 ale jak każdy bijak jest bardzo daleko wysunięta. za to ciągnik w maszynach typu kultywatorem, kombajn do ziemniaków czy choćby w ładowaczy jest super zwinny i dosłownie Wacha paliwo. po 700h średnie zużycie mam 3.1l/h


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj