adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

No to czyli trzeba jeszcze poczekać niestety :/.

No i jeszcze co bardzo cieszy przy mnie 3 panów zamówiło ursusy 2x8024(powiedzieli że się nie będą pierdzielić z zachodnimi ciągnikami) i jeden pan 6824 :D

I to mi się podoba. Miejmy nadzieje że liczba sprzedaży Ursusów w I kwartale br. będzie bardzo duża :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

No niestety jeszcze troszkę poczekamy, może na agro show pokażą coś nowego? Kto tam wie, ursus lubi zaskakiwać :lol:

Mi osobiście bardzo sią spodobał Ursus 5524, bardzo przyjemny ciągniczek, na tych gumach wyglądał bardzo fajnie i jeszcze ta cena 112tyś. no poprostu cacy, tylko pola za mało i kasy... :(

Ale wystawa dobrze zorganizowana, panowie z ursusa bardzo mili, rozmowni, sami do mnie podchodzili i zaczynali temat.


Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

a kiedy wchodzi euro 4

z moich informacji wynika, że w przyszłym roku ursus ma wprowadzić ciągniki z tymi silnikami i ta wolna przestrzeń w przedniej części maski, przez niektórych pieszczotliwie traktowana jako miejsce na skrzynkę piwa, ma służyć na miejsce dla pakietu filtrów i chłodnic potrzebnych przy tejże normie


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Ursus ma innego prezesa...

Nie dostali tyle kasy ile by chcieli od bumaru i dlatego nie ma nowszych technologii...

A pro po Farmtracka to bylem zawiedziony...

Olej kapal z pod nich (co przykrywali ulotkami) w 1 byla raczka urwana,kratka od glosnika i kable wystawaly przy kierownicy i nie bylo lampy od ktorej kable gole wisialy... <_<

I nie mowcie ze taka jest prawda o Ursusie chwalac FT skoro sami nie wiecie jaki on tak naprawde jest... :blink:

Edytowano przez pawelll48

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

I weź tu ciągnik otwórz jak zaraz zniszczą <_<

 

Jak mam nie wiedziec jaki jest FT skoro pracowalem nim parenascie godz ? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Właśnie ja też zauważyłem ten olej pod farmtrackem :lol:

Mi te farmtraki nawet sie podobają, ale na zdjęciach, bo w realu to jadą tandetą, kable od świateł na kabinie odstają, w tym 7100 to przy kierownicy cała wiązka kabli sterczała jak psu mały na wiosne :lol:

Edytowano przez japycz17

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Nie zapominaj o tym ze 7100 do prototyp

I do Ursusa i FT są kabiny od tego samego producenta, wiec to głupie jest pisanie ze jeden gorzej zrobiony drugi lepiej (chodzi o wykonczenie kabiny) skoro te kabiny robiła ta sama firma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

w ursusie to powinni zatrudnić najpierw fajnych projektantów, bo pomijająć walory techniczne, ursus jak dla mnie wizualnie to totalna porażka. śmiem twierdzić ze przy ładnym wyglądzie, fajnej i nowoczesnej techonologi, dobrym marketingu, ciągnik ten mógłby naprawdę się świetnie sprzedawać, i to nie tylko u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Olej z ciągnika Farmtrac kapał na wystawie?? Niezbyt dobrze świadczy to o całej spółce Farmtrac Od ponad roku mają ten prototyp niby pracują nad nim a nie mogą sobie poradzić z głupim wyciekiem oleju :D Jak wejdzie do produkcji może być awaryjny

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Nie zapominaj o tym ze 7100 do prototyp

I do Ursusa i FT są kabiny od tego samego producenta, wiec to głupie jest pisanie ze jeden gorzej zrobiony drugi lepiej (chodzi o wykonczenie kabiny) skoro te kabiny robiła ta sama firma :)

Ale kabiny montują w fabrykach i to spece od FT tak niechlujnie ją zamontowali :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Właśnie! Ale kabina w farmtraku jest wykonana przez inną firmę niż w np. ursusie 8024, w nim niezauwżyłem odstających kabli przy kierownicy :D

Wiem że w ursusie 3724 kabina jest z Metalfachu a w 5524 w zwyż z Koji!

A co do tego 7100 to go już ponad rok wprowadzaja i wprowadzić nie mogą do produkcji :lol:


Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Następny ? A tego pieknego 8034 to kiedy wprowadzą do produkcji ?

7100 ma wejsc do sprzedazy w kwietniu...

Co do kabin to do FT porodukuje Metal Fach i Koja !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Nie zapominaj o tym ze 7100 do prototyp

I do Ursusa i FT są kabiny od tego samego producenta, wiec to głupie jest pisanie ze jeden gorzej zrobiony drugi lepiej (chodzi o wykonczenie kabiny) skoro te kabiny robiła ta sama firma :)

No i co pisałeś pod zdjęciem FT a co piszesz tutaj, że takie samo wykonanie to jeszcze raz pokaż mi Ursusa z wiązkami kabli na wierzchu, tłumacze ci człowieku, że to nie producenci tych kabin je montują tylko robią to w fabryce a ty dalej swoje to ty myślisz, że Ursusy czy FT specjalnie wysyłają na montaż kabiny do producenta :lol: Tak ją zamontowali spece z Farmtraca to tak mają, podobnie inne podzespoły na prędko zmontowali, że ciągnik cały usmarkany w oleju i jeszcze z niego kapie, o naklejkach w kabinie to lepiej nawet nie wspominać, lepiej mogli wcale ich nie nalepiać bo tylko wstydu sobie narobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Czytam twoje posty to nie wiem czy się smiać czy płakać. Dlaczego miałem nie napisać tego samego skroro padlo podobne pytanie ? zastanawiałeś sie nad tym ? To twoim zdaniem producent tzn. Metal Fach wysyła częsci kabiny do FT i Ursusa i oni sami se je spawają i składają ?

Co masz do naklejek ? Mogłeś ich nie zdrapywać to by były normalne...

A potem się dziwią że ciągników na targach nie chcą otwierać, jak przyjadą tacy zniszczą, zawleczki pokradną i są happy

 

I znów nie potrafisz czytać, pokaż mi prosze gdzie ja napisałem że w Ursusie kable wystają ? Czpiasz sie byle czego bo myślisz ze będziesz fajny przez to ? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Wysyłają gotowe kabiny a jak ją zamontowali to widać to co może jeszcze producent kabiny ma Farmtracowi instalacje poprowadzić :P Poza tym wypraszam sobie oskarżanie mnie o coś czego nie zrobiłem ;[

Napisałeś, że jest takie samo wykonanie a to nie prawda, o kablach nie napisałeś, że w Ursusie wiszą tylko tym stwierdzeniem zasugerowałeś.

Edytowano przez swat24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Siema ,

 

Mam takie pytanie i proszę o konkretna odpowiedź ;)

 

Czy ktoś z was wie jakie plany ma Ursus??, jakie modele planuje w niedalekiej przyszłości??jakieś nowe skrzynie ??itp??

 

Pytam bo może ktoś z was rozmawiał z kimś z Ursusa na Targach i co nieco się dowiedział ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

W skład kabiny wchodzi cała konstrukcja drzwi głośniki wycieraczki lusterka daszek itd taką kabinę ( może już nawet z błotnikami ) wysyła producent do odbiorcy Ursusa czy FT a już na miejscu montują ją na ciągniku prowadzą kable itd więc oczywiste że wystające kable są niechlujstwem FT

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Ja wiem tylko tyle, że za rok, gdy wejdzie Euro4 to wprowadzą nowe modele całkiem zmienione :D

Dobra niech Ci będzie farmtrac jest "BOSKI", skończmy już to spieranie, w którym to jest lepsze, a w którym to jest gorsze :)

Pozdrawiam miłośników URSUSA!!! :rolleyes:


Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Kolego od Framtracka ,to juz w c360 kable przy kolumnie byly w izolacji ,takze mie popisali sie gdyz potencjalni nabywcy jak widza takie nie dorobki to trzymaja sie od takiego sprzetu daleko takze na twoim miejscu schowalbym sie do jamki i cicho siedzial a nie wychwalal Ft co do Ursusa to maja teraz ostatnia szanse na powrot,jezeli ja teraz zaprzepaszcza ,to ratunku juz dla nich nie bedzie wiec musza wprowadzic nowe skrzynie i dbac o jakosc produktow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Teraz się znalazła armia obrońców ursusa gdy trochę się odbił od dna (zrozumiejmy się dobrze- nikogo NIE OBRAŻAM) -_- Co do FT to model dość nowy, mogę się założyć że w wersji danej do produkcji nie będzie kabli nad kolumną, kubota w modelu TESTOWYM miała kable przy fotelu i jakoś nikt tego nie negował tak mocno jak FT ;) Jednak na razie nie oszukując się to FT góruje delikatnie nad ursusem jako ciągnik pomocniczy do ładowacza (lepsza skrzynia przy mniejszej cenie) Ursus to typowy ciągnik do pola, duże gabaryty i masa, więc lepiej zakończcie spór o farmtracu i ursusie, gdyż jest on bez celowy, bo zarówno jeden, jak i drugi producent nie ma podobnych ciągników w ofercie, np porównajcie sobie 675DT do 5524 mido, toż to zupełnie różne ciągniki, a niby mocą się drastycznie nie różnią, i niech ktoś jeszcze powie że 5524 jest dobry do ładowacza... przecież to cegła w porównaniu do zwrotnego farmtraca, to samo dotyczy się pracy w polu, z tym że na korzyść ursusa, na porównania poczekajcie aż do produkcji wejdzie 7110DT i wtedy porównacie sobie go do 8024 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dobra słuchajcie koledzy rozmawiajmy o ursusie. Starczy tych kłótni


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

np porównajcie sobie 675DT do 5524 mido, toż to zupełnie różne ciągniki, a niby mocą się drastycznie nie różnią, i niech ktoś jeszcze powie że 5524 jest dobry do ładowacza... przecież to cegła w porównaniu do zwrotnego farmtraca,

Z ta cegłą to grubo przesadziłeś widocznie nie widziałeś na żywo Ursusa 5524 B)

FT 675 długość 4150 szerokość 1940-2375 wysokość 2490-2505

Ursus 5524 długość 3610 szerokość 1900 wysokość 2650

wszystkie wymiary w milimetrach oczywiście

 

A więc jak widzisz FT jest szerszy i dłuższy ( wiec bardziej ,,ceglasty,, ) przez co gorszy do manewrowania a przy tym jest niższy a w turze lepszy jest wyższy ciągnik bo lepiej widać

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Brawo jak jest wysoki to łatwiejszy do przewalenia

Zresztą jak sam podałeś FT jest szerszy i dłuższy przez co jest stabilniejszy z ładowaczem, jak temu zaprzeczysz to nie mamy o czym gadać

 

Co do zwrotnosci FT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ta cegłą to grubo przesadziłeś widocznie nie widziałeś na żywo Ursusa 5524 B)

FT 675 długość 4150 szerokość 1940-2375 wysokość 2490-2505

Ursus 5524 długość 3610 szerokość 1900 wysokość 2650

wszystkie wymiary w milimetrach oczywiście

 

A więc jak widzisz FT jest szerszy i dłuższy przez co gorszy do manewrowania a przy tym jest niższy a w turze lepszy jest wyższy ciągnik bo lepiej widać

 

do ładowacza to ciągnik jak jest niższy i szerszy to lepiej bo jest bardziej stabiliny. a co do skrętności FT to jest on bardzo zwrotny ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Widziałem 5524 na żywo i realna manewrowość jednak jest na korzyść farmtraca, jest on sporo zwrotniejszy, a 5524 ma skręt porównywalny do agrofarma(?) lub minimalnie większy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj