Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9279 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 14 marzec 2010 - 21:01

Co z tą Pol... Fabryką HIlary
Rzecz gustu :)
Jednemu podoba się synowa a drugiemu teściowa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 21:01
  •  

#1442 Share Suchy

Suchy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 21:06

Co z tą Pol... Fabryką Ja nie bronie Ursusa, bo też uważam że sprzęt kupuje się ze względu na użyteczność oraz niezawodność a nie sentyment. Chciałem powiedzieć tylko że opracowanie produktu nie jest takie łatwe na jakie wygląda. A co do tego że Ursus zamienia się w montownie, no to zobaczcie co robią inni producenci. Większość kupuje silniki, wielu producentów wykorzystuje układy przeniesienia napędu firm zewnętrznych takich jak ZF, hydraulika też chociażby Bosch. No i niewiele zostaje "oryginalnego" markowego ciągnika.

#1443 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 21:18

Co z tą Pol... Fabryką model Silnik wyposazenie cena brutto zl

3702 piko Perskins 50 km euro 3 Standard 95 404 zl

3724 piko Perkins 50 km euro 3 Standard 125 904 zl

5524 mido Perkins 75 km euro 3 Standard 142 130 zl

6824 mido Perkins 92.5 km euro 3 Standard 159 454 zl

8024 mido Perkins 110 km euro 3 Standart 184 342 zl

1674 forte Perkins 158,5 km euro 3 Standart 265 228 Zl

Dla mnie to jest szok z tymi cenami normalnie :)

Z takimi cennami to oni rynku niezwojuja :)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#1444 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 21:30

Co z tą Pol... Fabryką To życze Ursusowi powodzenia ceni się jak czołówka światowa :)

#1445 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 22:03

Co z tą Pol... Fabryką Czy to jest cena wraz z przednim tuz, wom i klimą?

#1446 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 22:09

Co z tą Pol... Fabryką Cos ty pisze wyraznie standard zreszta tak mi sie wydaje i jak chlop sie pytal pana w garniaku to mowil ze bez tuza :)
Klima chyba tez opcja.
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#1447 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 15 marzec 2010 - 00:05

Co z tą Pol... Fabryką Były zapowiedzi przed AgroTech że ma być obniżka cen. Stare 5524 kosztowały 130 000 zł brutto a teraz 142 130zł??!!
Mam nadzieje że nie tylko z maskami i skrzyniami się spóznili ale także z wprowadzeniem nowego cennika :)

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#1448 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 15 marzec 2010 - 08:04

Co z tą Pol... Fabryką Kurcze strasznie podoba mi sie model 6824. Wyglada super. Jakbym widział swojego 8540 troche odmłodzonego. Ale 159tys!!! :) Chyba ich do reszty pan Bóg opuścil. Jesli nie zejdą z cen to juz widze bankructwo ursusa! Za te pieniądze nikt tego nie kupi. A szkoda gadać dosłownie :)
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#1449 Share dominik321

dominik321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 marzec 2010 - 09:50

Co z tą Pol... Fabryką A gdzie można kupić takiego nowego ursusa 6824 mido
tylko AF

#1450 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 10:16

Co z tą Pol... Fabryką Ursusa 6824 mido nie ma jeszcze w sprzedaży i pewnie nie będzie wcześniej jak w Maju.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share farmer34

farmer34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 18:42

Co z tą Pol... Fabryką Panowie, może i ja się nie znam na ekonomi ale jak słyszę w radiu jak pan redaktor mówi że, Euro tanieje i powinniśmy się cieszyć bo kredyty w walucie obcej tanieją to nóż mi w kieszeni się otwiera. Mówicie że, Ursus drobi, a policzcie te zielone i niebieskie po kursie Euro z przed kilku miesięcy (1 EURO = 4,20 zł) a zobaczycie czy będzie tak różowo. Tu nie chodzi tylko o URSUSA, ale i wasze produkty które wytwarzacie, zagraniczne tańsze i nijak nie da się eksportować ale import to już inna bajka. Zielony liczy po kursie 3,70zł a w Poznaniu odgrażał się po 3,50 zł.

#1452 Share pawelll48

pawelll48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:Głównie interesuję się Ursusami, a także wszystkim co związane z Polskim rolnictwem i Polską wsią:)

Napisany 15 marzec 2010 - 19:59

Co z tą Pol... Fabryką

Były zapowiedzi przed AgroTech że ma być obniżka cen. Stare 5524 kosztowały 130 000 zł brutto a teraz 142 130zł??!!
Mam nadzieje że nie tylko z maskami i skrzyniami się spóznili ale także z wprowadzeniem nowego cennika :)

Ale cenniki mają być dopiero opracowane!!
Wszyscy się nabijają z ursus'a ale on i tak zrobił w tym roku duży krok do przodu i ma zamiar to kontynuować,jeśli chodzi o ceny to dlatego są wysokie,iż mają problem utrzymać tą starą fabrykę i dlatego ma powstać nowa,której utrzymanie będzie mniej kosztować!!
To co zauważyłem na AgroTech to ursus'a mnie pozytywnie zaskoczył nawet tą stylistyką.I proszę się nie martwić tym że 3702 ma za dużą maskę to dopiero będzie ulepszane.

