Skocz do zawartości

Zdjęcie

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ??

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share reggi757

reggi757

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 luty 2010 - 21:19

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? Dzisiaj, 14:56
  •  

#2 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 15 luty 2010 - 21:38

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? starczy ..ale pytanie...ile spalisz ON???

#3 Share reggi757

reggi757

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 luty 2010 - 21:41

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? no to tez chcialbym wiedziec jak ktos zna odpowiedz. i jakij firmy polecacie agregaty na wom ???

#4 Share MarcoWzu

MarcoWzu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:Troche rolnictwo...heh no oczywiście imprezy i co najważniejsze dziewczyny-moja ulubiona pasja...xD
    Też motoryzacja troche szkoła i wiele, wiele innych rzeczy...

Napisany 15 luty 2010 - 22:09

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? ja mam 22kW ale myśle że 16stka by spokojnie starczyła bo u mnie przy osprzęcie całej obory i domu to rusek T25 sobie pyrka...
Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

#5 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 15 luty 2010 - 22:51

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? Witam tak szczerze to te 22KW obciążone dojarką to ten T 25 może i pyrka ale obciąż go silnikiem np 11KW to ci napewno zgaśnie. tak na logikę to agregat prądotwórczy nie jest perpetum-mobile że z mniejszej mocy uzyskasz większą a ile spali ciągnik to zależy jaki podczepisz pod ten agregat.Ja osobiście polecał bym agregat stacjonarny tzn.razem z silnikiem spalinowym kożysci z takiego zestawu są takie ze montujesz to w pomieszczeniu a w razie braku energi idziesz odpalasz i luz a ten na wom będziesz musiał za każdym razem podczepiać a wyobraż sobie srogą zimę -20 śniegu po pachy a ty szamoczesz się po ciemku żeby odpalić ciągnik i zasilić sobie gospodarstwo także moje zdanie jest takie zanim coś kupisz to dobrze się zastanów żebyś był zadowolony Pozdrawiam.

#6 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 15 luty 2010 - 23:24

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? Witam! Mercedes teoretycznie masz racje. Ale to tylko teoria a praktyka jest taka:
1.stacjonarny o mocy 16 kvA jest ponad 2 razy droższy od napędzanego WOM'em.
2.Agregatu używasz sporadycznie a ciągnika raczej codziennie (ja) więc problemy z uruchomieniem agregatu mogą się trafić częściej niż ciągnika (ostatecznie sąsiad Cię rozciągnie i zapalisz) a agregatu nie uruchomisz na zaciąg chyba że jakiś mały ale takie do gospodarstwa się nie nadają.

#7 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 luty 2010 - 23:28

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? ok stacjonarny fajna sprawa, tylko, że taki z silnikiem hondy pare lat temu kosztował 16 tys, a teraz może i lepiej kosztuje (22kw)-równowartość 30-stki ;] U mnie np. w tamtym roku ani razu nie był używany, ale w tym już było pare akcji.
Do mercedes250d: Mówisz o przewodowej dojarce czy o kowniowej??

#8 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 luty 2010 - 23:30

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? Było kilka takich podobnych tematów w ostatnim czasie o właśnie takie agregaty. musicie zwracać uwagę na to czy to 16kW mozy czy 16kVa bo jeśli 16kVa to razy 0,8 sprawności daje ok 12,8kW. Ja ostatnio kupywałem 8,5kW stacjonarny z silnikiem to dałem ok 7 tys netto. silnik z rozrusznikiem, fajna sprawa.

#9 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 16 luty 2010 - 09:21

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? 16 kw to spokojnie starczy u mnie gościu robi agregaty na wałek w tamtym roku gościu płacił mu 3,5tys. ale jakiej mocy to nie pytałem;
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#10 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 16 luty 2010 - 09:36

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? koledzy w tamtym roku korzystałem z pożyczonego agregatu na WOM 16KW i wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że zbiornik na mleko mi się wyłączał, (850l, trójfazowy) tzn agregat załączał się na ok sekundę potem wyłączał i za kilka sekund znów włączał i tak w kółko. dojarka przewodowa działała dobrze. może ktoś wie co jest przyczyną? dodam, że właściciel agregatu na własnym, podobnym zbiorniku takich problemów nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? Dzisiaj, 14:56
  •  

#11 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 16 luty 2010 - 10:17

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? Kolego Przekeeeek dzieje się tak u ciebie ponieważ u ciebie w schładzalniku masz zabezpieczenie które zabezpiecza żeby schładzalnik nie załączył poniżej 198V,ajak przekroczone jest 240V to też wyłączy nie ma co się przejmować to dla twego bezpieczeństwa należy dokładnie ustalić napięcie na agregacie Pozrawiam

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#12 Share MarcoWzu

MarcoWzu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:Troche rolnictwo...heh no oczywiście imprezy i co najważniejsze dziewczyny-moja ulubiona pasja...xD

Napisany 16 luty 2010 - 18:00

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? no jak włączyłem silnik o mozy 17,5 kW to odrazu zgasł...a stacjonarny to nawet w głowie mi sie nie mieścinie dośc że kosztuje 2 razy więcej to weź póżniej sie z nim morduj u nas facen ma na kurnikach to nie może go odpalic i takie tam a ja przypinam do swojego ciągnik i juz wszystko chodzi...i mrozu siarczystego też sie nie boje bo mam tak urządzone że aby podjeżdzam ciągnikiem i wałek zakładam i sprawa gotowa...
Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

#13 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 luty 2010 - 18:06

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? Zależy-mój stacjonarny o mocy 20 kW kosztował dwa razy mniej niż ten na WOM Dodany obrazek -co do odpalania-przelewam go w największe mrozy gorącą wodą i pali od razu (rozrusznik 24 V)-najdłuższe "odpalenie bojowe" nie potrwało nigdy dłużej niż 5 min w zimie i ok 2 min w lecie-tzn.czas od stwierdzenia niemania Dodany obrazek prądu do jego przywrócenia.

#14 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 luty 2010 - 19:22

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? Ja mam 16kW to do dojarki starczy spokojnie.A te na benzynę jak ich długo nie używasz to nieraz są problemy z odpaleniem.

#15 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 16 luty 2010 - 19:41

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? Witam co do tej ceny to bym się spierał.http://www.allegro.pl/item910598072_agregat_pradotworczy_silnik_diesel_15kw.html

#16 Share MarcoWzu

MarcoWzu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 luty 2010 - 19:58

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? a kup nówkę taką...bo ten to napewno będziem miał problemy z odpaleniem no i prądnica zużyta...

#17 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 luty 2010 - 20:13

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? No faktycznie-ten z Allegro nieciekawy no i nie idzie go gorącą wodą przelać Dodany obrazek -mój w momencie kupna miał 220 mth-był to agregat na wypadek "W" Dodany obrazek -a więc odpalany jedynie od czasu do czasu,następnie konserwowany-a skąd to wiem ?-mam takiego kumpla czarodzieja od elektryki który spędził dwa lata w wojsku właśnie takie agregaty obsługując.

#18 Share reggi757

reggi757

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 luty 2010 - 21:04

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? dzieki wszytkim za wypowiedzi. juz dzisiaj zamówiłem agregacik na wom 18-tkę za 6 tys. wiec niedługo napisze jak sie sprawuje .

#19 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 16 luty 2010 - 21:06

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? ja mam 16kw czyli 12,8kva uzywałem go przez dwa lata raz do dojenia i dwa razy by móc na polu spawać. tez chcialem stacjonarny ale pierwsze to cena a drugie to zapalanie. tak jak koledzy wyzej pisali ciągnik przy krowach zasze jakis jest nba chodzie a agregat po paru latach nieuzytkowania w razie potrzeby moze miec problemy. jak mojego obierałem to polecali używac ciagnika 3x silniejszego niz obciazenie by zachowac stałość obrotów i co za tym idzie stałą czestotliwość napięcia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 16 luty 2010 - 22:00

mam takie pytanie jaki kupic agregat prądotwórczy na wom ?? czy 16 kva wystarczy do dojarki itp. ?? Kolega kilka lat temu kupił agregat z wojska, miał go jakieś 3 lub 4 lata i ani razu nie użył bo zawsze coś było nie tak , pożyczał kilka razy ode mnie aż kupił taki jak mój a kiedy po kilku tygodniach trafił się kupiec na ten wojskowy to go sprzedał i jeszcze dobrą wódkę dla kupującego postawił.