Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile max może jechać MTZ

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 16 luty 2010 - 21:21

Ile max może jechać MTZ Bardzo się dzisiaj zdziwiłem.Jechałem przez Wrocław do Trzebnicy w połowie miasta zobaczyłem chyba Belarusa z turem który jechał przede mną[z 100m] na prawym pasie z przyczepą chyba D-83.Różnie jechałem [prowadzany przez znaki]drogą nr 5 raz szybko raz trochę się stało,ale bardzo mało.Jakie było moje zdziwienie jak za Wrocławiem zobaczyłem go przed sobą [chyba z 10 samochodów przed].Pomyślałem przejechał skrótami,ale na liczniku miałem koło 50 na godzinę.jechałem za nim z 15kmdo samej Trzebnicy i mierzyłem prędkość, wychodziła ok 47-48.Zakładając że licznik oszukuję ok 6% to wychodzi koło 45 .Mierzyłem niedawno GPS prędkość w samochodzie to jak miałem ok 55 to GPS pokazywał 50.Niestety nie udało mi się go wyprzedzić[chociaż dał bym radę]ale to był na 99% Belarus.Co o tym sądzicie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile max może jechać MTZ Dzisiaj, 14:23
  •  

#2 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 16 luty 2010 - 21:34

Ile max może jechać MTZ Najwidoczniej miał założone większe gumy kuzyn założył nie pamiętam rozmiaru do mtz to popyla jak mały samochodzik
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2010 - 21:36

Ile max może jechać MTZ W połowie Wrocławia jest rynek i stare miasto,co tam robiła Białoruś i gdzie była Straż Miejska lub "Pały" :D .Co do szybkości 45km/h jest jak najbardziej realne,choć co do tych skrótów to albo zgodnie z przysłowiem"kto chodzi na skróty-w domu nie śpi",skróty nie były skrótami,albo jechałeś na ośle lub mule, bo jak można jechać 20 km za traktorykiem :)

#4 Share MTZ892

MTZ892

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i oczywiscie KPK KUMURUN TEAM

Napisany 16 luty 2010 - 21:38

Ile max może jechać MTZ dla mnie to normalna prędkość.mam Belarusa 892 na najwyższym biegu przy obrotach 2200 jedzie 47kmh.najszybszy ciągni w mojej okolicy :D
a

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 16 luty 2010 - 21:54

Ile max może jechać MTZ Przez Wrocław bez problemu przejedzie się ciągnikiem jak tiry jeżdżą.Xemit jechałeś teraz[nawet kiedyś] przez Wrocław to jest jeden wielki plac budowy.Jak dojechałem do Trzebnicy to byłem trzeci za nim.Przez 10 km nie ma możliwości wyprzedzenia .Ja mam tylko trochę ponad 100km w samochodzie a zbyt odważny nie jestem, bo mam małe dzieci do wychowania.

#6 Share Fujitsu

Fujitsu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 16 luty 2010 - 22:03

Ile max może jechać MTZ CZyli jesteś tak zwanym niedzielnym kierowcą lub zawalidrogą. Powodzenia.

#7 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 16 luty 2010 - 22:12

Ile max może jechać MTZ Odezwał się kierowca rajdowy. Denerwują mnie tacy ludzie. Nigdzie mu się nie spieszyło to co miał wariować? Sorry za offa
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#8 Share adas323

adas323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 16 luty 2010 - 22:15

Ile max może jechać MTZ A kolega wyżej Fujitsu to inteligencją nie błyszczy, nieraz się zastanów co piszesz. A co do prędkości to niewiem bo naprawde żeby tak jechać to musi być super droga bo inaczej to by wyleciał z kabiny.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2010 - 22:16

Ile max może jechać MTZ

Przez Wrocław bez problemu przejedzie się ciągnikiem jak tiry jeżdżą.Xemit jechałeś teraz[nawet kiedyś] przez Wrocław to jest jeden wielki plac budowy.Jak dojechałem do Trzebnicy to byłem trzeci za nim.Przez 10 km nie ma możliwości wyprzedzenia .Ja mam tylko trochę ponad 100km w samochodzie a zbyt odważny nie jestem, bo mam małe dzieci do wychowania.

Przez Wrocław mogą jechać tylko tiry, które docelowo dojeżdżają do tego miasta.Tranzyt jest zabroniony.Ciągniki rolnicze,które nie są maszynami "Służby drogowej" lub MGK rownież nie mogą hulać po centrum Wrocławia,podobnie jak Trzebnicy,Krakowa i Warszawy.
We Wrocławiu jestem częściej jak raz w tygodniu.Owszem droga do Trzebnicy to utrapienie kierowców,również jeżdżę ostrożnie,często z małymi dziećmi,ale staram się by nie być wyprzedzonym przez ciągniki nieco szybsze od MTZ gdyz mam w pamięci polski film "Fucha' w którym pędzących na robotę kamieniarzy,wyprzedza C-360 z przyczepą siana :)
Kto zna MTZ to wie że ciągnik przy max.prędkości jest "nieobliczalny " i zatkana korkami droga nie pozwoli na kawalerską jazdę tym typem ciągnika,co świadczy że jesli tak jechał,to można go było wyprzedzić(bezstresowo).Poruszanie się z prędkością 45 km/h autem osobowym wcale nie świadczy o zdrowym rozsądku,choć nie jest zabronoine :D

#10 Share PGRdobrawola

PGRdobrawola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe ;)

Napisany 16 luty 2010 - 22:32

Ile max może jechać MTZ Ja jak skuterem jade to jak widze MTZ przed sobą to sie musze dobrze zastanowić czy go dam rade wyprzedzić, żeby potem on nie siedział mi na ogonie, u mnie w okolicy to MTZ-y latają ze 30. Ale zdziwił mnie JD chyba z serii 5 nie wiem dokładnie wiem że mały i że nowy to skuterem gaz na max z wiatrem i z górki to miałem jakieś 70km/h na liczniku to jak go wyprzedzałem to nie to że śmigołem obok niego tylko tak powoli a potem jak zwolniłem do 55 to mu wcale nie uciekałem :D
..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 16 luty 2010 - 22:44

Ile max może jechać MTZ Xemit zwróć uwagę ze on jechał 3 za nim a nie zaraz za nim wiec dla mnie to różnica. A co do mtzeta to jechałem nim na polnych drogach i hmm ciekawie się jechało ale żeby się rozbujać z na maxa na polskich drogach to ja dizekuje.:D
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#12 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 17 luty 2010 - 08:09

Ile max może jechać MTZ Ale tak jak sie jedzie zakims to trudno zmierzyc predkosc. Na lince to mozna by bylo zmierzyc dokladnie jak by ciagna. Ale to strasznie duza predkosc 45km/h. A jak dlamnie to belarusy sa wolniejsze od pronara. Z mojim teraz po kapitalce zaden niema szans. To ile jedzie moj :D Jak ja np przejezdzam przez tory to zwalniam troche i jak wyrwe to samochody zostawiam na 20 m dopiero potem doganiaja.

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 luty 2010 - 09:35

Ile max może jechać MTZ Duże przyspieszenie ciągnika jest tylko złudzeniem wynikającym z jego masy i gabarytów.Najwyższe przełożenie praktycznie każdego ciągnika jest mniejsze nią najniższe samochodu.Oznacza to że szybkość maksymalna auta na 1 biegu jest najczesciej wyższa od szybkości ciągnika na biegu najwyższym.Ciągnik typu MTZ z przyczepą rozpędza się do prędkości maksymalnej w czasie dłuższym niż auto osobowe z silnikiem ponad 100Km potrzebuje na osiągnięcie prędkości >120 km.h.Przecież samochód ważący 1000 kg i mocy 80KM ma współczynnik rzędu 12,5kg/KM ,natomiast MTZ ważący z przyczepą ok 8000-10000 kg ma ten współczynnik co najmniej 10 razy większy czyli 125kg/KM.A przecież większość współczesnych samochodów posiada większe moce,choćby Tomka, który informował o ponad stu hucułach w swoim.
Skąd wobec tego tak olbrzymie przyspieszenia ciągników,zostawianie w tyle aut osobowych i tym podobne ekstremalne przyspieszenia :D

#14 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 luty 2010 - 10:38

Ile max może jechać MTZ Fajny temat-raz że 45 km/h w MTZ-ecie to może i możliwe-tylko kto kierownicę utrzyma ?Dodany obrazek (u sąsiada zawsze ten ciągnik tak się "zataczał"-a sąsiad abstynent Dodany obrazek ),druga sprawa-ten licznik w skuterze to coś nie teges-mierzyłem kiedyś prędkość JD z tej właśnie serii i owszem możliwe jest nawet 46 km/h (mierzone GPS-em-ciekawostka że prędkości na liczniku i na GPS-ie są takie same !-ewenement) ale to dopiero jak się olej w skrzyni porządnie nagrzeje-tak normalnie to do 43 km/h idzie-więc tak ok. 70 km/h prędkość należy między bajki włożyć.

#15 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 17 luty 2010 - 10:52

Ile max może jechać MTZ zalezy jaki mtz 1025 820 czy 952 każdy inną skrzynie ma 952 maks pójdzie 35km/h
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 17 luty 2010 - 11:46

Ile max może jechać MTZ Xemit weż pod uwagę że auto na pierwszym biegu ma zakres prędkości od 0-40 km/h lub więcej.(podaję przykładowe wartości). ciągnik na piątym biegu przyśpiesza od załóżmy 15-28 km/h w 3 sekundy na odcinku kilku kilkunastu metrów.(mniej więcej...chyba... nie mierzyłem) przy jego masie, gabarytach, oporach toczenia, wysokiego położenia kierowcy nad drogą czy nawet takie rzeczy jak mniej stabilne oparcie o fotel czy nawet widok toczących się kół przyśpieszenie to raczej złudzenie. Racja. Jednak ruszając na światłach samym ciągnikiem z wysokiego biegu chwilowo widać przewagę nad samochodem. ale tylko chwilę.
KPK Kumurun Team

#17 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 17 luty 2010 - 13:14

Ile max może jechać MTZ Z tym przyśpieszeniem na światłach to lipa,a wiem, jeżdżę w transporcie swoim 820,jeśli kierowca w samochodzie czeka na zmianę świateł i sprawnie reaguje to wygrywa,a gdy trafi się śpiący dryndziarz,no to wtedy jest przewaga i rusek pokazuje mu swą sprawność.W moim max to 33,5km
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#18 Share zulus

zulus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 17 luty 2010 - 14:19

Ile max może jechać MTZ mój 920 36km max a ponad 40 mając pecha można chapnąć mandat che che

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 luty 2010 - 14:28

Ile max może jechać MTZ

Xemit weż pod uwagę że auto na pierwszym biegu ma zakres prędkości od 0-40 km/h lub więcej.(podaję przykładowe wartości). ciągnik na piątym biegu przyśpiesza od załóżmy 15-28 km/h w 3 sekundy na odcinku kilku kilkunastu metrów.

Pojazd który jedzie przykładowo 42km/h,porusza się z prędkością stumetrowca i pokonuje ok 10m/s.Jeśli przyspieszenie ciągnika od 15 do 28 km/h trwa ok 3 sek,to uznając że średnia prędkością w czasie tego przyspieszenia jest ok 22km/h droga potrzebna na ten wzrost prędkości to ok 60m.Nie wydaje mi się by zwiększenie prędkości pojazdu o 13km/h,na drodze 60m było jakieś szczególnie wyjątkowe,z pewnością taki pojazd dostanie tęgie baty od średniej klasy sprintera,niezależnie czy będziemy oceniać przyspieszenie czy szybkość pokonania np.100m.
Trudno przypuszczać by ten sam biegacz był szybszy w tych samych konkurencjach od samochodu :D
P.S.Postawię niezłe piwo każdemu kto przyspieszy 80-konnym ciągnikiem od 0 do 40-45km/h mając na haku 12ton netto,czyli tyle ile dopuszcza producent np Mtz i czas na to potrzebny nie będzie uznawany powszechnie jako"WIECZNOŚC" :) Jeśli wyrwie z tym ciężarem,z pod swiateł szybciej jak średnio rozgarnięty emeryt na komarku(oczywiście nie odpalający silnika,a tylko używający pedałów :) ),trunek będzie mocniejszy i przyniosę go osobiście na kolanach :)
P.S.Radzę uważać w czasie prób,gdyż ciągnik z dwoma przyczepami jest dość długi,a zmiana świateł często trwa krócej jak 30 sek i można nie zdążyć gdy się nie będzie pierwszym na światle. :)
Należy również uważać na młodzieńców w Golfach 3 lub BMW 3 stojących przed nami,gdyż startując spod świateł można im,nieświadomym możliwości MTZ, zdewastować tzw."zakrystię" :)
P.S.Zawsze się zastanawiałem dlaczego w niektórych MTZ przednie koła wpadają w tzw "trzepot".Teraz już wiem ze nie jest to wina pewnej niedoskonałości starszych wersji MTZ,a są to turbulencje związane z olbrzymią prędkością rozwijaną przez te ciągniki.Podobne miała jedna laska,którą uwieczniono na filmie,gdy skakała nago ze spadochronem i widać na nim co potrafi szybkość :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 17 luty 2010 - 17:30

Ile max może jechać MTZ hehehehhh no Xemit niezła litania :D :) przecież na logike trzeba to wziąć :) byłbym hardcorem jak bym spróbował 820 rozpędzić sie 40 km/h z 12 tonami w mieśce :)
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Dodaj odpowiedź