adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

kedziorek    83

Hmmm... EHR, siłowniki wspomagające to wszystko masz też w Ursusie a przy tym ma wydajniejszą hydraulikę więcej gniazd szybkozłączy więc nie widzę większej przewagi Farmera w dodatku Ursus jest na Perkinsie w mojej ocenie jednym z najlepszych silników

Ale Farmer ma więcej biegów tylko nie wiem jaka szybka jest ta skrzynia

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

Nie wiem o co wam chodzi, ale jak macie do siebie problem to idzcie na PW, tam sie powyzywajcie ile wlezie, albo spotkajcie sie np na agroshow, dajcie sobie po razie i spokój, a nie robicie śmietnik między innymi z tego tematu, naprawdę, nudzi mnie już wasza kłótnia


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Chłopaki zróbmy konkurs na najlepszą maskę dla ursusa . Tutaj dodawajcie zdjęcia . Wybierzemy najlepsze i wyślemy do fabryki . Bo każdy mówi że maska ma być taka , taka , siaka zróbcie kilka to się porówna . Maski powinny być aerodynamiczne , kształtne , praktyczne a do tego muszą dobrze pełnić funkcje . Można szukać w necie maski na różnych traktorach i zakładać je na ursusy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Hmmm... EHR, siłowniki wspomagające to wszystko masz też w Ursusie a przy tym ma wydajniejszą hydraulikę więcej gniazd szybkozłączy więc nie widzę większej przewagi Farmera w dodatku Ursus jest na Perkinsie w mojej ocenie jednym z najlepszych silników

Ale Farmer ma więcej biegów tylko nie wiem jaka szybka jest ta skrzynia

 

Co masz do Iveco? Znana i uznana marka silników.

I powiem Ci tak mocniejsza hydraulika nie zmaże tej skrzyni która kaleczy ten ciągnik. Na te 110KM 8 biegów czy 12 biegów to kropla w morzu potrzeb. Mi nieraz w C-360 brakuje biegów, a co tu mówić o ciągniku 2 razy mocniejszym o niestety podobnej liczbie biegów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

NIc a nic nie mam do Iveco bo nie miałem przyjemności z tym silnikiem pisałem o Perkinsie bo tego przerobiłem

Masz rację z tą skrzynią tak jak pisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Coś o naszym rodzimym nowym Ursus'ie C-3724:

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/aktualnosci/uniwersalny-ursus,26355.html


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Fajny byłby pomysł z tym ciągnikiem jakby miał tą skrzynię 8x8 i wydajniejszą hydraulikę w standardzie ;) i do tego jakiś większy 4-cylindrowy pomostowy np. 5524

I nie wiem po co ten przedrostek C- w nazwie. Nie wystarczyło 3724 RM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

Hmmm... EHR, siłowniki wspomagające to wszystko masz też w Ursusie a przy tym ma wydajniejszą hydraulikę więcej gniazd szybkozłączy więc nie widzę większej przewagi Farmera w dodatku Ursus jest na Perkinsie w mojej ocenie jednym z najlepszych silników

Ale Farmer ma więcej biegów tylko nie wiem jaka szybka jest ta skrzynia

 

Wiem,ze masz w Ursusie...EHR,ale czy w standardzie??Nie.Siłowniki wspomagajace?jakbys postawil U 8024 i F 11272 i przyjrzal sie plecakowi to bynajmniej usmiechnalbys sie.W ursusie tak wieje tandeta i niefunkcjonalnoscia...ze hej!No i przedewszystkim sprzeglo EHR,niestety U 8024 tego nie ma...bo sie dobrze sprzedaje...pfff

A tak bylem zachwycony Nowym Ursusem...boli...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uiop86    0

EHR o udźwigu 7000 kg jest w 1674 w standardzie, zresztą w tej chwili jest na niego promocja cenowa.

Co do ciągnika c-3724 możliwe jest założenie do niego kabiny cena ok. 4000 zł.

Myślę, że w Ursusie brakuje ciągnika odpowiadającego mocą 4514 co o tym sądzicie może powinien być on w wersji pomostowej? Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Nie widziałem nigdy na żywo żadnego Farmera nawet nie słyszałem żeby ktoś w pobliżu miał ( ludzie chyba nie ufają tej marce) wiec nie wiem jak wygląda jego tył ale widziałem tył Ursusa 8024 i nie zauważyłem niczego co by wyglądało tandetnie :)

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

Witam i wracamy do punktu wyjścia po co prezentować nowe jak te się dobrze sprzedają- komuna mentalna i samozachwyt. Jeżeli URSUS chce mieć jakieś liczące się miejsce na rynku to w standardzie powinna być skrzynia 16x16 i w opcji 24x24, a powyżej 100 km standardowo 24x24. Nie zapominajmy iż rodzima firma musi znowu wyrobić sobie markę opinię a tworzenie krótkich serii wynalazków typu 110 km i 8x8 :blink: lub 12x4 na pewno nie zachęca. Zostanę pewnie skrytykowany za tą opinię ale z punktu widzenia użytkownika wolał bym kupić trochę gorszy sprzęt który jest wytworzony w dużej ilości i nie mieć problemu z częściami, ewentualnym skorzystaniem z sług osoby biegłej w temacie naprawy danego modelu. W Polsce w chwili sprzedaży nie ma problemów ale gdy seria przestanie być produkowana okazuje się ze części użyte w maszynie mogą być inne niż dostępne w składnicach- doświadczenie z Bizonem Rekordem z 2001r. inny przenośnik ślimakowy był w katalogu a inny w maszynie. Przepraszam ale rozczarowałem się tym co zostało zaprezentowane(oprócz 3724 który jest ciekawą propozycją cenową)liczyłem na zaprezentowanie konstrukcji które będą posiadały potencjał pozwalający na produkcję przez dłuższy okres. Zawiodłem się także 1674 powinien być standardowo wyposażony w EHR i podnośnik 7 t. W standardzie otrzymujemy goły ciągnik ze słaba skrzynią, słabym podnośnikiem i szlachetną jednostką napędową, wolałem już siermiężnego Martina który jest tańszy w naprawach, eksploatacji oraz obniża cenę ciągnika pozwalając na zakup lepiej wyposażonej maszyny. Zostanę skrytykowany ale nie zachwycam się tym co jest- bo to jest nie zdrowe, jeszcze przed naszym Ursusem długa droga do uzyskania wyników sprzedaży które sobie zakłada zarząd.

Ps. Malowanie nowej 1674 jest dla mnie okropne (przydała by się współpraca ze stydentem 2-3 roku z ASP) , kibicuję niedźwiedziowi ale droga jaką podąża nie satysfakcjonuje mnie. Zobaczymy co pokażą w Bednarach oby było lepiej.

Edytowano przez MWCHUDY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

to jest tur z Sokółki tylko ma naklejkę Ursusa, coś w stylu New Hollanda(Stoll) czy Valtry(Quicke)


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

@ MWCHUDY Ty wiesz, że to co narazie Ursus oferuje jest niezbyt atrakcyjne, ja też to wiem i oni w Ursusie to wiedzą również. Trochę cierpliwości, nie dogadali się z Landini, pewnie dlatego że cena byłaby za wysoka, więc chyba dobrze się stało. Teraz muszą skądś te skrzynie wziąć, może sami coś próbują skonstruować, więc trzeba chwilę poczekać. A na wprowadzanie nowych rozwiązań trzeba kasy , skąd mają brać jak Polacy nie kupują Ursusów bo wolą "zagraniczne" zetory, stworzyli sobie mit zetora super traktora to teraz się nie dziwcie, jeszce niedawno zanim zetor wprowadził nowe skrzynie to nie miał nic co byłoby konkurencyjne dla Ursusa, ale i tak na 7 tys zetorów rocznie, 3 tysiące trafia do Polski, bo Polaczki wszystko chwalą co "zagraniczne". Teraz już się pojawiają opinie, że stylistyka Ursusa brzydka, bo wolicie kiczowaty wygląd zetora przypominajacy kosiarkę do trawnika niż porządne 'męskie rysy twarzy' Ursusa. A co do malowania 1674 to nie martw się, napewno będą dostępne całe czerwone o ile wogóle te czarne będą w standardzie.


Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu18    0

i tak naprawde to widoczność w ursusie jak i w inych jest taka sama a skrzynia to teraz bajka silnik sie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

*craft - dlaczego nie wstawisz sobie awataru z Ursusem zamiast jakiegoś zagranicznego pojazd, który posiadasz teraz?

Człowiek ze swojej natury jest leniwy i nie chętnie zmienia to co posiada. Ale mimo wszystko zamienił Ursusa na ciągniki innych marek. Lepsze czy gorsze, to nie mi jest oceniać. Ja zresztą sam stanąłem przed wyborem ciągników w 2006 roku oraz w 2010 roku i niestety nie widziałem odpowiedniego modelu dla mnie ze strony Ursusa. Nie należy tutaj winić konstruktorów z tej stajni, ale osoby zarządzające przez lata tą fabryką, dlaczego nie postawili się na tyle mocno właścicielom, aby wreszcie coś ruszyło.

Dzisiejszy obraz Ursusa dla mnie to tylko prowizorka. Mają w miarę nowoczesne silniki, i co dalej? Nic mili Państwo. Skrzynie bez polotu, co jakiś czas zmieniają maski i kabiny (nie będę się wypowiadał, ponieważ to kwestia gustu ich wygląd).

A teraz bardzo trudno będzie przekonać rolników do przesiadki z "zagranicznych" Zetorów i innych marek do Ursusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

Ok. W chwili obecnej tak jest, ale jak wprowadzą nowe skrzynie, a ma to się stać w najbliższym czasie, to nie wiem co można zarzucić tym ciągnikom. Tylko skrzynie są złe, ale zetory niedawno miały gorsze a szły jak świeże bułeczki (w ciemnogrodzie oczywiście). No chyba, że wygląd Ci się nie podoba, to kup sobie kosiarkę :lol: Nawet jakby mi się nie podobał wizualnie to i tak nie kupiłbym z tego powodu innego traktora myśli techniczej lat 70/80 bo ma ładniejszą maskę. A zagraniczny pojazd w moim avatarze to wytwór mojej wyobraźni, sam go narysowałem :lol: I już wysłałem tą grafikę do Ursusa :)


Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

Witam do dziś nie mogę przeboleć na to że Bumar obecny właściciel Ursusa trzymał dotacje patństwową jezeli sienie mylę chyba 90 mln?( moge się mylić) na modernizację i rozwój. Wprowadzenie nowychh koszownych rozwiązań obiawiło się wprowadzeniem kabiny obecnie znanej z seri cieżkiej i nowej maski. Reszta funduszy zostala przekazana firmie "matce" z powodu kryzysu w sektorze zbrojeniowym. Moja krytyczna postawa była spowodowana poprzednim postem zawierającym wypowiedź dilera- poco mają wprowadzać nowe jak teraz już trzeba czekać. Sam jestem posiadaczem 4512 z 97r. który do tej pory miał jedynie wymienianą pompę wodną i twierdzę ze są to dobre ciągniki, tak samo miałem 2 lata z rzędu praktyki u dilera zachodnich maszyn i wiem co to za "czekolada" :mellow: - nie będę się rozpisywał gdyż to nie jest ten dział. Z doświadczenia wiem iż 24 biegi to mało- zwlaszcza w transporcie brakuje przełożeń. Produkcją skrzyń nasza rodzima firma raczej sie nie zajmie gdyż 1 nie ma odlewni, 2 taniej kupi gotowe wyroby uznanych firm np. ZF niż opracuje, przetestuje, wdroży do produkcji nową własną (za komuny były montowane skrzynie licencyjne ZF-a w Starach, Jelczach, Bizonach, obecnie nawet gigant taki jak NH z nich kożysta. Obecna stylistyka z ładnym rekinem mi się podoba, negatywną opinię wyraziłem o nowej "szacie" 1674. Firma która od nowa walczy o wyrobienie opini nie może sobie pozwolić na strzaly, decyzje na oślep, eksperymenty- posunięcia muszą być trafne. Jestem zadowolony z ożywienia, kampani promocyjnej, ale jeszcze długa droga do sukcesu. Nic pozostaje czekać na nowe wieści, oby były pozytywne, wnoszące optymizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

Wiem, że odlewni nie mają więc z tymi skrzyniami to jest raczej ściema (a mówił to gościu ze stoiska Ursusa na agrotech), pewnie szukają od kogo by tu kupić, ale tak czy siak trzeba czekać, bo oni sami wiedzą, że te skrzynie muszą wprowadzić. 24/24 to nie dużo ale zetor lepszych tez nie ma, a w maxterze mają być 40/40 gdzie Ursus w tym przedziale mocy w 1684 zamierza wprowadzić skrzynię bezstopniową :rolleyes:


Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tak Craft, tylko że Ursus na razie zachęca ceną i prostotą. Jak będzie próbował konkurować z Zachodnimi marami z wyższej półki to nie za bardzo mu to wyjdzie. Im bardziej skomplikowany ciągnik tym większa cena i szansa że coś Polacy z powodu oszczędności schrzanią. Mając do wyboru JD i Ursusa w podobnej cenie to każdy "Polaczek" wybierze JD. A jak jeszcze będzie awaryjny to będzie gwóźdź do trumny naszego producenta. Według mnie Ursus powinien zrobić to samo co Zetor czyli budować proste, dobrej jakości i tanie maszyny. Jedynie w ten sposób będzie miał szanse pozyskać większą ilość klientów i przekonać że Ursus potrafi robić traktory dobrej jakości. Dopiero wtedy będzie mógł wprowadzać traktory bardziej skomplikowane bo będzie miał czas je przygotować i marka Ursus będzie lepiej oceniana przez rolników. Bo na razie panuje przekonanie że nowy Ursus= złom. I skończ z tymi Zetorami bo robi się to żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

No ale oczywiście że Ursus nie ma co startować do JD, oczywiście że cena musi być dużo niższa i oczywiście ,że musi to być traktor prosty. Ale w traktorze prostym też mile będzie widziana bezstopniowa skrzynia czy 40/40 w 8034 (szkoda , że tej ostaniej chyba jednak nie będzie) czy dobry silnik.


Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale bezstopniowa skrzynia to już jest bardziej skomplikowana rzecz niż mechaniczna i traktor nie będzie już prosty. Im więcej bajerów(więcej biegów i różnych sposobów ich załączania czy elektroniki) tym większy koszt produkcji i ewentualny większy koszt naprawy jak się zepsuję. A niech się pojawią opinie że bezstopniowa skrzynia się popsuje i naprawa wyniosła 10 tys. złotych tym mniej będzie chętnych do kupna. Jeśli w JD popsuje się skrzynia to zostanie uznane to za przypadek lub z winy właściciela. Co będzie jeśli skrzynia popsuje się w Ursusie? Zostanie on ogłoszony "złomem roku". Oczywiście skrzynia nie należy także przesadzać i robić zbyt ubogich tych traktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Skoro nie mają własnej odlewni to drodzy państwo gdzie są wytwarzane obecnie skrzynie, tylne mosty i insze podzespoły?

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

A ja myślę, że byłaby to atrakcyjna propozycja, bo nie wierzę, żeby cena miała być porównywalna do zachodnich ciągników typu JD. A na rynku brakuje taniego ciągnika, który w swojej "taniości" i prostocie byłby namiastką nowoczesnych maszyn. Myślę, że ursus powinien pchać się w tą lukę na rynku. Oczywiście byłby trochę droższy od Farmera, Farmtraca, Pronara czy marki ktorej nie wymienie, żeby nie było...

Edytowano przez craft

Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj