Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kornas

kornas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 15 luty 2010 - 15:34

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI Witam wszystkich;)
Jestem tu nowy wiec jak coś bedzie nie tak to z góry przepraszam.
Panowie, co do tematu...Przed żniwami 2009 rozeszła się po okolicy (kujawsko-pomorskie) wieść ze pewna firma której nazwe wymieniłem u góry a właścicielem jest niejaki *************** z ********************** bedzie skupywac słomę. Pomyslalem sobie ze moze byc to dobry interes wiec podpisałem z nim umowe na sprzedaż słomy z 12 ha. Na umowie strony ustaliły wartość przedmiotu na 100zł/ha. Sprasowali, ułozyli w stóg i 2 tyg temu zabral. Dzis przyszła faktóra na kwotę 483,36 zł brutto!!!!! To chyba jest cos nie tak. Ten frajer nie policzył sobie tak jak było na umowie 100zł od ha tylko 6 zł za kostkę!! Nie chce mi sie go ciągac po sądach, ale przynajmniej mu rekalme zrobie jaka to solidna firma jest!! A i jeszcze jedno, zanim mi to sprasowali to musałem zmienic plan upraw na ten rok bo przez nich nie zdarzylem tam rzepaku ozimego zasiac, a taka solidna firma miała być!!
Nie wiem czy warto coś w tym kierunku jeszcze zrobić..

Edytowany przez brzozak2, 15 luty 2010 - 15:56.
chcesz miec problemy prawne, zglos sie do admina jak chcesz cos pisac na kogos, on bedzie wiedzial ile mozesz powiedziec

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI Dzisiaj, 09:49
  •  

#2 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 15 luty 2010 - 15:36

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI Nie podaję się czyiś danych osobowych :P.
Nie obrażaj ludzi publicznie i zastanów się co piszesz bo może się to dla Ciebie źle skończyć ^^
Wieczny kawaler ;)

#3 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 15 luty 2010 - 15:56

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI jeśli masz umowę na której pisze, że strony wynegocjowały cenę 100zł od ha, to nic prostszego, idziesz do sądu i wygraną masz pewną.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2010 - 16:19

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI do sądu się nie opłaca bo więcej się wyda na adwokatów niż ta słoma warta, a po za tym co to kogo obchodzi ze dałeś się w konia zrobić, najpierw się bierze kasę a później oddaje to co się ma do sprzedania. ^^

#5 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 15 luty 2010 - 16:30

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI I tu się chyba nie zgodzę gdyz za sprawe płaci przegrany itd ale nie wiem jak to jest z tymi adwokatami:P
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2010 - 16:37

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI może i płaci przegrany ale adwokatom przegrany nie zapłaci a oni tylko czekają na takie coś, takie sprawy lubią się ciągnąc latami, żeby tylko kasę ciągnąc, ostatnio w tv leciało że była sprawa o potłuczone wiaderko który trwała jak się nie mylę około roku, to co dopiero o słomę ^^

#7 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 luty 2010 - 16:39

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI widzialem ta sprawe z wiadrem totalna paranoja i glupota

#8 Share ferdek255

ferdek255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 15 luty 2010 - 17:09

I tu się chyba nie zgodzę gdyz za sprawe płaci przegrany itd ale nie wiem jak to jest z tymi adwokatami:P

Tak Za sprawe płaci przegrany wiem po miałem wypadek:/ I jak byś wygrał To kase byś dostał i za adwokata by zapłacił
Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

#9 Share jakubj0072

jakubj0072

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 15 luty 2010 - 17:12

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI no wiadomo, ja jak mam za dużo słomy to zamieniam się za obornik z sąsiadem

#10 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 15 luty 2010 - 17:14

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI ja nie wylaczam sieczkarni i pryskam wszystko UG-MAX i robie sobie pruchnice na polu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 15 luty 2010 - 17:48

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI @zenekc330  typowe Polskie podejście do sprawy. A ty jak oddajesz np. świnki, krówki czy mleko to kasę dostajesz z góry a potem odstawiasz?
Szkoda chłopaka i wcale mu się nie dziwie, że to opisał bo to nie są duże pieniądze żeby się sądzić więc pozostaje tylko ostrzec pozostałych. Może nie potrzebne tylko te imię i nazwisko.  

#12 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 15 luty 2010 - 18:22

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI Panowie, kolega bardzo dobrze zrobił, ze ostrzegł, inaczej byście śpiewali gdyby to wyrolowano was... tu nie ma czego obawiac, ma umowę, firma nie wywiązała się wiec może śmiało o tym głosic. Na giełdzie transportowej (dla firm transportowych)jest normalna strona gdzie jest spis nie uczciwych kontrahentów i tak się nikt nie piep... tylko podaje: to i to ta firma, czy ta spedycja nie płaci za usługi transportowe. A założenie sprawy w sadzie cywilnym nie kosztuje dużo do 50zl i adwokat do 200zł. Jeśli masz czarno na białym wszystko na umowie sprawy zazwyczaj kończą się na jednym posiedzeniu.

#13 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 15 luty 2010 - 18:35

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI moim skromnym zdaniem to lepiej jednak oddać sprawe do sądu - wygraną masz jak w banku - jesli masz umowe na której widnieje kwota 100zł/ha i fakture na której jest 6zł/kostke - to jest zmiana warunków umowy w trakcie jej trwania a na to jest chyba paragraf - pod jednym istotnym warunkiem - że na umowie nei ma drobnym druczkiem napisane że "strony zastrzegają sobei prawo do zmiany warunków umowy bez podania przyczyn" jesli taki zapis jest to poprostu dałeś się w konia zrobić i ci nawet negatywna reklama tej firmy nie pomoże - a moze nawet zaszkodzic jak cię ów zainteresowany z powództwa cywilnego poda za zniesławienie
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2010 - 18:40

@zenekc330  typowe Polskie podejście do sprawy. A ty jak oddajesz np. świnki, krówki czy mleko to kasę dostajesz z góry a potem odstawiasz?
Szkoda chłopaka i wcale mu się nie dziwie, że to opisał bo to nie są duże pieniądze żeby się sądzić więc pozostaje tylko ostrzec pozostałych. Może nie potrzebne tylko te imię i nazwisko.  

specjalizuje się tylko w świniach, wiec jak sprzedaje to najczęściej gościowi który, kupuje ode mnie od 10lat to on wpłaca mi na konto za 2-3tyg, ale wiem ze wpłaci bo go znam, a jeśli się trafi jakiś nieznajomy to kasę odrazu biere, ludziom nie można ufać :P A jeśli chodzi o fakt ile będzie trwała sprawa w sądzie to wszystko zależy od sędziego, bo sąd sądowi nie równy, jeden zrobi jedną sprawę i da wyrok, a drugi 20 spraw i jeszcze nie będzie zdecydowany czy nie zrobić by jeszcze jednej ^^

#15 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 15 luty 2010 - 18:48

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI zgadzam się z mechanizatorem dodam tylko to że warto iść do sądu tylko dlatego żeby nauczyć ,,biznesmena,, bo na to liczą że dla paru groszy nikt nie pójdzie w prawo

#16 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 15 luty 2010 - 19:01

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI Tak zwanym pseudo biznesmenom utarło się, że chłopa można doic, bo chłop to ciemnota... jest trochę w tym prawdy bo starsi ludzie wychowani jeszcze w PRLu faktycznie są czasami jeszcze do dziś zagubieni i uważają, ze za ich krzywda nikt się nie stawi. Fakt, ale są instytucje , organy które od tego są jak du.. od sra... i trzeba to wykorzystywac i z nich korzystac. Co najważniejsze czytac i jeszcze raz czytac umowy, co się podpisuje, najlepiej żeby umowy były proste i zwięzłe, bez żadnych klauzul małym druczkiem (czyli to o czym pisał mechanizator). Powiem jak to wygląda na przykładzie firmy w której ja pracuje, jeśli ktoś nie wywiazuje się z platności lub po prostu potrafi nawet zniknąc raz robimy zgłoszenie na policję, dwa kierujemy sprawę do sadu załatwia to za nas kancelaria prawna(cala obsługa to raptem 200zł). Temat przy przedstawieniu umów faktur zazwyczaj w 90-99 procentach kończy się na jednej zaocznej sprawie. Sąd wtedy wysyła do delikwenta sadowy nakaz zapłaty. Jeśli nie zapłaci wtedy to już sąd na podstawie swojego wyroku kieruje sprawę do egzekucji komorniczej. Na szczęscie w Polsce te sprawy przebiegają już coraz sprawniej i np. w Lublinie są załatwiane sądownie przez internet (uruchomiono już tu specjalny wydział internetowy min. specjalnie do takich spraw)

#17 Share kornas

kornas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 15 luty 2010 - 20:20

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI Dzieki panowie za wszystkie odpoweiedzi, z góry chce napisac że na umowie nie było zadnych formółek napisanych małym druczkiem, zawsze dokładnie wiem co podpisuje, z resztą była napisana przejzystym językiem, wychodze z załozenia ze jesli umowa jest podpisana to trzeba sie z niej w 100% wywiązać. zeneckc330, a jak sprzedajesz po 100c ton pszenicy, albo rzepaku to płacą Ci od renki na podwórku?? Jak tak to super bo ja niestety musze czekac tak jak wiekszośc na przelew. Juz nawet nie chnodzi mi o te pieniądze, bo to nie jest majątek, tylko o sprawiedliwośc, bo wkur...ia mnie robienie z ludzi idiotów..A naziwsko kolesia i nazwe firmy napisalłem specjalnie, zeby drodzy koledzy tez nie zostali wykołowani, bo w takim układzie lepiej jest słome ściąć i zostawic dla polepszenia zyznosci gleby..pozdrawiam

#18 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 15 luty 2010 - 20:27

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI no to zapodaj go do sądu nawet za małą kwote - a jak nie bedzie chciał zapłacić to zapodaj do krajowego rejestru dłużników i wtedy zaden bank ani inna instytucja z nim gadac nie bedzie
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2010 - 20:31

Dzieki panowie za wszystkie odpoweiedzi, z góry chce napisac że na umowie nie było zadnych formółek napisanych małym druczkiem, zawsze dokładnie wiem co podpisuje, z resztą była napisana przejzystym językiem, wychodze z załozenia ze jesli umowa jest podpisana to trzeba sie z niej w 100% wywiązać. zeneckc330, a jak sprzedajesz po 100c ton pszenicy, albo rzepaku to płacą Ci od renki na podwórku?? Jak tak to super bo ja niestety musze czekac tak jak wiekszośc na przelew. Juz nawet nie chnodzi mi o te pieniądze, bo to nie jest majątek, tylko o sprawiedliwośc, bo wkur...ia mnie robienie z ludzi idiotów..A naziwsko kolesia i nazwe firmy napisalłem specjalnie, zeby drodzy koledzy tez nie zostali wykołowani, bo w takim układzie lepiej jest słome ściąć i zostawic dla polepszenia zyznosci gleby..pozdrawiam

nigdy nie sprzedawałem 100ton pszenicy na raz wiec nie wiem ale jak już powiedziałem jestem ostrożny ze sprzedażą większych partii towaru, jeśli kogoś nie znam lub nie ma dobrej renomy to biere kasę od ręki, a jeśli ci oni sami sprasowali i zebrali to i tak dobrze ze coś zapłacili, raz na kilka lat pole powinno sobie odpocząć od przerabiania resztek pożniwnych. Najlepiej podaj go do sądu tak jak większość radzi, bo takie przestrzeganie na forum nic nie da.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 15 luty 2010 - 22:10

Nie sprzedawać słomy firmie *********!!! OSZUŚCI Zrób w ten sposób, przelał Ci tę kwotę na konto? Jeśli tak, to weź z banku dokładny wydruk którego dnia tytułem czego i ile została dokonana wpłata, do tego umowę i wal to tego gościa, niech dopłaca. Jeśli się będzie stawiał powiedz ze idziesz na policje zgłosic oszustwo i zakładasz sprawę (zazwyczaj samo zgłoszenie na policje działa już dyscyplinująco). Powinien zmieknąc, jeśli nie to rób w tej kolejności tak jak Ci wcześniej pisałem. Tych kosztów co wspomniałem się nie bój bo kosztami zostanie sądownie obciążony on, oczywiście po pozytywnym rozpatrzeniu sprawy, bo z tego napisales to sprawa jest prosta.