Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2010

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 15 luty 2010 - 17:42

Dopłaty 2010 Witam. Czy wiecie może ile wyniosą dopłaty na 2010r(w euro)? Próbowałem znaleźć jakieś informacje ale nici z tego.
Everything is dust in the wind

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2010 Dzisiaj, 03:34
  •  

#2 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 15 luty 2010 - 19:24

Dopłaty 2010 A po ci stawki w euro?
W pln mam gdzieś zapisane ale to na 2009 na 2010 poznamy około wakacji a kurs euro na koniec września

#3 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 15 luty 2010 - 19:56

Dopłaty 2010 sąd możesz znać stawkę w PLN na 2010 rok jak kurs euro-złoty jest przyjmowany jesienią roku na który jest składany wniosek.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 15 luty 2010 - 20:12

Dopłaty 2010 Nie chodzi o przelicznik euro/zł tylko o euro. Przelicznik w oparciu o analizy można w miarę dokładnie określić. Dodam, że dotyczy to 2010r czyli na nowo składane wnioski.
Everything is dust in the wind

#5 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 15 luty 2010 - 20:26

Dopłaty 2010 rozumiem. Stawki na 2010 rok poznamy około wakacji lipiec sierpień a koniec września kurs euro po jakim na przeliczą narazie składamy wnioski

#6 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 15 luty 2010 - 20:35

Dopłaty 2010 ;D komedia

w 2009 roku JPO wyniosła 60% należnego poziomu, a w 2010 będzie to 70%

#7 Share yanecki

yanecki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 luty 2010 - 21:06

Dopłaty 2010 Zgodnie z art. 45 rozporządzenia Rady (WE) nr 1782/2003 „Państwa Członkowskie dokonują przeliczenia na
walutę krajową kwoty pomocy wyrażoną w euro na podstawie ostatniego kursu wymiany walut
ustalonego przez Europejski Bank Centralny przed dniem 1 października roku, dla którego pomoc
została przyznana”. Dlatego też od 2005r. stawka dla jednolitej płatności obszarowej wynika z
podzielenia koperty finansowej na dany rok przez powierzchnię referencyjną, przy kursie euro wg
stanu na dzień 30 września danego roku.

Tyle jeśli chodzi o kurs euro... Co to jest koperta finansowa i powierzchnia referencyjna znajdziecie bez najmniejszych problemów w Googlach. Zainteresowanych tematem odsyłam do http://www.fapa.com....zposrednich.pdf

#8 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 18:31

Dopłaty 2010 Dostaliscie juz druki wnioskow na 2010r.Ponoc mialy byc u wszystkich do 15 marca a u mnie jeszcze nic

#9 Share thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 18:37

Dopłaty 2010 ja dostałem już w lutym, na początku

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 18:41

Dopłaty 2010 Dobra jeśli już liczymy dopłaty na 2010 rok, to mają być 5% wyższe od obecnych i jeśli to przeliczymy na prognozowany kurs euro to są chyba tylko nadzieje że będą równe tym z 2009 a raczej ze 3% niższe

ps. czy dopłaty rolno-środowiskowe jak poplony i inne pakiety przychodzą łącznie z dopłatami obszarowymi czy w osobnych terminach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 19:14

Dopłaty 2010

Dobra jeśli już liczymy dopłaty na 2010 rok, to mają być 5% wyższe od obecnych i jeśli to przeliczymy na prognozowany kurs euro to są chyba tylko nadzieje że będą równe tym z 2009 a raczej ze 3% niższe

ps. czy dopłaty rolno-środowiskowe jak poplony i inne pakiety przychodzą łącznie z dopłatami obszarowymi czy w osobnych terminach?

Do tej pory przychodziły osobno, ale od tego roku maja być składane na jednym wniosku to i może będzie jedna decyzja

#12 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 23:35

Dopłaty 2010 witam a ja mam takie pytanie, miałem pole na ktorym bylo sporo nieuzytkow (jakieś bagna) pole ma 10 ha, mialem zgłoszone 8ha w 2007 roku wszystkie te nieużytki zostały zlikwidowane, jest jednolite rowne pole, na chlopski rozum powierzchnia powinna zwiekszyc sie a przyszła mi decyzja ( pare dni temu) i tam stierdzili administracyjnie przez zdjecia satelitarne ze pole ma 6,3ha a w poprzednim roku jak miałem kontrole to bylo ok powierzchnia zgadzala sie, uprawa rownież. a pytanie brzmi dlaczego oni opieraja sie na starych zdjeciach satelitarnych z przed kilku lat, teraz dostałem nowe druki i na zalaczniku graficznym na tym polu wciaz wystepuja nieuzytki, zdjecie rowniez jest jakies stare

#13 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 11 marzec 2010 - 16:43

Dopłaty 2010 nie ty jeden tak masz mi w tym roku zmniejszyli o 10a z calej powieszchni w wyniku jakiejs kontroli w poprzednich latach bylo wszystko ok tez byly kontrole a jest tak dlatego ze unia nalozyla kare na polske za stare mapy i my teraz za to placimy ;)

#14 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 17:38

Dopłaty 2010 z ta polska to wszystko takie powalone, mamy 2010 rok a oni mi tu mapy z przed lat przysyłaja, unia daje ale rzad tak miesza aby tylko nikt nie dostał, moim zdaniem to im powinni po pensji polecieć

#15 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 18:09

Dopłaty 2010

witam a ja mam takie pytanie, miałem pole na ktorym bylo sporo nieuzytkow (jakieś bagna) pole ma 10 ha, mialem zgłoszone 8ha w 2007 roku wszystkie te nieużytki zostały zlikwidowane, jest jednolite rowne pole, na chlopski rozum powierzchnia powinna zwiekszyc sie a przyszła mi decyzja ( pare dni temu) i tam stierdzili administracyjnie przez zdjecia satelitarne ze pole ma 6,3ha a w poprzednim roku jak miałem kontrole to bylo ok powierzchnia zgadzala sie, uprawa rownież. a pytanie brzmi dlaczego oni opieraja sie na starych zdjeciach satelitarnych z przed kilku lat, teraz dostałem nowe druki i na zalaczniku graficznym na tym polu wciaz wystepuja nieuzytki, zdjecie rowniez jest jakies stare

Jesli na któregoś tam 2003 roku na mapce odznaczona była część działki jako nieurzytek, czy wyłączone spod dopłat, to jest ustawa że obecnie na dopłaty przysługuje tylko ta powierzchnia na którą w 2003 roku złożyłeś na dopłaty a to coś wykarczował krzaki, osuszył bagno czy inne duperele w rozumieniu był ugór na części działki a teraz powiększyłeś na całość to i tak na tą część nie dostaniesz, tak samo jak worasz się sąsiadowi czy podorasz pod drogę, to masz podać do dopłat część działki sąsiada czy numer działki na której znajduje się droga gminna, na te ortofotomamy nakładane są też granice działek i jeśli w około jest ugór a w środku Twoja działka 1ha i w tym roku oborasz się w około na 3 ha to i tak do 1ha dostaniesz dopłaty ;)

#16 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 18:25

Dopłaty 2010 a jak sprawa wygląda z dopłatami do strączkowych albo motylkowych? na jakich warunkach to ma być, na jaki cel mogą być przeznaczone te rośliny, i jaka stawka??

#17 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 12 marzec 2010 - 11:56

Dopłaty 2010 Ciekawe czy po zliczeniu krajowej powierzchni referencyjnej, po tym obcinaniu powierzchni działek ewidencyjnych przez ARiMR nie trzeba będzie zmniejszyć obszaru Polski, a w szkołach uczyć małolatów, że po wejściu kraju do UE ojczyzna skurczyła się niczym suszona śliwka. Agencja kontrolowane przez siebie działki, gdzie wszystko było OK, okroiła ich obszar nawet o 20%
kto sieje ten zbiera....

#18 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 13 marzec 2010 - 13:45

Dopłaty 2010 witam mi okroili dzialki na 2009 rok a teraz przyszly wnioski i wszystko jest po staremu mapy sa 1992 roku a na decyzji bylo napisane ze opierali sie na nowych mapach normalnie bomke tym urzedasa wrzucic i bedzie spokuj tak gmatwaja zeby rolnik sie nie wzbogacil ale pensji to im nie okroja ale tak to tylko u nas jest liczy sie papierek a nie co jest naprawde.

#19 Share bugjo22

bugjo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 20:01

Dopłaty 2010 mam pytanie. czy ktos orietuje sie o co chodzi z doplatami do tzw zielonego nawozu?co trzeba siac?jakie sa terminy? i jakie doplaty?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 09:49

Dopłaty 2010 rozchodzi się prawdopodobnie o program rolnośrodowiskowy, Pakiet 8. Ochrona gleb i wód, szczegóły tutaj http://www.arimr.gov...-2007-2013.html zachęcam do zapoznania się z treścią rozporządzenia i załącznikami - gdzie wskazane są wszystkie warunki otrzymania pomocy)

może również być mowa o dodatkowych płatnościach do strączkowych i motylkowych drobnonasiennych: http://www.arimr.gov...nasiennych.html , lecz w tym wypadku przyoranie mogłoby się wiązać z odmową (acz niesłuszną) przyznania pomocy ale WSA z pewnością powyjaśniałby sprawę, jak nie on to NSA