Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9312 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share kadman

kadman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 21:09

Co z tą Pol... Fabryką Wrzucam obiecany skan z dwutygodnika "Farmer"
Wywaid z prezesem Wrzuta.pl - scan2
Ursus reaktywacja Wrzuta.pl - scan1 -toche rozmazane ale da rede przeczytać
Dobrze się zapowiada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 23:04
  •  

#1042 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 21:12

Co z tą Pol... Fabryką Od cen które podał newholland15 upust dilera - 8% na dzień dobry. :) Dzieki za artykuł kadman. Widać że coś pozytywnego się dzieje. Produkcja na poziomie 1500 szt/rok to jednak nie szokuje. A z tego co wnioskuję bardziej skomplikowane części będą na zamówienie.

#1043 Share mekiss

mekiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 22:07

Co z tą Pol... Fabryką Dzieki za skany :) cos nie wiele pisza o 6824czyzby juz zrezygnowali z niego :) moim zdaniem 16 powinni zostawic zwlaszcza ze zetor ma wprowadzic ciagni o podobnej mocy

#1044 Share ursus1223

ursus1223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 11:11

Co z tą Pol... Fabryką Przecież jest napisane ,, Ze zmodernizowanych ciągników , w najbliższym czasie do sprzedaży trafią modele 5524 (75KM) i 6824 (92KM)." Z tego wynika że chyba będzie jednak produkowany.

#1045 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 11:16

Co z tą Pol... Fabryką Myślę ,że ursus wkoncu zaczoł sie rozwijac.
Jednak ceny to powinny ulec obniżce i będzie git.
Jest mowa o szkrzyni 12/12 ,ciekawe czy bedzie seryjnie montowana czy w opcji(jak tak to ciekawe za ile)Trzymam kciuki za rozwój ursusa :)

#1046 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 listopad 2009 - 12:12

Co z tą Pol... Fabryką Lepiej żeby była nie w opcji ale do wyboru, czyli rolnik bez zwierzaków mający już ciągnik z turem lub ładowarkę weźmie skrzynię 12/4 a ten co szuka czegoś z rewersem i skrzynią 12/12 weźmie wersję sobie to drugie. Cena powinna być taka sama wtedy każdy znajdzie coś dla siebie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#1047 Share alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 12:48

Co z tą Pol... Fabryką Czuję, że model 8024 będzie następcą modelu 7524. Nie mogę się doczekać premiery tego modelu.

#1048 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 11 listopad 2009 - 14:18

Co z tą Pol... Fabryką Pięknie się zapowiada. Chociaż ceny ciut za wysokie ale jeżeli ma być obniżka w 2010 roku no to może będzie dobrze :) Już nie mogę się doczekać serii nowych ursusów które wykonują prace wiosenne :)

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#1049 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 21:42

Co z tą Pol... Fabryką Myśle że ursus zaczą zmieniać cenniki we wszystkich modelach.Nie ma napisanych cen ursusa 3512 a wcześniej kosztował chyba 67000zł.Zapowiada sie dobry krok dla ursusa.Tylko żeby nie podnosili tej ceny :) a wręcz obniżyli :) myśle że ursus 3512 powinien kosztować 50000zł a 4512 55000,itd :)
Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

#1050 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 22:32

Co z tą Pol... Fabryką Oooo!! Na taką obniżkę to bym nie liczył. Zresztą nie wiem czy ursusa 3512 nie przestaną produkować-przecież to technologia jeszcze z lat 70 XX wieku więc trzeba przestać tu mówić o tradycji i stawić czoła nowoczesności. Dla mnie lekką porażką jest to że w 3722 i 3724 nic nie mówią o skrzyniach z reversem. W nich także by się ona przydała-mały ciągniczek do ładowacza akurat :)

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 22:42

Co z tą Pol... Fabryką A jaką cene byś proponował za ursusa 5524 z klimatyzacją i inymi bajerami?? :)
Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

#1052 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 23:31

Co z tą Pol... Fabryką Jak dla mnie to na początku z podanego przez @newholland15 cennika rzuca mi się strasznie wysoka cena 3724 aż 111 tys??!!
To tutaj masz 70km case CASE IH JX 70 KM- 4WD - 2009 NOWY GWARANCJA - RATY (813662766) - Aukcje internetowe Allegro o zdecydowanie lepszym podnośniku, pewnie i komforcie też za 111 tyś. Co prawda to końcówka roku więc wyprzedaże ale nie mniej jednak... Uważam że cena nowego 3724 nie powinna przekraczać 90 tyś. Tu masz porównywalnego Same'a Solarisa SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!! (814201154) - Aukcje internetowe Allegro kosztującego 83 tyś

Nie jestem żadnym przeciwnikiem Ursusa ale trzeba spojrzeć trzeźwo na sprawę. Nasza marka w ostatnich latach wiele straciła uznania wśród pokolenia młodych rolników. Podejrzewam że Ursus się sprzedaje dlatego że dla niektórych jest on archetypem ciągnika,po prostu Ursus to zawsze był ciągnik :) no i ewentualnie jeszcze Zetor.

#1053 Share Lukash

Lukash

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 18:41

Co z tą Pol... Fabryką Cóż nie ma co porównywać solarisa z 3724 bo solaris jest sadownikiem, a ich ceny zawsze są niższe. Mimo to i tak 3702, bez przedniego napędu, jest 2 koła złota droższy. Ale wynika to z tego, że zachodnie marki produkują identyczne ciągniki i sprzedają je pod różnymi markami ( DF, lamborghini, same oraz Case i NH) dzięki temu maja wielkie oszczędności. Lub też są składakami i stosują tylko kilka swoich części ( w tym znajduje się również zetor, który posiada jedynie swoje silniki i skrzynie 10/2 - reszta to podzespoły carraro itp).

Prezes ursusa wspominał coś o zaprzestaniu produkcji własnych podzespołów i przejściu na części zakupowane u zachodnich producentów i spadkowi cen ursusów. Taki bonus już od przyszłego roku :)
- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

#1054 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 14 listopad 2009 - 10:22

Co z tą Pol... Fabryką <_<Kolego @ Mathieu92 przekładnie 8/8 z rewersem mają być w opcji dla ciągników od 50 KM(3722/24) chyba tylko nie w sadowniku(3702)choć mogę się mylić :)
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

#1055 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 11:48

Co z tą Pol... Fabryką Nowy artykuł:
Loading...

#1056 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 12:47

Co z tą Pol... Fabryką

Cóż nie ma co porównywać solarisa z 3724 bo solaris jest sadownikiem, a ich ceny zawsze są niższe. Mimo to i tak 3702, bez przedniego napędu, jest 2 koła złota droższy. Ale wynika to z tego, że zachodnie marki produkują identyczne ciągniki i sprzedają je pod różnymi markami ( DF, lamborghini, same oraz Case i NH) dzięki temu maja wielkie oszczędności. Lub też są składakami i stosują tylko kilka swoich części ( w tym znajduje się również zetor, który posiada jedynie swoje silniki i skrzynie 10/2 - reszta to podzespoły carraro itp).

Prezes ursusa wspominał coś o zaprzestaniu produkcji własnych podzespołów i przejściu na części zakupowane u zachodnich producentów i spadkowi cen ursusów. Taki bonus już od przyszłego roku :(

Od Carraro to Zetor jedynie kupuje przednie mosty, reszta jest własnej produkcji bądź czeskich lub słowackich poddostawców.

#1057 Share mekiss

mekiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 19:28

Co z tą Pol... Fabryką

Od Carraro to Zetor jedynie kupuje przednie mosty, reszta jest własnej produkcji bądź czeskich lub słowackich poddostawców.

oj nie tylko czeskich i slowackich, Sam pisales ze przy skrzyniach w proximie sa elementy firm wloskich i niemieckich i szczeze mowiac wole skrzynia np, zf niz taka skladanke,a co do ursusa to wole zeby z gotowych elementow ,niz zeby go nie bylo wogule, bo to jest jedyna droga dla takich firm jak ursus czy zetor zeby istniec na rynku

#1058 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 29 listopad 2009 - 23:22

Co z tą Pol... Fabryką Wydaje mi sie ze ursus powinien puścić jakaś bogatą sonde w internet i puscic ludzi w plener by sie zorientowali co komu jest potrzebne. Wydaje mi się jak narazie nie jest źle na wrp jest rozmowa z kimś tam i mówi że serwisy itd sa bardzo zaniedbane przez ursus ze maja słabe kontakty z fabryką że jednostka napędowa jest z lat 50 przez co sa na szarym końcu. Na moje to powinni wprowadzić skrzynie min 12/12 z rewersem spróbowac wprowadzić zmiane biegów na przycisk itd poprostu zrobić milowy krok na przod. Ale to dla nich za trudne będzie na moje:P Pożyjemy zobaczymy jak to będzie. I jak się nie myle to może i z uni by kase mogli dostać na rozwój to zawsze zastrzyk gotowki na rozwój jest. Pozdrawiam i nie bijcie jak herezje głoszę:blink:
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#1059 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 00:20

Co z tą Pol... Fabryką Z tego co wiem to kasy z unii dostać by nie mogli bo URSUS w znacznej części jest spółką skarbu państwa. A dofinansowywanie takich spółek to byłby zwykły protekcjonizm :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 30 listopad 2009 - 06:23

Co z tą Pol... Fabryką

Wydaje mi sie ze ursus powinien puścić jakaś bogatą sonde w internet i puscic ludzi w plener by sie zorientowali co komu jest potrzebne. Wydaje mi się jak narazie nie jest źle na wrp jest rozmowa z kimś tam i mówi że serwisy itd sa bardzo zaniedbane przez ursus ze maja słabe kontakty z fabryką że jednostka napędowa jest z lat 50 przez co sa na szarym końcu. Na moje to powinni wprowadzić skrzynie min 12/12 z rewersem spróbowac wprowadzić zmiane biegów na przycisk itd poprostu zrobić milowy krok na przod. Ale to dla nich za trudne będzie na moje:P Pożyjemy zobaczymy jak to będzie. I jak się nie myle to może i z uni by kase mogli dostać na rozwój to zawsze zastrzyk gotowki na rozwój jest. Pozdrawiam i nie bijcie jak herezje głoszęDodany obrazek

ze smutkiem muszę przyznać ze niestety herezje głosisz kolego - poprostu dla tej fabryki nie ma już ratunku - ursus przespał dobre 10-15 lat i stoczył się na samo dno - poprostu wyrobił sobie przez to nienajlepszą opinię przez co ich oferty nikt już poważnie nie traktuje - i teraz gdyby nawet wprowadzili ciagnik z silnikiem wodorowym i przekładnią bezstopniową to i tak mało kto by to kupił - bo to przecie ursus -smutna prawda

a co do "wprowadzania" każdy sie tutaj produkuje co nowe ciagniki powinny posiadac zeby był na nie zbyt ale nikt nie zwraca uwagi na fakt ogromnego nakładu pieniedzy jakiego wymaga takie udogodnienie - projekt, testy laboratoryjne, testy polowe, normalizacja, atesty, zgody, pozwolenia, homologacje itd - a każdy chce zarobić

w gospodarstwach które znam i które inwestują nikt juz poważnie nie mysli o zakupie ursusa - bo rolnik woli kupic Pronara czy Zetora pomimo ze jest pare złotych droższy
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Dodaj odpowiedź