MICHAEL32

John Deere 6330

Polecane posty

stolarczyk    1

Co znaczy,że tylko serwis może naprawiac ?, jeśli sam albo sąsiad potrafi to co jest przeszkodą aby samemy naprawic?, a czy ursusa serwis już niemusi naprawiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Mniej więcej to że jeśli naprawa wymaga podłączenie się do komputera ( a tak często jest) to tylko serwis ma oprogramowanie i bywa też problem z np kluczami bo są niestandardowe, jeśli sąsiad takich nie ma to nic nie poradzi a jak ma to mu zazdroszczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego daj jakis przyklad naprawy JD z uzyciem niestandardowych kluczy. Wydaje mi sie ze troche masz racji z serwisem ze tylko serwis naprawi ale tak do konca to chyba nie chodzi o klucze i komputer tylko o wiedze i doswiadczenie bo komputer tak naprawde to tak czesto nie jest potrzebny chyba ze chodzi o jakies kalibracje a same kody bledow to w premiumkach odczytujesz bez komputera. A w sumie to co napisales dotyczy nie tylko JD ale wszystkich zachodnich wsolczesnych marek wiec co bys nie kupil ze wszystkim jest tak samo tyle tylko ze do JD ten serwis za czesto nie przyjezdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Rozmawiałem dziś z gościem (właścicielem) ciągnika JD 6630 Premium i mówił, że przy orce z pługiem 4 obracanym pali średnio 23-25 l na godzinę. Trochę mnie to zszokowało, że taki nie duży ciągnik tyle pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Przykład... Jak na jesieni kupowałem sznurek do prasy obok sprzedawca rozmawiał z innym klientem chyba się znali i ten klient opowiadał że jak robił agregatem padła mu pompa, najpierw chciał zobaczyć co się stało ciągnik był już po gwarancji więc chciał rozkręcić ale utknął dość szybko na jakiejś śrubie ( nie mógł znaleźć klucza do niej ) poza tym to nie 60 wiec żeby było szybciej bo mu się do siewu rzepaku śpieszyło wezwał serwis

Przyjechali szybko i jeśli dobrze pamiętam wymienili pompę, nie pamiętam ile zapłacił dokładnie więc się nie wypowiadam żeby nie wprowadzać w błąd pamiętam tylko że uznałem że to dużo

 

Kolego murtek3 mój sąsiad przesiadł się z Ursusa 1224 na JD 6430 więc ta sama moc i on mi mówił że ten nowy JD pali tyle samo co stary Ursus raz nawet jeździliśmy mu zawieźć ropę na pole bo nie miał na czym wrócić :D więc to co Ci gość opowiadał może coś w tym być Na godzinę ??

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Kolego murtek3 mój sąsiad przesiadł się z Ursusa 1224 na JD 6430 więc ta sama moc i on mi mówił że ten nowy JD pali tyle samo co stary Ursus raz nawet jeździliśmy mu zawieźć ropę na pole bo nie miał na czym wrócić :D więc to co Ci gość opowiadał może coś w tym być Na godzinę ??

Chłopie weź poczytaj troszeczkę na temat budowy tych silników, czym się różnią i dlaczego i dopiero później głoś te swoje farmazony... A jak już uznasz, że wiesz o czym piszesz, to wybierz JEDEN temat uznany przez Cibie za najbardziej stosowny i tam to napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Wiem ze różnice są ogromne ( common rail, elektronicznie sterowane wtryskiwacze, chłodnica powietrza dodatkowy obieg spalin a pewnie i tak o czymś zapomniałem w JD ) ale silnik Ursusa był opracowany chyba z 30 lat temu a mimo to Ursusy i JD maja porównywalne spalanie jedyna przewaga JD to to ze spełnia emisje spalin i ma wyższe momenty obrotowe

Więc dla mnie to jest porażka

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Ech widzę kedziorek, że Ty z tych niereformowalnych. Trudno, żyj dalej w niewiedzy, tylko nie zaśmiecaj forum bardzo CIę proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dlaczego niereformowalnych ?-jak sobie kupi to się i zreformuje...

Jak dla mnie to taki trochę erotoman-gawędziarz :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No i zbiornik Ursus ma mniejszy a przecież każde dziecko na wsi wie że zbiornik paliwa jest projektowany na 10 h pracy ciagnika :D .Swego czasów wyznawców tego poglądu (naprawdę olbrzymia ilość) wprowadzałem w konsternację pytając czy na pewno Zetor Forterra 8641 spala o 10 l/h więcej od Ursusa 5714 (180 vs. 80 l) no a teraz mają dodatkową zagwozdkę-no bo jeżeli Fendt jest taki oszczędny (a przecież każde dziecko wie ze jest )-to dlaczego w takiej serii 300 (było nie było zaczynającej się od raptem 90 KM)ma ponad 200 litrów ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Hehe a tak serio to może ktoś z Was wie ile kosztuje nowy JD 6930? W podstawowej wersji oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Hello everybody :) Ludziki mam pytanko, silnik w modelu 6330 różni się od silnika w 6430 tylko oprogramowaniem, czy może są jakieś zmiany konstrukcyjne? Ogólnie dziwna sprawa, 6330P i 6430P maja takie same parametry, ale różnią się troszkę wymiarami. Natomiast jeśli byśmy porównali zwykłe 6330 do 6430 to udzwig mają różny ale wymiary takie same. Wie ktos coś naten temat? Może kolega unki zdradziłby troszkę tajemnicy zawodowej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Trochę Kobiecego poglądu wprowadze wam w temat JD 6330 . Kupiłam taki ciągnik w 2008 do dziś ma zrobione 1500 mth . Do 500 mth spalal dość dużo , ale potem mu przeszło i jest moim zdaniem ok. W Prasie Krone 1500 VARIO na całym baku (165 litrów ) Pracuje dwa dni po 11 h na on stop ! W orce orze 4 h w 5 godzin plugami Ibis xxl Grudziądz obrotowymi i spała MAX 80 litrów . najgorzej jest zima jak pracuje tylko przy zadawaniu pasz w gOspodarstwie , wtedy bak paliwa znika bardzo szybko ! ( ale jest możliwe ze na tym paliwie pracują jeszcze sąsiadów maszyny bo nie jestem w stanie tego sprawdzić ) . awaryjnosc JD 6330 w moim przypadku jest zerowa nic się nie popsulo ! Od skończenia gwarancji serwisujemy go sami .

Ja jak wybieralam traktor brałam dwie marki pod uwagę Fenda i JD . Wnioski moje były proste . 1. Cena Fenda o 10000 euro większa. , 2 . Serwis w przypadku Fenda mój ulubiony Korbanek ( Odradzam ta firmę) a JD oferował mi mocno rozbudowany serwis firmowy 3.obsługa tura - i tu przewarzyla decyzja na szale JD , bo jak pone bałam oglądać JD to tura bez problemu byłam w stanie bez szarpania się podłączyć i odłączyć , idealnie na każdej nawierzchni się odlancza oraz ma fajne multi zloncze i kobieta daje sobie radę! Przy fend tur się wogle niechcIal podlanczac i zloncze to mega porażka a tur był z najwyrzszej pułki. Cena za takie zloncze jak w JD 10000 zł 4. JD jest na ramię fend na pól ramię a do tura Ciągnik z rama zdecydowanie lepszy .

Inne marki odrzucilam z powodu ciężkiej obsługi technicznej a u nas w gospodarstwie na tym ciągniki musza pracować kobiety .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

zastanawiam się jak TLS sprawdzał by się w lesie i w ogóle jak JD w lesie by sobie radził co wy na to ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Tak, ale jak chcesz TLS to musisz brać ze skrzynią power quad.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

a jak cenowo wyglądają te ciągniki ile dopłaty za TLS i tę skrzynię biegów ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

TLS (tylko w komplecie ze skrzynia biegów 24/24 40 km/h) razem 4267€

 

Edytuję tego posta ponieważ podana cena jest ceną za skrzynię 24x24 + TLS ale jakby to powiedzieć "ciągnika bez skrzyni" bo PQ+ kosztuje 2030€ (+ - 200€) czyli dopłata do skrzyni 24x24 i TLS wynosi 2237€- licząc po kursie z dnia 25.12.2011 i po promocyjnej obniżce 5% trochę ponad 8000zł.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

czyli 20 tysi za sam tls to jakby nei patrzeć troche dużo tym bardziej, ze skrzynia w wersji 50km/h dostepna jest tylko od wersji Premium...


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Może mi ktoś napisac jak jest zestopniowana skrzynia PowerRewers? Tzn. jakie przędkości uzyskuje na najwyższym zakresie? Czy zakresy są zsynchronizowane i można je zmieniac podczas jazdy?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Na str. producenta są podane 3 przekładnie: SynchroPlus 12/4, PowerRewers 16/16 i PowerQuadPlus 24/24 a w specyfikacji(pdf) jest PR 16/16 i PQ 16/16, 20/20 oraz 24/24. Brakuje SP :huh:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj