Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share mekiss

mekiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 26 październik 2009 - 20:16

Co z tą Pol... Fabryką Ciekawe co dalej z seria 12 i 19 czy beda jeszcze produkowane czy juz nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 04:19
  •  

#1022 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 27 październik 2009 - 06:06

Co z tą Pol... Fabryką 19 raczej prędko nie będzie. Gdzieś czytałem, że 12 ma mieć silnik perkinsa i oznaczenie 1374.

#1023 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 31 październik 2009 - 10:37

Co z tą Pol... Fabryką Wiem że to troche nie na temat ale to też historia Ursusa, kto z was by chciał mieć takiego 4514?:D
YouTube - Blenders - Ciągnik Official Video

A wracając do tematu, to tylko się cieszyć że w Ursusie coś się dzieje zobaczymy jak się bedą sprzedawać te nowe modele :) a gdzieś na AF ktoś pisał że w 2010 roku Ursus ma wprowadzić 10 nowych modeli czy to prawda?
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

#1024 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 październik 2009 - 11:18

Co z tą Pol... Fabryką To że się tam coś dzieje nic nie znaczy.
Ważne są potrzeby rynku czyli rolników którzy myślą dalej gospodarzyć bo tylko oni kupią nowe maszyny, ciągniki.
A rolnik dziś nie ma czasu na gospodarzenie (lata od jednej agencji do drugiej, od biura rachunkowego do skarbówki, od ODRu do banku) i nie ma czasu naprawiać ciągnika jak to miało miejsce kiedyś. Potrzebuje trwałego i prostego ciągnika z dobrym serwisem. Przynajmiej tak mi się wydaje. Jaki serwis ma dziś ursus? Jak jest z dostępnością części do nowych ursusów? Jaka jest sieć dealerska?
Nowe modele są potrzebne, to fakt ale tak mała firma jaką stał się obecnie ursus nie może produkować ciągników o mocy od 40 do prawie 200KM (za dużo modeli nad którymi musi pracować sztab konstruktorów). Zresztą, na zachodzie coraz rzadziej używa się ciągników o mocy poniżej 60KM. Wg mnie żeby URSUS zaczął wracać do polskiego rolnictwa musi produkować tanie i proste ciągniki bo zachodnich marek już nie dogoni z elektronicznymi bajerami a ciągniki w pełni mechaniczne bardzo dobrze się sprzedają w naszym kraju (np. CNH tdd/jx). Czy wprowadzenie elektryki która będzie się sypać ma sens? Jedna wizyta szczurów i po kablach :D
Czy potrzebne są ciągniki z rewersem? I tak i nie (mi np nie jest to do niczego potrzebne ale dla hodowców to podstawa). Sorki ale URSUS musi przeprowadzić głębokie badanie rynku i produkcję ukierunkować na jego potrzeby a nie wprowadzać sobie od tak nowe modele które może znajdą zainteresowanie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#1025 Share kadman

kadman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 11:52

Co z tą Pol... Fabryką http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/wielki_powrot_,66d3df4a767a371ea226.html wywiad z prezesem ursusa

#1026 Share AXE

AXE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 21:03

Co z tą Pol... Fabryką Czytaliście artykuł: „Ursus żyje” podane tam są dwa nowe modele które będą produkowali model 1674 z 158 konnym silnikiem za 257 tyś. zł oraz model 5524 o mocy silnika 75 koni za 130 tyś. zł . Myślicie że mają jakąś szanse odbić się od dna, niby trochę zmodernizowali te dwa modele wyposażenie, skrzynia itp. ale wydaję mi się że chyba nie mają pojęcia że z tymi cenami to daleko nie zajdą przecież za ok. 115 tyś, zł można kupić Zetora Proximę 85 z 90 konnym silnikiem. Mam nadzieję że ceny zmienią na takie dzięki którym będą mogli konkurować cenowo chociaż z zetorem w tedy myślę że mają jakąś szanse. Mam nadzieję że odbiją się od dna bo głupio by było żeby „chińszczyzna” i inne „tanie” nie dopracowane jeszcze ciągniki powiększały swój udział w polskim rynku kosztem ursusa.

#1027 Share mekiss

mekiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 18:17

Co z tą Pol... Fabryką

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/wielki_powrot_,66d3df4a767a371ea226.html wywiad z prezesem ursusa

ma ktos moze caly tan artykul :D

#1028 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 03 listopad 2009 - 18:35

Co z tą Pol... Fabryką Czyli z tego co wyczytałem to nie będzie produkowany dalej 1934/54. Mam nadzieje że wznowią produkcje 7524 bo to ciekawy ciągniczek tylko żeby dołożyli tą skrzynię 8/8. Bo zbyt długo go nie produkowali ale jeden użytkownik AF go ma :D

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#1029 Share kadman

kadman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 19:10

Co z tą Pol... Fabryką Jak przyjdzie Farmer to wrzuce skan wywiadu. Za tydzień może dwa powinien dojść bo numer 21/2009 to około 15 listopad

#1030 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 19:49

Co z tą Pol... Fabryką

...oraz model 5524 o mocy silnika 75 koni za 130 tyś. zł . Myślicie że mają jakąś szanse odbić się od dna, niby trochę zmodernizowali te dwa modele wyposażenie, skrzynia itp. ale wydaję mi się że chyba nie mają pojęcia że z tymi cenami to daleko nie zajdą przecież za ok. 115 tyś, zł można kupić Zetora Proximę 85 z 90 konnym silnikiem.

Zobacz za ile masz Case JX lub NH TDD które są już troche na rynku więc ludzie mając do wyboru nowość URSUSa (czyli ciągnik z chorobami wieku dziecięcego z fabryki która może jeszcze upaść lub zaprzestać produkcji danego modelu) lub coś z CNH który sie dość prężnie rozwija na naszym rynku wybiorą coś sprawdzonego jak CNH. Ursus miałby szanse przetrwać i być w tej pierwszej 5tce sprzedawanych ciągników ale musiałby nawiązać walkę cenową właśnie z takimi markami jak Farmtrac, Farmer, Belarus/MTZ, Pronar i całe te wynalazki z dalekiego wschodu. Niestety ale wszyscy wiemy że marki które wymieniłem są tańsze od URSUSa a cena w dużej mierze decyduje o zakupie nowego ciągnika bo nie każdy się załapał na PROW a Ci co sie załapali nie wiedzą czy nie zostaną odrzuceni.

Jak przyjdzie Farmer to wrzuce skan wywiadu. Za tydzień może dwa powinien dojść bo numer 21/2009 to około 15 listopad

super, chętnie przeczytam. od 2 lat nie prenumeruje tego pisma a szkoda.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share AXE

AXE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 20:39

Co z tą Pol... Fabryką Wydaję mi się że ursus jeszcze troszkę jak na razie ma przewagę nad tymi nowymi „tanimi” markami co od niedawna są na rynku ponieważ marka ursus jako firma jest znana i ludzie mają większe zaufanie niż do takich różnych „składaków” . Ale to się może za nie długo zmienić ponieważ to są nowe firmy i jak wiadomo nie mają takiego doświadczenia oraz zaplecza technicznego jak ursus więc jak teraz ursus nie wykorzysta ostatniej okazji żeby znowu zaistnieć i nie zaproponuje nowych rozwiązań w swoich ciągnikach przy przystępnej cenie oraz nie wprowadzą nowej serii ciągników które nie będą tylko liftingiem poprzednich to może być ich ostatnia nie wykorzystana okazja. Ursus ma jeszcze szanse ale to zależy od tego co zaproponują i za jakie pieniądze. Czy ktoś wie jak będzie wyglądać „nowa” seria tych ciągników i co mają zamiar "nowego" w nich wprowadzić oraz czy w końcu w ich ofercie pojawi się według mnie najpopularniejsza ostatnio moc silnika między 85 a 125 koni mechanicznych bo w ich ofercie w ogóle nie ma takich ciągników i nie rozumiem dlaczego nie interesują się tym przedziałem mocy może ktoś mi to wyjaśnić czemu aktualnie nie produkują takich ciągników?.

#1032 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 22:46

Co z tą Pol... Fabryką w RPT piszą że w 2011 r wprowadzaja skrzynie z elektrochydraulicznym rewersem i napewno będzie to skrzynia z zakupu silniki to juz pewne perkinsa i przednie mosty cararo czyli składanka jak pronar ,farmer,foton czy inne cena też pewnie podobna więc wróże słabą przyszłość ursusowi

#1033 Share colonel

colonel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 22:34

Co z tą Pol... Fabryką Pewnie masz rację ale Zetory też mają przednie mosty carraro ale nikt nie mowi że to składaki.

#1034 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 12:01

Co z tą Pol... Fabryką A seria Agro Bis, to do kiedy ma być produkowana? Bo już dawno się mówiło, że mają kończyć z ich produkcją, ale jakoś końca nie widać, a wręcz przeciwnie. Zrobił się na nie większy popyt (tak mi się wydaje)

#1035 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 18:03

Co z tą Pol... Fabryką od kiedy będą oferowane ursusy 5524,6824?
ciekawe czy ursus bedzie produkował ciągnik o mocy ok 120km

#1036 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 18:11

Co z tą Pol... Fabryką Co do 5545 - on ma skrzynię 40km/h? Bo coś takiego widzę w jego specyfikacji. Czy ktoś zna jego cenę?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#1037 Share ursus1223

ursus1223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 18:53

Co z tą Pol... Fabryką Tak 5524 ma skrzynie 40 km/h i kosztuje coś koło 130 tyś zł. A co do 120 km to z tego co zdążyłem zobaczyc w kiosku w farmerze to opracowują ciągnik 120 koni o nowej konstrukcji oraz maja już prawie gotowy model 8024 o mocy 108 km. Moze ktoś ma już tą gazete to mogłby udzielic bardziej konkretnych informacji.

#1038 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 19:04

Co z tą Pol... Fabryką Z tego co pisze w rpt to tak:
Typ Moc Biegi Cena brutto

3722 50Km 8/2 99 064 zł
3724 50 Km 12/4* 111 752 zł
5524 75 Km 12/4* 130 784 zł
6824 92 Km 12/4* 134 932 zł
1674 160 Km 16/8 257 420 zł

*opcjonalna skrzynia biegów 8/8 z rewersem mechanicznym.
Według mnie to trochę drogo :) .
Jedno mnie rozśmieszyło do łez, jest zdjęcie prezesa ursusa Andrzej Słonowski, na tym zdjęciu widnieje z modelem ciągnika marki massey ferguson :) .

#1039 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 19:36

Co z tą Pol... Fabryką no RPT mam i ta cena też nie jest zachęcająca jak na 75KM.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany