Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6330

145 odpowiedzi na ten temat

#21 Share traktorzysta1990

traktorzysta1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 luty 2010 - 20:04

John Deere 6330 JD to bobre maszynki :D mój ojciec ma trzy sztuki i tak jak kolega wcześnoie napisał ze jesli jest dobrze obciązony to wcale dużo nie palą a jesli chodzi o awaryjnośc to żadko kiedy sie zdarza żeby coś sie popsuło :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6330 Dzisiaj, 23:09
  •  

#22 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 18 luty 2010 - 20:13

John Deere 6330 "żadko" to się nawet Pronar i Ursus psuje :D

#23 Share JELONEK09

JELONEK09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 20:24

John Deere 6330

bedzie chodzil w transporcie i uprawial 50h Ale nie wiem czy jest warty tych pieniedzy nie wiem jak awaryjnosc i jak spalanie slyszalem rozne opinie

Najlepiej pojedź do najbliższego dealera JD i porównaj sobie wersje comfort i premium. dodatkowo weź kilka kontaktów do rolników którzy już jakiś czas użytkują takie traktorki. jakiś czas temu tak samo zrobiłem. powem ci taką rzecz, pomiędzy wrsją comfort a premium jest różnica ok 6000 euro, jezeli amortyzacja przedniej osi to kolejne 3000 euro na górkę. czy naprawdę warto wydawać tyle kasy więcej za parę niekoniecznie potrzebnych dodatków niektórych pewnie nigdy nie wykorzystasz. kupiłem comforta, ma wszystko co potrzebne.

#24 Share ZAWANSOWANY

ZAWANSOWANY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 16:12

John Deere 6330 Ja bende brał john deere 6330 comfort???? co wy o nim sondzicie ile pali w transporcie w orce??? czy jest dobry do tura??? bo głównie przynim by pracował.

#25 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 09:31

John Deere 6330 Ja JD to tylko za dopłatą bym wziął :D
A tak bardziej serio: to prawda że są komfortowe i rzadko się psuja ale jednocześnie to smoki na paliwo ( poczytaj sobie i popytaj właścicieli ) i mają drogie części i serwis a tylko serwis może je naprawiać tak więc na dłuższą metę JD wychodzi drogi w eksploatacji

#26 Share stolarczyk

stolarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 20:46

John Deere 6330 Co znaczy,że tylko serwis może naprawiac ?, jeśli sam albo sąsiad potrafi to co jest przeszkodą aby samemy naprawic?, a czy ursusa serwis już niemusi naprawiac?

#27 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 09:50

John Deere 6330 Mniej więcej to że jeśli naprawa wymaga podłączenie się do komputera ( a tak często jest) to tylko serwis ma oprogramowanie i bywa też problem z np kluczami bo są niestandardowe, jeśli sąsiad takich nie ma to nic nie poradzi a jak ma to mu zazdroszczę :)

#28 Share deerepiotrek

deerepiotrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 13:07

John Deere 6330 Kolego daj jakis przyklad naprawy JD z uzyciem niestandardowych kluczy. Wydaje mi sie ze troche masz racji z serwisem ze tylko serwis naprawi ale tak do konca to chyba nie chodzi o klucze i komputer tylko o wiedze i doswiadczenie bo komputer tak naprawde to tak czesto nie jest potrzebny chyba ze chodzi o jakies kalibracje a same kody bledow to w premiumkach odczytujesz bez komputera. A w sumie to co napisales dotyczy nie tylko JD ale wszystkich zachodnich wsolczesnych marek wiec co bys nie kupil ze wszystkim jest tak samo tyle tylko ze do JD ten serwis za czesto nie przyjezdza.

#29 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 13:56

John Deere 6330 Rozmawiałem dziś z gościem (właścicielem) ciągnika JD 6630 Premium i mówił, że przy orce z pługiem 4 obracanym pali średnio 23-25 l na godzinę. Trochę mnie to zszokowało, że taki nie duży ciągnik tyle pali.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#30 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 20:49

John Deere 6330 Przykład... Jak na jesieni kupowałem sznurek do prasy obok sprzedawca rozmawiał z innym klientem chyba się znali i ten klient opowiadał że jak robił agregatem padła mu pompa, najpierw chciał zobaczyć co się stało ciągnik był już po gwarancji więc chciał rozkręcić ale utknął dość szybko na jakiejś śrubie ( nie mógł znaleźć klucza do niej ) poza tym to nie 60 wiec żeby było szybciej bo mu się do siewu rzepaku śpieszyło wezwał serwis
Przyjechali szybko i jeśli dobrze pamiętam wymienili pompę, nie pamiętam ile zapłacił dokładnie więc się nie wypowiadam żeby nie wprowadzać w błąd pamiętam tylko że uznałem że to dużo

Kolego murtek3 mój sąsiad przesiadł się z Ursusa 1224 na JD 6430 więc ta sama moc i on mi mówił że ten nowy JD pali tyle samo co stary Ursus raz nawet jeździliśmy mu zawieźć ropę na pole bo nie miał na czym wrócić :D więc to co Ci gość opowiadał może coś w tym być Na godzinę ??

Edytowany przez kedziorek, 04 marzec 2011 - 20:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 642 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 21:33

John Deere 6330 Ha, ha,ha.
Ale nadajesz na te JD, to samo na wszystkich tematach.

#32 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 23:38

John Deere 6330

Kolego murtek3 mój sąsiad przesiadł się z Ursusa 1224 na JD 6430 więc ta sama moc i on mi mówił że ten nowy JD pali tyle samo co stary Ursus raz nawet jeździliśmy mu zawieźć ropę na pole bo nie miał na czym wrócić :D więc to co Ci gość opowiadał może coś w tym być Na godzinę ??

Chłopie weź poczytaj troszeczkę na temat budowy tych silników, czym się różnią i dlaczego i dopiero później głoś te swoje farmazony... A jak już uznasz, że wiesz o czym piszesz, to wybierz JEDEN temat uznany przez Cibie za najbardziej stosowny i tam to napisz.

#33 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 00:08

John Deere 6330 Wiem ze różnice są ogromne ( common rail, elektronicznie sterowane wtryskiwacze, chłodnica powietrza dodatkowy obieg spalin a pewnie i tak o czymś zapomniałem w JD ) ale silnik Ursusa był opracowany chyba z 30 lat temu a mimo to Ursusy i JD maja porównywalne spalanie jedyna przewaga JD to to ze spełnia emisje spalin i ma wyższe momenty obrotowe
Więc dla mnie to jest porażka

Edytowany przez kedziorek, 06 marzec 2011 - 00:25.

#34 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 09:50

John Deere 6330 Ech widzę kedziorek, że Ty z tych niereformowalnych. Trudno, żyj dalej w niewiedzy, tylko nie zaśmiecaj forum bardzo CIę proszę...

#35 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 10:26

John Deere 6330 Dlaczego niereformowalnych ?-jak sobie kupi to się i zreformuje...
Jak dla mnie to taki trochę erotoman-gawędziarz :D .

#36 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 14:55

John Deere 6330 Kupi ursusa, bo pali tyle samo co JD, więc po co przepłacać... :P

#37 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 15:19

John Deere 6330 No i zbiornik Ursus ma mniejszy a przecież każde dziecko na wsi wie że zbiornik paliwa jest projektowany na 10 h pracy ciagnika :D .Swego czasów wyznawców tego poglądu (naprawdę olbrzymia ilość) wprowadzałem w konsternację pytając czy na pewno Zetor Forterra 8641 spala o 10 l/h więcej od Ursusa 5714 (180 vs. 80 l) no a teraz mają dodatkową zagwozdkę-no bo jeżeli Fendt jest taki oszczędny (a przecież każde dziecko wie ze jest )-to dlaczego w takiej serii 300 (było nie było zaczynającej się od raptem 90 KM)ma ponad 200 litrów ?:D

#38 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 19:58

John Deere 6330 Hehe a tak serio to może ktoś z Was wie ile kosztuje nowy JD 6930? W podstawowej wersji oczywiście :)

#39 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 20:33

John Deere 6330 Hello everybody :) Ludziki mam pytanko, silnik w modelu 6330 różni się od silnika w 6430 tylko oprogramowaniem, czy może są jakieś zmiany konstrukcyjne? Ogólnie dziwna sprawa, 6330P i 6430P maja takie same parametry, ale różnią się troszkę wymiarami. Natomiast jeśli byśmy porównali zwykłe 6330 do 6430 to udzwig mają różny ale wymiary takie same. Wie ktos coś naten temat? Może kolega unki zdradziłby troszkę tajemnicy zawodowej :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share JohnDeere6610

JohnDeere6610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 22:10