adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

marcin04    65

http://www.ursus.com.pl/media.php?id=903&off=0

daję ten link, bo ktoś kiedyś obrażał mnie i kolegę @alek162, za informację, że może nowa fabryka ursusa może powstać w mielcu, nie chcę żadnej kłótni z osobami niedoinormowanymi


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojnest    2

Jeżeli o mnie chodzi, to nie obrażałem tylko sprostowałem.

Były pomysły żeby przenieść zakłady ale już wtedy kiedy to pisałem było wiadomo że Ursus zostanie w ursusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chcieliście Ursusy w nowoczesnaj stylistyce to macie KLIK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Byłem wczoraj w ursusie i pan prezes Słonowski wręczył mi prezent urodzinowy ( czapka koszulka książka z ciągnikami długopis notek 4 plakaty itp...) może zdjęcia wrzucę wkrótce z relacji z fabryki jak zainwestuję w vip'a ;)


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

o czyli jednak byłeś, mam nadzieje że przekazałeś pozdrowienia jak możesz to fotki daj tutaj lub do pewnego wortalu o ursusie


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Jak na razie cisza ale prawdopodobnie już są prototypy ("prawdopodobnie"-dlatego iż nie miałem czasu wejść do hali z prototypami) a jak się pytałem dlaczego 8024 jeszcze nie wszedł do produkcji to powiedzieli,że mają problemy z załatwieniem homologacji i ulepszają tylne mosty bo są słabe...No i nareszcie został rozwiązany konkurs z nowym designem Ursus'a. Ursus'a wczoraj odwiedziła telewizja ( TVN Warszawa ) i prezes pan Andrzej Słonowski mówił że będzie to kompletnie nowoczesny traktor spełniający wszelkie normy, będzie klimatyzacja sprzęt audio w standardzie. A te 12 mln na początku będzie wykorzystane do zrobienia nowych prototypów oraz w ciągu 2 lat wybudują nową hale SKD.


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

jak ostatnio byłem z @alek162 w fabryce to też nam zabrakło czasu na dział z prototypami chociaż spędziliśmy tam 5 godzin


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1541

nie wiem, moze to juz gdzies bylo. a wiec dzis dostalem RPT i Top Agrar i w tych gazetach byly krotkie wzmianki o nowych ursusach. a mianowicie ma powstac prototyp ursusa 120 KM ze skrzynia bezstopniowa CVT. to czesc tego artykulu (zrodlo www.ursus.com.pl)

 

Część badawczo-rozwojowa, wg oznaczeń Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka kod: Działanie 1.4 - Wsparcie projektów docelowych. Głównym Celem projektu w tej części jest stworzenie nowego ciągnika klasy średniej o mocy silnika do 120 KM przeznaczonego do produkcji seryjnej w oparciu o konstrukcję modułową i wyposażonego w nowe innowacyjne rozwiązania:

- automatyczną bezstopniową skrzynię biegów CVT

- system rozpoznawania obciążenia i dostosowania wymaganego poziomu mocy.

W tej części projektu zostanie zbudowany i przebadany prototyp nowoczesnego ciągnika średniej mocy oraz uzyskanie na niego homologacji.

 

fabryka dostala dofinansowanie z PROW w wysokosci 11.845.900 zl. i za te pieniadze ma powstac nowa hala produkcyjna w ktorej bedzie produkowane 3000 ciagnikow rocznie... jak myslicie co z tym bedzie?? ja mysle ze jest to "porywanie sie z motyka na ksiezyc"... jak na Ursusa to troche niewykonalne bo teraz maja problemy ze sprzedaza... najpierw powinni wprowadzic te skrzynie z polbiegami i rewersem EH...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A według mnie bardzo dobrze, widać że się starają, chcą coś zrobić żeby ursus znów istniał tak jak dawniej. Widzieliście zakładkę multimedia na stronie ursusa? Bardzo fajnie zrobili w końcu będę mógł mieć nowego ursusa na tapecie :) .

