Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instalacja Pronar 1025a

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bekba

bekba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 19:18

Instalacja Pronar 1025a Znowu mam problem z moim ruskiem. Założyłem nowe halogeny. Prąd wzięłem z prawego akumulatora(do halogenów i radia). traktor mi zgasł i odpalałem go na włączonym radiu. Ten automat co słuzy do rozruchu na 24 nie zaskoczył dobrze tylko tak klikał i z radia tylko poszedł dym. Dzis znowu mi zgasł i odpalałem na włączonych halogenach, w momęcie kiedy zapaliłem(tym razem akutomat zadziałał dobrze) w obu halogenach poszły żarówki( a wydaje mi sie że powinny pojsc bezpieczniki, jak juz). Wydaje mi sie ze to jest wina tego automatu....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Instalacja Pronar 1025a Dzisiaj, 01:50
  •  

#22 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1426 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 25 marzec 2010 - 06:32

Instalacja Pronar 1025a bezpiecznik ci nie poleci bo to żadkość ...coś masz źle podłaczone jesli chodzi o radio

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2010 - 11:03

Instalacja Pronar 1025a Nie można pobierać zasilania z akumulatorów w układzie przełącznika rozruchu. Nie wiem jak to masz podłączone, ale najprawdopodobniej w momencie rozruchu halogeny i radio zostały zasilone napięciem 24V. Napięcie zasilające odbiorniki można pobierać tylko z przełącznika 12/24V (czyli w praktyce ze stacyjki lub skrzynki bezpieczników). Wtedy podczas rozruchu jest 12V w instalacji.
Podłączyłeś zasilanie radia nie pod ten akumulator. Podczas normalnej pracy ma on podłączony ujemny biegun do masy i punkcie, do którego podłączyłeś radio jest 12V. Jednak podczas rozruchu jest 24V względem masy bo akumulatory połączone są wtedy szeregowo.

Edytowany przez Elektrotechnik, 26 marzec 2010 - 09:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share bekba

bekba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 20:12

Instalacja Pronar 1025a Juz rozumiem swój błąd. Ok dzięki:)

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2010 - 19:17

Instalacja Pronar 1025a Pisząc, że podłączyłeś nie pod ten akumulator nie mam na myśli żebyś podłączył pod ten drugi. W zasadzie nie należy podłączać żadnych odbioników bezpośrednio do klem akumulatora. Podłącz zasialnie pod skrzynkę bezpieczników i będzie dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6430 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 kwiecień 2011 - 19:55

Instalacja Pronar 1025a Odgrzebuję temat bo zastanawiam się jak podłączyć radio poza stacyjką (ma działać niezależnie od tego czy heblem odetnę prąd czy nie). Pacjent to MTZ 952.3, dwa akku z przodu po 12V, rozruch 24.
Skąd pociągnąć kable abym nie spalił radia przy rozruchu? Bezpośrednio z któregoś akumulatorów?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke