Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystkie nowości z tej dziedziny

Napisany 15 maj 2010 - 22:53

Co z tą Pol... Fabryką @cypekr fajny model , po zastanowieniu zrobilem swój , mój nawiązuje do ursusa 5714 tylko w innym blasku oceniajcie czy model to zupelna klapa czy cos ma w sobie

Załączone miniaturki

• DSC00325.JPG

www.agromarchobrzany.pl.tl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 13:30
  •  

#1622 Share alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 maj 2010 - 23:34

Co z tą Pol... Fabryką Błagam Was, C-360 nie wróci do produkcji, a ten drugi rysunek przypomina Pronaro - Case'a. Najważniejsze teraz jest wprowadzenie nowych skrzyń, produkcja nowych modeli i prowadzenie prac nad nowymi modelami. Jest wiele priorytetów, które automatycznie oddalają reedycję C-360.

Newholland15, nie ma szans. Trzeba iść do przodu, a nie odgrzewać stare kotlety. Nie uważasz, że szkoda pakować pieniądze w coś, co może się nie przyjąć lub nie udać?

#1623 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 maj 2010 - 09:13

Co z tą Pol... Fabryką alek162 ale czy ja mówię żeby tłuc to co 40 lat temu? Nie, mówię że wszystko powinno być nowoczesne jedynie maski, kabiny i nazwa powinny przypominać stare modele, np. rolnik ma od nowości ursusa c-360 lub 914 służył mu przez wiele lat praktycznie bezawaryjnie ale czas kupić już nowy ciągnik, szuka, szuka i widzi że ursus produkuje ciągniki podobne ale lepiej wyposażone to na pewno się nad nim poważnie zastanowi, a jak cena będzie mała to bez wahania go kupi. Właśnie ursus powinien teraz coś takiego zrobić, bo jest jeszcze wielu starszych rolników którzy pamiętają ursusa z dzieciństwa i właśnie w taki sposób ursus powinien do nich trafić.

#1624 Share alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 maj 2010 - 09:56

Co z tą Pol... Fabryką Takie coś już mniej więcej było, szkoda czasu na takie bajery. Jeżeli ciągnik będzie posiadał odpowiednie parametry, to bez patrzenia na wygląd oraz na pokrewieństwo symboli ze starymi modelami będzie się sprzedawał. Nie znam osoby, która patrzy przy wyborze ciągnika przede wszystkim na jego wygląd. Mają wejść nowe skrzynie, modele, ze stylistyką też coś tam planują, więc nie ma co się zastanawiać nad takimi "bajerami".

#1625 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 16 maj 2010 - 09:58

Co z tą Pol... Fabryką No moim zdaniem był by to bardzo prosty i skuteczny chwyt marketingowy. I z pewnością by zadziałał w taki sposób jak pisze kolega wyżej.

#1626 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystkie nowości z tej dziedziny

Napisany 16 maj 2010 - 10:09

Co z tą Pol... Fabryką stare modele nie mają nic do tego , bo te nazwy mogą jeszcze przypominac stare modele i stare rozwiązania , a rolnik kupując ciągnik nie patrzy na jego wygląd ale na najnowoczesnijsze rozwiązania , silniki i dobre wyposarzenie tak jak teraz jest dobrze chodzi mi o nazwy modeli , ale ładne nazwy jeszcze nie wszystko brakuje jeszcze skrzyn dobrych i bedzie ok
www.agromarchobrzany.pl.tl

#1627 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 16 maj 2010 - 10:12

Co z tą Pol... Fabryką Dlaczego nie ma co się zastanawiać? diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach a nazwa i wygląd to tylko taki miły dodatek.tak jak z samochodami jest np. golf czy passat było już 6 modeli i jakoś nikt nie mówi że nowy przez to że ma starą dobrą nazwe jest gorszy.

#1628 Share alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 maj 2010 - 10:34

Co z tą Pol... Fabryką Ale daj mi trzy argumenty przemawiające za tymi nazwami związanymi ze starymi modelami. W całej polityce chodzi o wnętrze, wyposażenie, wszelkie parametry, a nie nazwy, które zwiększą nagle sprzedaż. Ilu znajdziesz takich rolników, którzy na to pójdą, dziesięciu? Przed nami jeszcze wiele zmian, wystarczy poczekać. Myślę, że wiele rzeczy będzie dla Was miłym zaskoczeniem, ale na to przyjdzie czas.

#1629 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 16 maj 2010 - 10:43

Co z tą Pol... Fabryką No masz racje że chodzi o parametry techniczne bo po co komuś ciągnik z sentymentalną nazwą a słabym wyposażeniem. ale dobra nazwa i wygląd napewno nie zaszkodzą a historia zna takie przypadki kiedy wskrzeszenie starej nazwy wyszło tylko na dobre.

#1630 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 maj 2010 - 11:02

Co z tą Pol... Fabryką Jeszcze raz wspominam czy ja mówię żeby tłuc to co 40 lat temu, nie! Ciągnik ma być wyposażony nowocześnie klima, przedni napęd, skrzynia powiedzmy 15/15 z elektrohydraulicznym rewersem, ale ma on tylko i wyłącznie przypominać stare modele, a rozwiązania techniczne mają być nowoczesne.
Najlepiej żeby robili te modele co są teraz 8024, 5524, 1674 itp. ale zrobili też inną linie która by przypominała z wyglądu stare modele tak jak np. NH boomer.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 16 maj 2010 - 11:33

Co z tą Pol... Fabryką Ale chyba niektórzy nie widzą tego czary. B)

#1632 Share alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 maj 2010 - 11:59

Co z tą Pol... Fabryką Tylko popatrz na wielkość NH a Ursusa. Za dużo chcecie.

#1633 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 maj 2010 - 12:56

Co z tą Pol... Fabryką No tak, ale przecież ursus sam ogłasza konkurs na nową stylistykę, to niby dlaczego za dużo chcemy, jak on sam chce, my tylko mówimy co by się dobrze sprzedawało.

#1634 Share cypekr

cypekr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 maj 2010 - 14:24

Co z tą Pol... Fabryką Najprościej byłoby wypuścić nowe modele w dwóch wersjach- nowoczesnej (nowa stylistyka marki), a równocześnie powiedzmy 2-3 modele z tą samą technologią, jedynie różniące się stylizacją maski, dachem kabiny, błotnikami- te drobiazgi to różnica kosztów produkcji powiedzmy o max 3tyś zł, a być może ciągniki nawiązujące stylistyką do c-360 czy 914 znalazłyby swoich zwolenników?

#1635 Share imigrant

imigrant

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 maj 2010 - 14:31

Co z tą Pol... Fabryką Popieram w 100%... B) przeciez cos takiego zrobil FEND,nowoczesne rozwiazania plus nowe ksztalty nawiazujace do duzo starszych ciagnikow... :)

#1636 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 16 maj 2010 - 14:43

Co z tą Pol... Fabryką Ursus przecierz ma dobrą stylistykę piko,mido i forte .
Według mnie to patrzenie ciągle w przyszłość jest złym kierunkiem.Ursusowi potrzebny śą dwa ,trzy modele które będą chodliwe.Mam nadzieje i głeboko w to wierze ,że takie modele ursus już zaprezentuje na Agro Show w Bednarach.

Teraz jest nowy konkurs więc macie szanse ,wysłajcie swoje rysunki ,kto wie może przypadą im do gustu,chociarz ja myślę ,że ten konkurs wygra jakaś firma zajmująca się takimi rzeczmi lub jakiś wykształcony czlowiek w tym kierunku.Ale warto spróbować.

#1637 Share cypekr

cypekr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 maj 2010 - 14:51

Co z tą Pol... Fabryką 3702 w wersji pico ma dobrą stylistykę? chba żartujesz:) ten ciągnik bardzo mocno odstaje od sadowników innych producentów.

#1638 Share alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 maj 2010 - 15:43

Co z tą Pol... Fabryką Jak byś był ogarnięty, to byś wiedział, a tak to muszę Ci wytłumaczyć. Model 3702 piko z nową maską był zrobiony "na szybko", aby zdążyć przed targami Agrotech Kielce 2010. Rozmawiałem z pewną osobą z Ursusa i sam mówił, że nie wyszedł im, ponieważ nie zdążyli. Maska była nieproporcjonalna do wielkości ciągnika, ale ma się to zmienić. Powtarzam: Ursus Was jeszcze zaskoczy.

#1639 Share cypekr

cypekr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 maj 2010 - 16:54

Co z tą Pol... Fabryką Dobrze że Ty jesteś ogarnięty bo bym nie wiedziałB) czytałem już o wszystkim, o czym wspomniałeś. I bynajmniej nie chodzi mi tu o samą maskę, która nie była odpowiednio wyskalowana. Podstawa w sadowniku to kabina i hydraulika. O ile hydraulika stopniowo jest modernizowana i Ursus zwiększa wydajność pomp, o tyle kabina Koja pozostawia wiele do życzenia. Myślę że o wiele lepszym wyborem byłoby nawiązanie współpracy z metalfachem również w przypadku kabiny do sadownika, mogłaby to być kabinka podobna do tej pokazanej w 3724 Pico, z tym że trochę węższa. No i miejmy nadzieję że zmiana skrzyń pozwoli rónież w wąskim 3702/04 umieścić wajchy biegów na prawym błotniku (jak np. w Kubocie M7040N)

PS. Uprzedzając Wasze pytania- kabina Koja ma za mało wydajny system wentylacji, co w tak małej kabinie ma kolosalne znaczenie, poza tym wyciszenie też nie jest jej mocną stroną

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 maj 2010 - 17:20

Co z tą Pol... Fabryką Przed chwilą była mowa o wyglądzie, a Ty już wyjeżdżasz z podzespołami. Zdecyduj się czy wchodzisz po schodach czy schodzisz, bo nie ma z Tobą rozmowy. Nie powiem Ci wszystkiego, czego się dowiedziałem niedawno będąc w Ursusie, ale gdybaj i filozofuj dalej, fajnie jest czytać wypociny "znawcy". Niestety nie mogę się podzielić informacjami, ale na pewno Twój mózg by tego nie pojął.

Dodaj odpowiedź