Ps. czy mi się zdaje czy ten dźwięk c-330 to tak naprawdę z wladimirca jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

najwyraźniej nie wiesz, bo z tego co piszesz to widać, że masz wielkie braki co do informacji o ursusie ciągniki z takimi przekładniami są już w dziale prototypów w fabryce, mają zostać pokazane na agroshow i wprowadzone do sprzedaży pod koniec tego roku

 

http://www.ursus.com.pl/ksiega.php?mnu=3 link do strony z multimediami do pobrania na komputer, co ciekawe można wysyłać swoje zdjęcia

 

@Newholland15 wyprzedziłeś mnie trochę z tymi informacjami


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1541

hmm... ciekawe, prototypy z przekladniami CVT?? hmm... naprawde interesujace :) o ile mi wiadomo to maja byc pokazane Ursusy ze skrzynia 24/24 z rewersem EH a to NIE jest skrzynia CVT (z angielskiego Continuously Variable Transmissions)... czytaj ze zrozumieniem a nie pisz od razu ze mam braki. moze jakbys przeczytal 2 razy moja wypowiedz to bys zrozumial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

nie mam czasu na jakieś durne kłótnie, te skrzynie o których pisałem to nie żadne cvt i wiem co to oznacza a przekładnie mające rewers elektrohydrauliczny oraz półbiegi przełączane pod obciążeniem


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

@NewHolland15 najbardziej rozwala mnie w tym dzwięku krzyk w tle "bierzcie go!" ogólnie fajny pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojnest    2

nie wiem, moze to juz gdzies bylo. a wiec dzis dostalem RPT i Top Agrar i w tych gazetach byly krotkie wzmianki o nowych ursusach. a mianowicie ma powstac prototyp ursusa 120 KM ze skrzynia bezstopniowa CVT. to czesc tego artykulu (zrodlo www.ursus.com.pl)

 

Część badawczo-rozwojowa, wg oznaczeń Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka kod: Działanie 1.4 - Wsparcie projektów docelowych. Głównym Celem projektu w tej części jest stworzenie nowego ciągnika klasy średniej o mocy silnika do 120 KM przeznaczonego do produkcji seryjnej w oparciu o konstrukcję modułową i wyposażonego w nowe innowacyjne rozwiązania:

- automatyczną bezstopniową skrzynię biegów CVT

- system rozpoznawania obciążenia i dostosowania wymaganego poziomu mocy.

W tej części projektu zostanie zbudowany i przebadany prototyp nowoczesnego ciągnika średniej mocy oraz uzyskanie na niego homologacji.

 

fabryka dostala dofinansowanie z PROW w wysokosci 11.845.900 zl. i za te pieniadze ma powstac nowa hala produkcyjna w ktorej bedzie produkowane 3000 ciagnikow rocznie... jak myslicie co z tym bedzie?? ja mysle ze jest to "porywanie sie z motyka na ksiezyc"... jak na Ursusa to troche niewykonalne bo teraz maja problemy ze sprzedaza... najpierw powinni wprowadzic te skrzynie z polbiegami i rewersem EH...

 

11 milionów jest na opracowanie nowych ciagników, na budowę hali i lini montażowej beda oddzielne pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1541

no wlasnie @marcin, a ja piszac "najpierw niech wprowadza te skrzynie z polbiegami i rewersem EH" mialem na mysli to ze niech najpierw zobacza jak te modele sie beda sprzedawac bo troche dziwne jest to planowanie do przodu. najpierw niech sprzedadza kilka tysiecy tych ursusow a potem wprowadzaja skrzynie CVT... znowu zadluza sie na kilkadziesiat mln zl i bedzie problem... @marcin tez nie chce sie klocic ale bezpodstawnie mnie osadzasz ze malo wiem :)

 

@wojnest pisz po polsku. tu masz info ze strony ursusa...

 

12 mln zł na nową rodzinę ciągników Ursus

Projekt „Nowa rodzina ciągników Ursus jako wynik działań badawczo-rozwojowych” otrzyma dofinansowanie w wysokości 11.845.900 zł.

 

Realizacji tego projektu pozwoli spółce Ursus uzyskać status lidera rynku w segmencie ciągników średnich.

 

W maju 2010 roku została zakończona ocena merytoryczna wniosku złożonego przez Ursus Sp. z O.o. o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka przewidzianego na lata 2007-2013.

 

Projekt uzyskał pozytywną ocenę Komisji Konkursowej, która następnie została zatwierdzona przez Instytucje Pośredniczące i Instytucję Zarządzającą.

 

Następnym etapem na drodze do otrzymania środków finansowych jest dostarczenie przez firmę Ursus dokumentów niezbędnych do sporządzenie umowy, co nastąpi do dnia 22 czerwca 2010 roku.

 

Projekt „Nowa rodzina ciągników Ursus jako wynik działań badawczo-rozwojowych” składa się z dwóch części: badawczo-rozwojowej i wdrożeniowej.

Edytowano przez Henius91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Panowie, mam propozycje, mianowicie chciałbym abyśmy jakoś uporządkowali informacje dotyczące planów Ursusa, bo już sie można pogubić czy CVT czy 24/24 z EH itp.Niech każdy ten co wie coś o planach ursusa się wypowie ale info musi być w miare prawdzie.

 

Wiem ,że może byc to trudne ale zawsze warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1541

a wiec sa juz prototypy Ursusow ze skrzynia 24x24 z rewersem EH i beda pokazane na tegorocznym Agro Show a do sprzedazy wejda moze pod koniec roku...

 

 

co do ciagnikow ze skrzynia CVT sa to dopiero plany Ursusa i ma powstac jeden prototyp i po przyznaniu jakiegos tam certyfikatu ma zostac zbudowana nowa hala produkcyjna i maja byc skladane te nowe modele o mocy do 120 KM z przekladnia CVT. troche czasu pewnie minie zanim zobaczymy ten nowy prototyp z CVT ale mysle ze jak dobrze pojdzie to pod koniec 2011 roku powinien byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

a te prototypy z 24/24 z eh to w jakim wyglądzie będą Mido czy w tym nowym z konkursu??

 

A skąd masz takie informacje, pewne chociarz.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypekr    0

Raczej w Pico/Mido/Forte

Nowa stylistyka jest dopiero w fazie projektowania, więc na pewno nie mają tych prototypów w takiej wersji.

Swoją drogą, zdajecie sobie sprawę, że projekt który zwyciężył (notabene- zaje...y:D) też ulegnie pewnym modeyfkacjom, to tak jak z samochodami- na targach w Genewie piękne prototypy, a później księgowi ograniczają zapędy konstruktorów z wyszukaną stylistyką przez cięcie kosztów.

Chociaż diodowe lampy z przodu i z tyłu wyglądałyby pewnie świetnie:)

 

Macie obiekcje, że Ursus od razu chce skonstruować ciągnik 120KM z bezstopniową skrzynią zamiast prostego modelu.

Wydaje mi się, że Ursus wybrał trochę inną drogę niż Pronar czy Farmtrac- tam zaczynali od prostych konstrukcji, teraz wchodzą z bardziej skomplikowanymi konstrukcjami o wyższej mocy.

Ursus chce wskoczyć od razu w rynek bogato wyposażonych ciągników z bezstopniową przekładnią CVT.

Jeżeli utrzymają cenę na dobrym poziomie to takie podejście powinno się udać.

A co do przekładni typu CVT czy VARIO- są tak naprawdę nawet o 20% tańsze w produkcji niż konwencjonalne przekładnie, pytanie jak to się odbija np. na cenie po jakiej ZF sprzeda taką skrzynię Ursusowi.

John Deere produkuje nowoczesne ciągniki i oferuje je na rynku europejskim, ale np. na rynek amerykański (a więc ich rodzimy) są też robione bardzo proste, tanie ciągniki

Jeżeli to się sprawdza to dlaczego nie mogłoby sprawdzić się w przypadku Ursusa?

Mam nadzieję że nasza polska fabryka nabierze w końcu wiatru w żagle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

wszystko ładnie, wszystkie pięknie. problem ursusa to części zamienne. Co z tego że taki fajny ciągnik jak nie można do niego dostać części. Słyszymy tylko że jakaś hurtownia może nabrała ich na zapas i będzie miała, a jak nie to co?

Po co komu ciągnik który później nie będzie miał podzespołów do naprawy ;)

klienci czekają a ja słyszę tylko że produkcja stoi, ten i tamten dział jest rozwiązany i nie ma żadnych możliwości na zakup części zamiennych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj