adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

farmer34    0

Panowie, może i ja się nie znam na ekonomi ale jak słyszę w radiu jak pan redaktor mówi że, Euro tanieje i powinniśmy się cieszyć bo kredyty w walucie obcej tanieją to nóż mi w kieszeni się otwiera. Mówicie że, Ursus drobi, a policzcie te zielone i niebieskie po kursie Euro z przed kilku miesięcy (1 EURO = 4,20 zł) a zobaczycie czy będzie tak różowo. Tu nie chodzi tylko o URSUSA, ale i wasze produkty które wytwarzacie, zagraniczne tańsze i nijak nie da się eksportować ale import to już inna bajka. Zielony liczy po kursie 3,70zł a w Poznaniu odgrażał się po 3,50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Były zapowiedzi przed AgroTech że ma być obniżka cen. Stare 5524 kosztowały 130 000 zł brutto a teraz 142 130zł??!!

Mam nadzieje że nie tylko z maskami i skrzyniami się spóznili ale także z wprowadzeniem nowego cennika :)

Ale cenniki mają być dopiero opracowane!!

Wszyscy się nabijają z ursus'a ale on i tak zrobił w tym roku duży krok do przodu i ma zamiar to kontynuować,jeśli chodzi o ceny to dlatego są wysokie,iż mają problem utrzymać tą starą fabrykę i dlatego ma powstać nowa,której utrzymanie będzie mniej kosztować!!

To co zauważyłem na AgroTech to ursus'a mnie pozytywnie zaskoczył nawet tą stylistyką.I proszę się nie martwić tym że 3702 ma za dużą maskę to dopiero będzie ulepszane.


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Za przeproszeniem co mnie rolnika obchodzi ze oni maja problemy ????

Przy wyborze ciagnika duza role odgrywa cena a ze ustalili ceny na poziomie John deera to ja dziekuje jaski w najslabszej opcji z tego co przegladam przebijaja ursusa jak i cennowo jak i wyposazeniem.

 

Jestem patriatą ale nie idiota.

 

Te przyslowie wiele mowi.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz3512    4

Nie ma co owijac w bawełne bo jeśli nie zrobią cen na poziomie Zetora to i tak sie nic nie zmieni. Rolnicy kupuja Proxy i Forterry bo są juz dlugo na rynku i to sprawdzony towar i nie wiem kto w ciemno dołoży kilkanaście tysięcy wiecej za podobny towar i to jeszcze niekoniecznie lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WarownY    2

Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Z tego co wiem Ursus to firma państwowa więc jak wszystkie państwowe zakłady w Polsce zostanie prędzej czy później sprywatyzowana tak? Dobrze rozumuję?


!!! URSUS TEAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Ursus już dawno został sprywatyzowany co sprawiło taki upadek,że nawet kiedyś chwilowo zaprzestano produkcję.


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WarownY    2

To bardzo dobrze. Bo tak sobie myślałem że jeśli jest państwowy to po co go ratować jak i tak go sprzedadzą


!!! URSUS TEAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Niestety w Polsce mamy wolny rynek :) .Każdy kupuje to co uważa za stosowne ale Ursus lekko przegioł z cenami .Gdyby jeszcze były podobne ceny ciągników do konkurencji:Zetor,Pronar,Farmer ,itp. To jakiś konserwatysta napewno by się znalazł i Ursusa kupił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Ursus z tego co mi wiadomo należy do Bumaru,a Bumar z tego co mi wiadomo jest własnością skarbu państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Potencjalnego klienta nie będzie obchodzić czy fabryka jest nowoczesna,czy wydajna,czy skręcają ciągnik w 20 osób czy w jedną... Ursus może liczyć tylko na osoby które mają powyżej 40-50 roku życia i nie są przekonane do nowych konstrukcji oraz elektroniki w której większość się gubi. Niestety dla Ursusa takich osób jest coraz mniej więc po prostu stanąć do walki na rynku a nie walnąć z kosmosu ceny i czekać na jelenia. Ja nie mówię że to jest zła konstrukcja ale każdy mniej lub bardziej potrafi liczyć a Polski rolnik to nie człowiek który szasta kasą na lewo i prawo. Ursus po prostu nie umiał się przystosować(i mam wrażenie że nadal nie umie) do wolnego rynku. Taka sytucja spotkała wiele firm które były w poprzedniej epoce dotowane przez państwo. Podam taki przykład-PKS nie potrafiły walczyć na wolnym rynku z busiarzami i większość z nich tonie w długach.

Widzę że jest takie przekonanie w Polsce że zarobić można tylko na podwyższaniu ceny danego produktu a nie na obrotach. Niech mniej zarobią na każdym ciągniku-choćby 5000zł ale niech więcej osób ich kupi i już to będzie wystarczająca reklama-jeden zobaczy,drugiemu powie że Kowalski zza miedzy kupił nowego 5524 który chodzi jak złoto. A ten od razu myśli nad zmianą ciągnika,idzie w niedziele spotkać się z kumplami i to samo mówi nastu rolnikom itd. itd. Kowalski jedzie na skup sprzedać zboże i każdy się ogląda za nowym 5524 który nie dość że jest oszczędny to w dodatku POLSKI.

 

Czyż to nie proste?? :)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

przyklad John Deera firma uznana a staraja sie o klienta np wypuszczajac 5m za bardzo dogodna cene za prosty ciagnik.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hmm... jeśli chodzi o ceny to myślę, że Ursusowi po prostu takie wyszły może i trochę nieświadomie... Ale gdyby ceny uległy obniżce to myślę, że rolnicy go kupią bo chyba nic nie cieszyło się takim zainteresowaniem jak Ursus na targach. Myślę, że Ursus nie chce zdzierać z rolników ale niestety cena=koszty/wydatki+zysk a ten ostatni być musi bo chcą inwestować a do tego są potrzebne niemałe pieniądze. Na pewno lepszą byłaby taktyka na dużą ilość tańszych ciągników niż drogich 'pojedynków" i w rankingach lepiej by to wyglądało co przydaje się przy braniu kredytów na inwestycje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Moim zdanie mieli by wiekszy zysk jakby sprzedawali wiecej a taniej :)

Sam bym wzial z miejsca 8024 jakby nie ta cena :)

Ciagniki ladnie sie prezentuja silniki perkinsa z skrzynia pewnie dadza rade ale ta cena :)

 

 

Zainteresowanie tylko i wylacznie ze to rodzimy ciagnik sam tylko dlatego pojechalem do Kielc.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

ceny będą niższe jak produkcja ruszy pełną parą, powinny jeszcze zmaleć po wybudowaniu nowej hali produkcyjnej bo ta stara jest zbyt kosztowna w utrzymaniu a w cenę bez podwyżek będą wliczone lepsze skrzynie z hydraulicznym rewersem


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Ja niestety jak rozmawialem z panem w garniaku ze jak wprowadza skrzynie lepsze cena pojdzie w gore :)

Wiec niewiem kogo sluchac Ciebie czy przedstawiciela ursusa :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

marcin04 to teraz za co many płacić skoro jeszcze nie ma rewersu???

w tej chwili z ciągnikami robi się tak jak z samochodami- zarabia się na ich serwisie gwarancyjnym i po gwarancyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

 

Jestem patriatą ale nie idiota.

 

Te przyslowie wiele mowi.

 

Podpisuje sie całym sercem pod tym :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

taką informację dostałem od znajomego pracującego w Ursusie, jest na wyższym stanowisku


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

ursus napewno stanieje jak produkcja ruszy , narazie mają przestarzałe chale i ich utrzymanie jest duże a ze była przerwa w sprzedarzy to troche ceny wzrosły , na 100% ceny stanieją i jeszcze jak rozmawialem ze znajomym z ursusa to powiedział ze pracują nad sadownikiem (3702) z przednim napędem , jak będzi0e napęd to juz będzie dobrze nie będą miały duzo elektroniki a będą nawet dobre i oszczędne ciągniki :)


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

ciągniki stanieją tak jak piszesz, ten cennik obowiązuje jedynie do produkcji seryjnej a wiadomo co jest budowane w małych ilościach na zamówienie jest droższe od seryjnego


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Tylko kiedy modernizacje hali niezrobia w tydzien tylko w pare miesiecy konkurencja nie spi Zetor widzac takie zainteresowanie powaznym zagrozeniem Ursusa juz pewnie mysli co tu zrobic :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1

ciągle piszecie że stara hala drogie utrzymanie jak będzie nowa to będzie lepiej tylko ile oni muszą sprzedać ursusów żeby się ta nowa hala zwróciła. Jak to jest że starej nie mogą utrzymać co wszystko jest mury, dach, i cała reszta a na wybudowanie nowej ich stać co trzeba wszystko od nowa budować pozwolenia, projekty itp. a co do cen mówicie że jak ruszy produkcja seryjna to ceny spadną, a czy z taką ceną ruszy bo według mnie nie. najpierw się spuszcza cena żeby ruszyła sprzedaż a nie odwrotnie.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Trzeba sprawe przestawic wprost : Wyposazenie lepsze maja nawet Chinczyki a ceny mniejsze nawet John Deery :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj