Skocz do zawartości

Tuning samochodów

221 odpowiedzi na ten temat

#141 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 15:20

Tuning samochodów Pamiętam z "Powtórki z rozrywki" skecz o tym jak to Polacy skonstruowali silnik Winkla :D ....Mi sie najbardziej podoba i tak silnik elektryczny jako jednostka napędowa-4 koła,4 silniki o potężnym momencie obrotowym-quattro,AWD,ESP i co tam jeszcze realizowane właśnie przez silniki .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tuning samochodów Dzisiaj, 04:24
  •  

#142 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2011 - 17:30

Tuning samochodów Drogi Jarku, ale co z tego jak trzeba ten owy prąd jakoś wyprodukować. Dodany obrazek Moim zdaniem lepszy będzie samochód w którym to silnik zasilany bioetanolem będzie generatorem prądu. Dodany obrazek Bioetanol, jak wiadomo można z powodzeniem pędzić, w ziemiance za stodołą, z buraków, zbóż, ziemniaków. Dodany obrazek Całą linie produkcji można zasilać również generatorem na etanol, ba nawet ogrzewać wodę ciepłem pozyskanym na drodze chłodzenia generatora. Dodany obrazek

Edytowany przez Profil usunięty, 18 styczeń 2011 - 17:36.

#143 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 17:44

Tuning samochodów
Ale nic nie zastąpi pięknego dźwięku amerykańskiej V8.

#144 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:08

Tuning samochodów 2.2T R5
To jest dopiero piękny dźwięk, można godzinami słuchać.

#145 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:15

Tuning samochodów Audi chce wrócić do korzeni oferując Quattro, czyli krótszy model A4 Coupe którym jest A5. Tym samym odtworzyć gamę z modelu 80. Tyle dowiedziałem się z kwartalnika Audi.

#146 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:27

Tuning samochodów

no coz w wanklu nie ma zadnych ograniczen ku temu ;)

natomiast silnik ten ma duze szanse odrodzic sie przy zasilaniu wodorem, nie ma lepiej nadajacemu sie ku temu silnika spalinowego.

Mechanik ze mnie żaden, mógłbyś mi wytłumaczyć dlaczego najlepszy byłby wodór?

Edytowany przez HubertOjdana, 18 styczeń 2011 - 18:29.

#147 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:40

Tuning samochodów @Bobek-ja pisałem tylko o jednostce napędowej-a to w jakim kierunku rozwinie się owej jednostki zasilanie to już inna bajka-zapewne w takim w którym interes będą miały wielkie koncerny paliwowe a czy to będą akumulatory,ogniwa paliwowe czy bioetanol to Bóg jeden wie.

#148 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:47

Tuning samochodów

2.2T R5
To jest dopiero piękny dźwięk, można godzinami słuchać.

Włącz sobie suszarkę. Dźwięk podobny.

#149 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:53

Tuning samochodów Dobre :D -a dla mnie chyba najbardziej podoba się dźwięk samochodu taki jak to bodajże Tuwim pisał-"radio to taki piękny wynalazek-przekręcasz gałkę ...i cisza"-nawet obecne V6 mogłoby być cichsze-kompletnie mnie dźwięk aut nie kręci.

#150 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2011 - 19:02

Tuning samochodów

Włącz sobie suszarkę. Dźwięk podobny.

Jaki masz model suszarki? Chętnie bym sobie taką kupił :lol: .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 19:46

Tuning samochodów Ten fajnie brzmi :) swoją drogą 1UZ-FE w Lexusie LS400 uchodził za jeden z najcichszych silników na świecie :)

#152 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 20:11

Tuning samochodów Albo to. Camaro SS

#153 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 00:17

Tuning samochodów tez zapodam swojego brzmieniowego faworyta ;)
http://www.youtube.c...uery=vw v5&aq=f
najbardziej lubie dzwiek V10, ale nawet polowa jego w aucie klasy kompakt to juz orgazm :P . ech ta chrypka, cos jak u przybylskiej.

Mechanik ze mnie żaden, mógłbyś mi wytłumaczyć dlaczego najlepszy byłby wodór?

po pierwsze bo jest fajny, szybko sie kreci i tylko kreci (nie ma ruchow posuwisto-zwrotnych), no ale do rzeczy:
chodzi o to, ze mozna osiagnac duza i bardzo duza moc z malej pojemnosci. to z kolei powoduje niewielkie rozmiary i mala mase silnika i tu jest klucz, gdyz najwiekszy problemem w zasilaniu wodorem jest miejsce i masa zbiornikow, aby byl on stabilny.
jedyna wada wankla, czyli bardzo niekorzystny ksztalt komory spalania w zasilaniu wodorem nie powoduje zadnych minusow, bo:
nikogo nie obchodzi zuzycie tego paliwa,
nie ma spalin, tzn. nie ma toksycznych spalin ;) .

z reszta obmyslilem sobie to juz z 2 lata temu, a w tym roku gdzies znalazlem, ze mazda juz testuje takie rx ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#154 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 styczeń 2011 - 00:39

Tuning samochodów Znajomy miał Bore V5 ładnie chodziła i odejście jak na serię miała niezłe. Dodany obrazek Krzysiu proszę powstrzymaj się od oceny elastyczności i przyspieszania... jesteś inny. Dodany obrazek
O jakim V10 mówisz, bo chyba nie w R8 to chodzi jak robot kuchenny moje si osty. Dodany obrazek Dlaczego Amerykańska V8 pracuje tak nierówno i gardłowo bo jest prymitywna w budowie, w kontekście zaawansowania technicznego. Dodany obrazek

Edytowany przez Profil usunięty, 19 styczeń 2011 - 08:58.

#155 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 00:39

Tuning samochodów Tylko koszty brzozak, koszty. Wytworzenie wodoru jak na razie kosztuje.

I to jest piękne w V8, w amerykańskich autach. Ty jesteś kierowcą a nie komputer. Proste, piękne auta. Zero elektroniki, zbędnych bajerów.

Edytowany przez StasiekS, 19 styczeń 2011 - 00:41.

#156 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 00:41

Tuning samochodów Vectra x30xe
Tego to chyba nic nie przebije jeśli chodzi o dźwięk, najcichsza ta Vectra nie jest ale mimo to jest super :D

amerykańskie v8 nierówno pracują bo to 'big blocki', duży skok szerokiego tłoka, kosmiczne palą

Edytowany przez Junkers, 19 styczeń 2011 - 00:53.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#157 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 00:47

Tuning samochodów no mi sie dzwiek z tego agrotlumika w ogole nie podoba. masz racje taka wioske ciezko jest przebic wiekszym kiczem :lol: .

Tylko koszty brzozak, koszty. Wytworzenie wodoru jak na razie kosztuje.

I to jest piękne w V8, w amerykańskich autach. Ty jesteś kierowcą a nie komputer. Proste, piękne auta. Zero elektroniki, zbędnych bajerów.

zero hamulcow, zero zawieszenia, tandetne wykonczenie, jak cale usa...
koszty sa normalne, jak w kazdym prototypie :blink: i wierz mi, ze nie to spedza sen z oczu konstruktorow ukladow zasilania wodorem.

O jakim V10 mówisz

murcielaga, gallardo.
r8 jest slabe i w ogole nie jedzie. posmiewisko, a nie super samochod - tylko lans.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#158 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 00:55

Tuning samochodów To że nie spędza to wiem. I chwała im za to. Ale ciekawe jak długo będzie trzeba czekać na popularyzację tych aut. Bo może wyjść to samo co z hybrydami czy autami elektrycznymi. Są produkowane bo taka jest moda.

Jakie zero hamulców i zawieszenia. Nie przesadzaj. W USA samochody są robione głównie po to żeby przemieścić się z punktu A do B w miarę szybko. Oni nie zwracają tam uwagi na jakość wnętrza czy liczbę bajerów na desce rozdzielczej. To ma być prosty i łatwy w obsłudze samochód. Tylko w Europie i Azji panuje szał na ilość elektroniki i bajerów w autach.

#159 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 01:05

Tuning samochodów

To że nie spędza to wiem. I chwała im za to. Ale ciekawe jak długo będzie trzeba czekać na popularyzację tych aut. Bo może wyjść to samo co z hybrydami czy autami elektrycznymi. Są produkowane bo taka jest moda.

to nie moda, tylko wymagania stawiane producentom samochodow. takie ultimatum - wprowadzaja hybrydy i inne prace nad zasilaniem paliwami alternatywnymi w zamian za mniej restrykcyjne normy spalin. w 2009 miala wejsc nowa norma dla ZI, do dzis nie zostala wprowadzona. jedynym silnikiem, ktory spelnilby ja byl multiair fiuta, przynajmniej do niedawna.

Jakie zero hamulców i zawieszenia. Nie przesadzaj. W USA samochody są robione głównie po to żeby przemieścić się z punktu A do B w miarę szybko.

ech widac, ze pojecie o usa masz z filmow typu szybcy i wsciekli, czy znikajacy punkt.
w usa jezdzi sie bardzo wolno, w niektorych stanach na autostradzie 17 paskow masz ograniczenie do ok.80 km/h i nikt nie przekracza predkosci. max w uas pojedziesz 120 km/h. kary sa bardzo restrykcyjne, na prowincji moga cie zamknac na tydzien czy 2 za przekroczenie predkosci jak trafisz na szeryfa idiote.
hamulcow i zawieszenia nie maja, bo hamulce nie sa potrzebne na 17 pasach ;) , zawieszenie max komfort.

Oni nie zwracają tam uwagi na jakość wnętrza czy liczbę bajerów na desce rozdzielczej. To ma być prosty i łatwy w obsłudze samochód. Tylko w Europie i Azji panuje szał na ilość elektroniki i bajerów w autach.

wlasnie w usa bardzo mocno zwracaja uwage na ilosc bajerow, duzo bardziej niz w europie, w ktorej oprocz ilosci liczy sie jeszcze jakosc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 01:15

Tuning samochodów Jak wujek wróci z USA to powiem mu że mi bajki opowiadał. Bratu też przekażę.

to nie moda, tylko wymagania stawiane producentom samochodow. takie ultimatum - wprowadzaja hybrydy i inne prace nad zasilaniem paliwami alternatywnymi w zamian za mniej restrykcyjne normy spalin. w 2009 miala wejsc nowa norma dla ZI, do dzis nie zostala wprowadzona. jedynym silnikiem, ktory spelnilby ja byl multiair fiuta, przynajmniej do niedawna.

Ale czy te hybrydy są takie ekologiczne i alternatywne dla paliwa? Tak samo z elektrycznymi autami. Może za ładnych kilkanaście, kilkadziesiąt lat to tak ale teraz? Słynna toyota prius. Miała być ekologiczna i palić mniej. A okazało się że jest to droga zabawka która pali prawie tyle samo co mniejszy diesel. Tak samo auta elektryczne która coraz częściej są w sprzedaży. Czy normalny Kowalski kupi to auto? Czy obecnie te auta zagrożą paliwom w choćby najmniejszym stopniu?