MICHAEL32

John Deere 6330

Polecane posty

Kipper    1

Nie mysl o niczym bardziej ekonomicznym, bo JD jest ekonomiczny :) tylko ludzie ktorzy go nie mają gadają jakieś bujdy sprzed 30 lat:D

aa i gdzies tu widzialem post, ktory mowi, ze spalanie wynosilo 23-25l/h, to jest spalanie chwilowe i u mnie tez tak pokazuje(jak przyspieszam itp), ale srednie spalanie wychodzi niske :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

A jak ci napiszą że się w New Hollandzie drzwi nie domykają to też byś go nie wziął? Słuchasz ludzi którzy z tym ciągnikiem nie mieli do czynienia i tak odrazu zmieniasz decyzję. Nie rozumie was. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Dobrze wyczuwasz. Sam sobie komplikujesz życie i wymyślasz nie wiadomo co.

Zaczep pług daj wyzsze obroty i zbij jeden bieg niżej niż ciągnik da radę. Silnik będzie mniej obciążony i się dobrze ułoży. Ale nie licz że przy takim docieraniu mało spali. Mój 6830 na docieraniu palił jak smok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Potem mu przeszło czy juz tak zostało ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

A jak ci napiszą że się w New Hollandzie drzwi nie domykają to też byś go nie wziął? Słuchasz ludzi którzy z tym ciągnikiem nie mieli do czynienia i tak odrazu zmieniasz decyzję. Nie rozumie was. ;[

A czy ja mówie że już zmieniliśmy zdanie?

My tylko sie zastanawiamy bo nie chcemy popełnić błędu przy kupnie danej maszyny lub ciągnika :)

Ale podobno gdy JD jest obciążony to pali adekwatnie do wykonywanej pracy czyż nie? Tylko u nas narazie by miał wakacje, więc potrzebuje ciągnika który będzie palił mało przy pracach pomocniczych w gospodarstwiea czy JD takim jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Mniejsze obroty to i spalanie mniejsze.

Na docieraniu orał średnią i lekką glinę na polu po rzepaku, 1900obr prędkość 11km/h (chwilowo w celu testu wyciągał 13km/h) z kvernelandem ES95 4x52cm. To palił 25l/h i 13,4l/ha, a wydajność wyszła 1,86ha/h.

Po kukurydzy podobna ziemia ale bardziej sucho, to pług zwężony na 4x45 bo przy szerszym rozstawie wychodził z ziemi i przy prędkości mniejszej bo 9,5km/h i przy mniejszych obrotach bo 1700. Spalił na godzine mniej bo 21l. A spalanie na ha pomimo mniejszej szerokości roboczej i mniejszej prędkości było trochę niższe bo ok 13,1l/ha.

Zobaczę jeszcze po kukurydzy jak będzie palił z Juwelem ale sadze że na tak ciężkie warunki jak było do orki do tej pory to okolice 13l/ha czy 21l/h to nie jest dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Weź każdą inną markę a potem pisz że jak to dobrze że nie wziąłeś JD :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

6330 duzo nie pali jak się trzyma obr 1400-1800orb/min Mi w orce spalił poniżej 10L na ha a hektar robiem w miej niz godz więc wolno nie orałem i takie spalanie to dla mnie rewelacja

Możesz powiedzieć jaka głębokość i szerokość zabiegu. Jaka ziemia, są górki czy też nie. U mnie na MTH wychodzi ok 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Co do porównania premium-comfort przedstawiciel handlowy powiedział tak: Jak nie robisz minimum 1000godzin rocznie to zapomnij o premium, które jak to określił "wymaga częstrzej opieki serwisanta" Jeżeli chodzi o spalanie... 6230 na pewno ekonomiczny nie jest pomimo, że w żadnej z ciężkich prac nie przekraczam 1800 w lekkich 1500 obr/min Zobaczymy jak będzie w przyszłym roku, bo na razie tylko 300 godzin naklepałem.

Ktoś tu napisał 10l/ha w orce :blink: no to moje gratulacje. Nie tankuję z dystrybutora, więc ciężko określić ile dokładnie mi pali, ale myśle, że w orce średnio ciężkiej bliżej 20 niż 10l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipper    1

20 l na hektar czy godzine ?! bo jezeli 20 l na hektar to rowniez gratulacje, bo takiego wyniku chyba nie da sie osiągnac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Dobra nie ważne, w przyszłym roku jak się zaopatrzę w pompeczkę z licznikiem to napiszę ile pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

tak spalił mi 10l na ha pług na 1,80m ok25cm głęboko...na polu po kukurydzy 4klasa...reszte pisałem wyzej no a jak np orałem kilka dni temu łąkę 11letnią to na 1,80ha spalił ze 35 litrów minimum więc zależy jaką ma robotę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

tak spalił mi 10l na ha pług na 1,80m ok25cm głęboko...na polu po kukurydzy 4klasa...reszte pisałem wyzej no a jak np orałem kilka dni temu łąkę 11letnią to na 1,80ha spalił ze 35 litrów minimum więc zależy jaką ma robotę :P

Powiedz mi jeszcze wymiary ogumienia przód/tył. Jaką masz skrzynię 16 czy 24, i na jakich biegach jeździsz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

24/24 autoquad bodajże na C3 latałem. ogumienie wąskie....380/420

Skrzynia autoquad czy Power Quad bo to różnica auto to typowy automat to chyba nie masz w niej 24/24. Koła wąskie to fakt ale na jakich obręczach, no i twój jest premium czy Cl bo już nie wiem. Ja ma ogumienie 420/70 R28 i 520/70 R38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

premiumka i autoquad a,b,c,d,e,f x4 daje 24 na 24 :P często jednak pracuję na trybie ręcznym czyli przełanczam sobie na power quad i sam zmieniam biegi ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

no dobra spalanie spalaniem skrzynie skrzyniami ale pozostaje cena i koszty eksploatacji ja mam forterrę i jestem bardzo zadowolony pewnie że psują się jakieś drobnostki ale części są w przyzwoitej cenie a do lasu to jednak myślę że jak najprostszy traktor wolał bym jednak manualną skrzynię ale jaka jest różnica w cenie zetora i jd, jd to jest moje marzenie i zobaczę jak przetargi pójdą jak będzie front robót to chcę kupić jakiś traktor w grę wchodzą jd, zetor forterra, i Valtra seii n przekonajcie mnie do jd ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racha    3

akurat tego jd i jeszcze poprzedniego tego samego właściciela widziałem bo pracuje w tym samym nadleśnictwie ale znajomy ma też valtrę n 91 i ma ponad 7 tys. przebiegu to tylko paski klinowe wymieniał i oleje oczywiście ;)) wiem że jd też bardzo wytrzymałe traktory robi ale jaka jest różnica w cenie bo z tego co się orientuję to ok 50 tyś droższy od zetora to jest sporo bo za 50 tys. to ma zbroję leśną + wciągarka i jeszcze na paliwo zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo999    0

chciałbym się podpiąć pod ten temat. Nie chcę zakładać nowego tematu i zaśmiecać forum. Mianowicie mam pytanie czy john deere 6430 dałby sobie radę z agregatem uprawowo-siewnym amazone 4-metrowym (brona wahadłowa)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

możesz brać go od razu aby dobra cena byłą ;D u nas we wsi chłopacy raz się próbowali bo jeden powiedział że jego 120konny jd jest silniejszy od tamtego 140 konnego fenda i kto wygrał oczywiście JD ;D sam byłem po wrażeniem ;P fajnie było się popatrzeć jak powoli obciążnikami się dotkneli <oczywiście zabezpieczone od uszkodzeń> a potem ile fabryka dała;D warkot j/d nawet go zagłuszał ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz197    0

Mam pytanie ,czy jd 6330 poradzi sobie w pracy z kosiarko czolowo 3m i tylno 2.6m .Prosze o opinie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojt4s    3

podoła spokojnie ale szaleć to nie bedziesz na łące :P Na ekonomicznych (E540) obrotach to nie pociągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj