adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

ursus3502PL    2

wlasnie uzyskaleml wiadomosc ze ursusa ceny ulegną zmianie w najbliższym tygodniu a informacja jest jak najbardziej wiarygodna bo prosto z fabryki więc moze bedzie wiecej chętnaych


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

chętnych to będzie więcej bo jak pytałem wśród znajomych to sporo z nich wolałoby kupić Ursusa zrobionego z zagranicznych podzespołów niż jakiegoś jaśka czy zetora


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno gdy ursus da mniejsze ceny to będzie miał wzięcie większe niż zetor, bo to w końcu Ursus, wielu rolników patrzy z sentymentem na nie, a jak cena będzie niska to i je kupią jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Sam chętne bym kupił, bo do tej pory wszystko mi się w tych ciągnikach podoba tylko właśnie mały wybór skrzyni jest. tylko tak myśle czy jak będzie podwozie landini to jak by wrazie wygłądała sprawa części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

Podwozie Landini? Ludzie, skąd wy takie informacje bierzecie? Przecież landini to praktycznie składak, perkins i carraro, czyli to co wiele innych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

pewnie Ursus będzie budował podwozie na tych samych podzespołach co Landin!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

No to żadna nowość. Też ktoś sobie porównał... Tak samo można powiedzieć, że będzie robiony na podwoziu McCormica lub tego 'nieszczęsnego' Farmtraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Ursus pewnie będzie produkował tego 5524 na takim samym połaczeniu podzespołow podwozia co landini.Rozumiesz? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ale czy aby na pewno Landini używa podzespołów Carraro?

Przedni most (w modelu Powerfarm) to na pewno ich własny produkt, tylni też, przekładnia - jako że Landini tworzy razem z McCormickiem grupę Argo korzystają z własnych przekładni produkowanych w St Dizier (McCormick France)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Warfama dalej negocjuje z Bumarem odnośnie Ursusa jednak negocjacje są tajne. Dane z artykułu: artykuł

Ciekawe co z tego wyniknie. Zastanawia mnie jeszcze jedno dlaczego nowych ciągników jeszcze nie ma na składach? jest już dwa miesiące (prawie) po Agrotech-u i w zasadzie poza nową ciekawą stroną internetową cisza. A może ktoś kto mieszka bliżej zakładów wybrałby się pstryknąć foto przez ogrodzenie? :rolleyes: Dodam jeszcze że na stronie Ursusa pojawiła się zakładka z jego historią baaaardzo ciekawa według mnie. :)

 

Odpowiem Ci od razu: pod fabryką już od dłuższego czasu nie widziałem żadnego ciągnika.

 

 

P.S: Marecki, mam działkę niedaleko Brwinowa, dokładnie w Kaniach Helenowskich. Okolice poznałem z filmiku na YT z wycieczką do lasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

fajne, szkode,że nie mido ale pewnie puźniej będą.

A na stronie Ursusa jest ogłoszenie konkursu na nowy desing.

Ursus naprawde się stara

Jest jeszcze zakładka na startowej mówiąca ,że będzie reportaż z fabryki w tvn Warszawa 30 kwietnia o 8 rano w programie "Witaj Warszawo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

w 100% masz rację może były zarząd Ursusa przespał parę ładnych lat ale ten obecny robi ile może aby nadrobić zaległości, wierzę, że się uda, co do tego udziału w telewizji może ktoś da link do obejrzenia albo wrzuci na jakiś serwer, bo nie będzie możliwości obejrzenia


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

nowy zarząd nowe rządy , dobrze ze wymieniony zarząd bo teraz byśmy gadali o upadku , ale robią wszystko co się da aby odbudowac pozycję na rynki ceny zmniejszą sie napewno więc juz jest lepiej , już pierwsze 6824 chodzą na polskie wsi , i ja też proszę o jakis link do tego wywiadu w tvp warszawa , @kluch369 co0 ty miałes na mysli mowiąc o nieszczesnym farmtracu ?


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo: http://www.tvnwarszawa.pl/28415,1654321,0,1,nigeria_maroko_irak_traktory_z_ursusa_jada_w_swiat,wiadomosc.html

Ciekawe czy to są ceny netto czy brutto, bo patrząc to jakieś tanie się wydają.

Ps. Link skopiujcie i wklejcie.

 

Edit.

 

Widziałem teraz ten wywiad i jedno co mnie zaszokowało to że Pan Jerzy Mazurek powiedział że będą montowane skrzynie 15/15 i uwaga 40/40 :) i że ma to być pokazane we wrześniu w bednarach. Jeżeli ursus tak będzie dalej postępował to wróżę mu świetlaną przyszłość. :)

 

EditII:

Zobaczcie sobie na tego 5714 http://moto.allegro.pl/item1022517688_ursus_5714_wersja_pomostowa.html'>http://moto.allegro.pl/item1022517688_ursus_5714_wersja_pomostowa.html :rolleyes: .

Tutaj jeszcze 1674 http://moto.allegro.pl/item1022517688_ursus_5714_wersja_pomostowa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

@ursus3502PL, jeśli dobrze zauważyłeś, napisałem nieszczęsny w cudzysłowu, czyli nie miałem na myśli dosłownego znaczenia tego słowa. Przez co trochę ze śmiechem piłem do tych którzy uważają Farmtraca za tak owego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

Newholland15 podaj ten link jeszcze raz wklejam go i wyskakuje błąd 404 a reportarz moze byc ciekawy więc prosze


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Odnoszę wrażenie czy czasem nie daliśmy się złapać w pułapkę szumu medialnego prowadzonego odnośnie Ursusa. Kazy pisze że uw Ursusie dużo się dzieje a ja tylko zapytam gdzie te traktory? Przecież prezesi pracownicy caly czas biorą pensje a i firma ponosi koszy funkcjonowania a le z czego? Przecież sprzedaż kilku traktorów to pestka wporównaiu z kosztami? Przecież powinni "klepać" tych traktórów chociaż tyle co facet mówiu w wywiadzie (10 dziennie) a ja na tej hali nie widzę nikogo z pracowników, ktoś napisał że na placu pod fabryką już od dawna nie widział traktorów więc ja się pytam jak funkcjonuje ta fabryka? Następna sprawa zmieniono już "dizajn" to po co ogłaszają nowy konkurs na nowy "dizajn"? Przecież powinni już produkować chociażby tyle żeby się z tego utrzymać a potem dopiero wprowadzać modyfikacje. Ehh nie wygląda to moim zdaniem dobrze choć życzę tej fabryce naprawdę dobrze bo to już jedna z niewielu marek typowo Polskich. Czy prawie 40 milionowy naród nie jest w stanie wyprodukować porządnego w miarę nowoczesnego ciągnika? :rolleyes: To ostanie pytanie jest retoryczne (proszę nie odpowiadać :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Ja już was nie rozumiem :rolleyes: ,wcześniej narzekaliście ,że Ursus się nie rozwija,a teraz ,że się rozwija.To bardzo dobrze ,że wokół Ursusa tworzy się zainteresowanie mediów.

A co do nowego wyglądu to ten z Kielc jest spoko ale może w Bednarach będzie lepiej.

Myślę ,że po wystawie w Bednarach wielu z was zmieni zdanie o Ursusie.

Jeśli będzie wygląd ,nowe skrzynie i nowe modele to będzie OK!!!!!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

@HIlary przez te parę lat jak żyję w tym pokręconym kraju stwierdziłem, że Polakowi nigdy nie dogodzi, więc z niektórymi nie ma się co wdawać w dyskusję


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Wszyscy tu piszecie że ceny ciągników URSUS spadną. ale ja się tak zastanawiam że skoro teraz za ciągnik ursusa z wyposarzeniem no takim jakie to jest własnie w URSUSIE :) czyli zero rewelacji :) Trzeba zapłacić majątek to jak oni to zrobią że ceny spadną a ciągniki będą miały super skrzynie biegów. no jakoś tego pojąć nie moge CIĄGNIK LEPSZY CENA NAŻSZA. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

nie chce się kłócić ale już pisałem że te ceny po obniżce będą obowiązywać w ciągnikach z nowymi skrzyniami, które będą zaprezentowane w Bednarach


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

No ja rozumie że dopiero będa zaprezentowane ale zastanawiam się jak URSUS to zrobi że lepiej wyposażony ciągnik bedzie tanszy od tych oferowanych obecnie a jeśli to takie proste to czemu nie zrobli tego wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj