adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

UrsusCzesio    310

A takie pytanie mam. Jakiej produkcji mosty były w ursusach 6024? Czyżby carraro bo mi nie wydaje się <_<


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale Ursus nie jest tak tani jak Belarus żeby móc podwyższać cenę. jeśli będzie droższy niż obecnie to różnica cenowa między Zachodnimi traktorami będzie już niewielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu18    0

panowie w wiecie dlaczego ursus nie jest taki jak jd bo to stalin wybił wszystkich ludzi na wojnie dlatego żeby nasza gospodarka była taka jaka jest bo stalin to on kazał pozabijać polską elite w tamtych czasach bo chitrel to tylko tych którzy mu podpadli a stalin wszystkich i dlatego nasza gospodarka jest taka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@ursusczesio przedni most był też włoski lecz DANA a skrzynia i tylni most postlicencyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu18    0

i gdyby wtedy nie pozabijali naszych mondrych ludzi to byśmy mieli lepsze maszyny nisz ruski czy niemcy bo im tylko o to chodziło żeby polaków wytłuc i ursus był by teraz najsłynniejszy na całym świecie

Edytowano przez stachu18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Myślę ,ze Ursus coś na pewno zrobi w kierunku rozwoju skrzyń w swoich ciągnikach , mogą mieć własne skrzynie , produkowane w tych zakładach co skrzynie 12/4 i 8/8 , 16/8 takie jest moje zdanie .

Mam nadzieje ,że w Bednarach Ursus nas miło zaskoczy ,Bo jakby nie patrzeć to coś sie w tej firmie dzieje , coś ciągle próbują i co najważniejsze mają świadomość , że muszą się rozwijać.

 

Więc pożyjemy zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

*stachu18 a świstak siedzi i zawija w te swoje sreberka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu18    0

panowie byłem w kielcach to jeden z ursusa mi powiedział że ursus 8034 wejdzie jak perkins zrobi silnik ełro 4 czyli za jakiś rok dopiero bedzie w sprzedaży a ten 8024 to fajny był bo miał podnośnik na wajchy a tapicerke i kabine jak w jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu18    0

*stachu18 a świstak siedzi i zawija w te swoje sreberka :)

widać kto tu nie zna prawdziwej histori tej całej masakry ostatni oglondałem film o tym i chyba wiem bo też myślałem jak ty a było inaczej kto niezna prawdy ten niewie jak to było naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

@Stasiek teraz 1674 kosztuje brutto 257 tys. Niechby z CVT i innymi bajerami kosztował np 290 tys. Nie wiem do czego to porownac, wiem np, że za 315 kupisz DF Agrotrona M 610, ale tam masz 145 KM i skrzynia 40/40, a np Maxterra jakby była nawet za 250 tys. w co wątpię, to niektórzy woleliby dołożyć 40 tys, za bezstopniówkę, nowoczesny silnik Perkinsa i inne różne bajery.


Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ursusowi wile do szczescia by nie trzeba bylo, tylko skrzynia 20/10 czyli 5 zakresow ze sprzeglem, 4 biegi pod obciazeniem, silnik Perkins 120-140KM,most ZF samoblokujacy sie,hydraulika i podnosnik cos kolo 80-100l/min i udzwigu realnego okolo 6500kg. Gdyby to wszystko bylo dostepne za cene okolo 150-170 tys netto to pewnie nie jeden by sie skusił.Oczywiscie sterowanie hydraulika pelen mechanik za wyjatkiej jeden pary o regulowanym przeplywie.

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

@ursusczesio przedni most był też włoski lecz DANA a skrzynia i tylni most postlicencyjny

 

A ja zauważyłem most made in Hungary B)

stachu18 no właśnie widzę jak to niszczyli naszą inteligencje. A jaki film oglądałeś że wszystko wiesz i że robili wszystko by ursusa nie bylo :lol:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Człowieku jemu nie chodzi o Ursusa konkretnie ( chyba ) tylko o to co się działo po wojnie i obecna sytuacja w kraju czego efektem jest np sytuacja Ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ursus podniósł się po wojnie, nie poradził sobie za to z kapitalizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Wiem wiem o co mu chodziło tlyko to był taki chłyt B) Wiem co się działo ale gość przesadza :rolleyes:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

*kedziorek - jeżeli nikt nie prosi Cię o zdanie to nie odzywaj się.

*stachu - nie zwalaj tylko winy na ruskich za całą tą tragedię. Ich wina nie ulega wątpliwości ale nie tylko oni przyczynili się do takiego stanu rzeczy. Równie dobrze można czepiać się rządowi na uchodźtwie Kaczorowskiego za błędy, dlaczego przywódcy powstania warszawskiego są bohaterami zamiast sprawcami śmierci rzeszy tysięcy zwykłych obywateli. A może obecne zamieszki w Libii mają również drugie dno? Na każdy przekaz należy brać poprawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

*stachu18 a świstak siedzi i zawija w te swoje sreberka :)

 

PL01 jak widzę jak ktoś takie głupoty pisze to nie mogę siedzieć bezczynnie

 

Ale z tym drugim dnem zgadzam się tzn że zawsze istnieje albo może istnieć

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

*kedziorek - w kolejnym poście rozwinąłem moją myśl, ironiczną odnośnie świstaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@UrsusCzesio no rzeczywiście mają jedną z fabryk na Węgrzech w mieście Győr. Można zauważyć że MF-y serii 5400 też mają podobne mosty do tych ale z wałem pośrodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

@Stasiek jak widzisz koledzy nawet mnie poprawiają, bo 1674 można i taniej kupić. Oficjalna cena ze strony Ursusa to 257 tys,a faktyczna napewno niższa takze przyjmujmy że 1684 byłbyś w stanie wytargować dobrze poniżej 300 tysięcy a JD o tej mocy to ok 400 stoi, więc ja uważam jest różnica.

Edytowano przez craft

Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

JD 6930 Comfort kosztuje ok 250 tys. netto, a Ursus 1674 teraz w promocji 190 tys netto. Różnica wynosi 60 tys tylko porównaj wyposażenie Ursusa i JD. Dołóż do Ursusa lepszą, bezstopniową skrzynię i jakość zrobienia(która jest ważna kupując ciągnik takiej mocy) i różnica robi się już mniejsza. NH czy MF o takiej samej mocy będzie pewnie jeszcze trochę tańszy od JD. Według mnie Ursus powinien się bardziej skupić teraz na jakości i trochę lepszym wyposażaniu tak aby za bardzo nie wywindować ceny do góry. Sądzę że skrzynia 24/24 lub 32/32 z 2 lub 3 biegami pod obciążeniem by starczyły do takiego ciągnika (150km).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj