Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile max może jechać MTZ

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 17 luty 2010 - 17:52

Ile max może jechać MTZ Kiedyś ze znajomym jechalem pronarem 82 tsa z zdowma przyczepami bylo okolo 25t. a gora zwirowa ogromna Nie zdazyl wrzucic na mniejszy bieg to ciagnik pchalo tak ze smierc w oczach stala a zanami jechal samochod. Niewiem czy to prawda to mowil ze ponad 60 km/h jechalismy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile max może jechać MTZ Dzisiaj, 21:27
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 luty 2010 - 18:03

Ile max może jechać MTZ @Xemit-oczywiście Twoje podejrzenia co do tzw."trzepotania" przy prędkościach bliskich naddźwiękowej Dodany obrazek są jak najbardziej prawdziwe-efekt znany jest od dawny a nawet opisany w literaturze fachowej-niestety efekt ów występuje też przy prędkościach niższych-i tu fachowcy mają kompletnie rozbieżne zdania-jedni upatrują przyczyny w niemożności utrzymania rąk na wodzy po obejrzeniu owego filmiku ze spadochroniarką z rozwianym...spadochronem Dodany obrazek ,inni w tym iż inteligentny napęd przedniej osi stosowany w tym ciągniku wyszukuje optymalny tor jazdy oddzielnie dla każdego z kół (dla podwyższenia komfortu pracy operatora-osobiście faworyzuję tą teorię)-no i niestety istnieje też trzecia szkoła-nic niewarty śmietnik ludzki,ludzie co najwyżej z tytułem magistra-ci sugerują jakoby tzw."przód" w MTZ-ecie był po prostu kiepskiej jakości-swołocz normalnie .

#23 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:21

Ile max może jechać MTZ W MTZ 82 czy w Pronarze 82A, 82SA (80KM) silnik się kręci do 2200-2400 obr/min ( nie jestem do końca pewien), a w MTZ 82T lub 82TS (90KM) do 1700-1800 obr/min. I w obydwu wersjach silnikowych, czy to 80 czy 90KM były stosowane te same skrzynie biegów 18/4 i 14/4, z tym,że w wersji 90KM był zastosowany multiplikator a w wersji 80KM reduktor. I może ten szybki MTZ miał silnik wysokoobrotowy i wbudowany multiplikator w skrzyni biegów :D

#24 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 17 luty 2010 - 20:15

Ile max może jechać MTZ mój 952 wykręca normalnie 2000 obr/min to coś źle mówisz kolego :D
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#25 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 18 luty 2010 - 15:06

Ile max może jechać MTZ Umnie prawie 2500 tys. Brakuje moze 20 obrotow do 2500.

#26 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7795 postów

Napisany 19 luty 2010 - 19:21

Ile max może jechać MTZ Dziśiaj sprawdzałem to mój MTZ82 z 87r na kołach 15,5 X38, ma 2200 obrotów na silniku i jedzie 35 max zmierzone GPS.Jak zakładam koła wąskie 9,5X40 to jest dużo wolniejszy [ale nie mierzyłem GPS],przynajmniej na kołach 38 to ciężko mi ruszyć z 9 a na wąskich to bez problemu, ale one są niższe o ok 20 cm.Mogłem jednak za nim kawałek jeszcze pojechać i popatrzeć na koła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 luty 2010 - 21:34

Ile max może jechać MTZ

Umnie prawie 2500 tys. Brakuje moze 20 obrotow do 2500.

Myślę że jak ograniczysz obroty max. do 2200-2300 to silnikowi krzywdy nie zrobisz. ;[

#28 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 13:52

Ile max może jechać MTZ prędkość mierzona sony ericssonem c 702 49,6km/h pusty ciągnik rozgrzany silnik. mtz82 opony 15,5 r38 a czy ktoś wie ile wyciągnie na oponach 16,9 r38

#29 Share mateo013

mateo013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i motoryzacja

Napisany 27 wrzesień 2010 - 17:56

Ile max może jechać MTZ jest to mozliwe jak najbardziej jak ja chcialem kupic mtz to bylem u goscia ogladac to byl zwykly mtz 820 tylko mial synchro skrzynie to szedl 50 sam jechalem :D

#30 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 27 wrzesień 2010 - 19:15

Ile max może jechać MTZ tyle samo wyciągnie bo średnica taka sama tylko szerokość większa
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 28 wrzesień 2010 - 17:08

Ile max może jechać MTZ No i tu kolego @gregorius się mylisz, wraz z szerokością opony wzrasta wysokość o jakieś 20 %
Opona 16.9 R38 jest wyższa od opony 15.5 R38
Ja Pronarem 82A skrzynia 18/4 obroty 2200, opony 16.9 R38 jeżdżę 40-41 km/h I z taką prędkością spokojnie się przemieszczam nawet po dołach i jakoś w dach nie walę :)
Chłop ze wsi

Dodaj odpowiedź