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)

5 lat minęło :P

#1453 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:17

Co z tą Pol... Fabryką Za przeproszeniem co mnie rolnika obchodzi ze oni maja problemy ????
Przy wyborze ciagnika duza role odgrywa cena a ze ustalili ceny na poziomie John deera to ja dziekuje jaski w najslabszej opcji z tego co przegladam przebijaja ursusa jak i cennowo jak i wyposazeniem.

Jestem patriatą ale nie idiota.

Te przyslowie wiele mowi.

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#1454 Share mariusz3512

mariusz3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:43

Co z tą Pol... Fabryką Nie ma co owijac w bawełne bo jeśli nie zrobią cen na poziomie Zetora to i tak sie nic nie zmieni. Rolnicy kupuja Proxy i Forterry bo są juz dlugo na rynku i to sprawdzony towar i nie wiem kto w ciemno dołoży kilkanaście tysięcy wiecej za podobny towar i to jeszcze niekoniecznie lepszy :)

#1455 Share WarownY

WarownY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 21:55

Co z tą Pol... Fabryką Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Z tego co wiem Ursus to firma państwowa więc jak wszystkie państwowe zakłady w Polsce zostanie prędzej czy później sprywatyzowana tak? Dobrze rozumuję?
!!! URSUS TEAM !!!

#1456 Share pawelll48

pawelll48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:Głównie interesuję się Ursusami, a także wszystkim co związane z Polskim rolnictwem i Polską wsią:)

Napisany 15 marzec 2010 - 21:59

Co z tą Pol... Fabryką Ursus już dawno został sprywatyzowany co sprawiło taki upadek,że nawet kiedyś chwilowo zaprzestano produkcję.

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)

5 lat minęło :P

#1457 Share WarownY

WarownY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 22:17

Co z tą Pol... Fabryką To bardzo dobrze. Bo tak sobie myślałem że jeśli jest państwowy to po co go ratować jak i tak go sprzedadzą
!!! URSUS TEAM !!!

#1458 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 22:31

Co z tą Pol... Fabryką Niestety w Polsce mamy wolny rynek :) .Każdy kupuje to co uważa za stosowne ale Ursus lekko przegioł z cenami .Gdyby jeszcze były podobne ceny ciągników do konkurencji:Zetor,Pronar,Farmer ,itp. To jakiś konserwatysta napewno by się znalazł i Ursusa kupił:)

#1459 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 22:32

Co z tą Pol... Fabryką Ursus z tego co mi wiadomo należy do Bumaru,a Bumar z tego co mi wiadomo jest własnością skarbu państwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 16 marzec 2010 - 00:02

Co z tą Pol... Fabryką Potencjalnego klienta nie będzie obchodzić czy fabryka jest nowoczesna,czy wydajna,czy skręcają ciągnik w 20 osób czy w jedną... Ursus może liczyć tylko na osoby które mają powyżej 40-50 roku życia i nie są przekonane do nowych konstrukcji oraz elektroniki w której większość się gubi. Niestety dla Ursusa takich osób jest coraz mniej więc po prostu stanąć do walki na rynku a nie walnąć z kosmosu ceny i czekać na jelenia. Ja nie mówię że to jest zła konstrukcja ale każdy mniej lub bardziej potrafi liczyć a Polski rolnik to nie człowiek który szasta kasą na lewo i prawo. Ursus po prostu nie umiał się przystosować(i mam wrażenie że nadal nie umie) do wolnego rynku. Taka sytucja spotkała wiele firm które były w poprzedniej epoce dotowane przez państwo. Podam taki przykład-PKS nie potrafiły walczyć na wolnym rynku z busiarzami i większość z nich tonie w długach.
Widzę że jest takie przekonanie w Polsce że zarobić można tylko na podwyższaniu ceny danego produktu a nie na obrotach. Niech mniej zarobią na każdym ciągniku-choćby 5000zł ale niech więcej osób ich kupi i już to będzie wystarczająca reklama-jeden zobaczy,drugiemu powie że Kowalski zza miedzy kupił nowego 5524 który chodzi jak złoto. A ten od razu myśli nad zmianą ciągnika,idzie w niedziele spotkać się z kumplami i to samo mówi nastu rolnikom itd. itd. Kowalski jedzie na skup sprzedać zboże i każdy się ogląda za nowym 5524 który nie dość że jest oszczędny to w dodatku POLSKI.

Czyż to nie proste?? :)

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Dodaj odpowiedź