Skocz do zawartości

Tuning samochodów

221 odpowiedzi na ten temat

#161 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 01:39

Tuning samochodów ale ty nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumiec?
producentow, g obchodza potencjalni klienci hybryd, tak samo g. obchodzi ich zuzycie paliwa. hybryde emituja duzo mniej toksyn niz zwykle auta.
http://upload.wikime...peed_limits.svg
najwieksze glupoty o usa, opowiadaja wlasnie wujkowie wprost z kentucky, nie mam pojecia skad to sie bierze, ale to intrygujace zjawisko socjologiczne.
z reszta caly kodeks drogowy maja tak na maxa poj****ny.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tuning samochodów Dzisiaj, 18:00
  •  

#162 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 01:58

Tuning samochodów Ależ ja ciebie doskonale rozumiem. Mi chodzi o aktualną modę na takie auta wśród ich nabywców. Kupiłbyś toyotę prius, jakiegoś lexusa czy małe auto elektryczne, wydając nie dużo pieniędzy a efekty w zaoszczędzonym paliwie, pieniądzach będą mizerne? Po drugie auta elektryczne trochę mijają się z celem w naszym kraju.

Byłeś w USA brzozak że tak wszystko wiesz o ich kraju czy wyczytałeś w internecie? Ja nie byłem i wiem tylko to co z opowieści rodziny która tam już długo mieszka. Skoro wiesz lepiej to mnie przekonaj. I wytłumacz mi ten syndrom bo za bardzo nie kojarzę na czym ma polegać?
I nie napisałem że kupują po to żeby szybko się przemieszczać tylko w miarę szybko. A to nie znaczy że trzeba jeździć 150km/h. Chyba że masz inna definicję.

Edytowany przez StasiekS, 19 styczeń 2011 - 02:11.

#163 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 02:39

Tuning samochodów kupilbym tesle.

po prostu sluchalem wielu co wrocili ze stanow powiedzmy jak bylem mniejszy, a pozniej jak zaczalem weryfikowac co opowiadali to wszystko okazalo sie bujda na resorach.
pokazalem ci mapke z max predkosciami, co w niej jest nieprawdziwego?
wlasnie internet otworzyl nowe mozliwosci dowiedzenia sie wszelkich informacji o bardzo odleglych ladach bez koniecznosci podrozowania, jak ktos umie z niego korzystac, to jest to cenne i wiarygodne zrodlo informacji.

wiesz jak sa ustawiane znaki informujace o drodze na hawajach? ten caly kraj sie kupy nie trzyma.
silniki w usa mialy tak duze pojemnosci, zeby moc podrozowac bez wiekszego zuzycia elementow tego podzespolu przez setki tysiecy kilometrow, a mialy tak male moce, wlasnie przez restrykcyjne przepisy o ruchu drogowym.
wspomniane przeze mnie zawieszenia i hamulce tylko potwierdzaja ta teze. z reszta nie mowie, zeby nie byc fanem ich motoryzacji, tylko chcialbym rozgraniczyc zauroczenie od obludy ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#164 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2011 - 10:24

Tuning samochodów

z reszta obmyslilem sobie to juz z 2 lata temu, a w tym roku gdzies znalazlem, ze mazda juz testuje takie rx ;) .

Gdzie tak czytałeś? Ja czytałem, że mazda zaprzestała produkcji RXów :( Model 2010r miał być ostatnim.

#165 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 11:01

Tuning samochodów bo zaprzestala, a raczej zostala do tego zmuszona, podobnie jak honda i inne.

W 2007 roku Mazda zaprezentowała model RX-8 Hydrogen RE[3]. Będący efektem 18 lat prowadzonych przez japoński koncern badań i prac rozwojowych nad paliwem wodorowym pojazd wyposażony jest silnik rotacyjny na dwa rodzaje paliwa. Umożliwia on kierowcy przełączanie zasilania z wodorowego na benzynowe, jeżeli w okolicy nie ma stacji tankowania wodoru. Od 2009 roku samochód taki można kupić w Norwegii, która rozbudowuje sieć stacji tankowania wodoru – HyNor.

#166 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 13:12

Tuning samochodów kupilbym tesle.
Ja też. Przynajmniej przypomina normalny samochód i jej osiągi. Ale ta cena jednak odstrasza.

po prostu sluchalem wielu co wrocili ze stanow powiedzmy jak bylem mniejszy, a pozniej jak zaczalem weryfikowac co opowiadali to wszystko okazalo sie bujda na resorach

Tak samo ja ty słuchałem opowiadań rodzinki zza oceanu a że nie miałem okazji być w USA to nie zweryfikowałem tego. Później się nawet tym nie interesowałem to i nie sprawdzałem. Ale teraz z ciekawości sprawdziłem auta z USA na ebay-u i allegro to faktycznie już w tych młodszych elekt. szyby, lusterka, fotele, tempomat i immobiliser, komputer pokładowy jest już w wielu autach w standardzie. Chyba że dla nich to nie jest już bajer. Może kiedy się wybiorę do USA to sam osobiście zweryfikuję.

#167 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 13:19

Tuning samochodów tata mial audi 5000 z 85 roku, wszystko w elektryce, 2 strefowy climatronic, 2 komputery pokladowe, aktywny tempomat, siodla ustawiane w 20 miejscach, pamiec ustawien dla paru kierowcow i wiele wiele innych...

#168 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 13:28

Tuning samochodów Ja miałem możliwość podróżować tylko dwoma autami prosto z USA. Był to Dodge Caravan i jakiś ford w kombi. Oba były z początku lat 90. I faktycznie to były pełne w elektryce. Ale czy miały tempomat i podobne to nie już nie wiem.

#169 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3533 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 20:43

Tuning samochodów Ciekawostka ap ropo tuningu.
http://www.autokrata...a-gaz-lpg-10259
Widać nie tylko w Polsce zakładają lpg do m3 :D

#170 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 23:23

Tuning samochodów Można powiedzieć, że lpg do tego auta kosztowało 134tys. :blink: ...
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 20 styczeń 2011 - 08:24

Tuning samochodów Nie można bo tam nie pisze że instalacja lpg tyle kosztowała :P

#172 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3533 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 12:41

Tuning samochodów 33,5k euro to razem z przeróbkami silnika. Myślę, że sama instalacja lpg nie przekroczyła by 3k euro...

#173 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2011 - 16:45

Tuning samochodów Co powiecie na takie biturbo za 65 zł? :lol:

#174 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 07:51

Tuning samochodów Może hybrydy emitują mniej substancji szkodliwych. Niestety wyprodukowanie i utylizacja baterii jest dość uciążliwa dla środowiska. Tak więc ostateczny rozrachunek w kontekście ekologicznym i tak jest gorszy niż dla zwykłego auta. Producenci oferują takie fajerwerki jak np hybryda, stop & go czy systemy odzyskiwania energii. Na fali trendów na ekologie. Poprostu jest na to moda. Auta na klasyczne paliwo bedą jeszcze długo jeździły.
Jeśli chodzi o pracę silników aut z usa to faktycznie ma na to wpływ duża pojemność ale przedewszystkim w przeliczeniu na jeden cylinder. Bardzo istotną rzeczą w silnikach v wpływającą na odgłos pracy jest kont rozwarcia cylindrów. Nie bez znaczenia jest też układ wydechowy.
Troche z innej beczki bokser subaru nie pracuje tak dlatego, że to bokser czy coś. Poprostu przewody wydechowe cylindrów z jednej strony są dłuższe. W połączeni ze stosunkowo dużą średnicą rur w układzie wydechowym i końcówki wydechu uzyskuje się bas.

#175 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2011 - 09:08

Tuning samochodów Amerykańskie v8 różni się od europejskiego v8 konstrukcją wału korbowego(krzyżowy(eur) lub płaski(usa)), stąd biorą się różnice w dźwięku. Swoją drogą europejskie v8 w RS4 bije na głowę konstrukcje z kraju wuja Sama.

#176 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2011 - 09:14

Tuning samochodów Tak spytam z czego to turbo bierze napęd? Dodany obrazek

#177 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 10:03

Tuning samochodów o turbinka dolotowa idzie za filtr powietrza więc jeśli ktoś chce coś takiego włożyż to musi też pomyśleć o stożku

#178 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3533 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 18:41

Tuning samochodów Jeśli ktoś chce takie badziewie włożyć to jest kompletnym idiotom bo włożenie skarpetki w dolot da taki sam efekt. Tak samo zmniejszy przepływ powietrza i tak samo zmniejszy osiągi samochodu :D

#179 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 08:30

Tuning samochodów Zgadza się raczej bym tego nie zastosował. Teoretycznie powinno to pomagać przy zmianie biegów. Turbinka zapobiega cofaniu/drganiu gazów w dolocie. Jednak zbyt duża ilość wtłoczonego potem powietrza może prowadzić do zadławienia silnika. Przy maksymalnie otwartej przepustnicy to coś napewno będzie przeszkadzało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2011 - 08:46

Tuning samochodów Najprościej to stożek na kolektor bez "power rury". Dodany obrazek