Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 13 styczeń 2010 - 17:14

Co z tą Pol... Fabryką ile kosztuja brutto ursusy 80, 90 KM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 04:34
  •  

#1122 Share kujawskirolnik

kujawskirolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:30

Co z tą Pol... Fabryką 5524 można kupić aktualnie z kabiną Secura z opcją montażu klimatyzacji w ciągu 2-3 dni, z kabiną Koja OM09 będzie dostępny w połowie lutego.

#1123 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 22:21

Co z tą Pol... Fabryką

ile kosztuja brutto ursusy 80, 90 KM

ursus 5524, 75 KM brutto kosztuje 130 784zł
ursus 6824, 92 KM brutto 134 932zł

#1124 Share kadman

kadman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 22:39

Co z tą Pol... Fabryką A czy 6824 jest w sprzedaży bo nigdzie go nie ma nawet na stronie Ursusa

#1125 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 08:45

Co z tą Pol... Fabryką w przyszłosci ursus myśli nad skrzynią bezstopniową nieżle to byłby skok

#1126 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 14 styczeń 2010 - 08:59

Co z tą Pol... Fabryką zanim ursus coś wymyśli to ludzie zdecydują się na inne marki bo cenowo za tą jakość jest drogi chociaż ja mam 4512 i chwalę sobie go bo jest ekonomiczny jak narazie

#1127 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 10:03

Co z tą Pol... Fabryką Z takimi cenami to daleko nie zajadą . Coraz bardziej przechodzi mi ten sentyment do marki ursus , a dosyć dużo się ich przewinęło przez nasze gospodarstwo . W cenie tego 5524 kupię NH TD5030 z klimą , pneumatyką , siedzeniem pneumatycznym , hamowaniem na dwie osie , skrzynia Synchro Shuttle 12x12 40km/h . I jakbym teraz stanął przed takim wyborem to bym się nie zawahał i postawił na NH . To wszystko ;)

Pozdrawiam

#1128 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 11:38

Co z tą Pol... Fabryką No fakt jeśli ursus miałby stać się konkurencją dla innych marek np. NH, Zetor, Farmtrac, Farmer itp. to musiałby trochę stanieć, za ursusa 6824 powinni chcieć około 115-120 tyś a za 5524 około 100tyś wtedy wiadomo było dlaczego kupuje się ursusa i napewno wiele gospodarstw znowu by się zainteresowało ursusem ze względu na jego cenę. Sam gdy będę miał kupować nowy ciągnik do 100KM to będę wybierał między NH T5000 a ursusem 6824, NH będzie droższy ale ma więcej biegów, rewers elektrohydrauliczny i więcej w wyposażeniu chociaż by w opcjonalnym. Jestem ciekaw kiedy ursus wprowadzi rewers elektrohydrauliczny i czy w ogóle wprowadzi do swoich ciągników.

#1129 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 13:58

Co z tą Pol... Fabryką dużo zależy od wyposażenia standardowgo,a co ceny powinny ulec obnizce,ale nie do 100 tys za 5524 bo to nie jest możliwe,sam orginalny silnik perkinsa pewnie sporo kosztuje.według mnie to 5524 powinien kosztoważ około 115 a 6824 około 130.

#1130 Share MWCHUDY

MWCHUDY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:55

Co z tą Pol... Fabryką Witam, akurat jak miał bym wybierać pomiędzy NH seri 5000 a ursusem 6824 to bym wybrał tego drugiego. Na niekorzyść NH przemawia fakt iż ma tuleje razem z blokiem - jezeli chcesz wymienić tuleje musisz wymienić blok a nadwymiarowych tłoków i pierścieni nie ma więc remont kapitalny polega na zakupie nowej skrzyni korbowodowej, do tego dochodzą problemy z rozrządem - wypadają zawory widziałem egzemplaż kturemu wypadł i zrobiił otwór w tłoku cylinder był porysowany, ciągnik był na gwarancji. Koszt samych części pow 20 tys. Jeżeli ktoś nie wierzy to niechaj sobie sprwdzi w katalogu czy tłoki na kolejny szlif występują. Ursus nie jest idealny ma za to wydajną hydraulike i części są tanie no i tuleje są wymienne ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 23:00

Co z tą Pol... Fabryką Co racja to racja części do Ursusa dostanie w każdej składnicy maszyn (nie wiem jak z silnikiem PERKINS) , ale żeby ten Ursus opadł do 115 tyś. PLN to wg. mnie będzie to doskonały ciągnik w tej klasie ponieważ ma w kabinie wszystko ładnie ergonomicznie poukładane oraz silnik , Perkins jak Perkins wiadomo bardzo oszczędny ;)

#1132 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 23:02

Co z tą Pol... Fabryką rozumiem kolego @MWCHUDY że pisałeś o silniku IVECO a czy w kombajnach TC5000 też są IVECO z tym bezsensownym rozwiązaniem?

#1133 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 23:07

Co z tą Pol... Fabryką Tylko czy na 101 % seria TD5000 ma silniki Iveco ?

#1134 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 23:11

Co z tą Pol... Fabryką na 101% nie na 100% a tc 5000 to kombajny

#1135 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 23:15

Co z tą Pol... Fabryką Wiem że to kombajny . ;) Ale aż dziwne trochę to co napisał MWCHUDY to dlaczego tak dobrze się te ciągniki sprzedają skoro do remontu trzeba by kupować nową skrzynię korbowodową ? ;)

#1136 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 23:27

Co z tą Pol... Fabryką ja jak bylem u deelera new srelanda to mi powiedział że przy tych silnikach nic sie nie zrobi w razie jak walnie 1 sekcja tulei wym. cały blok a gwarancji tylko 1 rok i co to jest?wcale tego nie ukrywał i mówił że jak do ciężkich robót to bierz ursusa lub zetora ;)

#1137 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 19:39

Co z tą Pol... Fabryką ursus 6824 to całkiem przyzwoita prpozycja,tylko nie wiem ile ma udzwigu na tylnim tuzie i jaki moment obrotowy,moze wiecie?

#1138 Share MWCHUDY

MWCHUDY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:33

Co z tą Pol... Fabryką Witam
kolego Wito kombajny TC 56 miały silnik od TM w których też nie ma tłoków nadwymiarowych ale jest w katalogo tuleja cylindrowa- blok należy oddać do tokaża który ztoczy stare tuleje- ale nie całkiem nowa jest cieńsza, następnie wciska sie na tz "ciepło-zimno" i mamy komore o nominalnych wymiarach. w kombajnach TC 5000 mamy silnik od T 7000 a w nich jest podobnie jak w T 6000 czyli wymiana bloku. obecnie wymienne tuleje stosuje Perkins Sisu w Deutzu są nadwymiary jest możliwość szlifu. Nie zastanawiał się ktoś kiedyś czemu nie które zachodnie ciągniki są tańsze od polskich pomimo iż robocizna tam jest droższa, zastosowana technologia też, często są lepiej wyposażone w jakieś fajne pierdoły, no i koszty transportu ściągać je z Włoch, Angli. Jeżeli spojżymy na Valtre mój brat mówi że jest goła a jak ojciec zobaczył cenę T121 clasic to troche zaniemówił poprostu niektórzy stwiają na jakość a inni na ilość dajmy na to takiego TG w skrzyni jest damper powinien być wymieniony po ok 5000 mh jeżeli się nie zrobi tego na czas to lepiej nie ruszać bo będzie tylko gorzej remont skrzyni biegów od TG to na dziędobry jest 120 tys same cześci- tarcze, kosze sprzędłowe uszczelniacze koszy- przychopdzą na wałek zdaża się iż zęby się wykruszą. Inaczej jeżeli jest coś tanie w zakupie to nie znaczy że jest tanie w remontach. W ursusie wiesz co msaz, wielu mówi że przeżytek, ale zalezy do czego i w jaki sposób będzie eksploatowane jeżeli kupisz takie cacko ma 8-9 lat z założeniem tłuc ile wlezie ni do żyda to tak -nikt na zachodzie nie remontuje ciągników takie hasło usłyszałem od mechanika.

#1139 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 23:07

Co z tą Pol... Fabryką Nie orientuje się ktoś z was czy można wziąć ursusa 6824 na test do swojego gospodarstwa bo coraz bardziej prawdopodobne jest że będę kupował nowy ciągnik i chciałbym najpierw go wypróbować. Do wyboru mam 2 ciągniki, które jak do tej pory najbardziej mi odpowiadają, ursus 6824 i NH TD5050 lub niewykluczone NH T5040 choć różnica w cenie jest większa od ursusa o prawie 30tyś. Po niedzieli wybieram się do punktu sprzedaży ursusów po dokładniejszą informację na temat tych modeli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 16:24

Co z tą Pol... Fabryką czekam na jakieś wiadomości??:)

Dodaj odpowiedź