Zaloguj się, aby obserwować  
tomek73

IDEA L lub FOCUS Unia

Polecane posty

tomek73    579

Witam.Interesuje mnie zakup siewnika IDEA l 3m lub 4m lub agregatu FOCUS aktywnego lub na talerzach.Ciągnik będzie miał ok 150km.Czy ktoś miał do czynienia z tymi siewnikami.Czy ktoś o nich słyszał jak się sprawują.Szczególnie chodzi mi o IDEA i z jakim wałem na ziemie średnie i ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

mi się zdaje ze te maszyny sa dość słabo popularne w naszym kraju z tego powodu ze jak ktoś ma do zasiania 30 40 i wiecej ha zbóż to kupuje agregat i siewnik a jak ktoś ma 200- 300 ha i więcej to nie decyduje się na maszynę polskiej produkcji :D


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja miałem brać Focusa, jednak co najciekawsze :) przedstawiciel od Korbanka oraz z Agromy Wrocław stanowczo odradzali mi taki wybór. Mówili, że napęd hydrauliczny nie zdaje w nim egzaminu oraz jest bardzo wysoka cena tego sprzętu. :D . Dlatego zdecydowałem się na półzawieszanego Atlasa z crosskillem i gęsiostopami. Jeśli chodzi o Ideę to sprzęt jak widziałem w polu bardzo dobry (cena niestety do niskich nie należy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

FOCUS ma wysiew pneumatyczny a IDEA tez czy nie ??


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W Focusie nasiona oddzielane są mechanicznie, a przenoszone do do redlic pneumatycznie (pneumatyka napędzana jest hydrauliką)- sprawdź sobie lepiej na stroni Unii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Idea ma wysiew kołeczkowy,mechaniczny.Ta 3m najtańsza kosztuje 37tyś zł netto jakiś lepszy wał i koło 40,plus komputer[który nie wiadomo do czego jest dilerzy nie potrafią odpowiedzieć].siewnik berdzo mi się podoba.Zawiesić na TUZ z przodu jakiś agregat i można siać.Focus chyba koło 70 tyś netto,kolega kupił takiego na jesieni aktywnego do NH 130 to podobno miał problem z podniesieniem[musiał mu dociążenia dołożyć]ale jeszcze nie miałem okazji z nim pogadać.Teściu ma Accorda z napędem hydraulicznym,jest super,lepszy od wałka[ja taki mam].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Idea siewnik mechaniczny ponad 47 tys. zł, a zestaw uprawowo siewny Idea ponad 100 tys. zł (cena prawie jak Horsch :D)- ceny na stronie www.roltech.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Kolega ma Fokusa 3m i ciaga go JD 6920S.Wg mojego mniemania taki ciagnik powinien 4m spokojnie targac ale to jest niemozliwe bo z 3m juz niezle buja. Z tego co wiem to nie jest z niego zadowolony i minely 2 lata zanim doszedł z nim do ładu.Ciagle mu sie zapychał gdzies w okolicy wału i teraz jak chce siac to musi orac 3 tyg predzej bo na miękkiej ziemi nie da sie nim siac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ma go juz 2 lata ??? a podobno FOCUS to nowość UNI ?? albo jestem nie doinformowany


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kiedyś był produkowany chyba ale pod inną nazwą ale mieli z nimi duże problemy.Zacinały się talerze wysiewająca [kamień wpadał między nie ].Nazwa zaczynała się na Q ale nie jestem pewny.A no waży 2400 plus zboże.IDEA 3m waży 1300,a diler powiedział mi takie ceny- 3m 550kg ładowności 37tyś netto -3m 900kg ładowności 40 tyś netto 4m -50 tyś netto.Ta 3m 550kg do 40 tyś netto z najdroszym wałem.

 

Kolega siał po burakach Focusem aktywnym a ziemia była mokra to miał bardzo duże problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

jak na Q to quick ale mi się zdaje ze to 2 całkiem inne maszyny


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Nazywał sie Quick ale Fokus to to samo troche unowoczesnione, moze poprawili niedomagania bo protoplasta to masakra był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisnia1892    1

jak focus to na wale packer stosuje się też wały oponowe ale według mnie to nie jest dobra sprawa jedyne co w tym wale jest dobre że podpiera na czas transportu ale jesli blisko jest na pole to oponowego nie warto nie wiem na jakich ziemiach ta maszyna będzie pracować ja mam agregat unii z wałem packera lżej idzie jak np. na wałku strunowym i packer jest dobry na cięzkie i lżejsze ziemie i wybrał bym na systemie talerzy a nie na łapkach kultywatora pole jest równiejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj